مدت هاست که معاملات حاشیه ای یک استراتژی مشترک برای سرمایه گذاران بورس برای به دست آوردن ثروت است. اکنون ، افزایش ارزهای رمزپایه و ارزهای رمزنگاری شده امکانات جدیدی را برای معامله گران حاشیه به همراه دارد. در این مقاله ، ما برخی از مبانی تجارت حاشیه ارز رمزنگاری شده را توضیح خواهیم داد و برخی از مبادلات پشتیبانی از این گزینه را بررسی خواهیم کرد.

تجارت تضمینی چیست?

به طور سنتی ، سرمایه گذاران قبل از سرمایه گذاری نیاز به داشتن همه وجوه خود داشتند. معاملات حاشیه ای به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به وجوه در حساب بانکی ، سرمایه گذاری کنند خرید با حاشیه اساساً وام گرفتن پول برای سرمایه گذاری است. اگرچه در نظر گرفته می شود که کمی خطرناک است ، اما این استراتژی سرمایه گذاری را می توان با گرفتن وام برای خرید خانه مقایسه کرد.

که در معاملات حاشیه بازار سهام, به طور کلی برای افتتاح حساب حاشیه مبلغ 2000 دلار سپرده اولیه سرمایه گذاری لازم است. پس از افتتاح حساب توسط یک سرمایه گذار ، می توانید تا 50٪ از قیمت خرید سهام را وام بگیرید. تا زمانی که شرایط وام در طول مسیر فراهم شده باشد ، سرمایه گذاران می توانند به معاملات حاشیه خود ادامه دهند. وقتی سهام در یک حساب مارجین فروخته می شود ، وجوه تا زمان پرداخت وام به کارگزار می رود.

در مقایسه ، معاملات حاشیه ارز رمزنگاری بسیار مشابه است. با این حال ، سرمایه گذاران ارز رمزنگاری می توانند به جای اعتماد به یک بانک سنتی برای وام ، مستقیماً از مبادلات ارزهای رمزپایه ای که می خواهند در آن معاملات انجام دهند ، وام بگیرند. طیف گسترده ای از گزینه های استفاده از اهرم (2: 1 ، 3.33: 1 ، 4: 1 ، 1000: 1 و بیشتر) نیز وجود دارد. سرمایه گذاران می توانند از معاملات حاشیه ای برای “شرط بندی” در مورد افزایش یا کاهش قیمت ارزهای رمزپایه خاص استفاده کنند. از معاملات حاشیه ای همچنین می توان برای سرپوش گذاشتن ، حدس و گمان و جلوگیری از نگه داشتن همه وجوه در بورس استفاده کرد.

معاملات حاشیه ای

معاملات Cryptocurrency Margin: درک مقررات و تنظیمات مبادله

اگرچه تکیه بر معاملات حاشیه ای ممکن است یک استراتژی ایده آل برای سرمایه گذاران نباشد ، اما برای سرمایه گذارانی که بودجه لازم را از قبل ندارند یا نمی خواهند مقدار قابل توجهی از وجوه خود را متعهد شوند ، اهرم بیشتری می دهد.

برای سرمایه گذارانی که می خواهند معاملات مارجین را امتحان کنند یا هر سرمایه گذار ارز رمزنگاری شده با استفاده از صرافی که اجازه تجارت مارجین را می دهد ، درک مقررات مربوط به مارجین و تنظیمات مبادله ضروری است..

قوانینی برای محافظت از بورس و سرمایه گذاران آن وضع شده است. برخی از صرافی ها این گزینه را برای کاربران دارند که بین “معاملات حاشیه” و “معاملات حاشیه” خاموش شوند. به طور معمول ، گزینه دوم گزینه پیش فرض است.

معاملات GDAX حاشیه

توجه به این نکته مهم است که سیاست های مربوط به معاملات حاشیه ای از بورس به بورس بسیار متفاوت است. برخی از صرافی های ارز رمزنگاری شده سیاست های بسیار سختگیرانه ای برای معامله با حاشیه دارند. در مقابل ، دیگران نسبت به افرادی که می توانند در معاملات حاشیه شرکت کنند بسیار انعطاف پذیرتر هستند. GDAX نمونه ای از مبادله نسبتاً سختگیرانه در رابطه با معاملات حاشیه ای است. هر سرمایه گذار که این گزینه را انتخاب کند باید یک مورد را تکمیل کند فرم شرکت کننده در قرارداد واجد شرایط (ECP). اساساً ، مگر اینکه از وضعیت “سرمایه گذار معتبر” برخوردار شوید یا میلیون ها دلار دارایی داشته باشید ، به احتمال زیاد نمی توانید از طریق GDAX تجارت را به حاشیه برسانید.

سیاستهای سختگیرانه با الزامات بالا به دلیل انطباق با مقررات مالی موجود که توسط دولتهای ملی وضع شده است ، توسط صرافی ها تنظیم می شوند. در حالی که سرمایه گذاران کوچکتر ممکن است چنین سیاست هایی را دوست نداشته باشند ، هدف دو برابر است. اول ، چنین سیاست هایی برای جلوگیری از بدهی سرمایه گذاران کوچکتر و عدم امکان بازپرداخت وام های حاصل از معاملات حاشیه ای در نظر گرفته شده است. دوم ، صرافی می تواند اطمینان حاصل کند که اگر سرمایه گذار قادر به بازپرداخت وام نباشد ، درآمد خود را از دست نمی دهد.

معاملات Kraken Margin

در مقایسه با GDAX ، Kraken نمونه ای از صرافی های رمزنگاری محبوب است که به همان اندازه موانعی برای شروع سرمایه گذاران کوچکتر با معاملات حاشیه ای ندارد. در کراکن ، سرمایه گذاران ردیف 1-4 می توانند در معاملات حاشیه شرکت کنند. طبق وب سایت صرافی ، تأیید اطلاعاتی مانند نام کامل ، تاریخ تولد ، کشور و شماره تلفن برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار ردیف 1 لازم است. ردیف 4 کمی سختگیرانه تر است. این امر به کاربران نیاز دارد تا مدارکی را برای وجوه موجود ، سند هویت (به عنوان مثال گذرنامه) ، سند اقامت ، اسناد امضا شده و سایر موارد را بارگذاری کنند.

در حالی که سرمایه گذاران کوچکتر می توانند معاملات حاشیه ای را در بورس انجام دهند ، محدودیت های شدیدی وجود دارد که با توجه به سطح ردیف ها اعمال می شود. به عنوان مثال ، ردیف 1 فقط تا 1000 دلار 1000 یورو می تواند وام بگیرد. در مقایسه ، ردیف 4 می تواند تا 500000 دلار یا 500،000 یورو وام بگیرد. این یک سیاست مشترک در میان بیشتر مبادلات ارزهای رمزنگاری است زیرا مبادلات معمولاً با افزایش مبالغ وام با احتیاط بیشتری انجام می شود.

برای سرمایه گذاران کوچکتر ، معاملات حاشیه ای می تواند گزینه خوبی برای بررسی باشد. هنوز هم مهم است که بدانیم رعایت سیاست ها و مقررات معاملات تجاری بدون توجه به اینکه از مبادله ارز رمزنگاری شده یا چه مقدار پول قرض گرفته می شود ، یک الزام است..

محدودیت های وام حاشیه Kraken

مبادلات ارز رمزنگاری شده که اجازه معاملات مارجین را می دهند (از 3 جولای 2018)

توجه داشته باشید که تعدادی صرافی وجود دارد که امکان معامله با حاشیه را فراهم می کند. با این حال ، مهم است که به روز بودن در مورد تغییرات قانون دولت یا تغییرات سیاست تبادل با تغییر آنها با گذشت زمان به روز باشید. این به عنوان یک لیست کامل عمل نمی کند و برای جزئیات بیشتر باید وب سایت مبادله ارز رمزنگاری شده را بررسی کنید.

  • Bitfinex
  • BitMEX
  • Huobi Pro
  • GDAX
  • کراکن
  • پولونیکس
  • کلوپ نهنگ

نتیجه

معاملات حاشیه ای برای ارزهای رمزپایه در حال تبدیل شدن به یک ویژگی مشترک در بسیاری از صرافی ها است. اگرچه سیاست ها و مقررات متفاوت است ، اما اصول سرمایه گذاری یکسان است. همیشه جزئیات را به طور کامل بخوانید و قبل از تصمیم گیری ، مزایا و خطرات وام گرفتن حاشیه را جدی بگیرید.

در هر شرایطی ، مشابه معاملات حاشیه بازار سهام ، تصور نکنید که بازار ارزهای رمزپایه کار پرداخت وام از مبادلات را آسان می کند. در یک بازار بسیار بی ثبات ، هیچ تضمینی وجود ندارد که معاملات حاشیه ای نتیجه بدهد و منجر به خسارات مالی شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me