به این کلاهبرداری های ارزهای کریتوس افت نکنید

در حالی که بازار ارزهای رمزنگاری شده می تواند راهی خوب برای کسب درآمد باشد ، اما همچنین یک بازار هدف اصلی برای کلاهبرداران است. در این مقاله ، ما به برخی از رایج ترین طرح های بیت کوین و چگونگی محافظت از خود در مقابل این برنامه ها نگاه خواهیم کرد.

از هدایای ارز رمزنگاری شده خسته باشید

در میان انواع مختلف طرح های بیت کوین ، بسیاری از افراد برتر و پروژه ها در صنعت مربوط به شیوع کلاهبرداری های اهدایی هستند. این کلاهبرداری ها اغلب در سیستم عامل های محبوب رسانه های اجتماعی به ویژه توییتر صورت می گیرد. نام های بزرگی مانند Vitalik Buterin حتی برای عدم آگاهی جامعه ارزهای رمزنگاری شده از این مسئله ، لیست “Don’t give away ETH” را در پروفایل های خود قرار می دهند.

به طور معمول ، این کلاهبرداری ها به افراد می گوید که ETH یا BTC را به آدرس مشخصی ارسال کنند. کلاهبردار قول می دهد که در عوض ETH یا BTC بیشتری به آن شخص بدهد. اگرچه ممکن است این یک کلاهبرداری واضح به نظر برسد ، اما تعداد نمایه هایی که شامل “عدم اعطای ETH” هستند ، مشخص می کند که این نوع کلاهبرداری کاملاً گسترده است.

حتی در مورد برنامه های مجاز هوایی یا برنامه های انعام ، میزان وجوه اعطایی معمولاً بسیار کمتر است. مهمتر از همه ، هدیه های قانونی هرگز از کاربر نخواهند که ابتدا وجوه ارسال کند و سپس وجهی را با همان ارز رمزنگاری شده پس دهد..

ویتالیک بوترین به دنبال کنندگان توییتر توصیه می کند ETH را به یک حساب غیررسمی برای کلاهبرداری از پیروان Buterin ارسال نکنند.

حساب غیر رسمی Vitalik Buterin یک کلاهبردار ETH است.

“بازده تضمین شده” در ICO

در برخی از بازارهای مالی (به عنوان مثال اوراق قرضه ، سی دی و غیره) ، بانک ها بازدهی مقدار مشخصی را تضمین می کنند. با این حال ، این مورد در سایر بازارهای مالی وجود ندارد. دقیقاً مانند بازار سهام ، بازار ارزهای رمزپایه هیچ تضمینی برای سود ندارد. هر ارز رمزنگاری شده ICO که تضمین کند قیمت توکن آن تا درصد مشخصی افزایش یابد ، احتمالاً کلاهبرداری است. کلاهبرداری ICO همچنان به عنوان یک مشکل برای بازار ارزهای رمزنگاری شده خصوصاً به دلیل عدم وجود چارچوب های نظارتی در سراسر جهان.

حتی اگر این احتمال وجود داشته باشد که ارز رمزنگاری شده معینی با گذشت زمان افزایش یابد ، کلاهبرداران از اعداد و عبارات دقیق مانند “بازده تضمین شده” استفاده می کنند. مشابه IQ کلاهبرداری ، این ICO از سرمایه گذاران می خواهد که BTC ، ETH یا سایر ارزهای رمزپایه معروف را به آدرس کیف پول کلاهبردار ارسال کنند.

مسئله این است که تقریباً هر پروژه ارز رمزنگاری شده (قانونی یا غیر مجاز) به این نوع مبادله وجوه متکی است. در آخر ، تنها تفاوت عمده این است که کلاهبرداری در عوض توکن ارسال نمی کند.

بنابراین آنچه کلاهبرداری ICO را از ICO قانونی جدا می کند?

در حالی که برخی از پروژه های جعلی بازدهی را تضمین می کنند ، اما پروژه های قانونی این کار را نمی کنند. ICO های قانونی معمولاً دارای چندین بررسی مثبت ، اعضای تیم تأیید شده با چک های KYC و AML ، مشارکت های استراتژیک تاسیس شده و سایر عوامل هستند.

کلاهبرداری ابر استخراج


ابر استخراج همچنان گزینه محبوب دیگری برای طرح های بیت کوین است. به نظر می رسد کلاهبرداری های رمزنگاری فوق الذکر واضح تر باشند. در مقابل ، کلاهبرداری استخراج ابری اغلب به نظر قانونی تر می رسد. در برخی موارد ، شرکت های استخراج ابری بازده را تضمین می کنند. باز هم ، این یک کلاهبرداری آشکار است ، به خصوص از آنجا که پیش بینی نوسان قیمت ارز رمزپایه بسیار دشوار است.

بعضی اوقات ، شرکتهای جعلی استخراج ابری بسیار بهتر استتار می شوند و ضمانتی در مورد بازده ندارند. آنها فقط از قبل هزینه اشتراک را بدون هیچ گونه احتمال واقعی سودآوری از کاربران می گیرند. همچنین لازم به ذکر است که حتی محبوب ترین و قانونی ترین شرکت های استخراج ابر نیز بازگشت خوبی از سرمایه گذاری ارائه نمی دهند.

حتی اگر به فکر استفاده از یک سرویس استخراج ابری مشکوک هستید ، مهم است که بدانید چه مدت طول می کشد تا بازده سرمایه خود را بدست آورید. در بیشتر اوقات ، سودآوری از طریق سکوهای استخراج معاملات یا تجارت ارزهای رمزپایه آسان تر است. در هر صورت ، همیشه بررسی های مربوط به هر سرویس استخراج ابری را به طور کامل بخوانید.

یک صفحه نمایش از وب سایت DreamHash ، کلاهبرداری Cloud Mining

تصویری از کلاهبرداری Cloud Mining DreamHash.

فیشینگ نرو

انواع مختلفی از کلاهبرداری فیشینگ مرتبط با رمزنگاری وجود دارد که هرکسی باید از آنها آگاه باشد. اول ، ایمیل هایی که سعی دارند کاربران را گول بزنند و فکر کنند یک سرویس محبوب هستند ، کلاهبرداری هستند. به عنوان مثال ، یک کلاهبردار ممکن است یک هشدار امنیتی جعلی ارسال کند که می گوید کسی به تازگی سعی کرده است به حساب کاربری خود وارد شود. این نوع ایمیل معمولاً از کاربر می خواهد روی پیوند کلیک کند تا تأیید کند همه چیز خوب است. کلاهبردار حتی می تواند با کلیک بر روی لینک ، از کاربر بخواهد در نظر سنجی شرکت کند.

هنگامی که کاربر داده های حساس (به عنوان مثال اعتبار ورود به سیستم ، کلید خصوصی و غیره) را به کلاهبردار ارائه می دهد ، سپس کلاهبردار اطلاعات لازم برای هک حساب کاربر را در اختیار شما قرار می دهد. در برخی موارد ، کلاهبرداران صفحات فیس بوک و سایر حساب های رسانه های اجتماعی ایجاد کرده اند تا وانمود کنند که مبادله قانونی است. بعضی اوقات ، کلاهبرداران حتی کمپین های تبلیغاتی Google را ایجاد می کنند. همیشه مراقب پیوندهای خروجی باشید و سعی کنید تأیید کنید که به یک وب سایت معتبر می روید.

چند راه برای جلوگیری از حملات فیشینگ وجود دارد. اول ، همیشه مهم است که مطمئن شوید که به یک وب سایت صحیح می روید. گاهی اوقات ، URL می تواند به اندازه کافی مشابه باشد و باعث شود شما فکر کنید یک سایت رمزنگاری است که به طور منظم از آن استفاده می کنید. با تأیید اینکه هر بار هنگام وارد کردن اطلاعات ورود به سیستم ، از URL صحیح بازدید می کنید ، می توانید بودجه خود را ایمن نگه دارید.

راه دیگر برای جلوگیری از کلاهبرداری افزایش اقدامات امنیتی است. به عنوان مثال ، با فعال کردن احراز هویت دو عاملی (2FA) ، درصورتی که به طور تصادفی دچار حمله فیشینگ شوید ، دسترسی به حسابهای واقعی خود را برای هکرها کمی دشوارتر می کند. امیدوارم با راه اندازی 2FA بتوانید امنیت وجوه خود را افزایش دهید.

عکس صفحه جستجوی گوگل نتایج برتر را نشان می دهد - یک تبلیغ Google - در واقع یک کلاهبرداری فیشینگ است. در زیر اولین نتیجه وب سایت واقعی blokchain وجود دارد.

کلاهبرداران حتی می توانند تبلیغات آنلاین انجام دهند تا شما را به سایت فیشینگ خود سوق دهند.

نتیجه

در عصری که در واقع امکان تبدیل شدن به “میلیونر رمزنگاری” وجود دارد ، همچنین مهم نیست که تصور کنید انجام این کار آسان است. درک اینکه چگونه می تواند از افتادن برای طرح های بیت کوین جلوگیری کند ، باید اولویت اصلی هر سرمایه گذار باشد. انواع کلاهبرداری های ارز رمزنگاری شده که در این مقاله ذکر شده است ، فقط چند نمونه از موارد مراقب را ارائه می دهد. با استفاده از این استراتژی ها برای شناسایی کلاهبرداری های مختلف ، کاهش خطرات احتمالی و مرتب سازی فرصت های واقعی از جعلی ساده تر خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map