ظروف هوشمند دما را برای مواد غذایی و دارویی مناسب نگه می دارند

ظروف هوشمند دما را برای مواد غذایی و دارویی مناسب نگه می دارند

با انبوه استارت آپ های بلاکچین ، خیلی اوقات زیاد نیست که با شرکت های مستقر در حال اتخاذ بلاکچین برای بهبود فرایندهای خود باشید. اما اولین برنامه Smart Containers ، SkyCell ، بیش از پنج سال است که ظروف کنترل شده دما را اجاره کرده است – به برخی از بزرگترین نامها در دارو و دارو. بنابراین ، چرا به سراغ بلاکچین برویم؟?

وقتی لیست مشتری های شما شامل نام های Roche و Novartis است ، چرا مدلی را که از قبل کار می کند تغییر دهید؟ ما با بنیانگذار و مدیر عامل شرکت صحبت کردیم ظروف هوشمند ریچارد اتل در مورد اهمیت بلاکچین در صنعت تدارکات و به ویژه چه مشکلی را برای شرکتش حل می کند.

پرداخت های بین المللی را به راحتی تسویه کنید

“حدود 18 ماه پیش ، ما شروع به ورود به بلاکچین کردیم و حدود یک سال پیش کار بر روی استفاده از قابلیت های بلاکچین را شروع کردیم. بنابراین ، اولین برنامه ما پذیرش ارزهای رمزپایه بود تا بتوانیم به صورت خودکار فاکتورها را از طریق بیت کوین و اتر تسویه کنیم. ما از ژانویه شروع به کار کردیم و اولین شرکت اجاره کانتینر هواپیمایی بودیم که این کار را انجام داد. ”

علاوه بر این ، در کشورهایی که اقتصاد بسته دارند ، مانند هند ، ممکن است 6-8 هفته طول بکشد تا شرکت پرداخت کند و تا 150 دلار در جهان بانکداری ناپدید شود. ریچارد خاطرنشان می کند: “با پرداخت اتر ، ما در مورد ثانیه صحبت می کنیم – و بسیار ارزان تر است.”.

احتمال اینکه هند به زودی ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کند ممکن است “مانعی در کوتاه مدت” ایجاد کند ، اما ریچارد معتقد است که دولت ها سرانجام ارز رمزپایه را در آغوش خواهند گرفت.

وی گفت: “من فکر می کنم این مسئله در مورد کنترل است و دولتها از از دست دادن کنترل بر ارزهای خود می ترسند. اما در بلند مدت ، آنها آن را بپذیرند و حتی ارزهای رمزپایه خود را داشته باشند. کانتینرهای هوشمند دارایی رمزنگاری شده است و برای پذیرفتن هر ارز رمزنگاری شده در بلندمدت سازگار خواهد بود. “

ردیابی چندین مورد در سراسر جهان

ظروف ردیابی

پیگیری اجاره هزاران کانتینر به شرکت ها و کشورهای مختلف در دنیا آسان نیست. در کشف محل نگهداری یک کانتینر خاص در یک زمان مشخص مسائل زیادی وجود دارد.

وی گفت ، “ما متوجه چالش های موجود در ردیابی این دارایی ها شدیم ، بنابراین ما سیستم ERP خود را ساختیم. هرچه دارایی بیشتری داشته باشیم ، در واقع یک لجستیک مسئله غیرمتمرکز بیشتر است. “

اگر تاکنون چمدان خود را هنگام پرواز یا بسته ای از طریق پست از دست داده اید ، می دانید که نگه داشتن زبانه ها برای میلیون ها موردی که در سراسر جهان در گردش هستند کار آسانی نیست. و هنگامی که شما با محصولات حساس به دما سر و کار دارید ، خطر حتی بیشتر است.

ما اغلب در مورد گران بودن فناوری بلاکچین برای ادغام می شنویم. با این وجود در صنعت تدارکات ، این امکان را به شرکت ها می دهد تا هزینه های حمل و نقل کانتینرهای سراسر جهان را برای مشتریان خود کاهش دهند.

“هنگامی که شما یک بسته را به سراسر دنیا حمل می کنید ، این امر به حدود 200 ارتباط احزاب مختلف در زنجیره تأمین نیاز دارد. این ترکیبی از تماس تلفنی ، ایمیل ، برخی از سیستم های ارتباطی یکپارچه است. Blockchain یک رشته قرمز در تمام آن ارتباطات است. شما تمام آن اطلاعات را به آن بلاکچین ضمیمه می کنید “

و وقتی رشته را بهم متصل کنید ، دیگر صدها نفر با هم صحبت نمی کنند ، زیرا تمام اطلاعات موجود در بلاکچین است.

اما آیا بلاکچین میزان پرسنل مورد نیاز شرکت ها را کاهش داده است ، بنابراین مشاغل را تهدید می کند?

ریچارد اعتراف می کند: “من فکر می کنم این یک نتیجه است ، اما به روشی مثبت. تعقیب این محموله ها در واقع کار مفیدی نیست ، بنابراین فکر می کنم بهره وری ذینفعان مختلف در زنجیره تأمین به طرز چشمگیری افزایش یابد. “

شفافیت ، ناشناس بودن و کاهش خطای انسانی

ظروف هوشمند لجستیک

بلاکچین به Containers هوشمند اجازه می دهد تا داده ها را با کارایی بیشتری مدیریت کند. به عنوان مثال ، برخی از عناصر باید عمومی و در دسترس همه باشند – اگر این یک کالای خطرناک است ، از کجا حمل می شود ، و غیره. اما سایر داده ها باید خصوصی نگه داشته شوند ، مانند ارزش تجهیزات داخل.

ریچارد می گوید: “این همان کاری است که ما انجام می دهیم ، ما در حال ترکیب عناصر خصوصی و عمومی برای صنعت تدارکات از طریق بلاکچین هستیم.”.

آنها همچنین خطاهای انسانی را کاهش می دهند. “اگر شخصی دارید که با زبان دیگری با شخص دیگری صحبت می کند ، فضای زیادی برای از دست دادن اطلاعات در ترجمه دارید. استفاده از بلاکچین میزان خطای انسانی در تدارکات را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین ، نقاط ضعف بسیاری از اطلاعات حساس که از منابع مختلف به اطراف پرواز می کنند. “

گرفتن ایده های جدید

ممکن است تعجب کنید که چرا یک شرکت مستقر و دارای فناوری اثبات شده ICO را در اختیار دارد ، به ویژه با برخی منفی های مربوط به اصطلاح از اواخر آن. اما ICO Containers Smart به چند دلیل منطقی است (علاوه بر کسب منابع بیشتر).

ریچارد توضیح می دهد: “ICO یک کمپین تصویری است ،” ما نوع جدیدی از محصول را در قسمت مواد غذایی راه اندازی می کنیم و تصویر خود را مدرن می کنیم. ” آنها همچنین ایده های کلیدی را از خود سرمایه گذاران دریافت می کنند. یکی از آنها از مزرعه پرورش ماهی قزل آلا نروژ در حال حاضر تا سالانه 12 درصد از محصول خود را از دست می دهد.

مورد دیگر ، برای کاهش هزینه کشورهایی با زیرساخت های ضعیف تر و آب و هوای گرمتر که توانایی اجاره کامیون های خنک را برای جابجایی مواد غذایی ندارند. او می گوید: “آنها هم اکنون می توانند یک جعبه اجاره کنند و قیمت آن مقرون به صرفه تر است.”.

مواد غذایی و دارویی عمده تمرکز کانتینرهای هوشمند هستند زیرا اینها محصولاتی هستند که به شدت به دما حساس هستند. با این وجود ، احتمالات دیگری نیز در آینده وجود دارد ، از جمله لجستیک اهدا کنندگان اعضا.

ریچارد آنتوس می گوید: “ما می توانیم یک قلب زنده را حمل کنیم و جعبه ای برای بیمارستان کودکان در زوریخ برای حمل و نقل پوست زنده ایجاد کردیم. که باید در دمای بدن 37 درجه (98.6 فارنهایت) حمل شود. “بنابراین ، ما می توانیم برای استفاده در قربانیان سوختگی یا افراد مبتلا به سرطان پوست به بیمارستان ها منتقل شویم.”

یکی دیگر از موارد استفاده احتمالی برای آینده ، به قول ریچارد “کمی بیمارگونه” است. او می گوید ، “حمل اجساد تازه فوت شده یک چالش است ، بنابراین ممکن است موضوعی باشد که بتوانیم در آن وارد شویم … اما شاید برای آن به مارک جدیدی نیاز داشته باشیم!”

برخی از موفقیت های ظروف هوشمند تاکنون کدامند؟?

“از نظر داروخانه ، امروز ما سابقه ایمن ترین سیستم موجود در بازار را داریم. در صنعت ما ، این مقدار با 100 بار حمل و نقل اندازه گیری می شود که شما از درجه حرارت مناسب پیروی نکنید و منجر به از بین رفتن محصول شود. در سال گذشته ، کمتر از 0.1 درصد انحراف معتدل و صفر ضرر داشتیم. ”

در قسمت غذا ، همه چیز تازه شروع شده است. “ما در بازار مصرف روند رو به رشد و مستقیم را به سمت مصرف کننده می بینیم ، اما مواد غذایی باید بسیار ارزان باشد تا مستقیم به مصرف کننده برسد.” در واقع آنقدر ارزان ، که آنها در حال مشاهده کانتینرهای اجاره شده در شرایط خاص از فقط 1 دلار در روز هستند.

و چالش های بلاکچین?

ریچارد واقعاً فناوری بلاکچین را به عنوان یک چالش نمی داند ، اما بیشتر درمورد نحوه مقیاس گذاری رشد تیم های جوان در سطح بین المللی بیشتر است.

“من فکر می کنم ایجاد یک سازمان جهانی چالش های خود را دارد و بسیاری از پروژه های بلاکچین نیز باید با این مشکلات روبرو شوند. چگونه یک تیم جوان جهانی را هدایت کنیم ، چگونه فرهنگ شرکتی را در همه جا ادامه دهیم ، حتی زمانی که افرادی از راه دور برای شما کار می کنند. حفظ فرهنگ مهم است. “

به ویژه یک چالش برای ظروف هوشمند ، مدیریت جاده ها نیز هست. وی افزود: “وقتی انفجار تقاضا را می بینید ، برنامه ریزی قبلی و به موقع رسیدن منابع به چالش می كشد. اینها مشکلات مهارتی نرم است ، مردم را هدایت می کند ، افراد مناسب را پیدا می کند ، خود را با تغییر وفق می دهد ، سرعت را در چرخه حیات شرکت مدیریت می کند. “

با گسترش سرعت رشد شرکت سریعتر از یک ویروس – “از نظر تاریخی ، ما همیشه هر شش ماه دو برابر می کنیم. اکنون ما در مورد رشد فاکتور 19 صحبت می کنیم “- فقط تلاش برای مدیریت آن می تواند طاقت فرسا باشد. و این اتفاق برای سایر شرکت های بلاکچین در حال اتمام ایده هایشان است. بنابراین چگونه این نوع مشکلات را مدیریت می کنید?

“من توصیه می کنم یک مربی ، نه کسی که عادت به راه اندازی یک شرکت تازه کار دارد ، شخصی از یک شرکت بزرگ توصیه کند. آنها تمایل دارند مشکلات موجود را مدیریت کنند ، نه اینکه مشکلات رو به رشد داشته باشند ، بلکه تجربه مدیریت دارند. ”

افکار پایانی

او می گوید: “ایجاد یک تیم شگفت انگیز و کار با آن احتمالاً قسمت مورد علاقه من در کار است.” “ایجاد چیزی از هیچ چیز بیشترین پاداش را برای من دارد. ما به عنوان یک ایده شروع کردیم ، اکنون به 81 کشور جهان سفر می کنیم ، من این حق را دارم که سالانه به بسیاری از کشورها سفر کنم ، این یک تجربه واقعا ارزشمند است. “

ریچارد وقتی از او در مورد آینده بلاکچین س askedال شد ، اظهار داشت: “این هنوز یک صنعت جوان است و باید انتظار داشته باشیم که تغییرات زیادی را شاهد باشیم. این پروژه ها باید به طور قابل توجهی به بلوغ برسند. افزایش سرمایه به طور قابل توجهی دشوارتر از دو سال پیش است. بازیکنان حرفه ای تری وارد صنعت PwC های این دنیا می شوند. بسیاری از مشاوران فعلی – بگذارید آنها را مشاور بنامیم – در تحویل مهارت ندارند و بازیکنان مدرسه قدیمی وارد می شوند و دانش خود را در مورد نحوه تحویل به موقع و با بودجه وام می دهند. “

سرانجام ، چند توصیه از مدیر عامل Smart Containers برای سایر شرکت های بلاکچین:

“سرمایه گذاران نهادی بیشتری وارد کشور خواهند شد ، و این منجر به افزایش رمزهای امنیتی می شود. سرمایه گذاران نهادی نماد یک ابزار سودمند نیستند ، آنها نمی دانند با آن چه کنند … در آینده ، رمزهای امنیتی دوباره استاندارد می شوند. اما ، این پیام من به شما است ، از رمز امنیتی نترسید ، اما راهی برای پذیرش آن پیدا کنید زیرا فکر می کنم این آینده باشد. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map