مشکلات بلاکچین وجود دارد ، دو آسپرین مصرف کنید و استراحت کافی داشته باشید

مشکلات بلاکچین وجود دارد. یا به بیان دیگر ، محدودیت هایی که بلاکچین ارائه می دهد وجود دارد.

هر زمان که یک فناوری جدید ظهور می کند ، انتظارات در مورد اینکه چه چیزی محقق می شود و چگونه جهان را تغییر می دهد ، سر به فلک می کشد. رایانه های شخصی فناوری دیجیتال را برای توده ها به ارمغان آورد ، با این حال شرکت های بزرگ همچنان به شبکه های اصلی وابسته هستند. اینترنت همه را متصل می کند ، اما در نتیجه ، هیچ کس حریم خصوصی آنها را حفظ نمی کند.

در آغاز

Satoshi Nakamoto در سال 2008 بلاکچین را به عنوان فناوری زیربنای بیت کوین اختراع کرد. بلاکچین مکانیزم غیرمتمرکز را فراهم می کند که در آن معاملات بدون نیاز به اعتماد هر یک از طرفین انجام می شود. رمزنگاری نامتقارن امنیت و حریم خصوصی را تضمین می کند.

حتی در زمینه شبکه بیت کوین که برای آن ایجاد شده است ، مشکلات بلاکچین وجود دارد. سیاست پولی سختگیرانه بیت کوین ، اتمام تراکنش را به هر 10 دقیقه یکبار محدود می کند. تجارت مدرن نتایج سریع تری را می طلبد.

Vitalik Buterin مقیاس بندی را به عنوان یک نگرانی اصلی که باید در فناوری بلاک چین مورد توجه قرار گیرد ، عنوان می کند. وی در سپتامبر 2017 در مصاحبه با Naval Ravikant در کنفرانس Disrupt SF 2017 اظهارات زیر را ارائه داد:

“بیت کوین در حال حاضر کمی کمتر از سه تراکنش در ثانیه در حال پردازش است. و اگر نزدیک به چهار باشد ، در حال حاضر در اوج ظرفیت است. در چند روز گذشته Ethereum پنج ثانیه کار کرده است. و اگر از شش بالاتر باشد ، در اوج ظرفیت نیز هست. از طرف دیگر ، Uber به طور متوسط ​​- 12 بار در ثانیه ، PayPal – چند صد ، ویزا – چندین هزار ، بورس های بزرگ سهام – ده ها هزار. و اگر می خواهید به IoT بروید ، پس صدها هزار نفر صحبت می کنید … “

پول را به من نشان بده

در نتیجه ، هدف بیت کوین از دید اولیه Satoshi تکامل یافت. او عنوان سفید خود را “بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر“، اما این روزها بیشتر صحبت می کنید که بیت کوین ذخیره ارزش مانند طلا است تا پول نقد الکترونیکی. ذخیره ارزش به سرعت معاملات نقدی الکترونیکی نیاز ندارد.

این مسئله همچنین مشکلات بلاکچین را به صورت جنگ قبیله ای معرفی می کند. یک قبیله برای خلوص دید اولیه ناکاموتو و قبیله دیگر برای نوآوری بحث می کنند. در نتیجه ، بلاکچین های مختلف تکثیر می یابند. این بلاکچین این کار را می کند و آن بلاکچین این کار را می کند و بلاکچین دیگری دوباره کار دیگری می کند. همه اینها ایجاد انبوه سردرگمی در مورد اینکه چه کسی بهتر می داند و کدام راه را باید پیش برد است.

فرض کنید آینده تعداد زیادی از بلاکچین های مختلفی را که استفاده می کنید در خود جای داده است ، دقیقاً مثل اینکه در حال حاضر از وب سایت های مختلف بازدید می کنید. غیر متمرکز بودن بلاکچین شما را ملزم به میزبانی برخی از گره های شبکه در رایانه یا دستگاه خود می کند. به چند گره نیاز خواهید داشت؟ چه زمان مورد نیاز ذخیره سازی سیستم شما را تحت فشار قرار می دهد؟ چه دام های دیگری در این سناریو در انتظار شما هستند?

پیتر یک نوک کیف پول برداشت

و ارزهای رمزنگاری شده برای ذخیره سازی به کیف پول نیاز دارند ، اما هیچ کیف پول هر ارز رمزنگاری شده را ذخیره نمی کند. شما به چندین کیف پول احتیاج دارید. برای پیگیری چند کیف پول نیاز خواهید داشت؟ شما یک کیف پول گم می کنید ، و پول خود را از دست می دهید. اگر کیف پول شما خراب شود اما بذر آن را از دست بدهید چه می کنید؟ اگر بمیرید چه اتفاقی می افتد اما وراث شما راهی برای دسترسی به کیف پول های شما ندارند?

تصویر مشکلات بلاکچین

در پردازش معاملات ، بلاکچین ها داده ها را ذخیره می کنند ، اما بلاک چین ها جایگزین پایگاه های داده نمی شوند. بلاکچین بستری برای محاسبات غیرمتمرکز فراهم می کند ، با این حال باید دید آیا بلاکچین توانایی جایگزینی رایانش ابری را دارد یا خیر؟.

تمرکززدایی جهان

زنجیره بلوک عدم تمرکز را فراهم می کند ، اما تمرکززدایی در چشم بیننده قرار دارد. تمرکززدایی در فناوری بیت کوین وجود دارد ، اما بدون استخراج ، معاملات بیت کوین متوقف می شود و تعداد نسبتاً کمی از استخراج کنندگان بیت کوین سیستم را کنترل می کنند. بنابراین استخراج بیت کوین تمرکززدایی را با شکست مواجه می کند. و عقل سلیم به ما می گوید که بیشتر ثروت بیت کوین در تعداد کمی از سرمایه گذاران متمول اولیه زندگی می کند. بنابراین توزیع ثروت بیت کوین عدم تمرکززدایی را به همراه نمی آورد.

برعکس ، علاقه مندان به بیت کوین به Ethereum نگاه می کنند و ادعا می کنند عدم تمرکززدایی را از بین می برد. ویتالیک بوترین سازمان Ethereum را رهبری می کند ، بنابراین رهبری عدم تمرکززدایی است.

رکورد شکسته

فراتر از تمرکززدایی ، بلاکچین سوابق تغییرناپذیری از حقیقت را فراهم می کند. این ارزش بلاکچین را به عنوان یک سیستم معامله فراهم می کند. بلاکچین هر معامله ای را به طور واضح و برای همیشه مستند می کند. این منفی سختی را به همراه دارد. هنگام بروز خطاها ، آنها نیز برای همیشه زنده می مانند.

بسیاری از زنجیره های بلوکی قابلیت قرارداد هوشمند را فراهم می کنند. قراردادهای هوشمند به عنوان واحدهایی از کد وجود دارند که در بلاکچین زندگی می کنند. و از آنجا که آنها در بلاکچین زندگی می کنند ، برای همیشه زنده می مانند. اشکال موجود در آنها برای همیشه باقی می ماند. و اگر قرارداد هوشمند شامل هرگونه آسیب پذیری امنیتی باشد ، این موارد نیز باقی می مانند. در نتیجه ، این باعث ایجاد مشکلات بلاکچین می شود.

چاقو و چنگال

نرم افزار به بروزرسانی منظم نیاز دارد. چه از لینوکس استفاده کنید و چه از ویندوز ، متوجه می شوید که سیستم به طور مرتب به روزرسانی و به روز می شود. تلفن هوشمند شما ممکن است هر شب خود را به روز کند. اما بلاکچین به عنوان سابقه تغییرناپذیر حقیقت در برابر بروزرسانی مقاومت می کند. به روزرسانی ها به طور بالقوه داده های قبلی را بی اعتبار می کنند.

به جای به روزرسانی ، فناوری بلاکچین چنگال ها را پیاده سازی می کند. اینها ممکن است سخت چنگال یا نرم چنگال باشد.

سخت جوشانده

هارد فورک به معنای واگرایی دائمی در زنجیره بلوکی است که در آن گره هایی که ارتقا نمی یابند قادر به دیدن بلوک های جدید معتبر نیستند. هنگامی که یک چنگال سخت اتفاق می افتد ، یک بلوک بیش از بلوک یک کودک معمول ، دارای دو فرزند خواهد بود. بنابراین بلاکچین اکنون دو پروژه جداگانه را نشان می دهد. به عنوان مثال ، Ethereum (ETH) نشان دهنده یک چنگال سخت Ethereum Classic (ETC) است.

نرم جوشانده

نرم فورک به معنای ارتقا بلاکچین است به طوری که گره هایی که به روز نمی شوند ، بلوک های جدید را معتبر می بینند. به عنوان مثال ، فرض کنید زبان قرارداد هوشمند ویژگی های اضافی جدیدی اضافه می کند. گره های قدیمی هنوز ویژگی های قدیمی کد را اجرا می کنند ، اما گره های جدید دارای ویژگی های زبان جدید هستند تا به دلخواه استفاده کنند.

هیچ چیز تعداد سخت فورک ها را محدود نمی کند ، بنابراین از نظر تئوری ، پروژه ها می توانند چندین پروژه ناسازگار را به ترتیب اندازه تکثیر کنند. به عنوان یک کاربر ، یک معایب بلاکچین هنگامی ایجاد می شود که شما باید تعیین کنید کدام یک را دنبال کنید?

گوش کنید ، آیا می خواهید رازی را بدانید

بلاکچین برای حفظ حریم خصوصی شرکت کنندگان به رمزنگاری نامتقارن بستگی دارد. عملکرد رمزنگاری نامتقارن کاملاً مناسب برای قدرت محاسباتی است که امروزه در دسترس است. با این حال ، این شکل رمزنگاری در برابر ابر رایانه ها یا رایانه های کوانتومی که قدرت کافی برای تعیین کلید خصوصی کاربر از داده های عمومی را دارند ، شکست می خورد. وقتی محاسبات قدرتمندتر به راحتی در دسترس قرار می گیرند ، حریم خصوصی تضمین شده توسط بلاکچین های امروزی از بین می رود.

و ناشناس بودن فناوری امروز مشکلات بلاکچین را به خودی خود نشان می دهد. ناشناس بودن خود رفتارهای غیرقانونی و مشکوک را تشویق می کند و مشکلات بلاک چین مانند پولشویی وجود دارد. و گاهی اوقات مردم فکر می کنند بیش از آنچه که واقعاً وجود دارد ، گمنامی دارند. به عنوان مثال بیت کوین ، ناشناس بودن بلاکچین را فراهم می کند ، اما محققان از تجزیه و تحلیل ترافیک و آدرس شبکه برای شناسایی این شخص که در این معامله به آن شخص پول پرداخت کرده استفاده می کنند.

به همه خوکچه های کوچک نگاه کنید

بخش بانکی / مالی به تنهایی یک صنعت 7 تریلیون دلاری را تشکیل می دهد. بلاک چین قصد دارد این صنعت را به هم بزند. با ورود تازه وارد به صحنه ، انتظار نداشته باشید که یک صنعت 7 تریلیون دلاری رو به راه شود و بازی کند. فرزندخواندگی به تنهایی نوعی تخریب موجود را به وجود می آورد. اگر صنعت بلاکچین را قبول کند اما جنبه هایی مانند تمرکز زدایی و شفافیت را تغییر دهد ، بلاکچین به یک شکل زنده می ماند اما نه به شکل اصلی مورد نظر.

به همین ترتیب ، دولت ها صدور پول را منحصراً در دست داشتند. از آنجا که ارز رمزنگاری شده بلاکچین قدرت دولت ها را تهدید می کند ، انتظار بازپرداخت را داشته باشید.

کلاهبرداری روی لام

فناوری های جدیدی که درآمد زیادی به وجود می آورند به عنوان آهن ربا برای کلاهبرداری عمل می کنند. مشکلات بلاکچین شامل کلاهبردارانی است که افراد مشهور بلاکچین را در شبکه های اجتماعی جعل می کنند و سعی در استخراج ارزهای رمزپایه از قربانیان بی خبر دارند. برخی از کلاهبرداری ها شامل افرادی می شود که خود را به عنوان متخصص معرفی می کنند و سعی می کنند محصولی مشکوک را تحت فشار قرار دهند. برخی دیگر شامل شرکتهای ناپایدار هستند که از ICO پول تولید می کنند و سپس در سایه محو می شوند.

افکار نهایی

بلاکچین در مراحل اولیه رشد خود یک فناوری نوظهور را تشکیل می دهد. پرده بلند شد ، بازی شروع شد ، اما بازی آخر همچنان یک راز است. بخشی از فرآیند توسعه شامل کشف چگونگی از بین بردن بدها در حالی که تقویت خوب است. مشکلات بلاکچین ممکن است باعث سردرد کاربران شود و آنها یک شبه از بین نمی روند ، اما معایب بلاکچین باید با گذشت زمان برطرف شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map