استخراج بیت کوین برای بسیاری از افراد جامعه ارزهای رمزپایه به یک صنعت سودآور تبدیل شده است. با وجود محبوبیت فزاینده استخراج بیت کوین در سراسر جهان ، اما مکان های زیادی وجود دارد که غیرقانونی است. در مقاله اخیر دیگری ، ما بررسی کردیم که در حال حاضر استخراج بیت کوین ممنوع است. در این مقاله ، چند مورد مختلف را بررسی خواهیم کرد تا دقیقاً تصویر بهتری داشته باشیم چرا دولت های بیشتری این عملیات را متوقف می کنند.

چین

در بسیاری از کشورها ، داشتن و / یا تجارت رمز ارز به طور رسمی ممنوع شده است. با این حال ، این احکام لزوماً به تعطیلی استخراج بیت کوین منجر نشده است. چین یکی از معدود کشورهایی است که تجارت و استخراج معادن را در سراسر کشور منع کرده است.

قبل از اعلام ممنوعیت استخراج بیت کوین در اوایل سال جاری ، چین حساب می کرد بیش از 70٪ از عملیات استخراج بیت کوین در جهان است. آمار استخراج معادن پس از ممنوعیت در دسترس نیست ، بنابراین دشوار است که تأثیر کلی این ممنوعیت را از زمان نوشتن این مقاله بنویسید. چند حمله هماهنگ انجام شده است ، از جمله یك مورد در آوریل 2018 در تیانجین که در آن 600 کامپیوتر استخراج و هشت فن با قدرت بالا کشف و ضبط شد.

مقامات چینی در حال تدوین استراتژی هایی در مورد نحوه خاموش کردن عملیات استخراج هستند. این امر با اسناد فاش شده ای که در اوایل سال 2018 منتشر شد ، مشهود بود. طبق مقاله منتشر شده توسط Vice, “در اسنادی که به دفاتر محلی تنظیم کننده مالی اینترنت داده شده است ، به مقامات دستور داده شده است که با استفاده از اقدامات مرتبط با قیمت گذاری برق ، استفاده از زمین ، مالیات و حفاظت از محیط زیست ، عملیات استخراج را از کار خارج کنند.”

مهم است که عوامل محیطی دلیل قانونی برای ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین در نظر گرفته شود. در حالی که رشد سالانه انتشار کربن در چین فقط 1.4 درصد رشد کرد (بسیار کمتر از 2.0٪ پیش بینی شده) در سال 2017 ، چین هنوز حساب را تشکیل می دهد دور و بر 30 درصد انتشار کربن جهانی. با توجه به اینکه اکنون استخراج بیت کوین انجام شده است 0.6٪ را تشکیل می دهد از کل مصرف انرژی جهان ، و احتمالاً بیشتر در آینده ، این یک نگرانی واقعی است که جامعه ارزهای رمزنگاری باید رفع کنند.

با این وجود ، دیگران می گویند که دلیل ممنوعیت استخراج معادن به سادگی است مربوط به هدف اجرای خاموش کردن همه ارزهای رمزپایه است به طور کلی در سراسر چین. توانایی ایجاد یک سیستم مالی جدید را می توان تهدیدی برای سیستم فعلی دانست. حتی اگر این احتمال فقط به چین اختصاص ندارد ، مهم است که واکنش چین در برابر این تغییرات اکنون که اقتصاد برتر جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است ، در نظر گرفته شود. در واکنش به این ممنوعیت ، برخی از استخراج کنندگان بیت کوین عملیات استخراج خود را به خارج از کشور به مکان هایی منتقل کرده اند که تجارت و استخراج بیت کوین در آنها قانونی است.

استخراج بیت کوین

اعتبار عکس: بلومبرگ

ایالات متحده آمریکا (استان نیویورک)

حتی اگر دولت فدرال ایالات متحده ممنوعیت استخراج بیت کوین را اعمال نکرده است ، برخی از دولت های محلی قوانینی را برای ممنوعیت های خود تصویب کرده اند.

به عنوان مثال ، پلاتسبورگ ، نیویورک ، شهری 20،000 ساکن واقع در حدود 20 مایلی مرز کانادا, یک مهلت قانونی 18 ماهه تعیین کرده است در استخراج بیت کوین. در چند سال گذشته ، پلاتسبورگ به دلیل ارزان بودن قیمت برق به دلیل تولید برق برق در رودخانه سنت لارنس ، به مرکزی برای استخراج کنندگان بیت کوین تبدیل شده بود..

با این حال ، معرفی استخراج بیت کوین منجر به افزایش هزینه های برق برای همه ساکنان شده است. این امر به این دلیل بود که تأسیسات برق آبی برای پشتیبانی از عملیات استخراج مجبور بودند بیش از مقدار معمول اختصاص یافته انرژی تولید کنند. به عنوان مثال ، در دسامبر 2017 و ژانویه 2018 ، حتی برخی از ساکنان که نکرد معدن شاهد افزایش 300 درصدی قبض های برقی بود.

کسانی که ممکن است نقض این قانون جدید را در نظر بگیرند ممکن است بخواهند دوباره فکر کنند – این مجازات 1000 دلار در روز استخراج غیرقانونی است. در ایالت واشنگتن منطقه خدمات عمومی شهرستان چلان (PUD) نیز وجود دارد یک ممنوعیت مشابه در محل. یک عملیات استخراج غیر مجاز بیت کوین با مصرف برق بیش از 11000 کیلووات ساعت متوقف شده است. قبل از کشیدن پریز توسط مقامات ، این عملیات حدود 20 برابر برق خانوارهای استاندارد مصرف می کرد.

پلاتسبورگ ، نیویورک

اعتبار عکس: GoTravelaz

مالزی

همانطور که در مقاله قبلی نوشته شده بود ، مالزی با اقدامات غیرقانونی معدنکاری مستقر در مسکونی مقابله کرده است. در یک حمله هماهنگ ، دو مزرعه استخراج بیت کوین در این کشور تعطیل شدند. این عملیات غیرقانونی تلقی می شود ، نه به دلیل ممنوعیت کلی استخراج بیت کوین ، بلکه به این دلیل که افراد مسئول این عملیات مجوز تجارت رسمی ندارند.

حتی مشخص نیست که به دست آوردن اجازه دولت برای اجرای یک عملیات استخراج در مالزی آسان یا دشوار است ، اما واضح است که شکایت از همسایگان عامل مهمی بود که منجر به تعطیلی شد. همسایگان گزارش دادند که این عملیات باعث نوسانات برق و بلند و بی نظم بودن مستاجران شده است.

مالزی

حتی استخراج قانونی بیت کوین نیز می تواند منجر به فعالیت های غیرقانونی شود

در بسیاری از کشورها یا شهرها مانند مواردی که در بالا ذکر شد هیچ قانونی در مورد ممنوع کردن استخراج یا حتی نیاز به مجوزهای تجاری ندارند. با این حال ، بسیاری از عملیات های فردی وجود دارد که به دلایل مختلفی که فعالیت غیرقانونی استخراج را ایجاد کرده ، تعطیل شده اند.

یکی از این حادثه ها در آورن سال 2018 در اورنبورگ روسیه رخ داد. در این مورد ، دو نفر پس از کشف شدن مزرعه استخراج بیت کوین در یک کارخانه رها شده لاستیک دستگیر شدند. آنها به خسارت اموال و چند جنایت دیگر متهم شدند. همچنین ، این معدنچیان غیرقانونی 8 میلیون کیلووات در ساعت برق را به ارزش حدود 60 میلیون روبل (1 میلیون پوند) سرقت کردند.

حوادثی از این دست بیش از آنچه تصور می کنید شایع است. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، مقامات دولت ایالتی در نیویورک و لوئیزیانا به طور غیرقانونی از منابع دولتی برای راه اندازی عملیات استخراج استفاده کرد.

کارگران در آژانس گزارش هواشناسی استرالیا همچنین اقدامات غیرقانونی مشابهی را نیز انجام داده است. در همه این موارد ، لازم به ذکر است که استخراج بیت کوین به خودی خود غیرقانونی نبوده است. با این حال ، روش هایی که عملیات استخراج معدن انجام می داد غیرقانونی بود. اگر افراد از زمان ، پول و منابع خود برای استخراج استفاده می کردند ، به احتمال زیاد با هیچ مشکل قانونی روبرو نخواهند شد.

اگرچه هنوز هم مناطقی وجود دارد که استخراج بیت کوین غیرقانونی است ، اما به نظر می رسد روند تحریم در حال کند شدن است. مادامی که معدنچیان به روشی پیش می روند که بر زندگی اطرافیان تأثیر منفی نگذارد ، تعجب آور نخواهد بود که ببینیم این دولت ها ممنوعیت های اعمال شده خود را برعکس می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me