با وجود خلاف مثالهای بیشمار ، هنوز هم بسیاری از افراد ارز رمزنگاری شده و فعالیتهای جنایتکارانه را در همان سطل می اندازند. اما آیا این ناشی از ناآگاهی یا واقعیت است؟ همه ما از چیزهای ناشناخته می ترسیم. شاید این تا حدی باشد زیرا به نظر عوام ، به نظر می رسد ارزهای دیجیتال ناگهان تسخیر شده اند.

علیرغم اثبات اینکه ارز رمزنگاری شده چیزی فراتر از فرار از پرداخت مالیات است ، چرا بسیاری از افراد هنوز هم پیوند بین بیت کوین و اقدامات شرور را برقرار می کنند?

جاده ابریشم

اگر جاده ابریشم تصاویری از یک مسیر تجاری باستانی بین شرق و غرب و تجار بی باک تشنه ماجراجویی را به ذهن متبادر می کند ، نسخه شما کمی به روز می شود. بسیاری از مردم به دلیل ارز رمزنگاری شده و فعالیت مجرمانه فکر می کنند جاده ابریشم وب سایتی که از بیت کوین به عنوان ارز اصلی خود استفاده می کند.

این یک بازار آنلاین برای خرید و فروش مواد مخدر ، اسلحه و همه چیزهای غیرقانونی در شبکه تاریک بود. در کنار محبوبیت بیت کوین ، جاده ابریشم شهرت خود را نیز آلوده کرد. درست مثل آن عاشق سابق سمی که می دانستید برای شما مضر است ، Bitcoin و The Silk Road فقط نمی توانند از هم جدا شوند.

وقتی بیت کوین در سال 2011 با دلار برابری کرد ، خرید و فروش در جاده ابریشم آسان بود. این کار همچنین نسبتاً ناشناس بود – تا زمانی که فدرال رزرو شروع به تحقیق ، یافتن و پیگرد قانونی از مجرمان کرد و وب سایت تعطیل شد. اما لکه های شهرت بیت کوین ادامه یافت.

جرایم اینترنتی

تصویری از مجرمان اینترنتی در یک کلاه سیاه مشکی با پس زمینه مرتبط با فناوری.

آیا ارزهای رمزپایه و جرایم اینترنتی مترادف هستند?

دلیل دیگری که افراد با ارز رمزنگاری شده و فعالیت مجرمانه ارتباط برقرار می کنند جرایم اینترنتی است. متأسفانه ، بومی بودن دیجیتال بودن, ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین در هنگام استفاده از Ransomware سریعاً به روش پرداخت مجرمان اینترنتی تبدیل شد. از آنجا که هیچ مکان فیزیکی متصل به کیف پول ارز رمزنگاری شده وجود ندارد ، ردیابی مجرمان بسیار دشوارتر است.

به بیت کوین و سایر کیف پول های رمزنگاری شده به عنوان معادل سایبری حساب خارج از کشور در جزایر کیمن فکر کنید. فروشندگان مواد مخدر و کلاهبرداران سالها از این موارد استفاده کرده اند ، اکنون فقط در اینترنت حضور دارند.

با این حال ، از آنجا که بیت کوین همانطور که مردم فکر می کردند ناشناس نیست ، هنگامی که مجرمان سعی می کنند بیت کوین خود را به دلار تبدیل کنند ، شروع کننده شروع می شود.

البته راهکارهایی نیز وجود دارد ، مانند مبادله رمزنگاری شده در مبادلات رمزنگاری که از کاربران نمی خواهند حساب کاربری ایجاد کنند. در ایالات متحده ، پروتکل های KYC و AML به طور موثر از این نوع معاملات جلوگیری می کنند. اما بسیاری از کشورهای دیگر همچنان اجازه می دهند ناشناس باشند.

Cryptojacking مسئله دیگری است که در فضای امنیت سایبری بزرگتر می شود. در حالی که هدف هکرها استفاده از توان محاسباتی برای استخراج ارز رمزنگاری شده ، و نه سرقت آشکار وجوه است ، آنها هنوز هم برق را می دزدند و دستگاه ها را با سرعت کمتری کار می کنند. همه در حالی که میلیون ها دلار سکه مانند Monero جمع می کنید.

اکثر شرکت ها تاکنون یک قدم جلوتر از cryptojackers هستند. آنها از مدیریت وصله م effectiveثر و بهداشت سایبری کارمندان استفاده می کنند. افراد همچنین می توانند با نصب adblocker و برنامه های ضد ویروس از خود محافظت کنند. اما این مانع از هکرهای مبتکر که هر روز خلاقیت بیشتری می کنند ، خواه از یک طرح رایگان وردپرس یا تبلیغات مخرب استفاده کنند ، نمی شود..

این کار هیچ کمکی به جدا کردن ارتباط ارز رمزپایه و فعالیت مجرمانه نمی کند.

گمنامی

کسی وجود ندارد که بخواهد مانند یک گانگستر یا یک شرور مافیایی ناشناس بماند. از این گذشته ، اکثر شهروندان برجسته هیچ گونه تردیدی درباره داده های خود ندارند. مگر اینکه بدون اطلاع آنها توسط شرکت هایی مانند فیس بوک استفاده شود ، به طور کلی برای آنها ضروری نیست که معاملاتشان مخفی بماند.

واقعیت ناشناخته بودن برخی ارزهای رمزپایه باعث ایجاد ارتباط عمومی ارزهای رمزپایه و فعالیت مجرمانه می شود. اینکه اطلاعات شخص با کلیدهای حساب جایگزین شود ، قطعاً عامل بسیاری از فعالیتهای مجرمانه است. این شامل فرار مالیاتی ، خرید کالاهای غیرقانونی ، پولشویی و حتی فرار سرمایه است.

تعداد کمی از افراد تاکنون از رمز ارز برای ارسال مبالغ هنگفت استفاده کرده اند خارج از کشورشان. علاوه بر این ، برخلاف بانکی که مشتریان را ملزم به توجیه منبع وجوه می کند ، ممکن است منابع مبالغ ناشناخته باشد.

با این حال ، بسیاری معتقدند که گمنامی و حریم خصوصی حق یک شخص است. و در واقع ، بیت کوین به عنوان پاسخی به بحران مالی سال 2008 بوجود آمد. مسلماً این یکی از تاریک ترین چاله های فعالیت جنایتکارانه بوده است.

به لطف فساد گسترده آژانس ها و دولت های متمرکز ، بیت کوین متولد شد. و توسعه دهندگان اولیه ارز رمزنگاری شده شناسایی شده اند سایپرپانک, استدلال می کنند که حفظ حریم خصوصی برای جامعه ای باز در عصر الکترونیک ضروری است.

از قضا ، ارزهای فیات برای پولشویی بسیار مناسب تر از رمزنگاری هستند دلار آمریکا فرقه مجرمانه بودن انتخاب. در واقع به راحتی می توان با استفاده از ارز رمزنگاری شده هیچ ردی با اسکناس دلار باقی نگذارید ، زیرا رد پای دیجیتال شما تقریباً همیشه قابل ردیابی است.

کلاهبرداری

Howey Coins یک ICO جعلی بود که SEC برای آموزش عبرت به سرمایه گذاران از آن استفاده کرد. این تصویر تصویری از فروش توکن Howey Coins قبل از ICO است.

Howey Coin ، “کلاهبرداری” SEC برای کمک به سرمایه گذاران درسی در مورد خطرات تقلب ICO.

به جای شنیدن در مورد همه ICO های موفق, عناوین بسیار بیشتری به کلاهبرداری ارزهای رمزپایه توجه دارند. ممکن است عموم مردم که در حوزه ارزهای رمزنگاری شده دخیل نیستند ، در مورد کمک های خیرخواهانه در بیت کوین یا ایجاد Ethereum در دنیایی غیرمتمرکز چیزی نشناسند. اما آنها این را می شنوند 10 درصد وجوه ICO در سال 2017 به سرقت رفته است 80 درصد از همه ICO کلاهبرداری است.

کلاهبرداری ICO به قدری مشکل بزرگی است که SEC برای نشان دادن آسان بودن این کلاهبرداری ها و آموزش سرمایه گذاران یک مشکل صادر کرد. با شروع توجه بیشتر از سوی تنظیم کنندگان در ICOs ، تعداد کلاهبرداری ها باید کم شود. و با شروع شرکتهایی مانند گوگل و فیس بوک تبلیغات ICO و افراد مشهور را ممنوع می کنند کمتر ICO را تأیید کنید (از جمله “Shitcoin Shiller” جان مک آفی) ، ممکن است سرمایه گذاران بیشتری پس انداز کنند.

اما کلاهبرداری ICO عامل دیگری برای ارتباط ارزهای رمزپایه و مجرمانه است. و کلاهبرداران همیشه با استفاده از شبکه های اجتماعی و پیشنهاد ارسال اتر به افرادی که ابتدا آن را برای آنها ارسال می کنند ، راهی برای دور زدن ممنوعیت های تبلیغاتی پیدا می کنند..

باید اعتراف کنید ، همدردی با فردی که این کلاهبرداری واضح را دارد ، سخت است ، با این وجود قربانیان ناخوشایند زیادی وجود داشته است. این کلاهبرداری باعث شده است تا بسیاری از نام های مشهور در رمزنگاری عبارت “عدم واگذاری ETH” را بعد از نام خود داشته باشند. فقط توییتر Vitalik را ببینید.

تصویری از پروفایل توییتر ویتالیک بوترین ، با بیان اینکه او جای خود را به ETH نمی دهد.

ویتالیک “Not Away Away Away” Buterin

ارز رمزنگاری شده و فعالیت جنایی – انجمن زندگی می کند

تاکنون عدم تنظیم مقررات باعث شده است که انجمن جنایی با افزایش فضای رمزنگاری غالباً غرب وحشی ، به درجه تب برسد. با این حال ، مقررات امسال به اشکال مختلف در سراسر جهان ظاهر می شود.

در ایالات متحده ، SEC از همه صرافی ها می خواهد که به عنوان مبادلات اوراق بهادار ثبت نام کنند. در سراسر جهان ، کشورهای دیگر در حال تهیه چارچوب های قانونی برای حمایت از سرمایه گذاران بدون محدود کردن نوآوری هستند.

ما همیشه مقادیر زیادی پول نقد را با مجرمان مرتبط خواهیم کرد. اما با آگاهی بیشتر مردم در مورد ارز رمزپایه ، امیدوارم که واکنش تند و سریع زانو در مورد جرم و جنایت آن از بین برود. و در حال حاضر ، به نظر می رسد که تغییری در هوا ایجاد شده است.

با این اوصاف ، اجتناب ناپذیر است که مجرمان از ارزهای رمزپایه ای برای کارهای ناپسند استفاده کنند ، به شرطی که در دنیای ما مجرمان وجود داشته باشند. به همان روشی که آنها همچنان به سرقت از بانک ها ، کشتن یکدیگر و شروع جنگ ادامه خواهند داد. ما حتی بعد از سال 2008 بانک های بزرگ را با فعالیت های مجرمانه مرتبط نمی کنیم ، بنابراین شاید زمان آن فرا رسیده باشد که ارزهای رمزپایه را کنار بگذاریم.