سخت افزار استخراج بیت کوین – آیا هنوز هم یک سرمایه گذاری هوشمند است?

استخراج ارز رمزپایه در 5 سال اخیر بسیار محبوب شده است زیرا بیت کوین افزایش قابل توجهی در قیمت داشته است. این محبوبیت به ایجاد سیل دکل های معدنی جدید با سرعت بی سابقه کمک کرده است. چشم انداز همیشه در حال تغییر در بخش معدن می تواند طرفداران علاقه را در مورد ارزش آینده سخت افزار استخراج بیت کوین گیج کند و اگر خرید این تجهیزات هنوز یک حرکت هوشمندانه است.

با یک جستجوی سریع در انجمن های استخراج ، می توانید ببینید که این نگرانی ها در سال 2013 هنگامی که ماینرهای پردازنده (واحد پردازش مرکزی) توسط سکوهای استخراج GPU (واحدهای پردازش گرافیکی) جایگزین شدند و بعدا توسط ASIC (مدار خاص مجتمع برنامه) خاموش شدند ، این مسئله بسیار مهم بود. مدل ها. تولید کنندگان نعمت های هنگفتی را از این محصولات جمع می کنند. از این رو ، توسعه مستمر تجهیزات استخراج معدن قدرتمندتر است.

استخراج چیست?

استخراج فرآیندی است که در آن یک رایانه شبکه (گره) بعد از تکمیل معادله ریاضی دشوار معروف به اثبات کار ، بلوک بعدی را به بلاکچین اضافه می کند. در مراحل اولیه استخراج ، این کار با چیزی بیشتر از CPU کامپیوتر خانگی شما امکان پذیر نیست.

استخراج بیت کوین از خانه

دکل استخراج بیت کوین

طولی نکشید که ماینرها دریافتند که پردازنده های گرافیکی در مدیریت ماهیت تکراری الگوریتم های اثبات کار بسیار کارآمدتر هستند و در پایان سال 2013 ، GPU ها استاندارد استخراج هستند. این امر پیامدهای جدی داشت زیرا هم هزینه های تهیه تجهیزات استخراج و هم مشکل کلی بخش معدن را افزایش می داد..

افزایش دشواری

بخشی از الگوریتم اثبات کار ، تنظیم مشکل است. با ورود منابع محاسباتی بیشتر به استخر استخراج ، الگوریتم اثبات کار حل مسئله ریاضی استخراج را دشوارتر می کند. در سال 2016 ، بخش استخراج معدن شاهد انفجاری در ارزش ارزهای رمزپایه و ارزهای رمزپایه بود سختی معدن تا این زمان ، اکثر استخراج ها هنوز مبتنی بر GPU بودند اما معرفی دکل های استخراج ASIC بسیار کارآمدتر به سرعت استخراج BTC را به یک تلاش گران قیمت تبدیل کرد..

امید به زندگی GPU – سخت افزار استخراج بیت کوین

نمودار زیر نشان می دهد که سخت افزار استخراج بیت کوین GPU از زمان معرفی دکل های ASIC به چه سرعت آسیب دیده است. در سال 2011 ، یک استخراج کننده GPU به طور متوسط ​​می تواند از 100-200 BTC برای تلاش خود انتظار داشته باشد. فقط یک سال بعد ، این نتایج به حدود 30 BTC کاهش یافت و تا سال 2013 ، شما خوش شانس بودید که با استفاده از این سخت افزار 3 BTC را استخراج کنید. این داده ها نشان می دهد که تا سال 2014 ، تعداد BTC مورد انتظار برای استخراج با استفاده از GPU به زیر 1 BTC کاهش یافته است. استفاده از ماینرهای GPU در صورت استفاده تنها منسوخ می شود.

دشواری استخراج GPU

نمودار نشان دادن دشواری GPU در طول زمان

تاریخ تحویل تجهیزات شما

با توجه به تقاضای زیاد برای سخت افزار استخراج BTC ، اکنون منتظر خرید این محصولات است. استخراج کنندگان ASIC می توانند دوره های انتظار داشته باشند که می تواند ماه ها طولانی شود. در نظر گرفتن نوسانات دشواری در این مدت مهم است. اصولاً اگر باید خیلی منتظر تجهیزات استخراج خود باشید ، ممکن است تا زمان رسیدن آن ارزش آن را نداشته باشد.

هزینه های برق

هزینه های برق باید یکی از مهمترین نگرانی های شما هنگام تصمیم گیری در مورد نوع خرید دکل معدن باشد. اگر با یک دستگاه استخراج معدن پرقدرت در منطقه ای که برق گران است بروید ، می توانید ضرر کنید. تجهیزات معدنی امروز بر بهره وری متمرکز است زیرا سکوهای استخراج معدن قدیمی قادر به تولید سود در اکوسیستم معدنکاری دشوار امروز نیستند.

نمودار مصرف انرژی بیت کوین-نمودار-cnbc

نمودار مصرف انرژی بیت کوین از طریق CNBC

قیمت بیت کوین

قیمت کلی BTC (یا هر رمزنگاری قابل استخراج) عامل تعیین کننده دیگری است که باید در هنگام تصمیم گیری برای خرید یک دکل استخراج معادن که باید آزمایش شود ، باید در نظر گرفته شود. وقتی ارزش BTC افزایش یابد ، سود استخراج این رمزنگاری نیز کاهش می یابد. همانطور که قبلاً گفته شد ، یک استخراج کننده GPU در سال 2011 می تواند بیش از 100 BTC تولید کند. در حالی که تعداد سکه هایی که یک GPU می تواند استخراج کند کاهش یافته است ، ارزش BTC از آن روزها تقریبا 1000٪ افزایش یافته است.

هزینه های معامله در آینده

پاداش استخراج یک بلوک است برنامه ریزی شده به نیمی از هر 210،000 بلوک. این بدان معنی است که حدود ماه مه سال 2020 ، جوایز استخراج BTC از 12.5 BTC به 6.25 BTC کاهش می یابد. گرچه به نظر می رسد این امر می تواند صنعت معدن را خرد کند ، اما باید در نظر داشته باشید که فقط 21،000،000 BTC استخراج می شود و از این تعداد 17،048،151 ماین استخراج شده است. این بدان معناست که شما می توانید با افزایش تعداد BTC موجود برای استخراج در سالهای آینده ، انتظار افزایش جدی قیمت را داشته باشید.

استخراج کنندگان ASIC – مواردی که باید در نظر گرفت

در حالی که دکل های استخراج ASIC در زمینه استخراج بسیار کارآمدتر از نمونه های GPU خود هستند ، باید به یاد داشته باشید که این تراشه ها فقط قادر به استخراج ارزهای رمزنگاری شده SHA-256 هستند و بنابراین پس از اتمام این کارها هیچ هدف دیگری ندارند. این کاملاً در تضاد با تراشه های GPU است که هنوز هم می توانند برای برنامه های بسیار گرافیکی مانند بازی مدتها پس از استخراج آخرین BTC استفاده شوند.

آیا باید در برخی از سخت افزارهای استخراج BTC سرمایه گذاری کنم یا خیر?

هیچ پاسخی برای همه این موارد وجود ندارد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که خلوص آن از برق کم و یا حتی رایگان است ، ممکن است متوجه شوید که عمر سخت افزار استخراج شما به دلیل سربار کم نسبت به سایر مناطق جهان بیشتر است. استخراج بخش مهمی از رمزنگاری جامعه است و شما باید انتظار داشته باشید که تولیدکنندگان در سالهای آینده به تولید سکوهای استخراج قدرتمندتر ادامه دهند.

نظر شما بچه ها چیه؟ آیا استخراج در منطقه شما ارزش آن را دارد؟ از طریق توییتر به ما اطلاع دهید و حتماً در خبرنامه خود ثبت نام کنید تا در مورد آخرین تحولات جامعه رمزنگاری به روز باشید.