هنر دسته بندی ارزهای رمزپایه

کلمه “ارز رمزنگاری شده” اگرچه در اصل برای بیت کوین دقیق بود ، اما اکنون به وضعیت یک نام غلط گیج کننده نزدیک می شود.

اصطلاح پتو اکنون با ارائه یک صدمه به صنعت وارد می کند مانع مصنوعی برای ورود با آگاهی از اینکه صاف بودن دقیق نیست. با شنیدن اصطلاح ، اکثر مردم ، “رمزنگاریواحد پول“بلافاصله شروع به معاشرت می کند & تعریف پروژه های مبتنی بر بلاکچین با کیفیت ارزهای فیات. ضروری است که ما (به عنوان یک جامعه) برای تازه واردان روشن کنیم که دقیقاً “ارز رمزپایه” چیست – یا حداقل آنها را در جهت چند چارچوب نشان دهیم.

اوایل بازار خرس 2018 لحظه مناسبی را برای متوقف کردن دیوانگی ایجاد می کند ، چند قدم به عقب برگردید, & مجدداً از اصطلاحاتی بازدید کنید که بعنوان یک صنعت ما ایجاد کرده ایم که در نهایت گیج کننده است & جهنم ورود تازه واردان را گمراه کنید.

گمانه زنی های بی نظیر و ناآگاهانه قیمت ، با خواندن مقالات سفید ، از میزان کاهش سرعت کاهش می یابد, & هضم تکنیکی صنعت در حال رشد.

بیایید به عنوان یک صنعت بالغ شویم. برای برداشتن گامی ملموس به این مهم ، بیایید آنچه را که به وضوح نشانه آشکار بی نظمی است ، اصلاح کنیم & مانعی کاملاً گیج کننده برای ورود افراد تازه وارد: تعریف & طبقه بندی دارایی های دیجیتال توکن دار که در مجموع به عنوان ارزهای رمزپایه شناخته می شوند.

هدف از ابتکار عمل در این دسته بندی ، الهام بخشیدن به افراد با تخصص بیشتر است تا از چارچوب دانش امروزی که در حال توسعه هستیم استفاده کنند..

چارچوب های موجود

ما اولین کسی نیستیم که به نیاز به یک چارچوب طبقه بندی اشاره می کنیم.

بیشتر ما خلاصه ای از این تلاش های قبلی را با هدف نهایی شروع گفت وگو ارائه می دهیم. به عنوان یک صنعت ، بسیار مهم است که در مورد یک چارچوب به اتفاق نظر برسیم. خوشبختانه ، ما از صفر زمین شروع نخواهیم کرد زیرا چند مبتکر چارچوب هایی ارائه داده اند که به سرعت خلاصه خواهیم کرد.

چارچوب شش طبقه Angus Cepka

در ابتدا ، یک تشکر بزرگ از آنگوس سپکا ، یکی از اعضای گلدمن ساکس, برای چهار چارچوب خود را. او با کوشش دو چارچوب قبلی دیگر را برای استخراج چارچوب خود خلاصه کرد. او هر دسته را به طور مختصر تعریف می کند ، بنابراین ما چارچوب او را به همراه یک جمله تعریف می کنیم:

1. ارزهای رمزنگاری شده: این نوع ارز دیجیتال به عنوان جایگزینی برای پول طراحی شده است و به احتمال زیاد بر اساس معاملات مورد استفاده قرار می گیرد.

2. بستر، زمینه: این نوع ابزار اصلی دارایی های دیجیتال به عنوان “گاز / سوخت” برای یک سیستم عامل بلاکچین استفاده می شود که دارای برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده در بالای صفحه است.

3. نشانه های کمکی: این سکه ها برای انجام یک عمل خاص در یک اکوسیستم که توسط ناشر سکه اداره می شود ، لازم است. آنها به طور کلی در بالای زنجیره بلوکی موجود مانند Ethereum ساخته می شوند.

4. دارایی های واقعی توکن شده: امنیت رمزنگاری نشان دهنده حقوق صاحبان سهام است ، اما بر اساس زنجیره بلوک ساخته شده و به صورت توکن در می آید.

5. امنیت رمزنگاری: این نوع دارایی تقریباً مانند یک اوراق بهادار سنتی عمل می کند. نشانه ای از این نوع اغلب با پرداخت سود سهام و حق رأی همراه است.

6. هیبریدها: دارایی های دیجیتالی زیادی وجود دارد که دارای ویژگی هایی است که آنها را به طور منظم در یک گروه واحد قرار نمی دهد.

چهار چارچوب Phil Glazer

بعد ، ما Phil Glazer ، از Maschmeyer Venture Group را داریم, که یک چارچوب سه لایه نسبتاً ساده ارائه داده است. من استدلال خود را برای یک پاراگراف بعدی ذخیره می کنم ، اما به سرعت چارچوب های سه لایه را برای مقایسه ، مقایسه می کنم & به طور طولانی در مورد آنها بحث کنید ، بنابراین نگران نباشید ، ما به زودی لیست زیر را گسترش خواهیم داد:

  1. واحد پول
  2. نرم افزار
  3. سکو

چهار چارچوب Lou Kerner

لو کرنر ، یک شریک در CryptoOracle VC ، به همراه Geektime میزبان یک کنفرانس رهبر 400 فکر بودند که در آن ، در میان موارد دیگر ، یک چارچوب طبقه بندی بحث کردند. آنها همچنین یک سیستم طبقه بندی سه طبقه ارائه دادند:

  1. ارزهای رمزنگاری شده
  2. نشانه های کمکی
  3. اوراق بهادار رمزنگاری

چارچوب سه لایه David Goodboy

دیوید گودبوی ، یکی از پیشنهادات NasDaq را برای دیگری منتشر کرده است چارچوب سه لایه نسبتاً ساده:

  1. معاملاتی
  2. نرم افزار
  3. سکو

چارچوب هفت لایه Okex

Okex ، صرافی ارز رمزنگاری شده نیز با هم کار می کند یک چارچوب طبقه بندی متشکل از هفت دسته مختلف:

1. واحد پول: هدف این است که یک ارز بهتر برای طیف گسترده ای از سناریوهای مورد استفاده از جمله به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش ، واسطه مبادله ارزش و به عنوان یک واحد حسابداری تهیه کنید..

2. ابزارهای توسعه دهنده: پروژه های متعلق به این گروه عمدتا توسط توسعه دهندگان به عنوان ماژول های ساخت برنامه های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می گیرند.

3. فین تک: [این پروژه ها] هدف این است که به عنوان ابزارهای جدید اقتصاد رمزنگاری مانند تبدیل واحد پول به واحد دیگر ، تسهیل وام ، پذیرش سرمایه گذاری عمل کنند., & به زودی.

4. حق حاکمیت: پروژه هایی با هدف ارائه راه حل هایی که شاید هرگز مجبور نباشند برای تسهیل اعتماد به فرد یا سازمانی متکی باشند ، مانند محاسبات مبتنی بر ابر

5. داده های مشترک: هدف این است که به هر کسی اجازه داده شود مشارکت و اشتراک گذاری ، حاشیه نویسی و ایجاد مدل های مختلف تحلیلی در مجموعه داده های خاص داشته باشد.

6. اعتبار: پروژه های این گروه سعی در ایجاد ارتباط بین دارایی دیجیتال و “دنیای واقعی” دارند.

7. تبادل ارزش: پروژه های این گروه تلاش می کنند جایگزین این نیاز به اعتماد در مبادله ارزش سنتی شوند ، واسطه را کنار بگذارند و هزینه کلی کاربران را برای مبادله کالا و خدمات کاهش دهند..

خلاصه کردن خلاصه ها

چند شباهت تکراری & تفاوت ها هنگام تحلیل چارچوب های قبلی برای من برجسته بودند. بیشترین تفاوت محسوس از تعداد دسته ها در هر چارچوب ؛ این محدوده از چارچوب سه طبقه مینیمالیستی تا یک چارچوب عظیم نه طبقه متفاوت است. جالب اینجاست که چارچوب های سه طبقه نیز به شدت نمایانگر تعداد حالت دسته ها در میان همه چارچوب های پیشنهادی است.

چارچوبهای طبقه بندی سه طبقه

با کاوش در محبوب ترین چارچوب ها بر اساس تعداد دسته ها ، طبقه بندی های سه طبقه ای که توسط Glazer، Kerner ارائه شده است, & خداحافظ ، چند شباهت قابل توجه دیگر آشکار می شود.

هر سه چارچوب “سودمندی” را به عنوان یکی از سه طبقه بندی اساسی خود ذکر می کنند.

متأسفانه ، این سه تعریف نتوانسته اند از یک نامگذاری دقیقاً همپوشانی به اجماع برسند. Goodboy ارز رمزنگاری شده ابزار را به عنوان “ارز رمزپایه طراحی شده برای یک کار خاص” تعریف می کند. به نظر می رسد این تعریف خیلی گسترده است. کرنر & هر دو Glazer تعاریف عمیق تر و مفیدتری ارائه می دهند که زیرساخت بلاکچین را شامل برنامه های غیرمتمرکز (dapps) می دانند. با این حال ، Glazer یک رمزنگاری سودمند را به عنوان یک رمزنگاری تعریف می کند که “می تواند از آن استفاده شود در بالای،” در حالی که کرنر یک ابزار را واجد شرایط می کند نشانه به عنوان یک دارایی معامله شده در یک dapp که از اهرم یک موجود بلاکچین.

من معتقدم که کرنر دقیق ترین موارد را مطرح می کند & تعریف توافق شده برای یک رمز سودمند – و موافقت کنید که از آنجا که این نشانه ها به یک بلاکچین موجود نیاز دارند که ممکن است از قبل رمز ارز اصلی آن باشد (مانند Ethereum / ether & نشانه های ERC20) ، نامگذاری نشانه, به جای ارز رمزنگاری شده متناسب است.

در مرحله بعدی ، هر سه چارچوب نوعی ارز رمزنگاری شده را تنظیم می کنند که دقیقاً بر پذیرش جریان اصلی متمرکز باشد & عملکرد معاملاتی برای توده ها ؛ معروف به رمزنگاری واقعی-ارزها. این رمزنگاری ها همان چیزی است که اکثر مردم ، به ویژه افراد تازه وارد فضا ، ابتدا کاملاً درک می کنند ، زیرا آنها می توانند کلمه را مقایسه کنند واحد پول به اکتشافی قبلی مرتبط با فیات.

هر دو گلیزر & کرنر از کلمه تحت اللفظی “ارز رمزپایه” استفاده می کند در حالی که Goodboy “معامله ای” را ارائه می دهد. از آنجا که ما یک چارچوب طبقه بندی برای ارزهای رمزنگاری شده, من از تعیین یکی از آن دسته بندی ها به همان ارز رمزنگاری شده دور می مانم – با استفاده از آن کلمه در تعریف کلمه ای تعریف نمی کنید؟ بیایید به نام Goodboy برگردیم که عملکرد اصلی این طبقه بندی را به خوبی توصیف می کند: معاملاتی.

شباهت نهایی ، اگرچه از طریق نامگذاری های مشابه سطحی تر است ، و نه در تعاریف مشابه معنی دار ، توسط دو نفر از این سه قابل مشاهده است (Glazer & Goodboy) چارچوب هایی که “Platform” را به عنوان سوم خود تعیین می کنند & طبقه بندی نهایی کرنر ، تعریف جالب “رمزنگاری اوراق بهادار” را به عنوان سومین تعریف خود ارائه می دهد & طبقه بندی نهایی.

از بین این سه ، من معتقدم که Glazer & Goodboy با نامگذاری “Platform” در مسیر درست قرار دارد.

از دیدگاه من ، مهمترین ملاحظه برای تعریف ارز رمزنگاری شده “Platform” رابطه ای است که از رمز ارزهای Platform ناشی می شود & نشانه های کمکی: نشانه های سودمند در بالای ساخته شده اند ارزهای رمزپایه. یا حداقل این بیشترین حس شهودی را برای من دارد.

افکار نهایی

با تجزیه و تحلیل چارچوب های سه طبقه می توان یک چارچوب متوسط ​​قابل قبول را طبقه بندی کرد که “ارزهای رمزپایه” را در سه کلاس اصلی طبقه بندی می کند: تیارزهای رمزپایه معامله ای ، ارزهای رمزپایه پلت فرم, & نشانه های سودمند.

در حالی که قیمت به اوج می رسد & دره های جدید بدون شک بر چرخه اخبار تا سال 2018 تسلط پیدا می کنند ، من پیشنهاد می کنم تغییر روزنامه نگاری برای صنعت خوب باشد. سرعت خود را کم کنید. اثرات طولانی مدت و تأثیرگذار ارزهای رمزپایه برای دهه های آینده احساس خواهد شد ، بنابراین بگذارید وقت بگذاریم تا اطمینان حاصل کنیم که همه ما در همین صفحه در یک صفحه هستیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me