بکارگیری افراد معمولاً مهمترین هزینه برای هر شغلی است. هزینه های حقوق و مزایای کارمندان می تواند مصرف کند تا 80٪ درآمد ناخالص, بستگی به بخش صنعت دارد. توابع منابع انسانی (HR) و حقوق و دستمزد برای مدیریت فرایندهای مختلف مربوط به کارمندان از جمله استخدام یا پرداخت حقوق وجود دارد. اما وجود این عملکردها هزینه های اضافی را نیز برای مشاغل ایجاد می کند. با این حال ، بلاکچین در منابع انسانی و امور مربوط به کارمندان اکنون ارزش آن را در موارد مختلف استفاده ثابت می کند. هنگامی که با موفقیت به کار گرفته می شود ، بلاکچین می تواند به شرکت ها کمک کند تا در مدیریت نیروی کار خود کارآمدتر شوند.

بلاکچین در استخدام کارمندان

روند استخدام یکی از بهترین فرصت ها برای ایجاد ارزش افزوده برای بلاکچین در منابع انسانی است. بازارهای کار ، مانند LinkedIn یا مشاغل.com, فقط به کاندیداها اجازه دهید رزومه خود را آپلود کنند. نامزدها كنترل كمی دارند و یا اصلاً كنترل نمی كنند چه كسی رزومه خود را آنلاین می بیند یا بارگیری می كند.

استخدام یک کاندیدا اکثراً یک فرآیند طولانی مدت تأیید است. کارفرمایان می خواهند اطمینان حاصل کنند که تجربه ، مهارت ها و صلاحیت های یک نامزد با نیازهای آنها مطابقت دارد. به عنوان یک شرط قانونی ، داوطلب باید حق خود را برای کار در کشور استخدام نشان دهد ، معمولاً با ارائه اسناد هویتی صادر شده توسط دولت. موقعیت های C-Suite یا موقعیت هایی با مسئولیت مالی ، ممکن است نیاز به چک اعتبار یا افشای اطلاعات در مورد مدیران شرکت های قبلی داشته باشد.

اگر پرسنل زیادی از خانه کار می کنید ، به یک نفر نیاز دارید سیستم ردیابی کار تا بدانید که آنها واقعاً چه کاری انجام می دهند.

تمام این بررسی ها شامل سرمایه گذاری قابل توجه کارفرما و وقت از طرف داوطلب است. شرکت های استخدام کننده ممکن است مجبور شوند تبلیغات خود را انجام دهند یا استخدام کنندگان ، رزومه را غربال کنند و مصاحبه کنند. ارزیابی های خارجی اغلب درگیر هستند ، به دنبال آن بررسی منابع استخدام و مدارک ، جمع آوری اسناد و موارد دیگر انجام می شود.

مصاحبه شغلی

از آنجا که مصاحبه های شغلی سرگرم کننده هستند و اصلاً رعب آور نیستند ، درست است?

ارتباط همتا به زنجیره بلوک می تواند به شما کمک کند استخرهای کاندیداها را مستقیماً به شرکت های استخدام کننده وارد کنید. استفاده از بلاکچین در منابع انسانی به این روش باعث می شود تا شرکت های استخدام کننده به عنوان واسطه عمل کنند یا حتی از بین بروند.

هویت دیجیتال برای داوطلبان شغلی

Blockchain همچنین مفهوم هویت دیجیتال را قادر می سازد و قابلیت نگهداری نسخه های دیجیتالی تأیید شده اسناد کاغذی مانند گذرنامه را دارد. یک هویت مبتنی بر بلاکچین همچنین می تواند به عنوان یک رزومه تأیید شده عمل کند. برای یک داوطلب ، می تواند شامل جزئیات صلاحیت و سایر گواهینامه های وی باشد.

هر کارفرما می تواند تأیید تاریخچه شغلی خود را و ارجاع به پروفایل را به عنوان فرد در حرفه خود اضافه کند. این نمایه بلاکچین حتی می تواند شواهدی از پروژه های انجام شده یا ارزیابی عملکرد شغلی را شامل شود.

به محض درخواست شغل ، یک داوطلب می تواند با دسترسی کارفرمای احتمالی به بخشهایی از هویت دیجیتالی خود که برای استخدام مورد نیاز است ، موافقت کند. با فشار دادن یک دکمه ، کارفرما می تواند اطلاعات مربوط به کارمند را تأیید کند و نیازی به بررسی های طولانی که امروز اتفاق می افتد را برطرف کند..

تماس شخصی یک دیدار حضوری بین طرفین همیشه به عنوان بخشی از روند انتخاب باقی می ماند. با این حال ، بدون نیاز به احراز هویت تمام مهارت ها و سابقه شغلی ، چنین جلسه ای می تواند برای هر دو طرف دشوارتر باشد و بر عناصری مانند مناسب فرهنگی تمرکز کند.

پروژه های استخدام بلاکچین مانند فلز روی قبلاً پتانسیل فن آوری برای متزلزل کردن روند استخدام فعلی را دیده اند. شرکت های دیگری مانند Recruit Technologies همچنین مشارکت دارند با شرکت های فناوری برای ایجاد راه حل های blockchain که به کارفرمایان اجازه می دهد داده های نامزدها را تأیید کنند و از وقوع برنامه های جعلی ورود به فرآیند استخدام کاسته شوند..

حتی شرکت هایی این کار را دوست دارند SelfKey یا Civic ، که فقط در زمینه هویت دیجیتال فعالیت می کند ، می تواند مزایای قابل توجهی را برای نامزدها و کارفرمایان به همراه داشته باشد.

Blockchain برای حقوق و دستمزد – خودکار پرداخت حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد نیز برای تکان خوردن توسط بلاکچین رسیده است. فرآیند حقوق و دستمزد شامل جمع آوری پرداخت ها و کسورات قبل از هر روز پرداخت حقوق است. در زمان پرداخت ، مبلغ نهایی فیش حقوقی قبل از انتقال به فرد بررسی و بررسی می شود.

مهمانی های زیادی معمولاً درگیر می شوند تا فرصت پرداخت های تقلبی را کاهش دهند. یک نفر داده پرداخت را وارد می کند ، شخص دوم آن ورودی را تأیید می کند و شخص سوم اجازه انتقال وجوه از طریق بانک را می دهد.

بلاکچین و قراردادهای هوشمند می توانند بسیاری از مراحل پرداخت حقوق را خودکار کنند. به عنوان مثال ، سیستم های زمان سنجی که برای ثبت ساعات کار استفاده می شوند ، می توانند قرارداد هوشمندی را برای پرداخت ایجاد کنند. همچنین می تواند تا رسیدن به تاریخ شروع روز پرداخت ، پرداخت را به صورت سپرده نگه دارد.

علاوه بر این ، استفاده از بلاکچین در منابع انسانی و حقوق و دستمزد می تواند پرداخت های مستقیم در ارزهای رمزپایه را در زمان واقعی فعال کند. بنابراین در آینده ، هر کارفرمایی می تواند حقوق کارمندان خود را بدون نیاز به استفاده از بانک پرداخت کند.

پرداخت جهانی و مدیریت هزینه

یک صنعت پشت دفتر کامل وجود دارد که برای خدمت به شرکت هایی که می خواهند کارمندان خود را از مرزهای بین المللی منتقل کنند وجود دارد. برای پرداخت حقوق کارمندان در کشورهای مختلف ، شرکتها با پیچیدگیهای زیادی روبرو هستند. غالباً ، این فرآیند به اشخاص ثالثی بستگی دارد که برای پرداخت هزینه ها هزینه می گیرند.

اکنون ، بلاکچین راه حل ساده تری ارائه کرده است. Bitwage در سال 2014 با هدف اجازه پرداخت کارمندان در بیت کوین آغاز به کار کرد. از آن زمان ، این شرکت پتانسیل ایجاد بلاکچین در امکان پرداخت های مرزی را دیده و اکنون خدمات بین المللی حقوق و دستمزد را اجرا می کند. یک کارگر یک شرکت جدیدتر است اما نگاهش به همان بازار است.

عکس صفحه Bitwage

Bitwage یکی از بازیگران اولیه بلاکچین و حقوق و دستمزد بود

فن آوری های همگرا با بلاکچین در منابع انسانی

بلاکچین که به خودی خود در نظر گرفته شده است ، فرصت های کارآیی واقعی را به کارفرمایان ارائه می دهد. با این حال ، اگر با سایر فناوری ها مانند هوش مصنوعی ترکیب شود ، استخدام افراد در آینده بسیار متفاوت از امروز به نظر می رسد.

بلاکچین و هوش مصنوعی در منابع انسانی

کارمندان معمولاً با سوالات عادی با منابع انسانی و حقوق و دستمزد تماس می گیرند. این موارد می تواند در مورد سیاست شرکت یا حقوق قانونی ، مانند موارد تعطیلات یا حقوق و دستمزد بیمار باشد. در تلاش برای کاهش هزینه ها ، بسیاری از شرکت های بزرگ عملیات دفتری معاملات خود را از جمله استعلام های معمول کارمندان ، از خارج از سازمان یا خارج از شرکت انجام داده اند. مکانهای کم هزینه در اروپای شرقی یا هند اغلب مراکز خدمات گسترده مشترک با هزاران کارگر را در خود جای داده اند. وظایف آنها شامل ارائه “خدمات مشتری کارمند” به شرکت های بزرگ است.

برون سپاری و برون سپاری با مشکلاتی از جمله مشکلات زبان روبرو شده است. ایجاد سرویس های مشترک نیز همیشه نتیجه بازگشت سرمایه را که در ابتدا قول داده بود ، نمی آورد. پروژه های بلند پروازانه زنجیره ای مانند DeepBrain Chain با در دسترس قرار دادن این فناوری به طور گسترده در اختیار توده ها ، از بلاکچین به عنوان کاتالیزوری برای پذیرش هوش مصنوعی استفاده می کنند..

به نظر می رسد ربات های چت هوش مصنوعی که به سوالات معمول کارمندان پاسخ می دهند ، گام منطقی بعدی برای بخش های منابع انسانی است. استفاده از فناوری های نوظهور به این روش می تواند هزینه ها را کاهش داده و کارایی را در دفتر کارخانه های بعدی شرکت ها افزایش دهد. Talla یکی از نمونه هایی است که استفاده همگام از چت ربات های AI و بلاکچین می تواند به بخش های منابع انسانی و فناوری اطلاعات کمک کند.

Blockchain و VR در منابع انسانی

بسیاری از مشاغل به سطحی از آموزش مقدماتی نیاز دارند تا شرکت ها بتوانند مطابقت با الزاماتی مانند بهداشت و ایمنی را نشان دهند. تکامل واقعیت مجازی (VR) به این معنی است که یادگیری می تواند در یک محیط امن انجام شود که شرایط زندگی واقعی را شبیه سازی کند. بلاکچین می تواند سوابق تغییر ناپذیری از آموزش را ارائه دهد ، که به کارفرمایان کمک می کند تا مطابقت قانونی را نشان دهند. آزمایشگاه های VR Ceek در حال حاضر از VR برای آموزش مهارت های کمک های اولیه استفاده می کنند.

هدست واقعیت مجازی

حتی آموزش بهداشت و ایمنی نیز می تواند با یک هدست VR جذاب باشد

افکار نهایی

اگرچه برخی از این سناریوها هنوز واقعیت ندارند ، اما به نظر می رسد فقط یک مسئله زمان باشد. شرکت ها این فرصت را دارند تا با استفاده از قدرت بلاکچین در منابع انسانی به کارایی قابل توجهی دست یابند. با همگرایی بلاکچین با سایر فن آوری های در حال ظهور ، کارفرمایان آینده در می یابند که می توانند بسیاری از بوروکراسی امروز را در مدیریت نیروی کار خود از بین ببرند..