تعداد آوارگان در جهان به بالاترین حد خود رسیده است. طبق آژانس پناهندگان سازمان ملل ، موارد بیش از این وجود دارد 25 میلیون پناهنده در جهان. علاوه بر این ، روزانه نزدیک به 45 هزار نفر مجبور به ترک خانه های خود می شوند. اکنون ، آژانس های امدادی و دولت ها به دنبال بلاکچین برای فعال کردن پروژه های بشردوستانه هستند که به پناهندگان هویت و کمک می دهد.

پروژه های بشردوستانه برای هویت دیجیتال

هویت یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که پناهندگان با آن روبرو هستند. نه فقط برای افراد ، بلکه برای دولتهایی که برای مدیریت جمعیت پناهندگان تلاش می کنند. در واقع ، مدیریت هویت به خودی خود یک مسئله گسترده تر در جامعه است.

وجود دارد بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان ، بسیاری در کشورهای در حال توسعه ، “ثبت نشده” و فاقد اسناد هویتی هستند. این گروه جمعیت پناهجویان جهانی را شامل می شود.

بدون داشتن هویت رسمی ، افراد نمی توانند به سیستم های بانکی یا مالی دسترسی پیدا کنند ، آدرس بگیرند ، به آموزش یا مراقبت های بهداشتی دسترسی پیدا کنند و یا در هیچ نهاد دولتی ثبت نام کنند. در بسیاری از کشورها ، افراد برای تهیه سیم کارت تلفن همراه اعتباری باید شناسه ارائه دهند.

گذرنامه

هرگز آن را مسلم نگیرید.

بدون شناسایی ، پناهجویان و پناهجویان هنگام ورود به یک کشور با بازداشت روبرو می شوند. دولتها غالباً از موضع بی اعتمادی عمل می کنند ، زیرا مردم هیچ وسیله قانونی برای اثبات این که آنها هستند می گویند.

ID2020

اتحاد ID2020 برای دستیابی به هدف توسعه پایدار سازمان ملل “تأمین هویت قانونی برای همه ، از جمله ثبت تولد ، تا سال 2030” تشکیل شد. این شامل دولت ها ، سازمان های کمک رسان و شرکت های خصوصی ، از جمله Accenture و Microsoft است.

این اتحاد استناد می کند ظهور بلاکچین ، همراه با بیومتریک ، به عنوان وسیله ای که می تواند به اهداف خود دست یابد.

Accenture و مایکروسافت به طور مشترک یک سیستم هویت مبتنی بر blockchain شامل اسکن اثر انگشت و شبکیه ایجاد کرده اند. Accenture از این سیستم استفاده خواهد کرد به عنوان اثبات مفهوم ، به هر یک از نیروهای کار جهانی + 400k + خود یک هویت دیجیتالی اختصاص دهد. طی دو سال آینده ، ID2020 Alliance قصد دارد تا در این راه حل در حال کار روی دولت های دیگر باشد.

اسکن بیومتریک

از اسکن های بیومتریک از جمله تشخیص عنبیه و اثر انگشت برای ایجاد هویت دیجیتالی استفاده می شود.

چنین هویت دیجیتالی برای پناهنده ای که وارد یک کشور جدید می شود بسیار ارزشمند است. این روند برای تأیید هویت دولت ها سرعت می گیرد. با فرض اینکه به یک پناهنده پناهندگی یا اجازه اقامت اعطا شود ، این بدان معناست که آنها می توانند به خدمات دسترسی پیدا کنند و با سرعت بیشتری به اعضای مولد جامعه تبدیل شوند..

فنلاند – هویت دیجیتال پیشگام برای پناهجویان

اگر به اثبات دیگری نیاز دارید که این امر می تواند در واقعیت مثر باشد ، بنابراین فنلاند می تواند آن را تأمین کند. بیش از دو سال است که دولت فنلاند Mastercard های پیش پرداخت را به پناهجویان می دهد.

این کارت ها بر روی یک سیستم هویت مبتنی بر بلاکچین کار می کنند که همانند حساب بانکی کار می کند. سیستم توسط a تنظیم شده است استارتاپ هلسینکی به نام MONI. به این ترتیب ، پناهجویان بسیار راحت تر می توانند در جامعه فنلاند ادغام شوند. آنها می توانند با استفاده از حساب MONI خود ، مانند شهروندان عادی ، پرداخت حقوق و قبض پرداخت کنند.

هویت های دیجیتال به عنوان صفحه پرتاب برای انواع دیگر پروژه های بشردوستانه مانند توزیع کمک و کاهش قاچاق کودکان عمل می کنند.

پروژه های بشردوستانه برای توزیع کمک

موسسات خیریه و سازمان های امدادی در سراسر جهان تلاش می کنند تا بودجه و کمک را به دست کسانی که به آن نیاز دارند ، بدست آورند. البته این مشکل در شرایط بحرانی مانند امداد رسانی در برابر بلایا بیشتر می شود.

غالباً وجوه در نقل و انتقالات چند بانکی بسته می شوند در حالی که گیرندگان مورد نظر فقیر باقی می مانند. واسطه های فاسد همچنین ممکن است بودجه ای را که برای پروژه های بشردوستانه در نظر گرفته شده است ، جمع کنند.

بلاکچین به از بین بردن واسطه ها کمک می کند و به موسسات خیریه و گروه های امدادی اجازه می دهد مستقیماً به نیازمندان کمک کنند.

بلوک های ساختمان

از سال 1962 ، برنامه جهانی غذا (WFP) برای ارائه کمک غذایی در شرایط اضطراری در سراسر جهان تلاش کرده است. اگرچه در ابتدا بسته های غذایی را بین نیازمندان توزیع می کرد ، اما از سال 2010 به جای آن پول نقد برای خرید غذا می داد. با این کار ، WFP متحمل خساراتی به صورت کارمزد بانکی ، کلاهبرداری و فساد می شود. سازمان تخمین می زند این حدود 30 درصد است.

در سال 2017 ، آنها شروع به توسعه پروژه ای به نام بلوک های ساختمان. هدف این پروژه استفاده از ویژگی های ردیابی دارایی بلاکچین برای پیگیری توزیع وجه نقد به افراد ساکن در اردوگاه های پناهندگان است. از ژانویه ، این پروژه حدود 100000 نفر را که در اردوگاه های پناهندگان اردن اقامت دارند ، سود داده است.

اکنون افراد در اردوگاه ها می توانند مواد غذایی خود را از یک سوپرمارکت محلی خریداری کنند. هنگام پرداخت ، یک اسکنر چاپ شبکیه چشم آنها را انجام می دهد. این چاپ هویت دیجیتالی آنها را در بلاکچین تأیید می کند ، که سابقه ای از معامله را ایجاد می کند.

سرانجام ، WFP پرداخت ها را مستقیماً با سوپرمارکت محلی با ارز فیات تسویه می کند. WFP تخمین می زند با این کار 98 درصد در هزینه های بانکی صرفه جویی می شود. این پس انداز بسیار مهم است زیرا می تواند به تغذیه افراد بیشتری کمک کند.

پروژه های بشردوستانه برای کاهش قاچاق کودکان

مولداوی در بین فقیرترین کشورهای اروپا قرار دارد. در نتیجه ، بسیاری از کودکان فاقد اسناد و مدارک هستند و این امر آنها را به عنوان طعمه آسان برای قاچاق درآورد. باند ها برای بردن کودکان ، معمولاً دختران ، از سیزده سال به مرزهای بین المللی از کاغذهای جعلی استفاده می کنند.

اسیرکنندگان آنها بعداً آنها را به عنوان برده جنسی در کشورهایی از جمله ترکیه ، روسیه و امارات متحده عربی فروختند.

در اواخر سال 2017 ، سازمان ملل متحد یک طرح آزمایشی مبتنی بر بلاکچین را برای مبارزه با قاچاق انسان آغاز کرد. پس از اعلام این پروژه, مولداوی یکی از اولین ها بود دولتها علاقه مند شوند.

پرچم مولداوی

مولداوی از هویت های دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین برای کاهش قاچاق کودکان استفاده می کند.

مشابه ID2020 ، شامل ارائه هویت دیجیتالی به کودکان براساس بیومتریک ، از بین بردن نیاز به مدارک است. با این کار ، این هویت به مقامات مولداوی اجازه می دهد تا بررسی های مرزی بیشتری بر روی کودکان انجام دهند. در نهایت این هدف به منظور کاهش وقوع قاچاق و در بسیاری از موارد جان قربانیان را نجات می دهد.

Blockchain برای جامعه

بلاکچین در حال حاضر شروع به نشان دادن پتانسیل قابل توجهی برای بهبود شرایط در کشورهای در حال توسعه در بسیاری از مناطق دیگر نیز کرده است. در استفاده از استفاده از بلاکچین فراتر از ارزهای رمزپایه و مالی ، واضح است که مزایای فوق العاده در کل جامعه ممکن است باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me