در مقایسه با ژانویه 2018 ، قیمت ارزهای رمزپایه در ماه های اخیر تا حدودی کاهش یافته است. اصطلاحاً افت قیمت بیت کوین در بین برخی از سرمایه گذاران شک و تردید ایجاد کرده است. آیا این فقط یک وقفه کوتاه مدت است یا بخشی از یک روند بزرگتر است?

با پوشش مداوم رسانه ها در مورد قیمت “نزدیک به صفر” ، بسیاری از سرمایه گذاران از خود می پرسند ، “آیا سرمایه گذاری در بیت کوین ارزش آن را دارد؟” در این مقاله ، ما چند داستان مختلف راجع به صحبت های اقتصاددانان و دانشگاهیان درباره سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه را بررسی خواهیم کرد. همچنین سعی خواهیم کرد درک بهتری از تأثیرات این ارزیابی ها داشته باشیم.

آیا اقتصاددانان می توانند قیمت ارزهای رمزنگاری شده را به طور دقیق پیش بینی کنند?

اقتصاددانان نقش مهمی در پیش بینی آینده اقتصاد جهانی دارند. آنها به طور سنتی در کمک به دولت ها ، مشاغل و افراد در تصمیم گیری هایی که بر جهان تأثیر می گذارد نقش اساسی داشته اند. اکنون ، بسیاری از اقتصاددانان در حال تحقیق و پیش بینی هستند که آینده ارزهای رمزپایه و خدمات مالی بلاکچین چگونه خواهد بود.

در بازار ارزهای رمزنگاری شده ، تعدادی از فاکتورها برای تعیین چشم انداز بازار وجود دارد. برای بسیاری از اقتصاددانان (و همچنین سرمایه گذاران) ، نوسان قیمت به دلیل محدودیت های فنی ، مقررات و تصویب بازار پیش بینی تغییرات قیمت را کاملاً دشوار کرده است.

به عنوان مثال ، در ژانویه 2018 ، استاد اقتصاد دانشگاه ییل رابرت شیلر گفت ، “[بیت کوین] ممکن است کاملاً سقوط کند و فراموش شود ، و من فکر می کنم نتیجه خوبی باشد ، اما ممکن است برای مدت طولانی ادامه یابد ، 100 سال دیگر می تواند اینجا باشد.”

در حالی که این پیش بینی خیلی قطعی نیست ، اما نشان دهنده این است که بسیاری از اقتصاددانان به بازار ارزهای رمزنگاری شده نگاه می کنند. همچنین می بینیم که به نظر می رسد افزایش بدبینی روندهای اخیر بازار را دنبال می کند.

شیب بیت کوین

رابرت شیلر ، استاد اقتصاد دانشگاه ییل معتقد است که قیمت بیت کوین به احتمال زیاد به صفر می رسد ، اما رسیدن به آنجا ممکن است 100 سال طول بکشد.

اقتصاددانان پس از ژانویه 2018 چه می گویند؟?

فلش فوروارد گذشته از گرانترین قیمت همیشگی ژانویه برای بسیاری از ارزهای رمزپایه ، و بسیاری گزارش ها و نقل قول های جدید از اقتصاددانان وجود دارد که ارز رمزنگاری شده را از دید منفی بررسی می کنند. آنچه مهم است که درک کنیم این است که برخی با تحقیق پشتیبانی می شوند. مثلا, دو اقتصاددان اظهار داشتند در جولای 2018 که قیمت هر بیت کوین باید به جای مارک 7000 دلار فقط 20 دلار باشد (قیمت در اواسط ژوئیه 2018).

این تعداد چند فاکتور مختلف را در نظر می گیرد مانند عرضه فعلی بیت کوین در گردش و استفاده روزانه از آن در معاملات. طبق گفته این دو اقتصاددان ، استفاده از بیت کوین باید 1000 برابر افزایش یابد تا قیمت واقعی آن برابر با ارزش فعلی آن باشد.

بازگشت به مارس 2018 ، اقتصاددان هاروارد کنت روگوف گفت, “اساساً ، اگر امکان پولشویی و فرار مالیاتی را از بین ببرید ، استفاده واقعی [بیت کوین] به عنوان وسیله معاملاتی بسیار ناچیز است.” روگوف همچنین گفت که قیمت بیت کوین به احتمال زیاد 100 دلار است تا 100000 دلار.

ماده ای از دیدگاه: حباب بیت کوین یا دیپ بیت کوین?

یکی از بزرگترین سوالاتی که باید پرسید این است که آیا ما در حال حاضر در یک حباب بیت کوین هستیم یا فقط در یک بیت کوین فرو رفته ایم. بسیاری از اقتصاددانان و کارشناسان مالی به عنوان نشانه ای از ترکیدن حباب بزرگ ، سقوط قیمت را مشاهده کردند که در ژانویه 2018 اتفاق افتاد. دیگران ، مانند مثال فوق ، فقط به عنوان بخشی از یک حباب بزرگتر به آن نگاه می کنند. هنوز هم آسان تر است بگوییم که قیمت ها به طور مداوم پایین می آیند و “نزدیک به صفر” سقوط می کنند.

از طرف دیگر ، ممکن است کاهش قیمت در سال 2018 را نیز فقط یک بیت کوین ببینید. به اشتراک گذاشتن کارهایی که اقتصاددانان دارای ارز رمزپایه هستند نیز به اشتراک گذاشته می شود.

اقتصاددان و ریاضی دان اکنون در زمینه ارز رمزنگاری شده کار می کند

میرون اسکولز

در حالی که بسیاری از اقتصاددانان همه ارزهای رمزپایه را به عنوان ناپایدار و ناپایدار محکوم کرده اند ، میرون اسکولز و سایر نام های بزرگ در امور مالی سنتی موضع مخالف دارند. میرون اسکولز برنده جایزه نوبل اقتصادی است که خلق کرد فرمول بلک اسکولز, معروف ترین مدل برای گزینه های قیمت گذاری و مشتقات.

اکنون ، اسکولز با راه اندازی ارز ثابت به دنیای رمزنگاری درگیر می شود, حماسه. از آنجا که قیمت های ثابت بیت کوین ثابت است ، مهم نیست که سرمایه گذاران در هنگام افت قیمت بیت کوین یا بازار گاو نر سرمایه گذاری کنند.

میرون اسکولز

میرون اسکولز

حتی اگر سرمایه گذاران نمی توانند سود زیادی از سرمایه گذاری در زنجیره های ثبات کسب کنند ، این پروژه ها به بازار کلی ارزهای رمزنگاری کمک می کند تا مسائل نوسان قیمت را کاهش دهد.

علاوه بر این ، تصمیم اسکولز برای کار در یک پروژه ارز رمزنگاری شده این احتمال را نشان می دهد که اقتصاددانانی که عمدتاً در یک اقتصاد فیات زندگی کرده اند ، شروع به کار در ایجاد یک اقتصاد جدید رمزنگاری کرده اند. اسکولز و سایر اقتصاددانان رمزنگاری در حال کار بر روی پروژه های ابتکاری هستند که بسیاری از مسائل مربوط به امور مالی سنتی و سیستم های بانکی متمرکز را حل می کند..

چارلز هوسکینسون

چارلز هوسکینسون نمونه ریاضیدان / فناوری است که به توسعه ارزهای رمزپایه اعتقاد دارد. در حالی که اسکولز کار خود را در پروژه های ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 آغاز کرد ، چند سال است که هوسکینسون در پروژه های بزرگ فعالیت می کند. هوسکینسون ، یکی از هشت بنیانگذار اصلی Ethereum و بنیانگذار Cardano ، یکی از بزرگترین اسامی ارز رمزنگاری شده است.

مطابق با Hoskinson’s LinkedIn, وی تئوری عدد تحلیلی ، ریاضیات و ارز رمزپایه را مطالعه کرد. وی روی مسائل پیچیده ریاضی مانند حدس گلدباخ کار کرده است. داستان هوسکینسون اثبات این است که کسی که در دانشگاه شروع به کار می کند می تواند به سمت کارآفرینی سوق پیدا کند و تأثیر قابل توجهی بر ارز رمزپایه دارد.

هوسکینسون

چارلز هوسکینسون

نتیجه: آیا اقتصاددانان بیشتری در آینده از ارزهای رمزپایه پشتیبانی خواهند کرد?

وقتی در نظر داریم که بسیاری از اقتصاددانان نسبت به ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 تردید دارند ، باید دلیل این امر را جدا کنیم. درک اینکه آیا اقتصاددانان در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری می کنند یا نه مهم است. صرف نظر از اینکه فردی در بیت کوین سرمایه گذاری کند یا نه ، برای هر محققی ضروری است که بازار را تا حد ممکن عینی ببیند.

اول ، نوسان قیمت و غیرقابل پیش بینی بودن بازار ، سرمایه گذاری را خطرناک می کند. هرکسی می تواند بگوید که قیمت ها بالا و پایین می روند. با این حال ، اقتصاددانان به طور کلی سعی می کنند با اعدادی که با داده ها و تحقیقات گسترده پشتیبانی می شود ، دقیق تر عمل کنند. واقعیت این است که پیش بینی وجود و یا زمان وجود داده های جامد برای پیش بینی بیشتر بازار ارز برای اقتصاددانان دشوار است.

سرانجام ، این امکان وجود دارد که برخی از اقتصاددانان بر اساس آنچه که بازار فعلی انجام می دهد تصمیم بگیرند و نه اینکه بازار در آینده چه وضعیتی داشته باشد. اگر همچنان شاهد پیشرفت در پذیرش کاربر ، قابلیت استفاده ، مقیاس پذیری و موارد دیگر باشیم ، ممکن است اقتصاددانان ، ریاضیدانان و سایر افراد دانشگاهی نسبت به این که ارزهای رمزپایه ارزش سرمایه گذاری دارند ، خوشبین شوند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me