بیت کوین کش در مقابل بیت کوین

تاریخچه بین بیت کوین و بیت کوین کش یک موضوع بحث برانگیز است ، اما ما اینجا هستیم تا مزایا و معایب حرکت هر سکه را به جلو بررسی کنیم. ما پیشنهاد ارزش هر یک از آنها و رویکردهای کاملاً متفاوت آنها را در مقیاس بندی بررسی خواهیم کرد. ما همچنین مارک تجاری و سطح تمرکززدایی را تجزیه خواهیم کرد. سرانجام ، ما رقابت ها را ترتیب خواهیم داد و خواهیم دید که سکه ها در آینده نزدیک به کجا هدایت می شوند. آیا یک سکه برنده خواهد شد؟ یا اینکه BTC و BCH می توانند در دنیای رقابتی ارزهای رمزنگاری شده هماهنگ وجود داشته باشند?

ارزش Bitcoin

پیام Satoshi که در اولین بیت کوین تعبیه شده انگیزه روشنی برای ایجاد ارز غیرمتمرکز فراهم می کند. “نخست وزیر تایمز 03 / ژانویه / 2009 در آستانه کمک مالی دوم برای بانک ها است.” به وضوح پس از سقوط بانکی در سال 2008 و کمک مالی بعدی با پول مالیات دهندگان ، ساتوشی از کنترل دولت و بانکداری ارز خسته شد..

کمکهای مالی بانک

ساتوشی عنوان The Times را در بلوک پیدایش بیت کوین قرار می دهد.

این عمیقاً در اخلاق ارزهای رمزپایه نهفته است که اشتباهات حریصان پرداخت نمی شود. دلیل وجود Ethereum Classic وجود دارد.

پیشنهاد اصلی ارزش بیت کوین به شکل فعلی تمرکززدایی آن ، توانایی خارج کردن عرضه پولی از دست دولت ها و بانک ها است. با اندازه بلوک های کوچک و 1 مگابایتی و مقدار زیادی قدرت هش کردن برای تأمین امنیت شبکه بیت کوین ، سطح عدم تمرکز و مقاومت در برابر حمله BTC در میان ارزهای رمزپایه شماره یک است. تصادفی نیست که بیت کوین همچنین به طور مداوم بزرگترین سقف بازار را حفظ می کند. به دست آوردن سخت افزار مورد نیاز برای حمله بیت کوین ، با فرض اینکه منبع کافی وجود داشته باشد ، حداقل 7 میلیارد دلار شما را تهدید می کند.

با این حال ، Satoshi از Bitcoin به عنوان “پول نقد الکترونیکی” یاد کرد. در طی محبوبیت سال 2017 بیت کوین ، مشخص شد که بیت کوین به شکل فعلی نمی تواند به عنوان پول نقد عمل کند. زمان معاملات کند و گران بود که برای انتقال پول اغلب بیش از 20 دلار هزینه در بر داشت. به زبان ساده ، با کد کد فعلی ، بلاکچین اصلی بیت کوین مقیاس بندی نمی شود. با این حال ، معتقدین به بیت کوین با کمال میل منتظر خواهند ماند تا یک راه حل عملی برای لایه دوم وجود داشته باشد ، قبل از این که مقداری از تمرکززدایی را در بلاکچین اصلی قربانی کنید..

ارزش Bitcoin Cash

بیت کوین کش برای افزایش اندازه بلوک از 1mb به 8mb از هیت Bitcoin Bitcoin استفاده کرد و امکان انجام معاملات بیشتر در هر بلاک را فراهم کرد. آنها معتقدند که رویکرد آنها با دیدگاه واقعی ساتوشی بیشتر مطابقت دارد. شایان ذکر است که پس از آنکه Satoshi مخفیانه کلاهک 1mb را در اندازه بلوک اجرا کرد ، وی گفت: “اگر به نیاز نزدیک شویم ، بعداً می توانیم یک تغییر را انجام دهیم.” ساتوشی پیش بینی کرد که با افزایش سرعت اینترنت و کاهش هزینه ذخیره سازی ، در نهایت می توان اندازه بلوک را افزایش داد بدون اینکه تمرکززدایی را از بین ببرد.

با ترکیبی از اندازه بلوک های بزرگتر و تقاضای کمتری در شبکه Bitcoin Cash ، مطمئناً مردم می توانند معاملات را با سرعت بیشتری و با کارمزد قابل توجهی پایین تر ارسال کنند. با این وجود ، اگر تقاضا برای بیت کوین کش افزایش یابد ، سرانجام دقیقاً با همان مشکلاتی روبرو خواهد شد که بیت کوین در سال 2017 داشت. برای جلوتر از این مشکل ، بیت کوین کش در حال حاضر اندازه بلوک ها را از 8mb به 32mb افزایش داده است. اگر بلاک های Bitcoin Cash به طور مداوم پر شوند ، برنامه این است که یکبار دیگر اندازه بلوک ها افزایش یابد.

مقیاس گذاری بیت کوین

توسعه دهندگان بیت کوین چشم خود را بر روی مسئله مقیاس بندی نمی بندند. Segwit اجرا شد تا به طور موثر دو برابر اندازه بلوک. از جولای 2018 ، حدود 40 درصد پرداخت ها با Segwit انجام می شود و تعداد آنها همچنان رو به افزایش است. بلاکچین بیت کوین اکنون می تواند حداکثر 7 تراکنش در ثانیه را انجام دهد ، که تقریباً برای اقتصاد جهانی کافی نیست. برای مقایسه ، ویزا می تواند حدود 24000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. اما کاربران بیت کوین بیش از هر چیز تمرکز زدایی را می دانند.

حامیان بیت کوین می خواهند تا آنجا که ممکن است افراد بتوانند بلاکچین کامل را برای کمک به تأیید پرداخت ها بارگیری کنند. با اضافه شدن بلوک های 1 مگابایتی تقریباً هر 10 دقیقه ، بلاکچین در حال حاضر بیش از 200 گیگابایت است. اگر بلاک ها بزرگتر می شدند ، به سرعت ذخیره سازی بلاکچین کامل روی رایانه برای افراد دشوارتر می شود که منجر به از بین رفتن عدم تمرکز می شود. هرچه بلوک ها بزرگتر باشند ، پهنای باند بیشتری نیز برای ارسال و تأیید بلوک ها لازم است.

راه حل مقیاس گذاری که در حال حاضر دنبال می شود ، شامل ساخت لایه دوم در بالای بلاکچین اصلی است که به شبکه صاعقه معروف است. اگر شبکه صاعقه به درستی مقیاس بندی و اجرا شود ، امکان معاملات فوری و رایگان بیت کوین را فراهم می کند. معاملات در هر ثانیه نیز کاملاً کوتوله معاملات ویزا است. شبکه رعد و برق کاری در حال انجام است ، اما هر روز اندازه آن بزرگتر می شود. یکی دیگر از مزایای پیگیری لایتنینگ این است که در صورت عدم موفقیت ، بلاکچین اصلی بیت کوین بی تأثیر است. و اگر شبکه Lightning از کار بیفتد ، هنوز افرادی وجود دارند که بیت کوین خود را نگه داشته و به راحتی منتظر تلاش بعدی برای مقیاس بندی هستند.

مقیاس گذاری پول نقد بیت کوین

بیت کوین کش ترجیح داد Segwit را که پیش نیاز استفاده از شبکه رعد و برق است ، پیاده سازی نکند. در عوض ، همه آنها در حال افزایش اندازه بلوک برای پاسخگویی به تقاضا هستند. وقتی Bitcoin Cash به بلوک های 8mb منتقل شد ، می تواند از 40-90 تراکنش در ثانیه پشتیبانی کند. با بلوک های Bitcoin Cash در حال حاضر در 32mb ، می تواند حتی بیشتر پشتیبانی کند.

با سطح تقاضای فعلی ، بیت کوین کش می تواند بیشترین پرداخت ها را در حدود 10 دقیقه با هزینه متوسط ​​نزدیک به یک دهم درصد تسویه کند. متوسط ​​هزینه بیت کوین در حال حاضر حدود 15 سنت است. حتی با اندازه بلوک 32mb ، سرعت معامله بسیار کمتر از نیاز تقاضای جهانی است. با این حال ، توسعه دهندگان Bitcoin Unlimited در حال حاضر ایده بلوک های 1 گیگابایتی را آزمایش می کنند و تحقیقات در مورد آن وجود دارد پتانسیل از بلوک های 1tb.

ممکن است روزی فناوری به حدی برسد که این اندازه بلوک مسئله ساز نباشد. با این حال امروز آن روز نیست. با افزودن 1 گیگابایت به زنجیره بلوک هر 10 دقیقه ، اندازه به سرعت فراتر از ظرفیت ذخیره سازی اکثر رایانه های شخصی رومیزی رشد می کند. فقط یک گروه اختصاصی کوچک با منابع عظیم قادر به شرکت در اعتبار سنجی بلاکچین هستند. با سطح فعلی فناوری ، افزایش اندازه بلوک ها در ازای معاملات سریعتر ، تمرکززدایی را کاهش می دهد. اما با تمرکززدایی ارزش اصلی ارزهای رمزپایه ، آیا این ارزش خرید و فروش دارد؟ واضح است که در حال حاضر بازارها چنین تصوری ندارند و ارزش بیت کوین 10 برابر ارزش بیت کوین کش است.

مارک تجاری بیت کوین

البته ، بیت کوین مشهورترین نام ارز رمزپایه بسیار دور است. اهمیت شناخت نام تجاری بسیار ارزشمند است. شما ارزهای رمزپایه معروف با یک نام منحصر به فرد را نمی بینید که ناگهان مارک خود را به یک صفت رایج که در محصولات مختلفی استفاده می شود تغییر دهید (از طرفداران نانو متاسفم). تعداد زیادی چنگال با استفاده از نام بیت کوین قادرند با داشتن ساده بیت کوین در نام خود ، به بازارهای بزرگی دست پیدا کنند. این شامل Bitcoin Gold ، Bitcoin Diamond ، Bitcoin Private و BitcoinDark است.

یکی از مهمترین جنبه های مارک بیت کوین Satoshi Nakamoto مخترع اسرارآمیز ارز رمزنگاری شده است. ناپدید شدن ساتوشی یکی از بزرگترین هدیه ها به بیت کوین است. هنگام ایجاد یک ارز غیرمتمرکز ، یک چهره می تواند به طور بالقوه تأثیر زیادی بگذارد. چارلی لی ، مخترع Litecoin ، می خواست از این تضاد احتمالی منافع جلوگیری کند ، Litecoin خود را فروخت. علی رغم اینکه قصد دارد این حرکت برای آینده Litecoin مثبت باشد ، او به طور مداوم توسط اعضای جامعه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. بنابراین با واقعی نبودن بیت کوین در بیت کوین ، این فقط احساس عدم تمرکز را افزایش می دهد ، همانطور که قبلا ذکر شد ، ارزش اصلی بیت کوین.

مارک Bitcoin Cash

در کنار هم قرار گرفتن با ساتوشی اسطوره ای و مرموز ، ما رهبر رنگارنگ و جنجالی Bitcoin Cash ، “Bitcoin Jesus” ، راجر ور را داریم. گذشته او شجاعان کاملاً تحت پوشش قرار گرفته است ، بنابراین در عوض ما بر بازاریابی بی امان و تهاجمی وی برای بیت کوین کش تمرکز خواهیم کرد.

راجر ور

“Bitcoin Jesus” راجر ور

بسیار محتمل است که مارک تجاری Bitcoin Cash توسط راجر باعث ایجاد سردرگمی در افراد جدیدی شود که ارز رمزنگاری شده دارند. به عنوان مثال ، وب سایت Bitcoin Cash ، متعلق به راجر ، www.bitcoin.com است. دستگیره توییتر Bitcoin Cash که متعلق به راجر نیز می باشد ، بیت کوین @ است. آرم Bitcoin Cash همان بیت کوین است اما در جهت کمی متفاوت متمایل است.

BTC در مقابل BCH

در اینجا تعریف راجر از Bitcoin Cash on آورده شده است bitcoin.com:

بیت کوین کش چیست؟

علاوه بر Bitcoin Cash که به عنوان “نسخه به روز شده” تعریف شده است ، راجر از Bitcoin اصلی به عنوان Bitcoin Core نام می برد ، نامی که کمتر در وب سایت های دیگر استفاده می شود.

در یک زمان Bitcoin.com حتی از BCH به عنوان Bitcoin و نه Bitcoin Cash یاد می کند. راجر سرانجام وب سایت را تغییر داد به دلیل تهدید به یک دادخواست.

بنابراین این س isال مطرح است که آیا مردم وقتی قصد خرید بیت کوین را داشتند بطور تصادفی بیت کوین کش را خریداری می کنند؟ روشن نیست و حکایات برای پاسخ به س sufficientال کافی نیستند ، اما قطعاً اگر محتمل نباشد ، ممکن به نظر می رسد. با این حال, اهداف راجر مشخص است. راجر می خواهد بیت کوین به عنوان ارز قابل استفاده با کارمزد پایین کار کند. او همچنین می خواهد دنیا بیت کوین کش را به عنوان بیت کوین واقعی ببیند.

Bitcoin Cash در مقابل Bitcoin – What’s Next?

اگر هر دو برنامه برای مقیاس بندی با شکست روبرو شوند ، ممکن است همچنان وضعیت امروز را ببینید. مردم در شبکه های کم ازدحام با سکه معامله می کنند. در این سناریو این امکان وجود دارد که BTC و BCH به صورت هماهنگ به حیات خود ادامه دهند. هنگام جابجایی وجوه بین صرافی ها ، معمول است که افراد با Litecoin یا Bitcoin Cash معامله می کنند. نقدینگی هر دو سکه کافی است و می توانند با کارمزد کم به سرعت وجوه را جابجا کنند.

در جستجوی ارز رمزنگاری غیرمتمرکز و قابل استفاده ، قطعاً وجود Bitcoin و Bitcoin Cash منطقی است. کاوش در مسیرهای مختلف برای مقیاس گذاری موثر شبکه ها ضرری ندارد. این مسابقه شروع شده است تا ببینید آیا شبکه لایتنینگ یا بلوک های بزرگتر مقیاس بندی می شوند یا خیر. با این حال ، درصورتی که یک سکه قبل از دیگری مقیاس بندی شود ، ممکن است ببینید که برنده همه چیز را از دست می دهد و یا مرگ BTC یا BCH.