صنعت سرگرمی با بلاکچین ملاقات می کند

صنعت سرگرمی با زمان تغییر می کند و بلاکچین فناوری پیشرفته روز را فراهم می کند. با تکامل فناوری ، زندگی تغییر می کند و افراد متناسب با آن گزینه های سرگرمی خود را تغییر می دهند. وودویل در صحنه محله یک بار عالی سلطنت کرد. سپس ، رادیو و فیلم های سیاه و سفید صامت مخاطبان وودویل را به خود جلب کرد. فیلم ها در سینماسکوپ تبدیل به مکالمه های تک رنگ شدند. و ، رادیو برای تبدیل شدن به تلویزیون صفحه های نمایش را اضافه کرد. اکنون همه صاحب یک تلویزیون هستند.

در هر مرحله از راه ، تحویل محتوا تغییر کرد و روش های جبران خسارت برای هنرمندان و بازرگانان نیز تغییر کرد.

فناوری بلاکچین از چه ویژگی های خاصی برخوردار است و این کیفیت چگونه می تواند بر صنعت بلاکچین تأثیر بگذارد?

اورتور ، پرده ، چراغ

Satoshi Nakamoto بلاکچین را اختراع کرد تا به عنوان بنیان فنی بیت کوین عمل کند. بلاکچین سوابق تغییرناپذیری از حقیقت را در یک محیط غیرمتمرکز فراهم می کند و بلاکچین این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا تجارت خود را انجام دهند بدون اینکه هیچ یک از طرفین به دیگری اعتماد کنند. ارزهای رمزپایه نیز قابلیت های قرارداد هوشمند را فراهم می کنند. قراردادهای هوشمند به عنوان واحدهایی از کد وجود دارند که تراکنش ها را بر اساس قوانینی که در کد برنامه ریزی شده اند ، مدیریت می کنند. ارزهای رمزپایه توسط یک کشور صادر نشده اند ، بدون نیاز به مبادله ارز یک کشور با کشور دیگر ، در آن سوی مرزها کار می کنند.

در ساده ترین سطح ، ارز رمزنگاری شده راهی جدید برای صنعت سرگرمی برای فروش محصولات یا فروش بلیط فراهم می کند. اگر قصد سفر سفری از کالیفرنیا به انگلستان را دارید و می خواهید در تئاتر لندن به نمایش بپردازید ، بلیط خود را از قبل با رمز ارز خریداری می کنید و دیگر نگران نرخ ارز و سایر مسائل نباشید.

این است ، شما به ارتفاعات خواهید رسید

اما برای سرگرمی های الکترونیکی دیجیتال ، این امکانات به شدت در صنعت سرگرمی گسترش می یابد. پخش موسیقی و ویدئو بخش قابل توجهی از سرگرمی های مدرن را تشکیل می دهد. و چندین جنبه از بلاکچین بر آن تأثیر می گذارد.

مالکیت آثار هنری توسط هنرمند و دریافت غرامت مناسب از بلاکچین بسیار سود می برد. شکایت مشترک ارائه دهندگان محتوا در سیستم عامل های متمرکز مانند YouTube و Spotify مربوط به عدم دریافت خسارت عادلانه توسط این هنرمند است.

به همین دلیل مشهور است که تیلور سویفت آثار خود را از اسپاتیفای حذف کرد. او دیدگاه خود را در الف توضیح داد مجله وال استریت ژورنال منتشر شده در 7 ژوئیه 2014:

“به نظر من ، ارزش یک آلبوم بر اساس میزان دل و روحی است که یک هنرمند در بدنه کار خود ریخته است و ارزش مالی که هنرمندان (و برچسب های آنها) برای آنها قائل هستند. موسیقی وقتی به بازار می رود دزدی دریایی ، اشتراک فایل و پخش ، تعداد فروش آلبوم های پولی را به شدت کاهش داده است ، و هر هنرمندی این ضربه را به طرز متفاوتی اداره کرده است … موسیقی هنر است و هنر مهم و نادر است. موارد مهم ، نادر ارزشمند است. چیزهای با ارزش باید پرداخت شود. به نظر من این موسیقی نباید رایگان باشد … “

و آه به چه ارتفاعاتی برخورد خواهیم کرد

خدمات جریان غیرمجاز بلاکچین ، واسطه را برمی دارند. در بلاکچین ، هنرمندان ادعا می کنند 100 درصد از درآمد را بدون نیاز به پرداخت حق امتیاز کسری متمرکز برای پرداخت سیستم عامل ها ، تقبل می کنند. سیستم عامل های متمرکز مانند YouTube و Spotify بیشتر درآمد یک هنرمند را برای تأمین بودجه سیستم عامل و پرداخت هزینه های مدیران ، برنامه نویسان ، سرورها و سایر هزینه های آن شرکت ها اختصاص می دهند..

بلاکچین به مشکل در صنعت سرگرمی اشاره دارد ، جایی که واسطه در حالی که هنرمند گرسنه است جشن می گیرد. چندین شرکت بلاکچین جریان محتوایی را ارائه می دهند و هنرمندان 100 درصد از درآمد حاصل از کار خود را دریافت می کنند.

جریان موسیقی Blockchain

در بلاکچین Ethereum ، Ethereum اپوس یکی از این شرکت ها متخصص در پخش موسیقی است. اپوس تضمین می کند که هنرمندان برای همیشه برای همیشه درآمد حاصل از آثار خود را دریافت می کنند و این قرارداد هرگز منقضی نمی شود در این بستر ، هنرمندان آهنگ های خود را لیست می کنند و در مورد قیمت مناسب هنرمند تصمیم می گیرند. Opus از زنجیره بلوک Ethereum برای معاملات تجاری استفاده می کند و از IPFS برای ذخیره سازی پرونده استفاده می کند.

IPFS به دنبال بهبود پروتکل HTTP وب با فناوری غیرمتمرکز نظیر به نظیر است.

سکوی موسیقی اوجو قابلیت های مشابهی را فراهم می کند. Ujo از فناوری بلاکچین نه تنها برای اتوماسیون پرداخت حق امتیاز با استفاده از قراردادهای هوشمند و ارز رمزنگاری شده بلکه برای اعمال شفافیت برای محافظت از حقوق صاحبان آن استفاده می کند. بلاکچین مالکیت دارایی ها را بدون هیچ ابهامی برای دیدن همه ثابت می کند.

صفحات اپوس

برنامه تلفن همراه Opus

شما بدون شک بدترین دزد دریایی هستی که من تا به حال شنیده ام

دزدی دریایی به صاحبان دارایی های دیجیتال آسیب می رساند و طراحی شبکه جهانی وب هیچ وقت حمایت از مالکیت معنوی را به حساب نمی آورد. بلاکچین این مسئله را برطرف می کند. در حالی که بیت کوین قصد مبادله دارایی های مالی ساده را داشت ، بلاکچین های دیگر مانند Ethereum این مأموریت را گسترش می دهند تا شامل هر دارایی دیجیتال باشد.

اما شما از من شنیده اید

ERC-20 استاندارد اصلی رمزگذاری در شبکه Ethereum است و کاربران ارز خود را با استفاده از ERC-20 به عنوان پایه ایجاد می کنند. برای دارایی های فراتر از ارز ، استاندارد ERC-721 صورتحساب را پر می کند. اولین بار به عنوان پایه CryptoKitties توسعه یافت ، ERC-721 آرزو دارد که نیازهای هر دارایی دیجیتال را برآورده کند. ERC-721 قصد دارد هر آنچه برای اثبات مالکیت دارایی های دیجیتال منحصر به فرد و مبادله این دارایی ها بین طرفین لازم است را تعریف کند. بنابراین اثبات و مبارزه با دزدی دریایی آسان تر می شود.

جریان ویدئو Blockchain

از نظر جریان ویدئو ، یوتیوب ، نتفلیکس و آمازون از عمده ترین ارائه دهندگان متمرکز هستند و برخی انتقادات مشابه را از سرویس های پخش موسیقی متمرکز دارند. نه تنها هنرمندان از جبران خسارت شکایت دارند ، بلکه برخی از آزادی های هنری در یک سرویس متمرکز محدود می شوند. این سیستم عامل ها محتوایی را متناسب با علایق شخصی خود ارتقا می دهند و هنرمندانی که مطابقت ندارند از مزایای کمتری در استفاده از آنها برخوردار می شوند.

علایق جغرافیایی نیز نقش دارند و شرکتهای متمرکز گاهی دسترسی به محتوای بین ملتها را محدود می کنند. این ممکن است به دلیل ملاحظات تجاری باشد. ممکن است یک شرکت مجاز به تجارت در کشورهای خاص نباشد. یا ممکن است موارد نظارتی یا صدور مجوز حتی سانسور وجود داشته باشد. اما بلاکچین به طور طبیعی و بدون محدودیت در آن سوی مرزها عمل می کند.

چندین پروژه بلاکچین جریان ویدئو وجود دارد. زنده در زنجیره بلوک Ethereum زندگی می کند. هدف آن دموکراتیک کردن ویدیوی زنده از طریق فناوری غیرمتمرکز نظیر به نظیر است. کاربران با استفاده از ارز رمزپایه Livepeer Token (LPT) در شبکه شرکت می کنند. به همین ترتیب, YouNow بستری را برای پخش زنده و گپ ویدیویی فراهم می کند. YouNow توسط رمز PROPS.

پلت فرم جریان ویدئو blockchain معروف به پخش جریانی برخی از مشکلات احتمالی الگوی زنجیره بلوک / ارز رمزنگاری شده را نشان می دهد. جریان برای ایجاد ستون فقرات برای جریان غیرمتمرکز با ایجاد یک افزونه مرورگر کراس پلت فرم و تأمین انرژی سیستم از طریق رمز ارز ارز رمزنگاری شده.

با نمایش

متأسفانه ، جریان حل شد. تیم به دلیل خطرات قانونی مربوط به ICO (عرضه اولیه سکه) پروژه را متوقف کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اکنون برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر کلاهبرداری و اطمینان از اینکه شرکت ها در تلاش برای دور زدن قوانین مربوط به اوراق بهادار نیستند ، نظارت دقیق تری به ICO انجام می دهند..

تماس پرده

یک بدیهیات قدیمی در صنعت سرگرمی بیان می کند که تمام آنچه شما برای اجرای یک نمایش نیاز دارید “دو تخته و یک شور” است ، اما سازوکار موثری برای رسیدن هنرمندان به مخاطبان و جبران عادلانه آنها نیز کمک می کند. و بلاکچین به خوبی می تواند فناوری ارائه دهنده محتوای امروز باشد.