خورشید در بلاکچین: یک داستان عاشقانه

انرژی خورشیدی و فناوری بلاکچین سرنوشتی درهم تنیده دارند. هر دو فناوری در حال پذیرش سریع هستند و هر دو بسیار کارآمدتر از محصولات قبلی هستند. انرژی خورشیدی میلیون ها خانه و مشاغل را برای دسترسی به انرژی تجدیدپذیر تمیز فراهم می کند. شما احتمالاً شخصی را می شناسید که پنل های خورشیدی در خانه خود دارد ، یا ممکن است خانه های محله خود را با نصب پنل های خورشیدی رانندگی کنید. بسیاری از این خانه ها از فروش برق بی استفاده خود به شرکت برق سود مناسبی کسب می کنند. این سود علاوه بر این واقعیت است که این خانه ها در حال حاضر برق خود را از پانل ها می گیرند.

حال ، تصور کنید که آیا آن شخص می تواند برق بلااستفاده خود را مستقیماً به شما بفروشد. احتمالاً معامله بهتری خواهید داشت. به خصوص وقتی این واقعیت را در نظر می گیرید که هیچ قدرت مذاکره با تأمین کنندگان انرژی را به عنوان یک صاحب خانه تنها ندارید. این واقعیت جدید به لطف سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین است دفتر قدرت, بستری که به شرکت کنندگان امکان می دهد برق بلااستفاده خود را مستقیماً بین کاربران به اشتراک بگذارند.

علامت گذاری برای انرژی های تجدیدپذیر گام اصلی رو به جلو برای هر دو صنعت است. فناوری Blockchain امکان تمرکززدایی در اقتصاد انرژی را فراهم می کند. در آینده بسیار نزدیک ، ممکن است سناریویی مانند این را ببینید:

“صبح استیو ، آیا می توانیم برای استفاده از AntMinerS9 یک فنجان شکر و 20،000 وات برای شما دردسر ایجاد کنیم؟”

خورشیدی مشترک

برخی از مزایای جدی برای تأمین کنندگان عمده انرژی که پروتکل مبتنی بر بلاکچین را اجرا می کنند وجود دارد. به عنوان مثال ، ارائه دهندگان انرژی می توانند از یک سیستم مبتنی بر بلاکچین برای نظارت دقیق تر بر شبکه استفاده کنند. Grid Singularity شرکتی است که در این زمینه پیشگام است. این یکپارچه سازی همچنین می تواند تأمین کنندگان عمده انرژی را به سمت میدان خورشیدی سوق دهد.

تأمین کنندگان انرژی قبلاً تشکیل شده اند بنیاد وب انرژی برای ارتقا activity فعالیت بلاکچین در این بخش. اعضای بنیاد از 9 کشور می آیند و شامل تأمین کنندگان عمده انرژی مانند انرژی دوک و الکترون. در ماه مه 2018 ، این سازمان غیر انتفاعی موفق به تأمین 2.5 میلیون دلار بودجه خصوصی برای پیشبرد فعالیت های خود شد.

شبکه های خورشیدی جامعه

شبکه های خورشیدی مبتنی بر بلاکچین نیز شاهد رشد فزاینده ای هستند. دولت های محلی می خواهند سوار قطار خورشیدی شوند ، و به ویژه یک تیم ، پروژه میکرو شبکه بروکلین, در عصر جدید فناوری شبکه مشترک خورشیدی شهری پیشگام است.

این پروژه مستقر در بروکلین دارای یک شبکه خورشیدی بهم پیوسته است که انرژی پنج ساختمان را تأمین می کند. هرگونه انرژی بلااستفاده در یک معامله مستقیم نظیر به نظیر به ساختمانهای همسایه فروخته می شود. همه چیز در بلاکچین ردیابی می شود و نتایج الهام بخش است. این پروژه راه را برای اقتصاد سبز هموار می کند و شما می توانید شرط بگذارید که شهرهای دیگر در حال فکر کردن در مورد چگونگی شروع ابتکارات خود هستند.

مطالعات نشان داده است که انرژی تجدید پذیر با چه سرعتی در حال انتشار است. تخمین زده می شود که نیمی از خانه های اتحادیه اروپا داشته باشند صفحات خورشیدی نصب شده تا سال 2025. فناوری شبکه شبکه خورشیدی می تواند سرعت آن را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

اگرچه Power Ledger بر عناوین اصلی تسلط دارد ، اما به هیچ وجه در صنعت تنها نیست. در اکتبر 2017 ، استارت آپ آفریقای جنوبی Sun Exchange وقتی موفق به کسب 1.6 میلیون دلار در طول ICO خود شدند ، عناوین بین المللی را به خود اختصاص داد. سیستم عامل های انرژی خورشیدی مبتنی بر بلاکچین که ارزش بررسی را دارد عبارتند از:

کنجول

کنجول مستقر در توکیو در مرکز نوآوری Innogy’s 2015 تاسیس شد. این پلت فرم خورشیدی نظیر به نظیر موفق شد 5.3 میلیون دلار بودجه تأمین کند. سرمایه گذاران شامل شرکت برق توکیو بودند. هنگامی که میزان انرژی تجدید ناپذیر توکیو را در نظر می گیرید ، یک نیاز واقعی به این فناوری وجود دارد.

تولید برق در ژاپن

تولید برق غیر خورشیدی در ژاپن

توری+

پلتفرم Grid + حاصل فکری گروه بلاک چین ConsenSys مستقر در نیویورک است. شبکه + جایگزین انرژی پاک تر و مقرون به صرفه تری را در اختیار تگزاس قرار می دهد. این سیستم عامل از بلاکچین Ethereum استفاده می کند و در حال حاضر 29 میلیون دلار بودجه بذر را تأمین کرده است.

تکینگی شبکه

Grid Singularity در حال ایجاد مبادله انرژی غیرمتمرکز مبتنی بر اینترنت است که از پروتکل بلاکچین استفاده می کند. این بستر نظارت بر انرژی مستقر در استرالیا برای کمک به ارائه دهندگان و متخصصان بازار در استفاده از قراردادهای هوشمند برای افزایش کارایی طراحی شده است.

تبادل آفتاب

سان بورس با ارائه بستری که مردم بتوانند در ایجاد ایستگاه های خورشیدی جدید سرمایه گذاری کنند ، رویکرد متفاوتی به بازار می گیرد. تا به امروز ، این پروژه موفقیت چشمگیری داشته است. آنها قبلاً موفق به ساخت چهار نیروگاه خورشیدی شده اند. بودجه صرافی نیز به خوبی تأمین می شود. آنها 1.6 میلیون دلار بودجه بذر از گروههای مختلف سرمایه گذاری برای پیشبرد تلاشهای خود جمع كرده اند.

SolarCoin:

تصور کنید که برای انرژی بی استفاده خود در رمزنگاری پرداخت می شوید. این دقیقاً نحوه عملکرد پلت فرم SolarCoin است. کاربران می توانند انرژی خورشیدی استفاده نشده خود را به SolarCoin تبدیل کنند. یک SolarCoin برابر است با 1 مگاوات ساعت تولید انرژی خورشیدی.

انرژی معدن خورشیدی

کارگران معدن همچنین چشم به مزایای استفاده از انرژی خورشیدی تجدیدپذیر رایگان داشته اند. همانطور که قبلاً مطلع هستید ، استخراج ارزهای رمزپایه یک کار پر مصرف است. با توجه به الف مطالعه در سال 2017 انجام شده است ، استخراج BTC نسبت به کل نیوزیلند بیشترین مصرف انرژی را به خود اختصاص داده است.

سکوهای استخراج با انرژی خورشیدی مفهوم جدیدی نیستند ، و جستجوی سریع YouTube این کار را انجام می دهد فاش کردن معدنچیان دکل های خورشیدی خود را از سال 2015 به نمایش می گذارند. این مدت ها قبل از آن بود که دیوانه رمزنگاری BTC را به یک نام خانوادگی تبدیل کند. امروزه سکوهای استخراج با انرژی خورشیدی به شکلی عمده پشتیبانی می شوند. زیاد Reddit کاربران ابراز علاقه مندی در ایجاد سکوهای استخراج خود با انرژی خورشیدی می کنند.

کاربران Reddit در مورد استخراج BTC با انرژی خورشیدی بحث می کنند

کاربران Reddit در مورد استخراج انرژی خورشیدی BTC بحث می کنند

هزینه های دکل معدن خورشیدی

سکوهای استخراج معدنی با انرژی خورشیدی می توانند گران شوند و این امر بطور قابل توجهی کند شده است. در حال حاضر, شما برای یک تنظیم خورشیدی مناسب حدود 6000 دلار در حال جستجو هستید. هنگامی که شما شروع به 2000 تا 5000 دلار دیگر در هر دکل استخراج اضافه کنید, درک اینکه محل نگهداری در مقیاس انبوه کجاست ، آسان می شود.

Solar Power and Blockchain Technology – Peanut Butter n ’Jelly

زمانی به سرعت نزدیک می شود که بیشتر انرژی شما از خورشید تأمین شود تا منبع متمرکز. تمرکززدایی در بازار به تحریک تحقیقات بیشتر ، نوآوری و سرمایه گذاری کمک خواهد کرد. فناوری Blockchain می تواند راه بهتری برای فعالیت در بازار فراهم کند و امیدوارم که بازار همچنان شاهد ظهور پروژه های جدید باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map