در ماه مه 2018 ، برخی از بزرگترین نامها در صنعت خودرو اعلام کردند که آنها برای تشکیل این صنعت به یکدیگر ملحق می شوند کنسرسیوم MOBI. MOBI مخفف “Mobility Open Blockchain Initiative” است و این گروه استفاده از بلاکچین را در توسعه خودرو بررسی خواهد کرد. هدف این “تحرک امن تر ، سبزتر و مقرون به صرفه تر” است.

کنسرسیوم MOBI از شرکا ، حامیان مالی و شرکت های وابسته تشکیل شده است. هر گروه دارای طیف وسیعی از شرکت کنندگان از (به ترتیب) صنعت تولید خودرو ، فضای مشاوره فناوری بلاکچین و آژانس های مختلفی است که هر دو را لمس می کنند.

شرکا شامل غول های تولید اتومبیل BMW ، Ford ، General Motors و Renault و همچنین تولید کنندگان قطعات خودرو ZF Friedrichshafen و Bosch هستند..

حامیان مالی از بلاکچین و شرکت های مشاوره مستقر مانند ConsenSys ، IOTA ، IBM و Accenture تشکیل شده اند. برعکس ، سایر حامیان مالی شامل استارت آپ های بلاکچین جدید در فضا مانند Foam (خدمات موقعیت مکانی) و ShareRing (خدمات اشتراک) هستند..

سرانجام ، گروه وابسته شامل آژانس ها و سازمان های غیردولتی از جمله مجمع جهانی اقتصاد ، Blockchain در برکلی و هایپرلدگر است..

ما در حال حاضر برخی از بینش ها استفاده از بلاکچین در ابتکارات خودرو توسط تولیدکنندگان منفرد مانند پورشه. با این حال ، MOBI قصد دارد یک رویکرد منبع باز برای بلاکچین در نظر بگیرد. MOBI خود را بلاکچین آگونیستی توصیف می کند و راه حل های کل صنعت را برای چگونگی ادغام فناوری بلاکچین در فضای وسیع خودرو بررسی خواهد کرد.

در این مقاله ، ما برخی از امکاناتی را که می توان با استفاده از بلاکچین و فناوری مرتبط در صنعت در بخش خودرو فراهم کرد ، بررسی می کنیم..

ادغام در سراسر صنعت خودرو

در سطح جهان ، بخش خودرو بسیار زیاد است. به این فکر کنید – شما فقط ماشین نمی خرید. برای اینکه آن را در جاده سوار کنید ، بسته به محل زندگی خود باید هر یک یا همه موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

  • گواهینامه / گواهینامه آزمون رانندگی
  • تأمین مالی وسیله نقلیه – آیا خرید می کنید یا اجاره می دهید?
  • ثبت قانونی مالکیت
  • آزمون های فنی
  • بیمه
  • مالیات جاده
  • هزینه های احتقان یا مالیات های آلودگی
  • تعمیر و نگهداری و تعمیرات

در حال حاضر ، تمام این الزامات بیشتر قطع شده است. بخش خودرو به طور ضعیفی ادغام شده است که به نوبه خود منجر به مسائل زیادی می شود. این موارد شامل هزینه های بالای بیمه ، جرایم جاده ای و وسایل نقلیه با ضعف نگهداری می شود.

از موارد استفاده کنید – زنجیره بلوک در ابتکارات خودرو

استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده در کل صنعت می تواند به زیرساخت های هماهنگ و یکپارچه تری منجر شود. در زیر برخی از راه های این اتفاق می افتد.

بلاکچین در زنجیره تأمین خودرو و ساخت

بسیاری از بخش ها ، از جمله خودرو ، در حال حاضر شروع به کشف مزایای استفاده از بلاکچین در مدیریت زنجیره تأمین می کنند.

یک پایگاه داده بلاکچین می تواند قطعات مورد استفاده در فرآیند تولید خودرو را ثبت کند. به همین ترتیب ، فرآیند تولید نیز می تواند ثبت شود. این می تواند نشان دهد که کدام انسانها و روبات ها در کدام مرحله دخیل بوده اند ، از جمله بررسی کیفیت. نمایندگی ها در نهایت می توانند هر وسیله نقلیه کامل را با سوابق بلاکچین خود تحویل دهند.

Blockchain در تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه

ما همچنین می توانیم تعمیر و نگهداری و تعمیرات را با استفاده از یک سیستم مبتنی بر بلاکچین ساده ببینیم. یک مکانیک به راحتی می تواند سوابق مونتاژ خودرو را بررسی کند ، ببیند از چه قطعاتی استفاده شده است و تعمیرات خود را در همان رکورد زنجیره بلوک خودرو ثبت کند.

چنین سوابق دیجیتالی قطعات خودرو می تواند به کاهش وقایع در هر کجا کمک کند قطعات تقلبی خودرو یا در ساخت یا تعمیرات استفاده می شود. این همچنین می تواند به افزایش اعتماد به ارزش و یکپارچگی تعمیرات اتومبیل کمک کند ، که همیشه نسبت به کسانی که راه خود را در مورد موتور اتومبیل نمی دانند کاملاً مبهم است.

صدور مجوز و ثبت مبتنی بر بلاکچین

اگر تولیدکنندگان خودرو بتوانند خود وسایل نقلیه را در بلاکچین وارد کنند ، ما همچنین می توانیم یک سیستم مبتنی بر بلاکچین مشابه برای ردیابی و ردیابی مالکیت خودرو داشته باشیم. چنین سیستم یکپارچه ای به کاهش وقایع وسایل نقلیه فروخته شده برای استفاده در فعالیت های جنایی و همچنین افزایش اعتماد مصرف کننده به مشهور تجارت غیر قابل اعتماد تجارت اتومبیل های دست دوم.

Blockchain امکان یکپارچه سازی جهانی در مجوز رانندگی و وسایل نقلیه را فراهم می کند – یک ثبت جهانی استاندارد از رانندگان و وسایل نقلیه مجاز. البته بیشترین هیجان موجود در این بخش مربوط به هوش مصنوعی و اتومبیل های بدون راننده است. از نظر فنی ، تحولات در این زمینه احتمالاً از موانع سیاسی و بوروکراتیک دستیابی به چنین ثبت جهانی رانندگان انسانی پیشی خواهد گرفت.

با این وجود ، اگر انسانها به رانندگی با اتومبیل ادامه دهند ، ممکن است در نهایت امکان داشتن شناسه جهانی راننده خود-مستقل جهانی داشته باشیم.

بیمه ، مالیات ، هزینه های ازدحام و سایر هزینه های مبتنی بر مصرف

ما می توانیم پرداخت هایی مانند حق بیمه ، مالیات جاده ای و سایر پرداخت های جانبی را به صورت کاملاً دیجیتالی و خودکار انجام دهیم. با استفاده از اینترنت اشیا و فن آوری های ردیابی موقعیت مکانی ، این نوع پرداخت ها نیز می توانند کاملاً مبتنی بر کاربرد تبدیل شوند. بنابراین ، اگر در لندن یا استکهلم رانندگی می کنید ، می توانید از طریق کیف پول های دیجیتال هزینه های شلوغی خودکار را پرداخت کنید.

شرکت های بیمه می توانند تصویری بهتر از آنچه در صورت مطالبه تصادف رخ داده است ، به دست آورند. بنابراین ، این می تواند سرعت پرداخت ها و کاهش ادعاهای جعلی را کاهش دهد.

خدمات ردیابی موقعیت مکانی همچنین اجازه می دهد تا تاریخچه استفاده و مسافت پیموده شده وسیله نقلیه به طور دقیق و بدون چون و چرا ثبت شود. ما می توانیم ارزیابی دقیق و بی طرفانه ای از وسایل نقلیه را انجام دهیم که با استفاده از فناوری AI برای تصمیم گیری های مبتنی بر محاسبه لازم انجام می شوند.

ابتکارات تحرک مبتنی بر بلاکچین

بلاکچین شفافیتی در اشتراک گذاری اتومبیل و سواری ایجاد می کند که به نوبه خود می تواند اعتماد طرفین را افزایش دهد. پورشه قبلاً در حال آزمایش استفاده از قراردادهای هوشمند برای قفل و باز کردن قفل وسایل نقلیه بوده است.

با پیشبرد این ، تصور کنید که یک ماشین مشترک اجاره کرده اید. اول از همه ، قراردادهای هوشمند به این معنی است که شما فقط در صورت پرداخت ودیعه به مالک با کیف پول دیجیتال ، می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. فناوری IoT همچنین موقعیت مکانی اتومبیل را هنگام اجاره آن ردیابی می کند. قراردادهای هوشمند می توانند بیمه خودکار را فراهم کنند. باز هم ، شما می توانید حق بیمه ، عوارض جاده ای و هزینه های شلوغی را فقط با استفاده از هزینه پرداخت کنید که پرداخت ها به طور خودکار از کیف پول دیجیتال شما کسر می شود.

هوش مصنوعی و ماشین های بدون راننده

اگر ، یا چه موقع ، اتومبیل بدون راننده به واقعیت روزمره تبدیل شود ، بلاکچین یک هدف اضافی را دنبال می کند. فناوری هوش مصنوعی مورد استفاده در اتومبیل های بدون راننده به روند تصمیم گیری پیچیده و اغلب در ثانیه ثانیه وابسته خواهد بود. بنابراین ، ثبت این تصمیمات روی یک بلاکچین به این معنی است که می توانیم اتفاقاتی را که در صورت وقوع یک حادثه رخ داده را ردیابی کنیم.

همه این احتمالات نشان می دهد که چگونه استقرار بلاکچین در مشاغل خودرویی می تواند صنعت گسترده تری را ادغام کند. کنسرسیوم تأثیرگذار جهانی مانند MOBI ممکن است بتواند چنین امکاناتی را به واقعیت نزدیک کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me