بلاکچین ها و ارزهای رمزپایه آنها از نظر انرژی راهی مشابه سایر جهش های بزرگ فناوری که پیش از آن بوده اند را دنبال می کنند. مانند اتومبیل ، برق یا شبکه جهانی وب ، فناوری و جوامع پشت فناوری بلاکچین بسیار جلوتر از مقررات موجود یا شبکه های ایمنی اجتماعی در حال رشد و نوآوری هستند..

از یک سو ، مقررات و ایمنی مصرف کننده در فضای فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه به طور فزاینده ای مورد توجه و مطلوب دست اندرکاران قرار می گیرند.

با این حال ، جامعه به نظر می رسد که چه مقررات خوبی می تواند ایجاد کند و چگونه سازمان هایی مانند دولت ها یا SRO (سازمان تنظیم خودکار) می توانند بدون پیشرفت متوقف بر تغییرات تأثیر بگذارند. برای نهادهای تنظیم کننده مهم است که ایده های رقابتی پیرامون موضوعاتی مانند مالیات ، مبادلات رمزنگاری و نحوه مدیریت ICO را روشن کنند..

نظارت و ایمنی در این خیابان ها به شما کمک می کند تا از بلایای گذشته مانند Mt Gox یا Bitconnect جلوگیری شود ، اما حتی اگر این صنعت به نظارت مسئولیت پذیر احتیاج داشته باشد ، از اهمیت بیشتری برخوردار است که مقررات بیش از آنکه به درد مردم بخورد ، به پیشرفت آسیب می رسانند..

“ما در آن زمان هستیم که به وضوح و قوانین بیشتری احتیاج داریم و به اطمینان بیشتری نیاز داریم. زمان خوبی برای شروع دوباره بررسی رویکرد “صبر کنید و ببینید” توسط تنظیم کننده ها اعمال شده است ”

رایان زاگون, مدیر روابط نظارتی ، Ripple

چه مقرراتی می تواند برای اقتصاد رمزنگاری به ارمغان بیاورد

بیشتر نیاز به مقررات مربوط به تجارت ارز و رمزپایه است و جای تعجب نیست.

تعاریف قانونی و چارچوب های نظارتی برای پاکسازی سطح عدم اطمینان فعلی که در بازارهای رمزنگاری دخیل است ، مسیری طولانی است. عدم اطمینان و نوسانات در حال حاضر برای دلالان و بازرگانان روز خوب است اما برای موسسات بزرگی که در حاشیه نشسته اند کار زیادی نمی کند.

رهنمودهای مالیاتی ، مقررات ICO (ارائه اولیه سکه) ، نظارت بر مبادله رمزنگاری و داربست قانونی برای سرمایه گذاران نهادی در بازارهای رمزنگاری ، برخی از راه هایی است که مقررات می تواند به پاکسازی این صنعت کمک کند و آن را به یک منطقه بارورتر برای نوآوری و سرمایه گذاری مطمئن.

مالیات

سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده برای هر کسی که می خواهد در کتابهای خوب مالیات دهندگان خود بماند ، سردردهای جدی ایجاد می کند. مسائلی مانند این که حوزه قضایی مالیات را جمع می کند ، سکه ها و نشانه ها مالیات می گیرند و فعالیتهایی که مشمول مالیات هستند ، در حال حاضر همه سرمایه گذاران بزرگ و کوچک را احاطه کرده اند.

به نظر می رسد که مالیات از مزایای آینده مقررات برجسته باشد ، یک نکته عجیب و غریب به نظر می رسد زیرا به طور معمول پول کمتری در جیب ما است. با این حال ، مالیات بخشی حیاتی از اقتصاد است و برای اینکه بازیکنان بزرگ بتوانند با اطمینان به آن بپیوندند ، جزئیات مالیات باید تشدید شود.

به نظر می رسد که بیشتر سرمایه گذاری های رمزنگاری شده ، چه برای استفاده کوتاه مدت و چه برای نگهداری طولانی تر ، تحت چارچوب سود و زیان سرمایه مالیات می گیرند. از آنجا که دارایی ها و ارزهای رمزپایه به شکل فعلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ذخیره ارز و نه ارزهای مایع فعال, چشم انداز سود و زیان مناسب است.

اما همانطور که رمزنگاری موارد جدید استفاده را پیدا می کند و سرعت سکه ها در سراسر ادارات دولتی بازار مانند CRA ، IRS و HMRC افزایش می یابد ، برای دستیابی به نحوه استفاده از کلاس دارایی جدید در دنیای واقعی ، باید تعاریف خود را صاف کنند..

نظارت ICO

ICO (پیشنهاد اولیه سکه) به عنوان یک فناوری سرمایه گذاری برای جمع آوری میلیاردها دلار ارزش در مدت زمان بسیار کوتاه مورد استفاده قرار گرفته است. اوج اشتیاق برای حضور در بازار ICO به این معنی بود که بسیاری از پروژه های مازاد به سرعت بودجه می گرفتند و اغلب توسط سرمایه گذاران و افرادی که اطلاعات کم و خوش بینی بیش از حد داشتند.

با این حال ، اخیراً ، به نظر می رسد صنعت ICO به سمت تأکید بیشتر بر حمایت از سرمایه گذاران و انطباق با مقررات حرکت می کند. حتی بدون قوانین محکم پیرامون نحوه استفاده از بودجه ICO و بلاکچین ، پروژه های آینده نگرانه تر نگاهی فعال دارند.

به عنوان مثال ، تفاوت قابل ملاحظه ای در بهره برداری از سرمایه گذاران برای پروژه های تصویب اولیه وجود دارد. KYC (مشتری خود را بشناسید) و سایر استانداردها به طور فزاینده ای به عنوان بلوغ بازار مورد استفاده قرار می گیرند و تلاش می کنند خود را از کلاهبرداری های گذشته و دستکاری های بازار جدا کنند..

پیشنهادات اولیه سکه می توانند وسیله نقلیه بسیار خوبی باشند که در آن سرمایه گذاران می توانند اطمینان خود را از مراحل اولیه یک پروژه نشان دهند. با این حال ، حمایت های بیشتری باید ایجاد شود تا به پروژه های قانونی دسترسی بهتری داشته باشد و شرکت کنندگان بتوانند با اطمینان بیشتری سرمایه گذاری کنند.

مبادلات و حضانت

مسئله اساسی که مبادلات رمزنگاری با آن روبرو هستند ، امنیت سکه های مشتریان و با دقت بیشتر کلیدهای خصوصی مشتریان آنها است. به استثنای مبادلات غیرمتمرکز ، مبادلات رمزنگاری کلیدهای خصوصی مشتریان خود را برای مزایای انگشت شماری چه در سمت مشتری و چه در سمت مبادله نگه می دارند. داشتن کلیدهای خصوصی حساب در صرافی با افزایش نقدینگی برای سکه ها ، بهبود عملکرد کیف پول و همچنین مبادلات را قادر می سازد تا تجارت سریعتر را با استفاده از استراتژی هایی مانند نگه داشتن اکثر معاملات از بلاکچین یا دفتر اصلی سکه تا زمان لازم انجام دهید..

صرف نظر از اینکه مزایایی در نحوه کار با کلیدهای خصوصی وجود دارد ، یافتن آن خیلی طول نمی کشد مثالهای جذاب اینکه چرا مبادلات رمزنگاری که کلیدهای خصوصی دارند ، یک خطر جدی است. مقررات در مورد مبادلات می تواند به پیشبرد اندازه گیری ها کمک کند هم در پیشگیری و هم در واکنش به آسیب پذیری کلیدهای خصوصی کمک به مبادله.

به عنوان مثال ، می توان از اندازه گیری های امنیتی پایه و حسابرسی شخص ثالث برای ایجاد استانداردهای ایمنی استفاده کرد. علاوه بر اقدامات پیشگیرانه ، نیاز به افزایش پاسخگویی در مورد هک ها و تخلفاتی است که بر سهام مشتریان در این صرافی ها تأثیر می گذارد..

اخیراً تغییراتی در جهت پر کردن این شکاف در مقررات ایجاد شده است ، جایی که مبادلات کوچک و بزرگ تحت تأثیر سرقت ها انجام شده است تلاش می کند تا ضرر و زیان مشتریان خود را پوشش دهد. در حال حاضر ، فشارهای بازار آزاد شکافی را برای این مسئله ایجاد می کنند ، اما نیاز به راه حل های نهادینه شده به سرعت برطرف نمی شود.

در کنار ناامنی در مبادلات رمزنگاری ، نگهداری ارز رمزنگاری شده برای سرمایه گذاران عمده همچنان اعتماد آنها را تضعیف کرده و ورود آنها به بازارهای رمزپایه را محدود می کند. در مورد سرپرستی ارزهای رمزپایه ، بازار منتظر کمک قانونی نیست بلکه مقررات منتظر بازار است.

یک مانع قابل توجه برای سرمایه گذاران قابل توجه نهادی ، از جمله صندوق های تامینی ، اتحادیه ها ، موقوفات به نام چند مورد ، کمبود متولی معتبر و معتبر است.

مدیران این صندوق های عظیم علاقه ای به نگهداری دارایی های خود ندارند ، در واقع ، طبق آخرین مقررات ، آنها باید شخص ثالث دارایی های سبد سهام خود را نگه دارند و حساب آنها را بدهند.

این به سادگی یک چک و تعادل برای محافظت از صندوق و خیرین وجوه است. سرمایه گذاری نهادی که به بازارهای رمزنگاری منتقل می شود ، تفاوتی نخواهد داشت و در واقع با توجه به موانع فنی مربوط به ذخیره سازی امن و مطمئن ارزش رمزگذاری بزرگ ، حتی ضروری تر از آن نیز است..

چند پروژه و شرکت وجود دارد که برای حضانت رمزنگاری به صحنه می آیند ، مانند Coinbase با اعلامیه اخیر خود در مورد راه حل حضانت آنها, بنابراین جالب خواهد بود که ببینیم چگونه این جنبش می تواند بازار را رونق ببخشد ، با این وجود برای اکثر سرمایه گذاران ، حضانت وجوه عظیم احتمالاً موضوعی خواهد بود که در مورد راه حل های کمی در مورد آن صحبت شود.

نظارت و راهنمایی مبادلات رمزنگاری و متولیان رمزنگاری در سال 2018 و همچنین ادامه رشد این دارایی و شروع به جذب بازیکنان بزرگ ، نقشی حیاتی دارند..

سرمایه گذاران نهادی آماده شروع تخصیص هستند ، اما بازار باید پاسخگوتر باشد و ابزارهای لازم مانند قیمومت را فراهم کند تا بتواند این سرمایه های کلان را به این کلاس دارایی منتقل کند..

SEC (اوراق بهادار) و CFTC (کالاها)

به موازات محبوبیت نسبی بیت کوین و ارزهای رمزپایه ، نهادهای نظارتی در تلاشند تا حوزه قضایی خود را تجزیه و تحلیل کنند و می توان بیشتر موضوع را به طبقه بندی دارایی های رمزنگاری کاهش داد..

توجه ویژه ای به چگونگی تعریف و سپس درمان داراییهای رمزنگاری شده توسط بخشهای بزرگ نظارتی در ایالات متحده شده است ، زیرا تصمیمات SEC یا CFTC اغلب می تواند تأثیرات بین المللی داشته باشد و سابقه ای برای قانون مرزی آینده ایجاد کند.

ظهور اولیه دستورالعمل های نظارتی در ایالات متحده در سال 2013 از FinCEN (شبکه اجرای جرایم مالی) ، شاخه ای از وزارت خزانه داری ایالات متحده ، که مقررات اولیه را منتشر کرد که فعالیت های دارای ارزهای مجازی را به عنوان انتقال پول برچسب گذاری می کند ،.

اخیراً SEC (کمیسیون اوراق بهادار و بورس) و CFTC (کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده) هر دو با توجه به رهنمودها و نظرات خود ، هر دو به نفع حوزه های مربوطه خود هستند.

رابطه بین SEC و CFTC و نظارت همپوشانی آنها باعث می شود محیط بلاکچین دشوار باشد ، خصوصاً در مورد نوآوران و پیشگامان ایجاد و تخیل در این فضا.

سرعت و افزایش تفکر توسط تیم هایی که یک پروژه جدید بلاکچین را راه اندازی می کنند ، قبلاً مشهود بوده است زیرا سازمان های جدید تلاش می کنند خود را خارج از تعریف SEC برای امنیت قرار دهند. نگرانی این است که اگر یک تیم یا سکه به عنوان برچسب امنیتی در بر داشته شود ، آنها زمان بسیار سختی را برای دریافت حجم خواهند داشت زیرا مبادلات به شدت در لیست آنها محدود می شود.

علاوه بر SEC ، CFTC نیز در حوزه قضایی آنها شروع به اعمال فشار می کند و اخیراً ادعای آنها مبنی بر سقوط ارزهای رمزپایه را تقویت کرده است “کاملاً در تعریف مشترک “کالا”.CFTC با بیان اینکه ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین کالایی هستند ، به آنها اجازه می دهد از اولویت قانونی برای دنبال کردن بازیگران بد در فضا برخوردار شوند.

به طور کلی به نظر می رسد این حرکت خوبی برای جامعه بلاکچین باشد ، زیرا گامی به سوی وضوح بیشتر نظارتی است. داشتن CFTC قادر به فعالیت و نظارت بر بازارهای ارزهای رمزنگاری شده به ایجاد امنیت و پاسخگویی بیشتر برای سرمایه گذاران و نوآوران کمک می کند..

SEC و CFTC برای محافظت از همه افراد درگیر در این فضا نقش دارند ، با این حال ، بدیهی است که آنها باید با احتیاط حرکت کنند زیرا هیچ یک از طرفین نمی خواهد یکی از تعطیل کنندگان نوآوری باشد.

رئیس CFTC ، J. Christopher Giancarlo ، این احساس حساسیت را تکرار کرده است و بود نقل قول “بدون آسیب” بدون شک روش درستی برای توسعه اینترنت بود. به همین ترتیب ، من معتقدم که “هیچ ضرری” نمی رساند ، روش کلی صحیحی برای فناوری دفتر توزیع شده است. ”

افکار نهایی

حرکت به سمت جلو برای رهبران نهادهای نظارتی مانند کریستوفر جیانکارلو برای یافتن تعادل مناسب در جایی که بتوانند اقدامات مهم ایمنی مصرف کننده را بدون به خطر انداختن رشد صنعت و نوآوری ارائه دهند ، از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود..

با این حال ، از آنچه که تاکنون مشهود است ، به نظر می رسد که رویکرد آهسته “هیچ آسیبی” نرساند که بسیاری از دولت های ملی نسبت به روش مخالف منع سنگین ، سود سهام پرداخت کرده اند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me