تخلیه مبادله: درسهایی درباره دوست داشتن مبادله اتمی

CoinMarketCap در حال حاضر بیش از 1600 ارز رمزنگاری شده مختلف را لیست کرده و انتظار می رود تعداد سکه های جدید افزایش یابد و احتمالاً به طرز چشمگیری افزایش یابد.

اگر فردی فقط یک رمزنگاری داشته باشد و در طول زندگی خود فقط با یک ارز رمزنگاری شده تجارت کند ، در این صورت تمام معاملات معاملات ساده با این بلاکچین است. (به هر حال ، بسیاری از مردم در سراسر جهان ممکن است تمام زندگی خود را فقط با استفاده از ارز فیات کشور خود ادامه دهند.)

با این حال ، در دنیای بدون مرز و پویای ارز رمزنگاری شده ، مردم اغلب بیش از یک نوع سکه دارند. یک شخص ممکن است نمونه کارهای زیادی از سکه ها داشته باشد. یک شخص ممکن است نمونه کارهای متنوعی داشته باشد که شامل بیت کوین ، اتر ، Litecoin ، Monero و شاید برخی دیگر از سکه های مبهم به عنوان سرمایه گذاری سوداگرانه باشد. هر کدام از این سکه ها در بلاکچین خاص خود وجود دارند و هیچ یک از این بلاکچین ها با یکدیگر صحبت نمی کنند.

در بعضی از زمان ها ، ممکن است بخواهید اتر خود را با بیت کوین ، Monero خود را با Litecoin ، Litecoin خود را با Ether ، بیت کوین خود را برای چیزی یا کلا چیز دیگری را معامله کنید. در یک متن متمرکز ، شما می توانید این کار را در صرافی انجام دهید و برای رسیدگی به جزئیات معامله به صرافی اعتماد کنید.

این روش تفاوتی با پردازش معامله از طریق بانک یا پرداخت با کارت اعتباری ندارد. خریدار و فروشنده هر دو به بانک متمرکز اعتماد دارند تا وجوه موجود را در این مرحله قفل کند و اطمینان حاصل کند که همه طرف ها دارایی صحیح دارند یا اگر معامله نتواند برای رضایت همه انجام شود ، بازپرداخت پردازش می شود..

عملکرد صرافی های متمرکز دقیقاً به همان روشی است که بانک های متمرکز کار می کنند.

اما چند دلیل خوب وجود دارد که چرا شما نمی خواهید معاملات خود را از طریق یک مرجع متمرکز انجام دهید. ممکن است به مرجع متمرکز اعتماد نکنید. ممکن است هزینه هایی که سازمان متمرکز می گیرد بسیار زیاد باشد.

وب سایت مرجع متمرکز ممکن است خراب شود یا مشکلات دسترسی دیگری داشته باشد. شما ممکن است با استفاده از یک مرجع متمرکز ، مقدار مشخصی از حریم خصوصی خود را فدا کنید.

در یک محیط غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد ، مبادله اتمی میان زنجیره ای هر کاری را انجام می دهد که یک مرجع متمرکز انجام می دهد. ماهیت “زنجیره متقابل” پلی بین بلاکچین های جداگانه ایجاد می کند. ماهیت “اتمی” اطمینان حاصل می کند که تجارت (“مبادله”) با موفقیت به پایان می رسد یا تمام دارایی ها به صاحبان اصلی خود بازگردانده می شوند.

مبادله اتمی Cross-Chain 101

عکسبرداری زنده از مبادله اتمی.

مبادله اتمی زنجیره ای متقابل را می توان در هر بلاکچینی که از هش لک و زمان سنج پشتیبانی می کند ، پیاده سازی کرد. فرض کنید آلیس یک سکه دارد ، و باب سکه های ب ، و آنها می خواهند تجارت کنند. آنها هیچ دلیلی برای اعتماد به یکدیگر ندارند و نمی خواهند از یک صرافی متمرکز استفاده کنند. یک بررسی اجمالی از سطح بالا درباره چگونگی این کار در یک مبادله اتمی بین زنجیره ای به شرح زیر است.

1) آلیس مقدار X تصادفی را انتخاب می کند و آن را برای ایجاد هش قفل خصوصی برای قفل کردن تراکنش هش می کند. او این ارزش را فعلاً برای خودش نگه داشته و معامله 1 را ارسال می کند تا سکه های خود را برای باب ارسال کند. این وجوه در حال حاضر هزینه نمی شوند زیرا با هش قفل قفل شده اند.

2) باب منتظر تأیید معامله 1 است ، سپس معامله 2 را ارسال می کند که سکه b خود را برای آلیس ارسال می کند. وی هنوز از مقدار X برای باز کردن قفل هشلاک اطلاع ندارد ، بنابراین در این مرحله تمام بودجه هزینه نمی شود.

3) آلیس منتظر تأیید معامله 2 است ، پس از آن معامله 3 را ارسال می کند ، که در آن ارزش X با باب مشترک است.

4) باب معامله 4 را که قفل وجوه را باز می کند ارسال می کند. باب اکنون سکه هایی از آلیس دارد که می تواند خرج کند و آلیس سکه هایی از باب که می تواند خرج کند.

هر چهار معامله باید انجام شود تا معامله کلی انجام شود. این همان معنی کلمه “اتمی” برای توصیف این فرآیند است.

برای کار با پروتکل فوق نیاز به مدیریت زمان مناسب است.

به عنوان مثال ، اگر به هر دلیلی آلیس هرگز معامله 3 را ارسال نكرد ، تمام وجوه می تواند مسدود شده و برای همیشه از بین برود. اینجاست که یک تایملاک مفید است. اگر معامله 3 در یک بازه زمانی مشخص انجام نشود ، زمان بند معامله را لغو می کند ، و همه وجوه به صاحبان اصلی خود بازگردانده می شوند.

و از آنجایی که آلیس برای شروع مقدار X دارد ، اجرای آن باید بسیار دقیق باشد تا از هرگونه تلاش علاقمندان به آلیس جلوگیری کند. زمان بین معامله 3 و معامله 4 نیز در این زمینه مهم است. اگر الگوریتم به درستی اجرا نشود ، سو where استفاده هایی وجود دارد که آلیس می تواند مقدار X را تقسیم کند اما به باب فرصت نمی دهد سکه های خود را از معامله بازیابی کند.

روش فوق توصیف می کند الگوریتم TierNolan (برای بحث در مورد موضوع ، این موضوع را ببینید: https://bitcointalk.org/index.php؟topic=193281.msg2224949). این پروتکل تغییرات مختلفی دارد. به عنوان مثال ، اگر آلیس و باب هر دو به یکدیگر اعتماد داشته باشند ، می توان تعداد معاملات را کاهش و ساده کرد.

یک مکان مناسب برای یافتن این پروتکل ، انجام بسیاری از پردازش ها از بلاکچین های اولیه و پیاده سازی منطق در یک زنجیره جانبی مانند شبکه رعد و برق است. این کار باعث می شود که ماینرها مجبور به پردازش تمام معاملات در بلاک چین های اصلی شوند. ، و این روند کلی را تسریع می کند. شما می توانید توضیحی درباره شبکه رعد و برق در اینجا بیابید: https://coincentral.com/lightning-network-beginners-guide/

افکار نهایی

الگوریتم های دیگر وجود دارد ، و به دلایل خوبی. یک روش کاملاً متفاوت برای انجام مبادلات اتمی زنجیره ای جدا از پروتکل TierNolan ، ایجاد یک بلاکچین کاملاً جدید خارج از بلاکچین a-coin و blockchain b-coin است..

این بلاکچین جدید می تواند واسطه ای بین دو ارز رمزپایه مجزا باشد. این بلاکچین جدید هم سکه های a و هم سکه های b را می فهمد و می تواند معاملات بین آنها را پردازش کند. این روش به گره های شبکه برای این بلاکچین جدید و ماینرهایی که مایلند منابع خود را برای پردازش معاملات سرمایه گذاری کنند ، نیاز دارد.

شبکه جدید برای اطمینان از پردازش عادلانه و ایمن معاملات و اینکه هیچ یک از طرفین هیچ مزیتی نسبت به طرف دیگر نخواهند داشت ، به یک مدل حکومتی احتیاج دارد..

صرف نظر از روش مورد استفاده ، در جهانی غیرمتمرکز و بی اعتماد با انبوهی از ارزهای رمزپایه در حال استفاده ، مبادله های اتمی میان زنجیره ای ناگزیر به یکی از م importantلفه های مهم معاملات ارزهای رمزپایه تبدیل می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me