بلاکچین در دولت: یک مسابقه بعید است?

در ظاهر ، به نظر نمی رسد که بلاکچین در عملیات دولتی مطابقت داشته باشد. یک تصور مشترک وجود دارد که فن آوری و دولت ها در برابر یکدیگر رقابت می کنند. این احتمالاً به این دلیل است که به عنوان مثال ارزهای رمزپایه نیاز به م institutionsسسات متمرکز را کاهش داده یا حتی از بین می برند.

حتی اگر رقابت بین پروژه های بلاکچین و نهادهای دولتی می تواند موضوعی باشد که باید مراقب آن باشید ، اما تنها بررسی این امکان تصویر بزرگتری را نشان نمی دهد. در حقیقت ، ما به دلایل زیادی شاهد هستیم که بسیاری از کشورها به سمت استفاده بیشتر از فناوری بلاکچین گرایش دارند.

ارزهای رمزپایه ملی

از سال 2017 ، تعدادی از کشورها شروع به بررسی کردند پیاده سازی ارزهای رمزپایه ملی خود. پترو ونزوئلا ، Cryptoruble روسی و Estcoin استونی همگی نمونه هایی از دولت ها هستند که از بلاکچین برای ایجاد ارزهای رمزپایه استفاده می کنند. اما از ژوئن 2018 ، پیشرفت چندانی از این ارزهای دیجیتال مشاهده نکرده ایم.

به عنوان مثال ، پترو ونزوئلا در مارس 2018 توسط شورای ملی ونزوئلا خلاف قانون اساسی اداره شد. و بسیاری از دولت ها در سراسر جهان این پروژه را انتقاد کرده اند. در حالی که به نظر می رسید استوکین کمی امیدوارکننده تر است ، استونی پس از آن برنامه های راه اندازی ارز رمزنگاری شده ملی خود را لغو کرده (یا حداقل حداقل کاهش داده است) انتقاد از بانک مرکزی اروپا.

حتی اگر به نظر نمی رسد که اجرای ارزهای رمزنگاری شده ملی تاکنون م workثر واقع شده باشد ، بسیاری از مردم ایجاد این پروژه ها را در درازمدت اجتناب ناپذیر می دانند ، که کارآیی و شفافیت بیشتری را برای اقتصاد ملی به ارمغان می آورد.

سیستم های رأی گیری بهتر

تقلب در انتخابات همچنان مسئله اصلی دولتهای سراسر جهان است. هک دستگاه های رأی دهی و سوount استفاده عمدی از رای گیری از سوی گروه های دارای قدرت ، باعث بی اعتمادی بی نظیر در میان رأی دهندگان شده است. سیستم های رأی گیری مبتنی بر بلاکچین این توانایی را دارند که این مسائل را حل کنند و به طور گسترده ای تصویب شوند.

از آنجا که آرا on در مورد بلاکچین تغییرناپذیر هستند و می توانند در زمان واقعی ردیابی شوند ، دولت ها این توانایی را دارند که برندگان انتخابات را به روشی کارآمدتر تعیین کنند. ساختار عمومی Blockchain همچنین امکان دستکاری در انتخابات را از بین می برد. رأی من را دنبال کنید و polys چند نمونه از پروژه های بلاکچین هستند که روی چنین فناوری هایی کار می کنند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی شاهد اجرای این سیستم ها در کشورهایی مانند ایالات متحده هستیم. با این حال ، برخی پیش بینی می کنند که 2019 یا 2020 یک احتمال محتمل است.

رأی گیری در بلاکچین

بلاکچین سیستم های رأی گیری را بهبود می بخشد.

مدیریت هویت

مدیریت هویت نمونه دیگری از یک سیستم منسوخ است که از نوآوری های جدید فن آوری بهره مند می شود. هنوز دقیقاً مشخص نیست که دقیقاً چگونه می توان هویت های دیجیتالی رسمی مورد تأیید دولت را ایجاد کرد. اما ترکیبی از فناوری زنجیره بلوک و بیومتریک (به عنوان مثال تشخیص چهره یا اسکن شبکیه) می تواند بخشی از پاسخ باشد.

در حال حاضر ، میلیاردها نفر در سراسر جهان برای تأیید هویت خود به شماره های هویت ملی (یعنی شماره های تأمین اجتماعی در ایالات متحده) اعتماد می کنند. با این حال ، این سیستم ها دارند مشکلات گسترده با کلاهبرداری. علاوه بر این ، کارتهای هویت فیزیکی در استفاده از آنها برای تأیید هویت از راه دور محدود هستند. اغلب اوقات ، مدیریت هویت به تأیید حضوری نیاز دارد ، که می تواند منجر به زمان طولانی انتظار در ادارات دولتی ، مراکز رأی گیری و بسیاری از مکان های دیگر شود.

استونی کشوری است که هدف آن تغییر آینده مدیریت هویت است. اگرچه استونی برنامه های ایجاد بلاکچین برای ایجاد ارز رمزنگاری شده ملی را کاهش داده است ، اما دولت هنوز برنامه هایی برای استفاده از بلاکچین برای ایجاد یک سیستم مدیریت هویت بهتر دارد. دولت قصد دارد از Estcoin به عنوان بخشی از اقامت الکترونیکی استونی استفاده کند ، برنامه ای که روند کار خارجیانی را که به دنبال ایجاد اقامت در کشور هستند ساده می کند.

در این مثال ، مدیریت هویت با بلاکچین امکان ثبت اسناد رسمی و راه اندازی شرکت ها از راه دور را برای ساکنان الکترونیکی فراهم می کند. دولت های دیگر در سراسر جهان می توانند از این مثال برای تغییر سیستم های مدیریت هویت خود و کاهش موانع مشارکت رای دهندگان ، مزایای ارائه شده توسط دولت و موارد دیگر استفاده کنند..

مالیات

در حالی که بسیاری از دولت ها شروع به مالیات بر درآمد ارزهای رمزنگاری شده می کنند ، خود فناوری بلاکچین نیز می تواند سیستم های مالیات را کارآمدتر کند. مدت زمان لازم برای پردازش اطلاعات مربوط به مالیات می تواند به شدت از هفته ها یا ماه ها به چند ثانیه کاهش یابد. عوامل متعددی وجود دارد که این امکان را فراهم می کند. به عنوان مثال ، قراردادهای هوشمند می توانند جایگزین توافق نامه های فعلی درون سازمانی دستی شوند.

دولت ها همچنین می توانند سیستم های مالیاتی مبتنی بر بلاکچین ایجاد کنند که به طور خودکار کلاهبرداری Missing Trader Intra-Community (MTIC) را که معمولاً به عنوان “کلاهبرداری چرخ فلک” شناخته می شود ، در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بررسی کند. حساب های MTIC برای میلیارد یورو در درآمد مالیاتی از دست رفته هر ساله با ایجاد یک دفتر دیجیتال برای همه کالاها و خدمات قابل معامله ، دولت ها می توانند سیستمی را برای معاملات تأیید شده ایجاد کنند ، تمام اطلاعات را در یک زنجیره غیرقابل تغییر بهم پیوند دهند..

بلاکچین نیاز به تأیید دستی را کاهش می دهد یا حتی از بین می برد ، به کسب و کارها اجازه می دهد تا فعالیت های خود را بهینه کنند و در عین حال اطمینان حاصل کنند که دولت درآمد بالقوه مالیاتی را در این روند از دست نمی دهد. برای کارمندان ، مالیات مبتنی بر بلاکچین همچنین به این معنی است که اظهارنامه مالیاتی خیلی سریعتر پردازش می شود.

مالیات های بلاکچین

بلاکچین کارایی جمع آوری مالیات را بهبود می بخشد.

بلاکچین در دولت: آینده

در سال های اولیه بلاکچین ، بسیاری از دولت ها نسبت به پذیرش عموم مردم بدبین و حتی تا حدی مقاومت کرده اند. با این وجود ، ما شروع به دیدن علاقه بیشتر و همچنین اجرای ابتکارات بلاکچین با هدایت دولت های سراسر جهان می کنیم. به نظر می رسد که احساسات نسبت به بلاکچین در حال تغییر است.

همانطور که همچنان شاهد پیشرفت های بلاکچین و تقاضای بیشتر برای نوآوری در دولت هستیم ، تصویب بلاکچین می تواند به زودی از یک فناوری “داشتن خوب” به یک فناوری ضروری تبدیل شود. بلاکچین در دولت این توانایی را دارد که به اصطلاحات سیاسی بیش از حد استفاده شده مانند “شفافیت” معنای واقعی بدهد و به طور کلی پیشرفت های قابل توجهی در کارایی ایجاد کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me