فناوری بلاکچین در حال تبدیل کردن معنی بانک به روشهای اصلی است. مردم از سراسر جهان در حال یادگیری مزایای این فناوری هستند و هر روز استارت آپ های زنجیره بلوکی جدید و با مزیت بیشتری وارد بازار می شوند. ماهیت باز اقتصاد غیر متمرکز واقعاً الهام بخش است و برای اولین بار در تاریخ ، یک فرصت واقعی برای حل بسیاری از مشکلات مرتبط با سیستم مالی ما وجود دارد..

مطالعه اخیر انجام شده توسط سازمان بانک جهانی نشان داد که بیش از دو میلیارد نفر در سراسر جهان دسترسی کافی به خدمات مالی ندارند. این افراد مجبور هستند همه معاملات خود را به صورت نقدی انجام دهند که می تواند خطرناک باشد زیرا بیشتر این مناطق در کشورهای در حال توسعه واقع شده است. این مطالعه همچنین نشان داد که بیش از 50٪ از بزرگسالان در فقیرترین خانوارها فاقد بانک هستند.

این عدم درگیری مالی به طور جدی مانع توسعه اقتصادی جهان می شود و در بسیاری از کشورها تلاش های قابل توجهی برای مقابله با این مشکل انجام شده است. متأسفانه ، بسیاری از این برنامه ها فاقد توانایی فناوری برای حل این مشکلات هستند. با توجه به اینکه این مسئله در سیستم مالی فعلی ذاتی است ، امید چندانی به استفاده از موضع اقتصادی متمرکز فعلی نیست..

چرا Blockchain پاسخ است

برای دستیابی عادلانه و برابر به این افراد به خدمات مالی ، رویكرد غیرمتمكزی جدید لازم است. ماهیت متمرکز سیستم بانکی فعلی ما به یک زیرساخت عظیم برای پیاده سازی نیاز دارد و سرمایه سرمایه گذاری برای ایجاد این اضافات گران قیمت در بسیاری از کشورهای فقیر عملی نیست. بسیاری از آنها هنوز به زیرساختهای اساسی مانند جاده ها و بیمارستانها دسترسی ندارند.

بلاکچین مقرون به صرفه است

مزایای بلاکچین

فناوری Blockchain می تواند به روشی راه اندازی شود که هم مقرون به صرفه باشد و هم بسیار کارآمد. به لطف فناوری بلاکچین ، اکنون همه در سطح جهانی به یک اندازه به خدمات مالی دسترسی دارند. ماهیت شفاف و تغییرناپذیر فناوری بلاکچین باعث می شود تا بتواند از پس این مشکلات دنیای واقعی برآید.

جمعیت های غیر بانکی

ایجاد یک نقطه دسترسی مبتنی بر بلاکچین برای این جمعیت بدون بانک بسیار آسانتر از تلاش برای گسترش سیستم بانکی دست و پا گیر فعلی در این مناطق است. بسیاری از این کشورها از نظر سیاسی بی ثبات هستند و فساد گسترده تمایل ورود نهادهای بزرگ به بازار را مهار کرده است. دولت های فاسد وجوه ورودی به مناطق خود را کنترل می کنند و توانایی مردم در توسعه اقتصادی را محدود می کنند.

بانکداری باز

اجرای سیستم بانکی مبتنی بر بلاکچین در این مناطق می تواند فسادی را که در حال حاضر در سیستم بانکی گسترده است ، مهار کند. ماهیت شفاف فناوری بلاکچین در جلوگیری از انحراف کتابها توسط مقامات دولتی و بانکی ایده آل است. همانطور که قبلاً در چندین فقره کمک مالی بانکی در چند سال گذشته دیده ایم ، فساد فقط برای کشورهای در حال توسعه تنظیم نمی شود.

بسیاری از شهروندان کشورهای در حال توسعه مانند زیمبابوه دقیقاً در همین موقعیت قرار دارند. مردم پس از سالها سرکوب و آنچه اساساً تروریسم مالی است ، اعتقاد خود را به دولت خود از دست داده اند. افزایش سریع تورم و فساد باعث شکوفایی گزینه های بلاکچین در این کشور شده و نسل جدیدی از سرمایه گذاران آگاه از بلاکچین ظهور می کنند.

سربازان زیمبابوه در انتظار مسکن

سربازان زیمبابوه در انتظار مسکن

این تغییر در سراسر آفریقا واقعی است و در مارس سال جاری ، آفریقای جنوبی میزبان چهارمین دوره خود از مسابقات بود بلاک چین آفریقا کنفرانس در ژوهانسبورگ. این شاهد حضور بی سابقه ای از جمله نمایندگان بخش های مالی ، حقوقی و فن آوری های کشور بود.

این رشد منطقی است زیرا فناوری بلاکچین هوشمندترین گزینه برای آفریقای جنوبی است. بسیاری از آنها به میزان زیادی به پرداخت حواله های ارسالی از هموطنان شاغل در خارج از کشور متکی هستند. این پرداخت ها اکنون می توانند با کسری از هزینه و مستقیماً از طریق فناوری بلاکچین ارسال شوند.

پرداخت های تجاری

ماهیت Peer-to-Peer فناوری بلاکچین آن را به گزینه ایده آل برای مشاغلی تبدیل می کند که به دنبال یک راه حل کارآمد تر از سیستم های بی رمق فعلی هستند. اکنون چندین پردازنده بازرگان رمزنگاری در اختیار یک تجارت است و با اجرای این فن آوری ها ، یک کسب و کار می تواند از هر کجای جهان به راحتی وارد اقتصاد جهانی شود.

پرداخت های جهانی

در شرایط کنونی ، اقتصاد جهانی مجازات افرادی است که سعی در ارائه خدمات یا محصولات خود در سطح بین المللی دارند. سیستم بانکی مرکزی متمرکز بر دلار ، تبدیل شدن به بازیگران مهم در اقتصاد جهانی برای کشورهایی که ارزهای فیات کم نفوذتری دارند بسیار دشوار است. تبدیل ارز در سطح بین المللی می تواند کاری گران باشد و این مانع رشد بسیاری از کارآفرینان می شود.

در صورت تبدیل ، اگر شركت ارزشی برابر با سایر طرف های درگیر نداشته باشد ، شركت می تواند قدرت خرید قابل توجهی از دست بدهد. این یک سیستم مالی انحرافی است که به شدت به سمت قدرتهای استعماری متمایل می شود که 500 سال قبل برای اولین بار این سیستم ها را در این کشورها ایجاد کردند..

بلاکچین جهانی

فناوری Blockchain امکان دسترسی آزاد به اقتصاد جهانی را فراهم می کند

کاربران بلاکچین می توانند از این دام جلوگیری کنند. اقتصاد غیرمتمرکز متعلق به هیچ کشوری نیست و بزرگترین بازیگر این بخش ، بیت کوین ، به طور خاص به هیچ سازمان یا منطقه ای وابسته نیست. تنها می توان فرض کرد که Satoshi ، خالق ناشناس BTC ، باید آینده نگری داشته باشد تا ببیند که این سازمانهای فاسد وارد عمل می شوند و سعی می کنند خلاقیت وی را به ابزاری دیگر برای استراتژیهای قدرت طلبانه خود تنظیم یا کالایی کنند. برای جلوگیری از این رویارویی ، سازنده BTC تصمیم گرفته است بیش از 9 سال ناشناس بماند.

با توجه به اینکه راهی برای تماس وجود ندارد ساتوشی, دولت ها مجبور می شوند که مسائل مربوط به مقررات را نوک پا کنند ، در حالی که در یک سناریوی معمول ، آنها فقط با صاحب شرکت مقابله می کنند و خواستار پاسخگویی به خواسته های خود هستند. تنها کاری که این کشورها می توانند با ساتوشی انجام دهند ارسال BTC به آدرس شناخته شده BTC است. زیرا این میزان دانش هویت این شخص است.

آینده بلاکچین

کارآیی انکار ناپذیر فناوری بلاکچین ، آن را به گزینه ای آشکار برای حل مشکلات فعلی سیستم مالی جهان تبدیل کرده است. یک سیستم مالی غیرمتمرکز امکان دسترسی برابر در مقیاس جهانی را فراهم می کند و بیشتر به کسانی که در فساد غرق شده اند کمک می کند تا به دنبال جایگزین قانونی برای سیستم فعلی باشند. امیدوارم ، فناوری بلاکچین بتواند دسترسی غیرقابل دسترسی برای این افراد را که به دنبال عضویت فعال در اقتصاد جهانی هستند ، ادامه دهد..

نظر شما بچه ها چیه؟ آیا دنیا آماده یک سیستم بانکی کاملاً شفاف است؟ به ما اطلاع دهید توییتر و حتماً در خبرنامه ما ثبت نام کنید تا در حین وقوع ، در بالای آخرین تحولات رمزنگاری باقی بماند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me