جزایر Crypto شناور و مسابقه استعدادهای غیرمتمرکز

Blue Frontiers ، یک شرکت متمرکز بر ساخت خانه های دائمی در دریا ، اخیراً یک تفاهم نامه در مورد پروژه جزیره شناور با پلینزی فرانسه امضا کرده است.

قبل از اینکه این بسته از “این افراد رمزپایه تاکنون چه کسانی هستند” را باز کنیم ، لازم است از مفهوم seasteading استفاده کنیم. با یک پا در داستان علمی و یک پای دیگر در واقعیت ، seasteading این مفهوم است که مسکن های دائمی دریا می توانند بی شمار از مسائل اقتصادی اجتماعی ، سیاسی و زیست محیطی را حل کنند..

ساحل دریا

یک مفهوم دریاچه میان مدت در آینده توسط مهندسان Blue Frontier’s Dutch در Blue21 ساخته شده است

اکوسیستم Blue Frontiers از یک سیستم عامل فیزیکی به نام Seastead و یک سیستم عامل قانونی به نام SeaZone تشکیل شده است. Blue Frontiers همچنین به دنبال راه اندازی Varyon است ، نشانه ای که هدف آن افزایش تغییر در حکومت برای خرید کالاها و خدمات در اکوسیستم Blue Frontiers است..

واریون به شما امکان می دهد همه کارها را از خرید یا اجاره مکان در Seastead ، ثبت مشاغل یا تبدیل شدن به “مقیم مجازی” در Blue Frontiers SeaZone انجام دهید..

این ویدیو نکته جالبی را به نمایش می گذارد – 7.6 میلیارد نفر تحت اختیار حدود 193 دولت زمینی زندگی می کنند. همانطور که از طلوع زمان با هر خبری مشاهده شده است ، دولتهای مرکزی از متوسط ​​در بهترین حالت تا نسل کشی در بدترین حالت.

Blue Frontiers تنها پروژه ای نیست که هدف آن استقبال از آزادی بشر است که در یک کشور یا دولت خاص تداعی نشده است. برای طراحی و بهره برداری از یک منطقه اقتصادی ویژه برای رمزنگاری ، بلاکچین و نوآوری ، از مأموریت Ledger Atlas مورد تأیید تیم Draper استفاده کنید. علاوه بر این ، کشورهایی مانند سنگاپور ، مالت ، سوئیس ، جزایر کیمن ، لیختن اشتاین و سایر کشورهای کوچکتر با سیاست ها و مشوق های دوستدار بلاکچین و شهروند دیجیتال دوستانه هستند..

جستجوی دیستوپی برای مدینه فاضله

این ایده کمی یادآور Galt’s Gulch است – یک زمین 11000+ هکتاری زمین بارور در دره های آند شیلی به نام یک مکان خیالی که نوآوران زحمتکش و کاردان جهان در Atlas Shrugrug Ayn Rand فرار کردند (همچنین در اینجا مربوط است).

ساکنان Galt’s Gulch Chile یک نفر بودند تلاش جدی برای ساختن یک پناهگاه برای بازاریابان آزاد و آنارکو-سرمایه داران جایی که ساکنان می توانند در حالی که از آب و هوای شیلی و مالیات کم برخوردار هستند کار کنند ، اقتصاد مبتنی بر بیت کوین.

جف برویک ، یکی از بنیانگذاران Galt’s Gulch Chile ، در ماه مه 2013 نوشت: “ما بسیار خوشحالیم که از دنیای غربی دولت های ستمشاهی به افراد آزادیخواه مهلت می دهیم که در آن آنها می توانند یک جامعه جدید و مرفه تر بسازند.”.

“بیت کوین به عنوان سکه جان گالت؟ چرا نباید باشد؟ “- کن جانسون ، بنیانگذار و شریک دیگر مدیر.

این ایده طی دو سال از راه اندازی آن در سال 2012 به دلیل درگیری های شخصی و حقوقی باز گشود ، و آنچه اکونومیست آن را “بهشت بیت کوین” خواند اکنون به نظر می رسد یک رویای لوله فاضله دیوانه وار است.

گرچه ممکن است عجله باشد که Galt’s Gulch Chile را به عنوان یک مقاله مفصل بنویسید ، اما چندین طرف درگیر رهبری را به فساد متهم کرده اند.

گالتس گولچ“یک مخلوط به این بزرگی فقط می توانست در جامعه آزادیخواهان وجود داشته باشد زیرا [جانسون] با استفاده از پارانویا و بی اعتمادی به دولت گفت:” همه چیز را به اعتماد بسپار ، من به کسی نمی گویم تو کی هستی ، اجازه نده هر کسی متوجه می شود شما سرمایه گذاری می کنید و من ترجیح می دهم از فلزات گرانبها یا بیت کوین استفاده کنید تا ردیابی نشود. “” ، جوش کرلی ، سرمایه گذار بالقوه اظهار داشت. “این واقعاً خوب کار شده است ، خواه از روی عمد یا طوفان کامل باشد.”

با این حال ، ارزش آن را دارد که GGC را بخاطر تلاش اولیه (برای رمزنگاری) برای ایجاد اقتصاد مبتنی بر دارایی های دیجیتال ، تصدیق کنیم. از دیدگاه ، قیمت بیت کوین در طول مدت تلاش حدود 125 دلار بود. طنز این است که فروش 1.5 میلیون دلاری بیت کوین GGC که توانست در سال 2013 بدست بیاورد ، حدوداً بود 10 تا 105 میلیون دلار امروز (با فرض نوسانات قیمت در سال 2013 ، اطلاعات ارائه شده توسط اکونومیست).

مدل های حکومتی مبتنی بر بلاکچین لزوماً آن زمان مانند امروز تجسم نمی شدند. عدم شفافیت و اعتماد به راحتی با عرضه های مختلف امروزه برطرف می شد.

افکار نهایی

Seasteading برای ارائه راه حلی ، اگر نه عملی از نظر تئوریک حداقل ، برای جمعیت جهان که می خواهد اختیاری را در کجا و چگونه زندگی کند ، ارائه دهد. این موضوع همراه با این موضوع مشترک است که مدل های حاکم بر بلاکچین دولت های سنتی را مجبور به رقابت برای یک جامعه غیرمتمرکز از افراد دارای تحرک اقتصادی و اجتماعی می کند..

س betterال بهتری که باید بپرسید این است که “آیا این اتفاق نخواهد افتاد” بلکه “اگر اتفاق بیفتد چه می شود؟”

آیا دولت ها دریانوردان و شهروندان دیجیتالی را به عنوان دزدان دریایی فرار از پرداخت مالیات می بینند یا اینکه برای دلجویی از استعدادهای عظیم ، مواضع خود را درباره مقررات و مالیات تغییر می دهند?

فقط زمان می تواند بگوید.

دل فکری و ساده لوحی ریشه در پارانویا و بی اعتمادی به نهادهای متمرکز مانند دولت ، احساسی که بستر اصلی یا کاتالیزوری برای بسیاری از افراد جذب بلاکچین است ، فقط می تواند تا این حد پیش رود..

این بستگی به سیستم عامل های پیش رو دارد که به دنبال ارائه تابعیت دیجیتال مناسب و ترجیحی در خشکی یا دریا (یا هوا یا فضا) هستند تا اشتباهات دنیای بلاکچین نوپای کودک گوزن را اصلاح کنند و گزینه دیگری ایجاد کنند که در نهایت می تواند تغییر کند دنیا چگونه کار می کند.

منابع و اعتبارات:

معاون: https://www.vice.com/en_us/article/bn53b3/atlas-mugged-922-v21n10

اکونومیست: https://www.economist.com/schumpeter/2013/12/26/bitcoin-paradise

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me