صنعت دفاعی جهانی همچنان بخش بزرگی از اقتصاد ملی بسیاری از کشورها در سراسر جهان است. در گذشته ، تحقیق و توسعه صنایع دفاعی منجر به ایجاد بسیاری از فن آوری های نوآورانه مفید ، از جمله اینترنت و GPS شد.

امروزه ، فناوری دفاعی این فرصت را دارد که با فناوری بلاکچین نوآورانه تر شود. بنابراین ، بزرگترین پروژه های تحقیقاتی در زمینه بلاکچین برای صنعت دفاعی تاکنون کدام است؟ و چگونه بلاکچین می تواند آینده فناوری نظامی را تغییر شکل دهد?

تصویب گسترده بلاکچین که در صنعت دفاع پیش بینی می شود

طبق “Launchpad to Relevance: Aerospace & Defense Technology Vision 2018 »، یک تحقیق اخیر گزارش منتشر شده توسط Accenture ، شش از هفت (86٪) شرکت های هوافضا / دفاعی قصد دارند در مدت سه سال بلاکچین را ادغام کنند.

در حالی که این صنعت در گذشته کاملاً نوآورانه بوده است ، تعدادی از آمارها منتشر شده است که نشان می دهد صنعت در آینده قصد دارد چقدر پیشرفته باشد. به عنوان مثال ، 97٪ از مدیران هواپیمایی و دفاعی اظهار داشتند که مایلند تجارت و صنعت خود را به صورت دیجیتالی ابداع کنند.

علاوه بر این ، از 18 صنفی که توسط Accenture مورد بررسی قرار گرفت ، صنعت هوافضا / دفاع به عنوان سومین مورد پذیرش ادغام بالقوه زنجیره بلوک رتبه بندی شد. یکی از بزرگترین دلایل صنعت دفاعی برای اتخاذ بلاکچین (مانند بسیاری از صنایع دیگر) نیاز به داده های بهتر است.

در ادامه این گزارش آمده است: “داده های نادرست ، دستکاری شده یا مغرضانه می تواند عواقب ناگوار و دامنه داری از جمله بینش فاسد تجارت و تصمیمات انحرافی داشته باشد.”

این مسئله مسئله بزرگی است زیرا 80٪ بنگاه های صنعت مورد بررسی به طور فزاینده ای به داده ها کمک می کنند تا به تصمیم گیری بهتر کمک کنند. صحت و تغییر ناپذیری فناوری مبتنی بر بلاکچین به خوبی می تواند این مشکل را حل کند.

بلاکچین دفاعی

تحولات عمده ای که باید مورد توجه قرار گیرد

در سال های گذشته ، ما شاهد نوآوری های بسیاری از طرف آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی ایالات متحده (DARPA) بوده ایم. به عنوان مثال ، برخی از بزرگترین ابتکارات ابتدایی در فناوری رباتیک در طی این دوره به نمایش درآمد چالش رباتیک DARPA.

این مسابقه از سال 2012 تا 2015 به مدت 33 ماه به طول انجامید. در آن برخی از تیم های برتر رباتیک جهان حضور داشتند که ربات هایی را ایجاد کردند که برای انجام کارهای پیچیده در محیط های خطرناک ، تخریب شده و مهندسی شده انسان کار می کردند.

اکنون ، ما شروع به کار DARPA و سایر آژانس های دفاعی در جهت افزایش پذیرش بلاکچین کرده ایم. به عنوان مثال ، DARPA در حال کار داخلی برای ایجاد a است پیام رمزگذاری شده مبتنی بر بلاکچین سرویسی که برای ایمن و غیر قابل نفوذ در برابر حملات خارجی طراحی شده است.

وزارت دفاع آمریكا همچنین در حال كار با شركت هایی است كه در زمینه نوآوری در بلاكچین تبحر دارند. در ماه مه 2017 ، شرکت های تولید کننده فناوری و تولید ایندیانا (ITAMCO) کمک هزینه فاز 1 اهدا شد (بودجه کافی برای حدود 10 ماه کار).

این از وزارت دفاع ایالات متحده بود تا معماری امنیت سایبری را برای یک برنامه پیام رسان مبتنی بر بلاکچین توسعه دهد. اگرچه اخباری برای تأیید اینکه آیا پروژه برای فاز 2 چراغ سبز دریافت کرده است یا خیر وجود ندارد ، اما این تصویب به معنای آن است که به ITAMCO توافق نامه بودجه چند ساله اعطا می شود تا مفهوم آن را به نمونه اولیه کاملاً کاربردی ببرد..

تصویب فاز 3 به پروژه امکان شروع پیاده سازی و تجاری سازی برنامه پیام رسان بلاکچین غیرمتمرکز خود را می دهد..

چشم انداز هزینه های دفاع Blockchain آینده ایالات متحده

اگرچه در حال حاضر مشخص نیست که چه مقدار پول ، منابع و پرسنل برای توسعه برنامه های بلاکچین برای دفاع نظامی صرف خواهد شد ، اما واضح است که روند کلی پذیرش برای بلاکچین مثبت است.

به عنوان مثال ، در دسامبر 2017 ، رئیس جمهور دونالد ترامپ مجاز به یک 700 میلیارد دلار لایحه هزینه های دفاعی ، بخشی از آن خواستار تعیین اختیار برای انجام یک تحقیق تحقیقاتی در مورد برنامه های امنیت سایبری مبتنی بر بلاکچین است.

این لایحه شامل بخش زیر است ، “ارزیابی تلاش های قدرت های خارجی ، سازمان های افراطی و شبکه های جنایی برای استفاده از چنین فن آوری هایی.… [و] ارزیابی استفاده یا برنامه ریزی استفاده از چنین فن آوری هایی توسط دولت فدرال و شبکه های مهم زیرساخت “

چشم انداز جهانی: دفاع و بلاکچین

علاوه بر ایالات متحده ، چندین کشور دیگر نیز به دنبال استفاده از فناوری های بلاکچین در برنامه های دفاعی هستند. مثلا, منابع خبری گزارش داده اند که وونتلکام, یک شرکت مخابراتی که خدمات ارتباطی و ادغام را به مقامات اجرایی فدرال و وزارت دفاع در روسیه ارائه می دهد ، در حال بررسی برنامه های احتمالی برای بلاکچین در ارتش روسیه است.

به طور مشابه ، الف گزارش در ژورنال نظامی 2016 منتشر شده پیشنهاد می کند که چین همچنین باید از بلاکچین برای توانایی توزیع سریع بودجه و محافظت از اطلاعات حساس (به عنوان مثال مکان های پرسنل و وضعیت چرخه حیات سلاح ها) استفاده کند.

در سال 2018 ، هنوز تعداد کمی وجود دارد انتشارات دفاعی در چین مانند این کشور با چشم انداز مثبت در مورد کاربردهای بالقوه زنجیره بلوک در دفاع.

در بیشتر موارد ، به نظر می رسد تمرکز فعلی کاربردهای بالقوه فناوری بلاکچین در نظامیان در سراسر جهان ماهیت دفاعی بیشتری دارد. اساساً ، به نظر می رسد حفاظت و دقت داده ها در راس برنامه های هزینه های دفاعی قرار داشته باشد ، وقتی که صحبت از توسعه بلاکچین می شود.

تأثیرات بالقوه بلند مدت تحقیقات دفاعی نظامی فناوری Blockchain

در حال حاضر ، به نظر می رسد که بلاک چین به طور فزاینده ای برجسته در آینده برنامه های نظامی بازی خواهد کرد. صرف نظر از این ، اگر در نهایت تحقیق و توسعه نظامی منافع مستقیمی برای کاربردهای دفاعی داشته باشد ، عموم مردم نیز می توانند مزایای عمده ای را ببینند.

همانطور که در برخی از برنامه های تحقیق و توسعه دفاعی گذشته مشاهده کردیم ، دستاوردهای پیشرفت فناوری که توسط نظامیان حاصل شده فقط به صنایع دفاعی محدود نمی شود. پیشرفت در رمزنگاری با محافظت از داده های کاربر در سیستم عامل های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی و امکان امنیت بیشتر در پرداخت های ارز رمزنگاری شده در نهایت می تواند به امنیت وب 3.0 آینده منجر شود..

حتی اگر تصور اینکه دولتها در مورد فناوری پشت چنین نوآوری هایی بسیار مخفیانه عمل می کنند آسان باشد ، اما تاریخ نشان داده است که همیشه اینگونه نیست. مثلا, SHA-1 و SHA-2, دو مورد از مهمترین عملکردهای هش رمزنگاری در تاریخ امنیت داده ها ، در اصل توسط دولت ایالات متحده توسعه یافته است.

بنابراین ، صنعت دفاعی نه تنها از فناوری بلاکچین سود می برد. اما با عصر جدیدی از تحقیقات بلاکچین در میان برترین قدرت های نظامی جهان ، ما می توانیم به مزایای استفاده از بلاکچین های امن تر در سمت عمومی نیز پی ببریم..