استخراج و کلاهبرداری از بیت کوین واقعیت تأسف آوری است که باید به عنوان یک صنعت با آن روبرو شویم. از مواردی مانند Bitconnect تا آزمایشگاه های Butterfly گرفته تا حتی Onecoin ، کلاهبرداری و کلاهبرداری زیادی در اطراف وجود دارد.

این طرح ها با پول از دست رفته و هیچ محصول و خدماتی ارائه نشده ، مردم را خشک و خشک می کند. آنها علی رغم وعده های مبالغه آمیز درباره دستاوردها ، مطامع مردم و انتظارات غیر منطقی آنها از سود را بازی می کنند.

در نهایت ، این طرح ها ، بذور بی اعتمادی را در بین کاربران می کارد و خشم مقامات نظارتی را در یک صنعت نوپا که همه از قبل روی پوسته تخم مرغ راه می روند ، جلب می کند.

قبل از شروع کار ، دسته بندی هایی را که این کلاهبرداری استخراج بیت کوین در آنها انجام می شود تقسیم کنیم:

  • بخارپز – سخت افزاری که “فروخته می شود” اما در واقع فقط یک ایده است و یک ساخته واقعی نیست یا اگر ساخته شده باشد مقدار کمی از ارزش سخت افزار باقی مانده است (به عنوان مثال آزمایشگاه های پروانه)
  • ابر استخراج – با عرضه سهام و سایر سازه ها ، به راحتی می توان به مردم واحد دیجیتال و اساساً هیچ چیز را فروخت. با ارائه بازده های ثابت ، این یک احساس امنیت کاذب ایجاد می کند که به طور معمول با کلاهبرداری های خروج پایان می یابد (به عنوان مثال BitClub)
  • تجارت Robo ، Tumblers و HYIP – این مدل معمولاً مضحک است و ادعا می کند که پشت صحنه “معامله” یک تیم یا الگوریتم وجود دارد. از این فعالیت ، آنها٪ سود ویژه روزانه به شما می دهند (به عنوان مثال Bitconnect)

بخارپز

اگرچه بسیاری شرکت هایی مانند Bitmain را شرکت های شیطانی می دانند ، اما بسیاری از مردم نمی دانند که در روزهای ابتدایی ، به خصوص 2010-2014 ، صحنه استخراج چگونه طراحی شده است.

اوقات آرام تری با شیدایی کمتر (تقریباً فاقد) مانند امروز با ICOs داشت. رسانه بدون سرنخ بود و در عوض ، شما احتمالاً چیزی شبیه روزهای ابتدایی وب داشتید. این بدان معنی است که بیشتر افراد هاردکور و علاقه مندان هستند ، اما همچنین هنرمندان موذی و راهزنان هکر متجاوز سعی در سرقت سکه های مردم دارند.

از آنجا که بسیاری از اقدامات حفاظتی در دسترس نبود ، این شبکه دارای “تاریکی” بود که در آن شما واقعاً مطمئن نبودید که چه کسی یا چه چیزی ایمن است. مثلا, بسیاری از altcoins بیشتر در سال 2014 کلاهبرداری بودند, به خصوص ارزهای رمزپایه ناشناس.

صحنه استخراج و “سرمایه گذاری” BTC از روزهای ابتدایی تهدید کلاهبرداری ظریف و در عین حال ثابت داشته است. متأسفانه ، مغز متفکر چنین اقداماتی فقط در روش های خود هوشمندانه و زیرکانه عمل کرده اند.

سخت افزارهایی که بعنوان بخارپز وجود ندارد اخیراً کمتر رایج بوده است زیرا اکنون گزینه های قانونی بیشتری برای تهیه سخت افزار استخراج مانند Bitmain یا Halong Mining.

یکی از اولین و آشکارترین کلاهبرداری های مربوط به بخارپز مربوط به آزمایشگاه های Butterfly بود. آزمایشگاه های پروانه ، بودجه مشتری را گرفتند ، ماشین آلات ساختند ، آنها را استخراج کردند و آنها را در اختیار مشتریان قرار دادند در حالی که سودآوری استخراج اساساً بی ارزش بود.

در سال 2016 ، این باعث شد چکش نظارتی در قالب یک دادخواست پایین بیاید:

آرم FTC

تقلب در استخراج بیت کوین

سند دادخواست FTC

“آزمایشگاه های پروانه و دو اپراتور آن موافقت کرده اند تا اتهامات کمیسیون تجارت فدرال را متهم کنند که آنها هزاران مشتری را در مورد در دسترس بودن ، سودآوری و جدید بودن ماشین آلات طراحی شده برای استخراج ارز مجازی معروف به بیت کوین فریب داده اند و آنها به طور ناعادلانه مصرف کنندگان را نگه داشته اند پرداخت پیش پرداخت علی رغم عدم تحویل ماشین آلات طبق وعده داده شده.

تحت شرایط شهرک سازی, آزمایشگاه های Butterfly Labs و صاحب سهام آن و نایب رئیس توسعه محصول ، سانی Vleisides, و آن مدیر کل ، دارلا دریک, ارائه نادرست به مصرف کنندگان در مورد اینکه آیا کالایی یا خدماتی می تواند برای تولید بیت کوین یا هر ارز مجازی دیگری استفاده شود ، در چه تاریخی مصرف کننده کالا یا خدمات را دریافت می کند و جدید یا استفاده شده کالا ممنوع خواهد بود. این تسویه حساب ها همچنین شامل احکام پولی است که به دلیل عدم توانایی پرداخت متهمان ، تا حدی به حالت تعلیق در می آید.

جسیکا ریچ ، مدیر دفتر حمایت از حقوق مصرف کنندگان FTC گفت: “حتی در دنیای پر سرعت ارزهای مجازی مانند بیت کوین ، شرکت ها نمی توانند مردم را در مورد محصولات خود فریب دهند.” “این شهرک ها از گمراه کردن مصرف کنندگان توسط متهمان جلوگیری خواهد کرد.”

تصویر سازندگان آزمایشگاه های پروانه

ناصر قصیری (سمت چپ) و سانی ویلیسیدس (راست) از بنیانگذاران آزمایشگاه های پروانه هستند

پس از دریافت جریمه نقدی و مجبور به تعطیلی شرکت ، آزمایشگاه های پروانه به پایان رسید. اما چه مراجعه ای برای مشتریان؟ متأسفانه خیلی زیاد نیست.

از آن زمان ، بازار از هوش و آگاهی بالاتری از عرضه منصفانه ، به ویژه با ظهور تأمین کنندگان قانونی ASIC برخوردار است.

ابر استخراج

در حالی که استخراج Cryptocurrency به هیچ وجه کلاهبرداری نیست ، برخی از سازه ها و خدمات ارائه شده توسط واسطه ها کاملاً نیستند. استخراج ابری محلی است که در یک عملیات استخراج به شما وعده داده می شود سهام دیجیتال داشته باشید و برای سرمایه گذاری خود «بازده» داشته باشید. اگرچه بازیکنان قانونی در این فضا وجود دارند ، اما فریبکاران نیز وجود دارند.

از آنجا که تقریباً هیچ راهی وجود ندارد که ثابت کند در مرکز داده ها به یک نقطه واقعی دسترسی پیدا می کنید ، استخراج ابری یک معمای جدی است. مطمئناً ، شما می توانید تأیید کنید که در کیف پول خود پرداخت می کنید اما از نظر واقعی معدنکاری ، اثبات در بهترین حالت مشکوک است.

آرم Bit Club

نمونه ای از طرح Cloud Mining امیدوار کننده بازدهی از سرمایه شما است

نحوه استخراج ابر

فرضیه استخراج ابر ساده است ، شما مقدار مشخصی از هش برق خریداری می کنید که اغلب “سهام” نامیده می شود و به شما امکان دسترسی به بخشی از مرکز داده استخراج (شبیه اجاره اتاق) را می دهد.

به طور معمول ، منویی از چند گزینه ارز رمزنگاری شده و الگوریتم های مرتبط با استخراج به شما داده می شود. به عنوان مثال ، Bitcoin (SHA-256) ، Monero (CryptoNight) یا Zcash (Equihash).

در ازای هش خریداری شده از ارز رمزنگاری شده خاص ، سپس مقدار X ارز رمزنگاری شده به شما ارائه می شود که مستقیماً به کیف پول ارسال می شود. برای تعیین میزان پرداخت ، می توانید از یک ماشین حساب سودآوری بر اساس قیمت فعلی بازار ، دشواری و نرخ هش شبکه استفاده کنید..

بسته به سفارشی سازی شما می تواند فرکانس پرداختها باشد و می تواند به صورت ساعتی باشد (در صورت رسیدن به آستانه کافی بالا) ، روزانه یا هفتگی.

این یکی از ساده ترین کلاهبرداری ها است که می تواند به عنوان معامله گر خریداری شود زیرا کل شما در خرید سهام دیجیتال از یک شرکت “جایی در آنجا” یک پایه و اساس مشکوک برای سرمایه گذاری است.

با این وجود ، ما به طور قطع برخی از کلاهبرداری های آشکار را درهم آمیخته اند با عملکردهای به ظاهر مشروع که ارزش بازار عادلانه محصولات و خدمات را فراهم می کنند. این امر باعث می شود که تقلب در استخراج فضای ابری بیت کوین برای برخی از سرمایه گذاران که برای فیلتر کردن سر و صدا تلاش می کنند سخت باشد.

طرح های تجارت Robo و HYIP

اینها یکی از حیله گرترین کلاهبرداریهای بیت کوین است. دلیل این امر این است که این عملیات از وب سایت های جعلی و در عین حال کارا استفاده می کند تا کاربران را با رابط کاربری زیبا ، پرداخت های روزانه سریع و برداشت ها مجذوب خود کند..

به نظر می رسد سال 2017 در برنامه های سرمایه گذاری با بازده بالا (HYIP) مانند Bitpetite ، Davor و Bitconnect بدنام بسیار زیاد شده است..

داشبورد BitPetite

Bitpetite ، ادعا کرد که لیزر است که بازده رمزنگاری وام داده شده شما را بازپرداخت می کند

روش کار آنها این است که شما حسابی را راه اندازی می کنید که دارای آدرس کیف پول (مشابه صرافی ها) باشد و در آن سکه خود را به آنجا ارسال کنید. ارزهای رمزنگاری شده مانند BTC ، LTC ، ETH و حتی XMR معمولاً پذیرفته می شوند و پس از ارسال این تراز را نشان می دهند.

این سیستم عامل از طریق یک داشبورد سرمایه گذاری شما و همچنین میزان درآمد خود را از سرمایه گذاری نشان می دهد. بنابراین اگر این پلتفرم نوید 5٪ بازده در روز را بدهد ، 100 دلار سرمایه شما درآمد 5 دلاری در حساب شما را نشان می دهد.

پیش فرض نحوه به دست آوردن این بازده ها شامل انواع مختلفی از روایت ها مانند استخراج بیت کوین و الگوریتم های معاملاتی حتی برای خدمات غلت آور است. اما بیشتر اوقات ، تمام آنهاست ، داستانهایی برای این که کاربران ناآگاهانه با خوشحالی این دستگاه رایانه را اجرا کنند.

نکته ای که در مورد این تنظیمات وجود دارد این است که تنظیمات خوب بسیار روان و یکپارچه اجرا می شوند و این باعث ایجاد اعتماد کاذب در میان کاربرانی می شود که “خوب به دلیل پرداختن آن ، باید قانونی باشد”. هرچه این شارژ ادامه پیدا کند ، کاربران دیگر اعتماد به نفس بیشتری نسبت به این سرمایه متزلزل دارند.

Bitconnect اینفوگرافیک چیست

Bitconnect کمی پیچیده تر بود اما بسیار شبیه به تنظیم Bitpetite بود

Bitconnect با اجازه دادن به شما در سپرده گذاری در BTC که پس از آن با BCC (سکه Bitconnect) مبادله می شود و سپس برای سرمایه گذاری در یک ربات و الگوریتم تجارت رباتیک استفاده می شود ، کار می کند. گفته می شود این “الگوریتم” با شما معامله می کند و تقریباً 1٪ در روز از سرمایه شما سود کسب می کند.

عملکردی وجود داشت که می توانستید سود خود را مجدداً سرمایه گذاری کنید که باعث افزایش سرمایه اصلی در محل کار و پرداخت های شما بر اساس میزان افزایش سرمایه گذاری شما می شود.

این منجر به یک رونق کامل در “میلیونرهای” یوتیوب مانند Trevon James, یکی از شناخته شده ترین شیل های Bitconnect. در نهایت ، FBI و SEC برای جلسات دادرسی با Trevon James و انواع دیگر مروج Bitconnect تماس گرفته شده اند.

این می تواند به منظور بالقوه تبلیغ آنچه کلاهبرداری ponzi بوده و به نظر می رسد بخشی از تحقیقات بزرگتر باشد باشد.

آنچه واقعاً در مورد Bitconnect ناراحت کننده است ، احساس کاذب اعتماد به نفس آن است که باعث شده است مردم واقعا کارهای دیوانه واری از جمله انجام دهند پس انداز زندگی خود را از دست می دهند.

افکار نهایی

اگرچه کلاهبرداری های استخراج فیزیکی بیت کوین بیشتر حذف شده اند ، کلاهبرداری هوشمندانه دیگری وجود دارد که جای خود را گرفته است.

بخارپز کاربران را با سخت افزارهای موجود یا بی ارزش فریب می دهد (به عنوان مثال آزمایشگاه های پروانه)

استخراج بیت کوین مبتنی بر ابر سهام و قراردادهای مرکز داده استخراج دیجیتال را ارائه می دهد که امیدوار کننده بازده مداوم است.

Robo Trading و HYIPs ادعا می کنند که از الگوریتم های پشت صحنه “تجارت” استفاده می کنند. از این فعالیت ، آنها٪ سود ویژه روزانه به شما می دهند (به عنوان مثال Bitconnect)

خبر خوب این است که شناسایی بسیاری از این طرح ها آسان است.

پرچم های قرمز عبارتند از: وعده های تضمین شده برای سود و بازده ،٪ خاص ، مشوق های ارجاع یا سبک MLM در پشت مدل و وب سایتی که از ظاهر ، احساس و عملکرد سایر کلاهبرداری های اثبات شده ارائه می دهد که سود مشابهی دارند.

هنوز یک رمزنگاری وحشی و وحشی غربی است ، بنابراین ، در آنجا مراقب باشید.

تصویر از طریق: جزئیاتی از نقاشی چارلز ام. راسل “Big Nose George and the Road Agents”. تصاویر BLONIR JONATHAN / CORBIS / GETTY

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me