فناوری Blockchain به دلیل توانایی در ایجاد اختلال در بسیاری از صنایع برتر جهان بسیار مشهور است. برای مصرف کنندگان ، اغلب اوقات ، این می تواند به عنوان یک مزیت تلقی شود. با این حال ، مشاغل مدرن نیز می توانند از فناوری بلاکچین بهره مند شوند. پیش از این ، ما در مورد چند روش اصلی که بلاکچین می تواند از ایجاد مشاغل جدید بهره مند شود و همچنین مدل های تجاری غیرمتمرکز و متمرکز را مقایسه کردیم ، بحث کردیم. در این مقاله ، برخی از عوامل تعیین کننده را برای کمک به شما در انتخاب اینکه آیا شرکت شما به یک تجارت بلاکچین عملی است یا نه ، بررسی خواهیم کرد..

تعیین هزینه ها و عملی بودن

مشابه در نظر گرفتن هرگونه هزینه های تجاری ، درک هزینه ها و درآمد بالقوه تبدیل شدن به یک تجارت بلاکچین ضروری است. برای شرکت های کوچکتر ، معمولاً از نظر مالی برای توسعه یک فناوری کاملاً سفارشی در سطح شرکت ، کاملاً عملی نیست. اگر تاریخچه شاخصی است ، پذیرش زودهنگام همیشه فواید فوری ندارد.

ظهور بلاکچین مطمئناً مقایسه های بسیاری را با ظهور برنامه های تلفن همراه در حدود یک دهه پیش انجام می دهد. در آن زمان ، بسیاری از شرکت ها نیاز به برنامه های موبایل اختصاصی را برای موارد استفاده بسیار خاص دیدند. امروز اما اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها از همین ذهنیت برخوردار نیستند. در حالی که شرکت های زیادی وجود دارند که هنوز از توسعه برنامه های تلفن همراه استفاده می کنند و سود می برند, بسیاری از مزایا یا بازده سرمایه گذاری کافی را مشاهده نکردند. هنگام بررسی اینکه آیا شرکت شما به سیستم دفتر توزیع شده اختصاصی یا برنامه غیرمتمرکز (dapp) نیاز دارد یا خیر ، مهم است که هزینه را مطابق با تصویب کاربر پیش بینی کنید و نه فقط به این دلیل که بلاکچین را به عنوان آخرین روند می دانید.

همانطور که در پست ما در مورد تجارت رمزنگاری ذکر شد ، FOMO مسئله بزرگی است که باید بر آن غلبه کنید. این نه تنها در مورد سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده بلکه در مشاغلی که فکر می کنند توسعه پروژه های بزرگ بلاکچین یا حتی ایجاد ارزهای رمزپایه خود ضروری است ، اعمال می شود. در بسیاری از موارد ، ممکن است رفتن به این مسیر مفید نباشد.

تبدیل شدن به یک تجارت Blockchain: فرزندخواندگی اصلی است

اگرچه ممکن است درک برخی از مشاغل از تأثیر مثبت فوری اتخاذ بلاکچین دشوار باشد ، اما در نظر گرفتن امکانات طولانی مدت ضروری است. همانطور که در مقاله ای در مورد بلاکچین و صنعت حمل و نقل اتومبیل خودمختار بحث کردیم ، بسیاری از بخشهای سنتی اقتصاد در حال مشاهده تأثیر فناوری بلاکچین حتی پس از اجرای اولیه آن هستند. مشابه B2B SaaS ، برای درک مزایای بلاکچین نیز لزوماً لازم نیست یک میلیون مشتری داشته باشید.

برای بسیاری از مشاغل کوچک ، بلاکچین می تواند تغییر دهنده بازی باشد. به عنوان مثال ، بلاکچین می تواند به شرکتهای کوچک کمک کند تا کار کارمندان داخلی را برای به حداکثر رساندن وقت ، انرژی و منابع سازماندهی کنند. تدارکات حمل و نقل ، مدیریت موجودی کالا و تجزیه و تحلیل فروش می توانند به لطف بلاکچین پیشرفت های چشمگیری داشته باشند. این می تواند به طور بالقوه برای همه سودمند باشد ، از شرکت های انفرادی گرفته تا شرکت های برتر مانند آمازون. شرکت های با هر اندازه در مراقبت های بهداشتی ، املاک و مستغلات و سایر بخشهای عمده اقتصادی نیز می توانند شاهد پیشرفتهای ناشی از فناوری بلاکچین باشند.

تجارت بلاکچین

افزایش عملی بودن

اگر شما صاحب مشاغل کوچک هستید ، ممکن است فکر کنید که بلاکچین راه حل خوبی به نظر می رسد ، اما فکر می کنید اجرای آن غیر عملی یا بسیار پرهزینه است. این ممکن است در ماه مه 2018 اتفاق بیفتد اما به احتمال زیاد برای مدت طولانی به همین ترتیب باقی نخواهد ماند. به تصویب هر فناوری جدیدی فکر کنید ، از محصولات فیزیکی (تلویزیون های صفحه تخت ، تراشه های گرافیکی ، تلفن های هوشمند) گرفته تا محصولات دیجیتال (فضای ذخیره سازی ابری ، B2B SaaS و غیره). همه این فناوری ها الگوی توسعه مشابهی را تجربه کرده اند. در ابتدا ، ایجاد همه آنها بسیار پرهزینه بود.

بیشتر اوقات ، کیفیت برای میزان سرمایه مورد نیاز چندان مناسب نبود. تنها پس از چند سال ، بازارها به طور فزاینده ای رقابت می کنند. از همه مهمتر ، فناوری پشت محصولات نوآورانه تر شد. به نوبه خود ، این هزینه ها را کاهش داد.

بلاکچین به خوبی می تواند از همان الگوی توسعه پیروی کند. در حالی که پذیرنده اولیه مهم است ، لازم به ذکر است که سرمایه گذاری بیش از حد در حال حاضر می تواند به معنای انعطاف پذیری کمتری در بودجه باشد ، فقط در چند سال بعد که این فناوری نه تنها ارزان تر می شود بلکه بسیار قابل دسترسی تر و با کیفیت بالاتر است..

ابتدا به راه حلهای بازار برای اجرای آسان نگاه کنید

برای آن دسته از شرکتهایی که منابع لازم را ندارند و یا برای تبدیل شدن به یک تجارت بلاکچین نیاز به ساخت فناوری سفارشی خودشان دارند ، تعداد بیشتری از راه حل ها وجود دارد که می خواهند ابزارهای لازم برای ساخت برنامه ها را بدون نیاز به دانش فنی زیادی به مشاغل ارائه دهند..

بسیاری از پروژه های بلاکچین در حال حاضر به مشاغل اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند خود را ایجاد کنند ، فضای ذخیره سازی پرونده را افزایش دهند و خیلی راحت تر. این پیاده سازی ها همچنین می توانند با هزینه کمتری انجام شوند و به کسب و کار شما این امکان را می دهد تا تصمیم بگیرد که آیا راه حل های بلاکچین عملی یا حتی ضروری است.

ما در حال حاضر شاهد هستیم که سازمانهایی در حال گردآوری خطوط کار به طور سنتی مستقل برای هدف مشترک توسعه فن آوری های مفید بلاکچین هستند. از گروه هایی مانند ALLi برای نویسندگان و BiTA برای شرکت های حمل و نقل, واضح است که صنایع جدید نه تنها ماموریت بلاکچین را به طور کلی پیش می برند بلکه آن را حتی برای کارگران منفرد و هم برای شرکت های کوچکتر بسیار قابل دسترسی می کنند..

نتیجه

حتی اگر در حال حاضر نمی بینید که فناوری بلاکچین چگونه می تواند به سود تجارت شما بیاید ، واضح است که تغییرات زیادی در حال انجام است. پذیرفتن اولیه خوب است ، اما تنها در صورت داشتن برنامه ریزی استراتژیک در مورد اینکه چگونه چنین سرمایه گذاری هایی می تواند منجر به بازدهی مستقیم مالی (یا بهینه سازی زمان) شود. مهم است که بدانید بلاکچین ممکن است به اندازه کافی تأثیر بالقوه ای در تجارت فعلی شما نداشته باشد تا تغییر مدل های کسب و کار یا سرمایه گذاری در راه حل های گران را ضروری کند.

صرف نظر از این که این مورد وجود دارد یا خیر ، شما باید به دنبال برخی سازمان ها و پروژه های خاص صنعت باشید که می خواهند توسعه بلاکچین را که می تواند در تجارت شما استفاده شود ، ارتقا دهید. برای برخی از مشاغل ، اجرای سریعتر می تواند مفیدترین استراتژی باشد. برای دیگران ، بهتر است صبر کنید تا فناوری به دسترسی بیشتری برسد. اغلب اوقات ، بهترین راه حل ها در بازار موجود است. برخی از این راه حل ها در واقع ساده ترین و ارزان ترین برای پیاده سازی هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me