بازاریابی وابسته بلاکچین: افزایش سود ناشران

سیستم عامل های بازاریابی وابسته به بلاکچین از جدیدترین مواردی هستند که از فناوری جدید برای حل مشکلات قدیمی بهره برداری می کنند. بیش از 80٪ مارک ها و ناشران آنلاین اکنون از بازاریابی شرکت های وابسته استفاده می کنند ، و با این حال فقط حساب می شود 5٪ از هزینه در مورد بازاریابی دیجیتال در سطح جهانی. چرا باید اینطوری باشه?

خوب ، مانند بسیاری از صنایع دیگر ، بازاریابی وابسته به واسطه ها وابسته است. در این مورد, واسطه ها شبکه های وابسته هستند. با این حال ، اکنون چندین شرکت سیستم عامل بازاریابی وابسته به بلاکچین را آزاد کرده اند که آنچه بلاکچین به خوبی انجام می دهد ، انجام می دهند. این واسطه – و هزینه هایی که آنها برای خدمات خود می گیرند از بین می برد.

بازاریابی وابسته چیست?

برای افراد ناآگاه ، بازاریابی وابسته راهی است که برندها می توانند محصولات خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنند. نحوه کار این است که یک وب سایت (ناشر) پیوندی را در سایت خود قرار دهد که محصول یا خدمات خاصی را از یک مارک تجاری (تاجر) تبلیغ می کند. وقتی مشتری روی آن لینک کلیک می کند و خرید می کند ، ناشر از فروش کارمزد می گیرد.

این محبوب است زیرا یک سناریو برد-برد را برای بازرگانان و ناشران ایجاد می کند. بازرگان برخلاف بسیاری از انواع دیگر تبلیغات ، فقط براساس عملکرد فروش ، کارمزد پرداخت می کند. پس از راه اندازی پیوندها ، ناشر می تواند از وب سایت خود درآمد منفعل کسب کند.

برخی از سایت های بسیار معروف زندگی را از این طریق آغاز کرده اند – Skyscanner را به عنوان مثال در نظر بگیرید. موفقیت برجسته بسیاری از بازاریابان شرکت های وابسته راهی دیگر است که هزاره های شرکت های بزرگ اقتصادی می توانند برای ایجاد درآمد جانبی تلاش کنند..

شبکه وابسته چیست?

برای اینکه یک مارک تجاری از یک برنامه وابسته در هر مقیاسی استفاده کند ، باید وسیله ای برای ناشران ایجاد کند تا کوکی های ردیابی را نصب کنند و یک منطقه ورود امن به طور مستقل از فروشگاه آنلاین ناشران برای پیگیری فروش داشته باشد. همه اینها مانع ورود بازرگانان است. واسطه – شبکه وابسته را وارد کنید. CJ Affiliate و Clickbank دو مورد از بزرگترین ها هستند.

این بازیکنان بزرگ هم ناشران و هم بازرگانان را برای اتصال آنها به یکدیگر جمع می کنند ، به همان روشی که Uber یک سوارکار را به یک راننده متصل می کند. برای ارائه این سرویس ، شبکه های وابسته معمولاً بین 10٪ تا 25٪ کمیسیون پرداختی را دریافت می کنند. این مبلغی کاملاً پرداختی برای یک سرویس عمدتاً غیرفعال است. با توجه به اینکه ناشران وابسته برای دریافت درآمد خود به خدماتی مانند PayPal نیز وابسته هستند ، آنچه در پایان به دست می آورند می تواند حتی با کسر هزینه های بیشتری نیز همراه باشد..

یکی از شناخته شده ترین موارد استفاده برای بلاکچین ، از بین بردن نیاز به واسطه است – در مورد بیت کوین ، نیاز به بانک یا خانه تسویه حساب را برطرف می کند. در مورد بازاریابی شرکت های وابسته ، برخی از استارت آپ های باهوش اکنون می بینند که این می تواند نیاز شما به شبکه های وابسته را از بین ببرد.

شبکه های بازاریابی وابسته Blockchain چگونه کار می کنند?

چندین بازیکن جدید در بازار وجود دارد و هر یک از آنها مدل کمی متفاوت در جای خود دارند. با این حال ، قراردادهای هوشمند ویژگی استاندارد است. در مورد سیستم عامل های مبتنی بر Ethereum هوک و RefToken, بلاکچین با تولید یک پیش فروش یا فروش به طور خودکار قراردادهای هوشمند ایجاد می کند. یک بازیکن جدید, جاذبه, در حال توسعه یک بلاکچین سفارشی است که هر بار که کاربر روی پیوند وابسته کلیک می کند ، یک قرارداد هوشمند ایجاد می کند.

قراردادهای هوشمند همچنین قادر به کنترل شرایط توافق نامه فروش وابسته بین ناشر و بازرگان خواهند بود. بنابراین ، به عنوان مثال ، درصد یا مبلغ کمیسیون شرکت وابسته برای پرداخت ، و شاید زمان پرداخت ، توسط قرارداد هوشمند کنترل می شود.

قرارداد هوشمند قادر خواهد بود فروش را به طور خودکار نسبت دهد و با کسر وجوه دیجیتال از بازرگان و پرداخت هزینه های بیشتر به ناشر ، پرداخت درآمد شرکت های وابسته را انجام دهد. کارمزد را می توان با ارز رمزپایه پرداخت کرد. یا در مورد Attrace ؛ این شرکت قصد دارد گزینه ای برای دریافت درآمد با ارز فیات ارائه دهد. پرداخت های فیات به طور بالقوه موانع استفاده از چنین شبکه بازاریابی وابسته به بلاکچین را برای ناشرانی که هنوز ارزهای رمزپایه را اتخاذ نکرده اند کاهش می دهد..

چرا می توان به راه حل های بازاریابی شرکت های وابسته Blockchain رفت?

همه شبکه های بازاریابی وابسته بلاکچین می توانند خود را با کاهش قابل توجهی در هزینه ها نسبت به شبکه های وابسته سنتی ارتقا دهند – در برخی موارد تا 95٪.

با این حال ، موارد دیگری وجود دارد که راه حل های مبتنی بر بلاکچین علاوه بر پس انداز هزینه ها ، می توانند آنها را حل کنند.

کاهش تقلب و اختلافات: یکی از بیشترین گزارش ها از طرف بازرگانان و ناشران است. ناشران شکایت دارند که ممکن است فروش آنها کم گزارش شود و درآمد آنها نیز دریغ نشود. بلاکچین سابقه دائمی معاملات را فراهم می کند. رکوردی از این دست به معنای احتمال اختلاف در مورد موفقیت آمیز بودن فروش است. به خصوص اگر ردیابی کلیک به یک قاعده تبدیل شود ، این امر شفافیت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. بازرگانان و ناشران می توانند ببینند کدام کلیک منجر به فروش و غیر فروش شد.

سرعت: در حال حاضر ، ناشران می توانند هفته ها یا حتی گاهی ماه ها هزینه خود را دریافت کنند. در برخی موارد ، ثبت نام حتی در بستر شبکه وابسته به فروش طولانی می شود. همچنین برای شبکه های وابسته معمول است که حداقل آستانه پرداخت را اعمال می کنند. بنابراین ناشران می توانند مدت زیادی منتظر بمانند تا حقوق خود را دریافت کنند. بلاکچین اجازه می دهد تا پرداخت در زمان واقعی انجام شود ، یا می توان با پرداخت های هوشمند ، برنامه پرداخت را خودکار کرد.

ایجاد ارزش افزوده بین تاجر و ناشر: شبکه های وابسته سنتی بین ناشر و بازرگان قرار دارند. این بدان معناست که هر دو طرف هرگز فرصت بحث مستقیم در مورد ایجاد ارزش بیشتر در روابط را ندارند. به عنوان مثال ، شفافیت کدام نوع پیوندها یا تبلیغات بهترین عملکرد را دارد ، یا بهترین روش برای بازاریابی محصولات جدید.

حتی اگر یک ناشر شماره یک بهترین فروش برای یک بازرگان خاص باشد ، آنها به دلیل قرار گرفتن شبکه وابسته بین یکدیگر و ایجاد پوشش پیشنهادی توسط ناشران مختلف ، هیچ فرصتی برای تمایز ندارند. به عنوان مثال ، یک ناشر ممکن است تعداد کمی مشتری مادام العمر ایجاد کند که ارزش آن برای مشتری بیشتر از تعداد قابل توجه مشتری یکبار مصرف است..

موانع ورود بازرگانان کوچک را کاهش دهید: شبکه های وابسته سنتی به تولید کمیسیون اهمیت می دهند. بنابراین آنها معمولاً از بازرگانان برای واجد شرایط بودن در سیستم عامل های خود حداقل آستانه را پرداخت می کنند. خدمات مبتنی بر بلاکچین می توانند بدون اعمال چنین محدودیت هایی فعالیت کنند.

این بازیکنان جدید که وارد بازی شبکه های وابسته بلاکچین می شوند به وضوح معتقدند که این یک صنعت با پتانسیل بسیار است. علاوه بر راه حل های نوآورانه بازاریابی محتوا مانند Steem ، هنوز روش های جدیدی وجود دارد که بلاک چین می تواند بازارهای محتوای موجود را ارتقا دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map