آیا شبکه مش آینده اتصال آنلاین است?

همانطور که ما به زنجیره بلوک و ارتباطات بدون نظارت می پردازیم ، به نظر می رسد دولت فعلی کنترل مجدد را در دست گرفته است. قوانین بی طرفی خالص ماه آینده منقضی می شود و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در مورد چگونگی دسترسی مردم در ایالات متحده به اینترنت اظهار نظر می کنند. این س questionsالات اساسی را در مورد آینده اتصال آنلاین و اینکه آیا شبکه mesh می تواند یک راه حل باشد ایجاد می کند.

قوانین خنثی خالص چیست؟?

قوانین بی طرفی خالص در دوران اوباما در سال 2015 در ایالات متحده آمریکا اجرا شد. این قوانین برای اطمینان از یک اینترنت آزاد و آزاد که در آن مصرف کنندگان به محتوای وب دسترسی یکسان دارند ، طراحی شده اند. قوانین خنثی خالص از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی جلوگیری می کند تا محتوا را مسدود کنند ، محتوای خود را مورد علاقه خود قرار دهند یا مصرف کنندگان را بیش از حد شارژ کنند.

با این حال ، در دسامبر سال گذشته ، FCC این قوانین “اینترنت آزاد” را لغو کرد. با انقضا در 11 ژوئن ، قوانین خنثی خالص با جایگزین می شوند به شدت مورد انتقاد قرار گرفت مقرراتی که تمام توان ارائه دهندگان خدمات اینترنت را در اختیار شما قرار می دهد.

قوانین جدید ISP ها را ملزم می کند تا در صورت مسدود کردن یا کاهش سرعت برخی از مطالب ، و یا پرداخت حق بیمه برای دسترسی سریعتر ، به مصرف کنندگان اطلاع دهند. و بسیاری از مردم می ترسند که در نتیجه قیمت اینترنت سر به فلک بکشد. تا کنون ، AT&T ، Verizon و Comcast Corp همه قول داده اند که پس از انقضا قوانین مطالب را مسدود یا تبعیض آمیز نکنند. اما هنوز در مورد اینکه آیا آنها “خطوط سریع” پولی ارائه می دهند ، هیچ اشاره ای نشده است.

شکاف سیاسی

لغو قوانین بی طرفی خالص آخرین تلاش دولت فعلی برای لغو اقدامات دولت قبلی است. در پی انعطاف پذیری از توافقنامه آب و هوایی پاریس و توافق نامه 180 هسته ای ایران. این امر همچنین گوه عمیق تری را بین احزاب جمهوری خواه و دموکرات و مردم آمریکا ایجاد می کند.

باربارا آندروود ، دادستان کل دموکرات نیویورک هشدار داد: “لغو بی طرفی خالص به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی این امکان را می دهد که سود خود را قبل از مصرف کنندگان قرار دهند و آنچه را که می بینیم ، انجام می دهیم و به صورت آنلاین کنترل می کنیم ، کنترل کنند.”.

جمهوری خواهان استدلال می کنند که لغو قوانین خنثی خالص باعث ایجاد رقابت و تشویق به سرمایه گذاری می شود. آجیت پای ، رئیس جمهوری FCC ، گفت: “تأثیر این امر دسترسی بهتر ، سریعتر ، ارزانتر به اینترنت و اینترنت آزاد و آزاد است که ما سالهاست داشته ایم.”.

تاکنون 22 ایالت به رهبری نیویورک به این قانون اعتراض دارند. هنوز احتمال رد لغو ماه دسامبر وجود دارد که یک پیروزی بزرگ برای ISP محسوب می شود اما شرکتهای اینترنتی از جمله Alphabet Inc و Facebook با آن مخالفت زیادی دارند..

گرایش های سیاسی شما هرجا باشد ، احتمالاً خواهید فهمید که چرا پرداخت حق بیمه دسترسی به اینترنت برای بسیاری از افراد مناسب نیست. در حقیقت ، دموکرات ها بر این باورند که این مسئله در انتخابات میان دوره ای در ماه نوامبر ، به ویژه با رای دهندگان هزاره ای باهوش در اینترنت ، تأثیرگذار خواهد بود..

دسترسی به اینترنت برای چند فرد ممتاز?

در این عصر اینترنت پرسرعت ، ما عادت کرده ایم که هر زمان که بخواهیم ، از هرجایی که بخواهیم ، از کف دست به محتوایی دسترسی پیدا کنیم. اطلاعات رایگان و قدرتمند است. نوعی از قدرت که ممکن است مردم به زودی مجبور به پرداخت هزینه های زیادی شوند.

برخی از ارائه دهندگان اینترنت قبلاً در مورد ارائه “خطوط سریع پرداخت” یا “اولویت بندی پرداخت شده” صحبت کرده اند. این ما را در یک مسیر خطرناک قرار می دهد. دسترسی نخبگان به اینترنت با یک اکوسیستم باز و برابر برای همه مغایرت دارد و کاملاً با دیدگاه اتوپیایی اکثر استارت آپ های بلاکچین در تضاد است..

در حالی که این لغو هنوز کامل نشده است ، اما اگر قیمت اینترنت در ایالات متحده سر به فلک بکشد ، و مردم دیگر دیگر دسترسی مساوی ندارند ، ماه آینده به اجرا در می آید ، شبکه مش ممکن است راه حل باشد.

شبکه مش چیست?

شبکه توپولوژی شبکه

تصویر یک شبکه مش جزئی https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NetworkTopology-Mesh.svg

شبکه سازی مش به گره ها این امکان را می دهد تا مستقیماً متصل شده و با یکدیگر برای مسیریابی داده ها از و به مشتری ها همکاری کنند. این غیرمتمرکز است ، زیرا هیچ وابستگی به هیچ گره ای وجود ندارد و همه گره ها در پخش اطلاعات شرکت می کنند.

از آنجا که شبکه های مش می توانند خود پیکربندی شوند ، شبکه تحمل خطا دارد و راه حل ارزان تر و کارآمدتری را برای دسترسی به اینترنت بدون سانسور فراهم می کند – که زیرساخت ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) نیست..

به طور خلاصه؟ شبکه مش امکان پرش به اینترنت و داده های دیگران را فراهم می کند. اما ، برای رشد اکوسیستم شبکه مش ، مردم باید تشویق شوند.

در کل ، چرا باید ارتباط خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید؟ اینجاست که پروتکل شبکه غیرمتمرکز و شبکه مش همراه با استفاده از فناوری بلاکچین و توکن سازی وارد عمل می شود.

اتصال رمزگذاری

شرکت هایی مانند RightMesh و باغ باز با استفاده از تلفن های Android برای ایجاد زیرساخت های شبکه ، اتصال رمزگذاری می کنند. آنها با استفاده از توابع WIFI و بلوتوث که ذاتی تلفن های همراه هستند ، به اتصال همتا به همتا دست می یابند.

وقتی مشتری و هات اسپات به هم متصل می شوند ، شبکه جدیدی را برای پیوستن افراد ایجاد می کنند و شبکه از آنجا رشد می کند. هر گره یک شناسه و حساب Ethereum دارد که به کاربران پاداش می دهد.

این مدل ISP غیرمتمرکز هدف این است که افراد بتوانند ISP شوند. با گرفتن قدرت از شرکت های بزرگ و قرار دادن دوباره آن به دست مردم ، هر کسی می تواند اینترنت خود را به اشتراک بگذارد و به دلیل انجام این کار ارز رمزپایه کسب کند.

تاکنون Open Garden مسیریابی پیام خارج از شبکه را فعال کرده و اولین برنامه پیام رسانی را ایجاد کرده است که به افراد امکان برقراری ارتباط بدون اتصال به اینترنت را می دهد..

امکان اتصال ثابت

شبکه های مش همچنین در سراسر جهان برای اطمینان از اتصال بی وقفه در حال استفاده هستند. در مکان های صعب العبور که دارای توپوگرافی پیچیده و جوامع وسیع روستایی است ، هنوز هم میلیاردها نفر به اینترنت دسترسی ندارند.

ثابت شده است که شبکه های مش وجود دارد موثر و کم هزینه راه حل برای گسترش مزایای اتصال ، از جمله اجتماعی و اقتصادی. و در موارد بلایای طبیعی ، که ارتباطات اینترنتی قطع می شود ، شبکه های مش می توانند اطمینان حاصل کنند که افراد همچنان قادر به برقراری ارتباط و ارسال پیام هستند.

Wifi Red Hook, به عنوان مثال ، پس از طوفان شدید نیویورک به وجود آمد و از آنلاین بودن افراد جلوگیری کرد. اکنون این سازمان قصد دارد شکاف دیجیتال را برطرف کرده و با استفاده از شبکه های مشبک فرصت های برابر اقتصادی را در رد هوک ، بروکلین فراهم کند.

با کمک مشاغل محلی و جامعه ، آنها می توانند دسترسی مداوم و رایگان را برای ساکنان فراهم کنند.

اتصال در آینده

در حالی که لغو بی طرفی خالص هنوز به مرحله اجرا نرسیده است ، حتی با دسترسی به اینترنت ارزان قیمت ، مسائل مربوط به سانسور یا قطع خدمات اغلب سر آنها را بالا می برد.

شبکه مش می تواند یک گزینه مناسب و واقعی باشد ، نه تنها برای اتصال آخرین مایل بلکه برای هر روز ، بهبود ارتباطات بدون نظارت یا مشکلات ISP.