اثرات محیطی استخراج بیت کوین چیست؟

بیت کوین به طور اساسی مدل پرداخت را برای معاملات جهانی تغییر داده است. تاکنون در سال 2018 ، تعداد معاملات بین 150،000 و 400 000 در روز بوده است. اما اکنون ، هرچه تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان شروع به استفاده از خالق بحث برانگیز Satoshi Nakamoto می کنند ، سوالات جدی در مورد تأثیر محیط زیست بیت کوین مطرح می شود.

استخراج بیت کوین به صورت خلاصه

بیت کوین برای اعتبار سنجی معاملات در شبکه خود از الگوریتمی به نام اثبات کار استفاده می کند. ماینرها این کار را با تعهد منابع برای حل معماهای پیچیده ریاضی انجام می دهند. وقتی هر معما حل شد ، یک ماینر مجاز است یک بلوک جدید به دفتر عمومی بیت کوین اضافه کند. سپس شبکه بیت کوین تازه ایجاد شده را آزاد کرده و به ماینر برای انجام این کار پاداش می دهد.

با طراحی ، شبکه همچنان به افرادی که بیشترین منابع را برای اعتبار سنجی و امنیت شبکه متعهد هستند تشویق می کند. و همانطور که می توانید تصور کنید ، این منابع برای کار کردن به مقدار زیادی برق نیاز دارند.

میزان برآورد فعلی برق

Digiconomist تخمین می زند که میزان استفاده فعلی از انرژی بیت کوین و بیت کوین کش (در زمان انتشار) در حدود آن باشد 70 ساعت تراوات در سال. ما برای اندازه گیری میزان مصرف در یک مدار یا در این مورد ، شبکه بیت کوین از وات استفاده می کنیم. 1 تراوات برابر است با 1 تریلیون وات (واحد انرژی). از نظر عملی ، این بدان معنی است که استخراج کنندگان بیت کوین بیشتر از کل کشورهای سوئیس یا جمهوری چک از برق استفاده می کنند.

اثرات زیست محیطی بیت کوین

البته ، نظرات در مورد کاربرد واقعی در شبکه بیت کوین متفاوت است. مارک بوند ، یک پذیرنده اولیه بیت کوین ، و استخراج کننده ، از طریق وی تحقیق خود, به چندین نتیجه دیگر رسید:

 • بسیاری از کارگران معدن به دنبال برق ارزان در بازار کاملاً رقابتی هستند. این امر به منابع انرژی تجدیدپذیر مانند نیروی برق آبی یا زمین گرمایی نیاز دارد.
 • بیت کوین ارزش اقتصادی (GDP) را اضافه می کند که ارزش انرژی مصرف شده توسط آن را خواهد داشت. ما باید این را با سیستم های فعلی مقایسه کنیم.
 • روشهای جایگزین اثبات کار از نظر ایمن سازی بسیار زیاد یک شبکه ثابت نیستند.
 • با ورود افراد بیشتر به شبکه ، هزینه انرژی در هر معامله در حال کاهش است.

در اوایل ژانویه (حدود اوج معاملات بیت کوین برای سال 2018) “بهترین حدس” مارک برای مصرف حدود بود 18.4 ساعت تراوات در سال. در حال حاضر ، به نظر می رسد که تخمین در واقع در چشم بینندگان است.

گرایش های انرژی

همانطور که در بالا برجسته شد ، استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر همچنان یک عامل مهم در حرکت به جلو است. استخراج کنندگان بیت کوین ، درست مثل هر صنعت دیگر ، ناشی از سود است. و آنها در حال راه اندازی فروشگاه در مکان های ارزان برق هستند.

همانطور که بسیاری از خوانندگان باهوش ما آگاه هستند ، تعداد زیادی عملیات استخراج در چین انجام می شود. جهان به خوبی از مشکلات آلودگی ناشی از ذغال سنگ چین آگاه است ، اما جمهوری خلق به شدت در جبهه انرژی تجدیدپذیر فشار می آورد:

اثرات زیست محیطی بیت کوین

به کراس اوور پیش بینی شده قیمت ها در سال 2021 در بالا توجه کنید. هزینه تولید برق از منابع تجدیدپذیر انرژی به زیر سوخت های فسیلی کاهش یافته و در آینده به طور چشمگیری ارزان تر خواهد شد. انگیزه استخراج کنندگان بیت کوین برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر اکنون و در آینده واضح است. نیروگاه های برق آبی و زمین گرمایی مورد علاقه شرکت های بزرگ معدن کار هستند. هم رد پای کربن و هم هزینه های برق با این منابع کمتر است.

در حالی که بحث محیط زیست در 10 سال آینده در سال 2018 آغاز می شود ، اما ممکن است فقط اینقدر مهم نباشد.

اثرات زیست محیطی فعلی ما چیست?

رسانه های جریان اصلی تأثیرات زیست محیطی بیت کوین را تا حد زیادی مشاهده می کنند راه منفی. اما این چگونه در سیستم های بانکی کنونی ما قرار می گیرد؟ در یک مطالعه 2014, Hass McCook به شدت به نفع پایداری شبکه بیت کوین استدلال کرد:

“اطلاعات عمومی که به طور گسترده در دسترس است ، ادعای ناپایدار بودن بیت کوین را به شدت رد می کند و نشان می دهد که تأثیرات اجتماعی ، زیست محیطی و اقتصادی کسری جزئی از تأثیرات ثروت و سیستم های پولی میراث بر جامعه و محیط زیست ما است.”

اثرات زیست محیطی بیت کوین

برخی از سنگین ترین مصرف کنندگان برق در سیستم بانکی جهانی عبارتند از:

 • 24/7 عملیات سرور
 • 24/7 برج های اداری
 • هزینه های خودپرداز
 • شعب بانک
 • محاسبه
 • هزینه های کارمند
 • تهویه مطبوع
 • و غیره

این به هیچ وجه لیست کاملی نیست. با تهدید بسیاری از سیستم بانکی فعلی ، بسیاری از این هزینه های پنهان به احتمال زیاد تحت یک سیستم بسیار کارآمد از بین می روند.

آیا Bitcoin باید پروتکل اجماع خود را تغییر دهد?

تعدادی از توسعه دهندگان و تأثیرگذاران در فضای ارزهای رمزپایه خواستار حرکت از اثبات کار به اثبات سهام هستند.

تفاوت اصلی در سیستم اثبات سهام این است جاعلان, ماینرها مسئول تأیید معاملات در شبکه نیستند. آنها چطور این کار را انجام میدهند؟ جاعلان ارز رمزنگاری شده را برای مدت زمان مشخصی در کیف پول قفل می کنند. سپس شبکه تصمیم خواهد گرفت که چه زمانی برای جعل اعتبار معاملات و ایجاد بلاک بعدی در زنجیره بلوک ، به آن جعل کننده نیاز است. از آنجا که به معماهای ریاضی نیازی نیست ، سخت افزارهای سنگین انرژی نیز مورد نیاز نیستند. همانطور که می بینید ، این در مقایسه با اثبات کار به مصرف انرژی بسیار کمتری نیاز دارد.

این از نظر تئوری خوب به نظر می رسد اما یک مشکل وجود دارد. و این یک بزرگ است. اثبات سهام تا حد زیادی اثبات نشده است! شبکه بیت کوین با وجود نگرانی در مورد انرژی هرگز هک نشده است. 9 سال فعالیت شبکه جامع یک آزمایش عالی برای ایمن سازی بلاکچین ها فراهم می کند. اثبات کار به سخت کوشی احتیاج دارد و این سخت کوشی منجر به ایمن ترین بلاکچین سیاره می شود. این شاید مهمترین جنبه عملکرد ارز رمزنگاری شده در طولانی مدت باشد.

این بدان معنا نیست که اثبات سهام هیچ شلیکی ندارد. در عوض ، توسعه دهندگان از استاندارد فوق العاده بالایی برای هدف گذاری برخوردارند.

نتیجه

ما در اینجا چند ایده را در هر دو طرف بحث محیط زیست بیت کوین بررسی کرده ایم. هیچ راهی مطلق برای اندازه گیری مصرف برق در سیستم های اثبات کار وجود ندارد. به نظر می رسد اندازه گیری سیستم بانکی فعلی حتی از بیت کوین دشوارتر است. تأثیر فناوری بر محیط زیست یک مسئله در دنیای واقعی است. ما ممکن است شاهد یک صنعت کاملا جدید برای ردیابی دقیق تأثیرات خود باشیم.

در س followingال زیر & آندریاس آنتونوپولوس ، متخصص بیت کوین ، برخی از مواد غذایی جدی را برای تفکر در مورد اینکه چرا زمین احتمالاً فقط می تواند یک سیستم اثبات کار را کنترل کند ، فراهم می کند:

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=2T0OUIW89II]

جالب است بدانید که آندریاس معتقد است بیت کوین در واقع یک انقلاب انرژی غیرمتمرکز را همراه با آن به وجود می آورد. ما امروز این مسئله را در حالی می بینیم که افراد بیشتری از شبکه خارج می شوند و به انرژی مستقل تبدیل می شوند. درک تأثیرات زیست محیطی بیت کوین در آینده کاملاً در ذهن بسیاری از توسعه دهندگان ارزهای رمزنگاری شده است. شاید فعلاً تنها چیزی که می توانیم از آن اطمینان داشته باشیم ادامه بحث باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map