ما بیش از نیمی از سال 2018 هستیم و بیش از این است 6 میلیارد دلار جمع شده است از طریق صدها ICO. در کنار این ، شرکت های بزرگ شروع به کشف استفاده از بلاکچین در زمینه هایی مانند خدمات مالی و زنجیره تأمین می کنند. توسعه دهندگان باتجربه بلاکچین اکنون تقاضای زیادی دارند – و استخدام کنندگان استخدام استعداد توسعه دهنده بلاکچین کار خود را برای آنها قطع می کنند.

جنگ برای استعداد بلاکچین در جریان است. در اینجا ، ما میزان مشکل را توضیح می دهیم و برخی از ایده ها را برای کارمندانی که به دنبال جذب بهترین ذهن ها در صنعت هستند ، شامل می کنیم.

جنگ های استعدادیابی برای توسعه دهندگان بلاکچین

وب سایت فریلنسینگ Upwork دارای شاخص مهارت است که 20 مهارت برتر با رشد سریع را رتبه بندی می کند. گزارش های upwork این بلاکچین به عنوان یک مهارت در سه ماه اول 2018 با 6،000٪ رشد ذهن رو به رشد است – رشد چشمگیر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته.

شاخص مهارت های سه ماهه Upwork Q1 2018

اینفوگرافیک از Upwork ، شاخص مهارتهای سه ماهه Q1 2018 آنها را نشان می دهد

با چنین نرخ بالایی از رشد مهارت ، می توان به راحتی فکر کرد که بازار مملو از استعدادهای بلاکچین است. با این حال ، همان گزارش می گوید تقاضا برای ده مهارت برتر این لیست نیز بیش از 400 درصد رشد کرده است. در همان زمان ، 53٪ از مدیران استخدام ، دسترسی به مهارت ها را بزرگترین چالش استخدام خود عنوان کردند.

حتی جستجوی سریع “مشاغل بلاکچین” در LinkedIn نشان می دهد که استعداد توسعه دهنده بیشترین تقاضا را دارد. متوسط ​​حقوق برای توسعه دهندگان بلاکچین در ایالات متحده حدود 130،000 دلار است, و بالاتر از آن در مراکز فناوری مانند سانفرانسیسکو یا شهر نیویورک.

اما حتی این تعداد نیز به دلیل این واقعیت که تعداد زیادی تازه وارد به بازار وجود دارد کج است ، توسعه دهندگان با تجربه می توانند فراتر از اینها فرمان دهند. در ماه مه ، دیوید شوارتز از Ripple Inc به WSJ گفت که او مشاهده کرده است که یکی از توسعه دهندگان در تیمش دو پیشنهاد کار جداگانه دریافت می کند که هدیه 1 میلیون دلاری امضا را برای آنها فراهم می کند.

چرا پول جواب نمی دهد

ارائه پیشنهادهای همیشه بالاتر از حقوق و دستمزد و بسته های پاداش شاید به جذب بهترین استعداد در بلاکچین کمک نکند. بسیاری از توسعه دهندگان باتجربه بلاکچین چند سالی است که در این بازی حضور دارند و سرمایه گذاران اولیه رمزنگاری بودند.

علاوه بر این ، بسیاری از توسعه دهندگان باتجربه نیز در حال کار بر روی پروژه های بلاکچین خود هستند. بیایید این واقعیت را بپذیریم – اگر در حال حاضر در پول نقد حاصل از تلاش خود شنا می کردید ، آیا برای یک زندگی در نه به پنج ثبت نام می کنید?

استخدام استعداد توسعه دهنده Blockchain – چگونه بهترین ها را پیدا و جذب کنیم

بنابراین ، اگر تبلیغات یک بسته سنگین ، به خودی خود بهترین نتیجه را نداشته باشد ، استخدام کنندگان استخدام استعدادهای توسعه دهنده بلاکچین چگونه باید این کار را انجام دهند.?

اگرچه هیچ پاسخی برای این موضوع وجود ندارد ، اما چند روش وجود دارد که شرکت ها و استخدام کنندگان همچنان می توانند روشن ترین ذهن ها را در دنیای بلاکچین پیدا کنند.

استعدادیابی

اولاً ، تبلیغات شغلی استاندارد بعید است جواب دهند. افرادی که متقاضی مهارت خود هستند وقت خود را صرف استفاده از تابلوهای شغلی برای فرصت های بالقوه نمی کنند. بهترین استراتژی برای استخدام استعدادهای توسعه دهنده بلاکچین ، بیرون رفتن از آن و یافتن آن است. چند مکان برای گشتن وجود دارد.

1. همایش ها و رویدادهای شبکه بلاکچین

ملاقات حضوری با مردم بهترین راه برای ایجاد ارتباطات معنی دار است. اکنون رویدادهای زیادی پیرامون رمزنگاری و بلاکچین برگزار شده است ، اما جامعه توسعه دهنده در آنهایی که بیشتر به فناوری و نه سرمایه گذاری توجه دارند ، شرکت خواهد کرد. چند شرط بندی خوب هستند کنفرانس توسعه دهنده بلاکچین یا اجماع، وفاق.

کنفرانس های توسعه دهنده Blockchain

کنفرانس ها و رویدادها راهی عالی برای ارتباط با استعداد توسعه دهنده بلاکچین است

2. درخواست مراجعه کنید

اتصالات شبکه موجود می تواند مخاطبین و نکاتی را برای یافتن بهترین استعداد توسعه دهنده ارائه دهد. از کانال های اجتماعی و هرگونه فرصت غیررسمی حداکثر استفاده را بکنید تا به مردم اطلاع دهید موقعیت های باز برای استعدادهای بلاکچین وجود دارد.

3. از یک استخدام کننده حرفه ای بلاکچین استفاده کنید

برخی از استخدام کنندگان اکنون در زمینه استخدام استعداد توسعه دهنده بلاکچین تخصص دارند. این کار با برخی هزینه ها همراه است ، اما کار در یافتن نامزدهای مناسب را برون سپاری می کند. دو مثال وجود دارد توسعه دهندگان Blockchain Inc و CryptoRecruit.

4. در انجمن های آنلاین غواصی کنید

کانالهای آنلاین خاصی وجود دارد که صرفاً برای استخدام توسعه دهندگان بلاکچین وجود دارد. اگر داوطلبانی وجود داشته باشند که به طور فعال بدنبال کار هستند ، احتمال استفاده از این کانال ها بیشتر از سایر بسترهای تبلیغاتی شغلی عمومی است. Blocktribe یکی از این نمونه هاست, و BountyOne دیگری است.

5- سایت های فریلنسینگ را بررسی کنید

سیستم عامل های آزاد مانند Upwork یا تاپتال دارای قابلیت جستجو هستند تا کاربران بتوانند بر اساس مهارت ها یا تجربیات خاص نامزدها را پیدا کنند. این گزینه عالی برای استخدام به صورت انعطاف پذیرتر است (دلیل مهم این را در زیر ببینید).

جذب استعداد

وقتی یک استعداد استخر مناسب ایجاد کردید ، چالش بعدی این است که پیشنهاد را به اندازه کافی جذاب کنید تا کاندیدای مناسب را از طریق درب منزل دریافت کنید. در اینجا چند روش وجود دارد که کارفرمایان می توانند به نقشهای زنجیره ای خود علاقه مند شوند. هیچ یک از اینها متوسل به ارائه دسته پول نقد نیست.

1. انعطاف پذیر باشید

پیشنهادات فرصت های کاری از راه دور یا ساعات انعطاف پذیر احتمالاً علاقه مندی بیشتری به این نقش خواهد داشت. مهندسین بلاکچین سنتی ترین افراد نیستند. رفت و آمد برای گذراندن 40 ساعت سفت و سخت در هفته پشت میز احتمالاً نامزدهای احتمالی را از کار بیندازد. استخدام به صورت آزاد نیز ممکن است سازش خوبی داشته باشد.

2. یک هاکاتون را به صحنه ببرید

ذاتاً ، توسعه دهندگان بلاکچین حل کننده مشکلات هستند. از این رو, صحنه سازی یک هاکاتون یک روش عالی برای جمع کردن یک دسته از حل کنندگان مسئله خلاق است. همچنین به نامزدهای سازنده بالقوه برخی از بینش ها در مورد انواع مشکلات اصلی که فرصت حل آنها را دارند ، می دهد.

لیوان برنامه نویسی برنامه نویس

بسیاری از توسعه دهندگان عاشق این هستند که با برنامه صبحانه خود مشکل کدگذاری خوبی را حل کنند

3. ارائه پروژه های جالب

منطقی است که حل کنندگان خلاق مشکلات می خواهند اطمینان حاصل کنند که پروژه هایی که در نقش جدید آنها هستند تحریک فکری ایجاد می کنند و تاثیری بر جهان دارند. اگر این پروژه مهارتهای خاصی را ایجاد می کند یا تفاوت قابل ملاحظه ای را برای یک بخش یا گروه خاص ایجاد می کند ، آن را اعلام کنید.

4. تیم های بزرگی بسازید

افراد باهوش می خواهند با افراد باهوش کار کنند. پیوستن به یک تیم قدرتمند از افراد همفکر و با دانش ، نکته فروش بسیار خوبی در جذب استعداد توسعه دهنده بلاکچین است.

چالش برای برخی ، فرصت برای دیگران

استخدام استعداد توسعه دهنده بلاکچین همچنان یک چالش برای استخدام کنندگان است. اما این فرصت های عظیم را برای هر برنامه نویسی و برنامه نویسی که به دنبال مراتع جدید هستند ، ایجاد می کند.

با گذراندن دوره هایی به زبان های بلاکچین مانند Solidid ، مسیرهای کاملاً جدید شغلی باز می شود. همچنین بسیاری از نقش های دیگر بلاکچین وجود دارد که به لطف رونق فعلی در بازار کار ظاهر می شوند. فناوری Blockchain در حال حاضر توانایی خود را برای دستیابی به اهداف مختلف اثبات می کند و ایجاد اشتغال قطعاً از این قاعده مستثنی نیست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me