فناوری Blockchain اغلب “اینترنت با ارزش” نامیده می شود. در این صورت ، منطقی است که صنعت مالی باید از بزرگترین ها برای بهره مندی از دفترهای توزیع شده باشد. دارایی دیجیتال یک شرکت ارائه دهنده است زیرساخت انعطاف پذیر برای موسسات مالی تحت نظارت برای به اشتراک گذاری ایمن فرآیندها و داده ها. و این یکی از اولین متحرکان بزرگ است که شروع به توسعه محصولاتی می کند که بلاکچین را در بازارهای جهانی جهانی که به شدت تحت نظارت هستند ادغام می کند.

نمونه کارها ، مشارکت ها و چشم انداز کلی پروژه فعلی آن قرار است تغییری شگرف در نحوه انجام معاملات مالی و سایر چند طرف ایجاد کند. این برای صنعتی که هنوز پیامدهای نظارتی بحران جهانی 2008 را احساس می کند بسیار مورد نیاز است.

چشم انداز کنونی در صنعت مالی

صنعت مالی روزانه معاملات تریلیون دلاری را پردازش می کند. زیرساختی که این حجم معاملات را پردازش می کند – قوانین ، مقررات بازار ، سیستم های رایانه ای و پایگاه داده ها تکامل یافته است.

مقدار زیادی از داده ها در پایگاه داده های مختلف کپی شده است که در ایجاد اعتماد و انعطاف پذیری در معاملات انجام شده وجود دارد. هر یک از طرفین معامله باید هر ورودی را تطبیق دهد ، یک تمرین لازم برای اطمینان از صحت داده های ثبت شده. به حسابداری دوبار در مقیاس جهانی فکر کنید.

از آنجا که زیرساخت های فعلی برای مقابله با حجم معاملات سنگین در طول زمان تکامل یافته اند ، با مشکلاتی روبرو هستند. اگر تغییر نظارتی ایجاد شود ، مانند مواردی که بحران مالی جهانی برانگیخته است ، سیستم ها باید متناسب با تغییرات به روز شوند.

به همین ترتیب ، هکرها توسعه و ارتقا پروتکل های امنیتی را مجبور می کنند ، که به نوبه خود نیاز به ارتقا software نرم افزاری دارد که برای شرکت های مالی گران و دست و پا گیر است تا از سیستم های قدیمی استفاده کنند..

دارایی دیجیتال را وارد کنید

دارایی دیجیتال پتانسیلی را که فناوری های دفتر کل توزیع شده (DLT) می تواند در بخش مالی ایجاد کند ، تشخیص می دهد. DLT ها یک سابقه دائمی از حقیقت را که بین طرفین مختلف نگهداری می شود ، فراهم می کند و باعث می شود که نسخه برداری از داده ها در سیستم های مختلف کنترل شده توسط اشخاص مختلف ، زائد شود.

نشان دارایی دیجیتال

دارایی دیجیتال

برخلاف بسیاری از سیستم های فعلی ، DLT ها در زمان واقعی به روز می شوند. قابلیت های اتوماسیون قراردادهای هوشمند همچنین ارزش بسیار زیادی را در بخش مالی فراهم می کند ، و یک گردش کار خودکار را برای تبادل ارزش ایجاد می کند ، و شرایط تحقق پذیر غیرقابل تغییر را تحقق می بخشد. بنابراین قراردادهای هوشمند می تواند به استاندارد سازی و اتوماسیون بسیاری از توافق نامه های حقوقی پیچیده که امروزه در صنعت مالی معمول است ، کمک کند.

دارایی دیجیتال همچنین می فهمد که بلاک چین های موجود معمولاً برای اهداف صنعت مالی مناسب نیستند. این به دلیل محدودیت های قانونی و بازاری زیادی است که برای شرکت های خدمات مالی اعمال می شود. همچنین الزامات قانونی حاکم بر این است که چه نوع اطلاعات باید عمومی و چه مواردی محرمانه باشد. Bitcoin و Ethereum برای تأمین این شرایط تنظیم نشده اند.

سرعت معاملات فعلی محدودیت دیگری است. هیچ بلاک چین موجود به اندازه کافی سریع عمل نمی کند تا حجم معاملات مورد نیاز را کنترل کند.

سرانجام ، هرگونه قرارداد هوشمند برای استفاده در بخش مالی ، باید به اندازه کافی قابل آزمایش و قابل پیش بینی باشد تا بتواند ضمانت چدنی ارائه دهد که در معرض عواقب ناخواسته ای نخواهد بود. DAO با تجربه.

پلت فرم دارایی دیجیتال

دارایی دیجیتال پلت فرم دفتر توزیع شده خود را ایجاد کرده است. این هدف با هدف مرور مواردی که در بالا توضیح داده شد ، می تواند از مزایای استفاده از فناوری دفتر توزیع شده به بخش مالی برخوردار باشد. این پلتفرم زیرساخت انعطاف پذیری را ارائه می دهد که به یکپارچگی و رازداری داده ها اطمینان می دهد. با این انعطاف پذیری ، م institutionsسسات مالی می توانند به ابزارها و فرایندهای سفارشی دسترسی داشته باشند که به معنای همکاری شفاف آنها با یکدیگر است.

نوآوری های اصلی زیر در قلب سیستم وجود دارد:

دفاتر مجاز و تفکیک شده

دفترچه هایی که فقط توسط مجوزها قابل مشاهده و ویرایش هستند. بعلاوه ، عنصر تفکیک به این معنی است که داده های دفتر به قطعات تقسیم می شود. فقط شرکت کنندگان مجاز می توانند بخش خاصی را که به آن دسترسی دارند مشاهده کنند.

تمام قسمتهای تفکیک شده دفتر کل یک مجموعه جهانی از هش های رمزنگاری شده مانند اثر انگشت را به اشتراک می گذارند. این هش ها برای اطمینان از صحت کل داده های دفتر تراز می شوند. بدون در نظر گرفتن آنچه می توانند مشاهده یا ویرایش کنند ، برای همه شرکت کنندگان ثابت است.

دفتر شامل دو جز components است:

  1. فروشگاه قرارداد خصوصی: این شامل جزئیات کلیه قراردادها و معاملات مربوط به آن شرکت کننده یا سازمان خاص است.
  2. گزارش همگام سازی جهانی: این تضمین می کند که هر یک از اجزای تفکیک شده دفتر بدون در نظر گرفتن حقوق مشاهده ، برای همه شرکت کنندگان به روز و سازگار است. این کار برای اطمینان از این است که معامله مشابه هرگز دوبار ثبت نمی شود. همچنین این تغییرات به کسانی که از مجوزهای مربوطه برای اطلاع از آنها برخوردار هستند آگاه می شود.

لایه منطق کسب و کار

Business Logic Layer در بالای دفتر کار می کند. این لایه در یک زبان برنامه نویسی سفارشی به نام Digital Asset Modeling Language (DAML) توسعه یافته است. این یک زبان خاص دامنه است. این زبان با یک زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی متفاوت است ، مانند آنهایی که در توسعه DApps برای Ethereum استفاده می شود. زبان های هدف عمومی به شما امکان می دهند هر اتفاقی را برنامه ریزی کنید ، اما همچنین به شما امکان می دهد هر احتمالی را تجربه کنید. در مقابل ، DAML شما را قادر می سازد تا رفتارهای قابل پیش بینی را برنامه ریزی کرده و تمام نتایج احتمالی یک سناریو خاص را تجزیه و تحلیل کنید.

استفاده از DAML امنیت م institutionsسسات مالی تنظیم شده را فراهم می کند. این تضمین می کند که قراردادهای هوشمند تنظیم شده در پلتفرم دارایی دیجیتال به اندازه کافی شرایط واقعی زندگی را منعکس می کنند. این شامل انطباق قانونی و نظارتی است.

دارایی دیجیتال – داستان تاکنون

دارایی دیجیتال به معنای معمول کلمه هیچ راه اندازی بلاکچینی نیست. هیچ ICO انجام نداد. طبق وب سایت خود ، این شرکت بیش از 110 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری خطرناک از سرمایه گذاران بزرگ از جمله Citi ، JP Morgan Chase و ABN Amro جمع آوری کرده است..

مدیر عامل دارایی دیجیتال Blythe Masters ، مدیر سابق JP Morgan است. مسترز علاوه بر نقش مدیرعاملی ، رئیس هیئت مدیره پروژه هایپرلجر نیز است.

Blythe Masters - مدیر عامل شرکت دارایی های دیجیتال

Blythe Masters – مدیر عامل دارایی دیجیتال

این شرکت در حال حاضر در حال کار بر روی برخی از پروژه های برجسته ، پیرامون چگونگی انجام بورس سهام و ثبت معاملات مالی است. بورس اوراق بهادار استرالیا اعلام کرد که با تجارت مبتنی بر دفتر توزیع شده در سال 2020 ، بر اساس بسترهای نرم افزاری دارایی دیجیتال ، به طور مستقیم کار خواهد کرد.

Exchange SIX سوئیس همچنین اعلام کرده است از پلتفرم دارایی دیجیتال برای راه حلی که کل چرخه عمر اوراق قرضه از انتشار تا تسویه حساب را پوشش می دهد استفاده خواهد کرد.

شما می توانید Blythe Masters که در مورد همکاری بین Digital Asset و Hyperledger بحث می کند را در ویدئوی زیر مشاهده کنید.

انتظارات زیاد برای سال 2018

دارایی دیجیتال در این مجموعه نمایش داده می شود لیست WSJ از 25 شرکت برتر فناوری برای تماشای در سال 2018. این لیست شامل شرکتهایی است که WSJ بر اساس عواملی مانند سرمایه گذاری ، تجربه بنیانگذاران و رشد ، به اعتقاد WSJ در زمینه های مربوطه به عنوان رهبر ظهور می کنند. اگر دنیای مالی با ظهور بلاکچین و رمزنگاری دستخوش تغییر دریا شود ، به نظر می رسد Digital Asset در راس کشتی است..

لطفا توجه داشته باشید که تمام اطلاعات این مقاله براساس تحقیقات فعلی از جمله وب سایت شرکت دارایی دیجیتال است. از ژوئن 2018 درست است.