نقد و بررسی کیف پول الکتروم

Electrum یکی از بنیانگذاران کیف پول های نرم افزار رمزنگاری است. این کیف پول در تاریخ 5 نوامبر 2011 راه اندازی شد ، یک مشتری کلاینت سبک بیت کوین است ، به این معنی که با شبکه Bitcoin ارتباط برقرار می کند بدون اینکه کاربران آن مجبور شوند با اجرای یک گره کامل زنجیره بلوک را بارگیری کنند. این بررسی کیف پول الکتروم شما را در هر آنچه در مورد مشتری بیت کوین بدانید راهنمایی می کند.

از ابتدای تأسیس ، الکتروم منحصراً برای بیت کوین ساخته شد. زمان متفاوت و بازار متفاوت ، زمانی ایجاد شد که بیت کوین رقبای جدی چندانی نداشت و خالق Ethereum ، ویتالیک بوترین هنوز در دبیرستان بود.

خوشبختانه ، با این وجود ، فناوری مشتری کاملاً منبع باز است ، بنابراین با کمک یک جامعه توسعه دهندگان فعال, کلون هایی برای Litecoin ، Bitcoin Cash ، Dash ، Verge ، Monacoin ، Vertcoin و ارزهای دیگر.

همانطور که تکامل منبع آزاد آن نشان می دهد ، Electrum با ریشه های غیرمتمرکز Bitcoin ادامه می دهد. این ویژگی آن را به کیف پول نرم افزاری مورد علاقه ابتدای پذیرش و علاقه مندان به سریال تبدیل کرده است ، زیرا دارای ویژگی های جذاب زیر است:

 • رمزگذاری درون کیف پول (صادقانه بگویم که این یک ویژگی استخوان دار است در این مرحله از بازی ، چیزی که دارندگان باید از یک نرم افزار مشتری کیف پول انتظار داشته باشند)
 • گزینه احراز هویت دو عامل (یکی دیگر از ویژگی های مورد انتظار)
 • گزینه کیف پول چند امضایی
 • ادغام کیف پول سخت افزار
 • عبارات بازیابی را برای دسترسی به کیف پول خود از دست دهید
 • به عنوان یک مشتری سبک وزن ، عملکرد آن توسط شبکه Bitcoin محدود نمی شود
 • کلیدهای خصوصی در دستگاه شخصی شما نگهداری می شوند و هرگز با سرورهای کیف پول به اشتراک گذاشته نمی شوند
 • علاوه بر این ، سرورها حساب های کاربری یا اطلاعات آنها را ذخیره نمی کنند ، شما می توانید به دلخواه بین سرورها مهاجرت کنید و می توانید کلیدهای خصوصی خود را آزادانه صادر کنید
 • Electrum اسکریپت ها را بارگیری نمی کند ، به این معنی که شما از هکرهایی که از طریق این سرورها برای سرقت وجوه شما به شما کد می فرستند ، عایق شده اید
 • با منبع باز بودن ، هرکسی می تواند مشتری خود را اداره کند و این تمرکززدایی از آن در مقابل یک نقطه اصلی خرابی محافظت می کند
 • اکنون که به پس زمینه کیف پول و برخی از ویژگی های اصلی آن پرداخته ایم ، بیایید به قسمتهای پراهمیت آن برویم.

راه اندازی و رابط کاربری

Electrum انعطاف پذیری نصب بسیار خوبی را ارائه می دهد. اگر شما مثل خودم بی سواد هستید ، یک ویژگی نصب آسان وجود دارد ، یا اگر اهل فن هستید و قصد دارید در Electrum توسعه پیدا کنید – خوب ، احتمالاً برای شروع نیازی به این راهنما ندارید ، اما نصب منبع Python وجود دارد برای افرادی مثل شما نیز هست.

نصب تقریباً به آسانی انجام می شود. هنگام ایجاد کیف پول جدید ، جادوگر نصب از شما می پرسد که آیا می خواهید یک کیف پول استاندارد ، یک کیف پول احراز هویت دو عاملی ، یک کیف پول چند امضایی بسازید یا یک کیف پول موجود وارد کنید. ما اکیداً توصیه می کنیم که گزینه دو عامل یا چند عاملی را در نظر بگیرید ، زیرا این امر بودجه شما را از تلاش برای هک کردن حتی بیشتر می کند.

مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب کنید ، به پنجره ای خواهید رسید که در مورد عبارات بذر سوال می کند (اگر تنظیمات استاندارد را انجام دهید ، این پنجره بعدی است ، اما اگر تنظیمات دو عاملی یا چند عاملی را انتخاب کنید ، چند مرحله قبل از رسیدن به آن دارید). این پنجره از شما س askال می کند که آیا می خواهید کیف پول را با استفاده از یک دانه موجود بازیابی کنید یا یک کیف پول جدید با یک دانه ، یک کلید اصلی یا یک کیف پول سخت افزاری ایجاد کنید؟.

به خاطر سادگی ، ما قصد داریم یک دانه جدید برای این بررسی ایجاد کنیم. پس از انتخاب این مورد ، از شما سال خواهد شد که آیا می خواهید از آدرس کیف پول استاندارد استفاده کنید یا segwit – انتخاب با شماست – سپس یک دانه بازیابی ظاهر می شود. در پنجره بعدی از شما خواسته می شود که این دانه بازیابی را تولید کنید ، اما مطمئن شوید که آن را یادداشت می کنید زیرا تنها موردی است که در صورت از دست دادن / حذف سرویس گیرنده نرم افزار کیف پول ، بیت کوین گرانبها را از هزارتوی رمزگذاری شده بلاکچین نجات می دهد. همه از آن داستان های ترسناک که کاربران بی اطلاع Bitcoin هزاران نفر را به خاطر خطاهای بی احتیاطی از دست داده اند ، به لرزه می افتند و آیا شرم آور نخواهد بود اگر صندوق کالج کمی Timmy’s در فضای مجازی به طور غیرقابل جبرانی از بین برود ، زیرا شما عبارت دانه کیف پول خود را ذخیره نکردید?

تیمی کوچک را ناامید نکنید. عبارت دانه خود را بنویسید و نسخه های اضافی آن را نگه دارید.

به هر حال ، پس از تولید بذر ، از شما خواسته می شود که به کیف پول خود یک رمز عبور بدهید. باز هم ، آن را یک مرحله خوب کنید و با این مرحله سبک رفتار نکنید – این کار را برای Timmy انجام دهید. پس از تنظیم گذرواژه ، همه چیز آماده است.

اولین چیزی که احتمالاً در مورد کیف پول Electrum مشاهده خواهید کرد این است که کاملاً مینیمالیستی است. به عنوان مثال بدون زنگ و سوت یا UX پر زرق و برق مانند Exodus. Electrum هنوز هم از ویژگی های کمبود آن برخوردار است و می تواند با عملکرد خوب آستین و آستین های خود و همچنین کارکرد مناسب ، آن را جبران کند. این شامل عملکرد صورتحساب ، لیست مخاطبین ، پیام رمزگذاری شده رمزگذاری شده و تاریخچه معاملات به همراه ویژگی های معمول کیف پول شماست. به طور کلی ، آن دارای یک طرح صاف قابل حمل ، سریع ، و استفاده از آن آسان است ، بنابراین اگر این اولین تلاش شما برای ورود به بیت کوین است ، یک مکان ساده برای شروع است.

امنیت

همانطور که از ویژگی های اصلی Electrum استفاده کردیم ، کیف پول مملو از برخی از ویژگی های امنیتی سرسخت است. با داشتن گزینه هایی برای ایجاد احراز هویت دو عاملی یا آدرس چند علامتی ، کاربران می توانند به کیف پول خود یک لایه محافظت اضافی در برابر هکرها بدهند. این موارد احتیاطی اضافی است که برای تکمیل رویکرد غیرمتمرکز کلی الکتروم در عملکرد وجود دارد. در نهایت ، گزینه های کیف پول دو عاملی و چند سیگنال و نگهداری کلیدهای خصوصی بر روی دستگاه های محلی به این معنی است که کاربران واقعاً کنترل وجوه خود را از محل کار کنترل می کنند ، و همه این ویژگی ها یک سیستم امنیتی ضد هوای کلی را تسهیل می کنند.

با یک استثنا که اخیراً وصله شده ، این است. من خیلی جزئی نمی شوم زیرا در جزئیات بررسی شده است جای دیگر, اما اساساً Electrum قبلاً از آسیب پذیری برخوردار بود به هکرها اجازه می دهد وجوه سرقت کنند از طریق وب سایت های آلوده اساساً ، اگر در حالی که یک مرورگر اینترنت در وب سایتی تحت کنترل هکرها بود ، به کیف پول Electrum خود وارد می شدید ، می توانید کیف پول خود را از سکه های خود تخلیه کنید.

تا به امروز ، این تنها آسیب پذیری امنیتی است که Electrum با آن روبرو شده است و تیم برای آنچه که ارزش آن را دارد ، آن را با یک نسخه به روز شده وصله کرده است. اگر از Electrum استفاده می کنید ، حتماً نرم افزار خود را به روز کنید ، زیرا از به روزرسانی خودکار پشتیبانی نمی کند.

احساسات جامعه

حتی به دلیل وقفه های اخیر امنیتی ، جامعه ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی کیف پول Electrum را بسیار مورد توجه قرار می دهد. این یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین هاست و این شهرت باعث شده است که آن را در بین علاقه مندان کهنه کار ، به ویژه کسانی که از نظر فنی تمایل بیشتری دارند ، مورد علاقه قرار دهد. تعدادی از وب سایت های اطلاعات ارزهای رمزنگاری شده در نظر گرفتن یکی از بهترین ها باشد گزینه ها برای کیف پول های نرم افزاری نیز هست.

به طور کلی ، به نظر می رسد که الکتروم اعتماد جامعه را حتی در برابر شکست های خود نیز تأمین کرده است. این بیشتر به لطف تیم است تعهد به پیشرفت, به خصوص هنگامی که امنیت و کنترل کاربر وجود دارد.

پشتیبانی

برای مدیریت کیف پول خود نیاز به کمک دارید؟ جای نگرانی نیست الکتروم ورزش فعال است انجمن گفتگوی بیت کوین و subreddit برای سوال علاوه بر این ، تیم به روز می شود صفحه پشتیبانی که چندین ده مقاله و منبع را ارائه می دهد.

همه اینها را باید بگویید ، اگر سوالی دارید ، احتمالاً تیم الکتروم جواب شما را داده است.

افکار نهایی

کیف پول Electrum یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای موجود در بازار است. با تقریباً 9000 تعهد در کار گیتهوب, یک جامعه توسعه دهنده گسترده ، و شخص ثالث پشتیبانی می کند ، این یک جعبه شن و ماسه برای افزودنیها و توسعه است. انعطاف پذیری منبع باز و توسعه دهندگان آن جای خود را به مشتریان خارج از شلیک برای altcoins محبوب داده است.

در مجموع ، احترام Electrum در فضا به عنوان یکی از قدیمی ترین سرویس گیرندگان کیف پول ، ویژگی های امنیتی آن و تعهد توسعه دهندگان برای ایجاد و بهبود نرم افزار باعث شده است که این کتاب در کتاب ما پیروز شود. این ممکن است زیباترین کیف پول نباشد ، اما شما به سختی می توانید یکی از این کیف ها را پیدا کنید که کار را با کارآیی بیشتر و با در نظر داشتن کاربر نسبت به Electrum انجام دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me