فناوری حمل و نقل خودمختار و فناوری بلاکچین: پیشرفت نظارت بر زنجیره تأمین

چشم انداز ناوگان حمل و نقل خودمختار در حال حاضر برای برخی از شرکت های حمل و نقل به واقعیت تبدیل شده است. Uber ، Waymo ، Tesla و Embark هستند همه روی این فناوری کار می کنند. در حالی که رانندگی خودمختار به خودی خود یک فناوری جالب است ، کاربرد آن در صنعت حمل و نقل بار حتی در صورت ترکیب با فناوری بلاکچین برای تدارکات زنجیره تامین ، پتانسیل بیشتری نیز دارد. در اینجا چشم انداز چگونگی تغییر حمل و نقل مبتنی بر بلاک چین در آینده زنجیره تأمین جهانی ارائه شده است.

این سیستم جدید چگونه کار خواهد کرد?

در حالی که بسیاری از پروژه های بزرگ بلاکچین (به عنوان مثال بیت کوین ، اتریوم و سایر پروژه ها) بر ساخت سیستم های پرداخت عمومی P2P متمرکز هستند ، بلاکچین برای صنعت حمل و نقل مستقل به عنوان یک سیستم لجستیک خصوصی B2B عمل می کند. معنی این امر این است که هرکسی به اطلاعات حمل و نقل دسترسی ندارد. در عوض ، فقط طرفین مربوطه در مسیر عرضه از جزئیات دقیق و به روزرسانی محموله ها مطلع هستند. تولیدکنندگان ، حمل و نقل ، حمل و نقل ، کارگزاران و مشتری نهایی تعدادی از طرفینی هستند که می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

بسیاری از کارشناسان صنعت زنجیره تأمین فکر می کنند که بلاکچین به دلیل پتانسیل آن برای حل بسیاری از مشکلات فعلی بازار ضروری است. اساساً ، یکی از بزرگترین عواملی که می تواند منجر به پذیرش بیشتر فناوری دفتر کل توزیع شود ، تکه تکه شدن صنعت حمل و نقل است.

در حال حاضر ، تطبیق به موقع حمل کنندگان و حمل و نقل بسیار دشوار است. فناوری دفتر توزیع شده با تطبیق حمل و نقل و حمل و نقل به کارآمدترین روشهای ممکن ، به بهینه سازی ناوگان حمل و نقل خودکار کمک می کند.

به عنوان مثال ، یک کامیون خودمختار که تازه تخلیه شده است می تواند از بلاکچین برای یافتن محموله جدید برای وانت در همان منطقه جغرافیایی استفاده کند. این البته به شرکت ها کمک می کند تا در وقت خود صرفه جویی کرده و احتمال کامیون های خالی را که باید مسافت های طولانی را برای حمل بار جدید طی کنند ، کاهش یا از بین ببرند.

بدون بلاکچین ، صف آرایی محموله بعدی برای شرکت های حمل و نقل کوچک تر ممکن است ساعتها یا حتی چند روز طول بکشد. با توجه به این مسئله واقعی است 90٪ شرکت های حمل و نقل از شش راننده یا کمتر استفاده می کنند. علاوه بر این ، تطبیق مبتنی بر موقعیت جغرافیایی با کاهش میزان سوخت مورد نیاز برای وانت و حمل محموله ها ، ناوگان را دوستدار محیط زیست می کند..

شرکتهای در حال توسعه این فناوری

Blockchain in Alliance Alliance (BiTA) سازمانی است که برای ارتقا ادغام فناوری بلاکچین در حمل و نقل کالا و صنایع حمل و نقل جهانی تشکیل شده است. برخی از بزرگترین شرکتهای جهان عضو BiTA هستند. نام های قابل توجه شامل FedEx ، UPS ، Uber Freight ، JD Logistics ، Salesforce ، SAP و بسیاری دیگر. هنگام بررسی طیف متنوعی از اعضا در BiTA ، مشخص است که تأثیر بلاکچین در حمل و نقل اتوماتیک و به طور کلی صنعت حمل و نقل به تقویت انواع همکاری ها در صنایع مختلف کمک می کند. جالب است که ببینیم چگونه شرکت ها سیستم های حمل و نقل مبتنی بر بلاکچین خود را توسعه می دهند و کدام سیستم عامل ها به استاندارد تبدیل می شوند. در حال حاضر ، بیشتر این پروژه ها هنوز در مراحل اولیه هستند. یکی از مهمترین نقشهای BiTA ایجاد استانداردهای بیشتر صنعت برای حمل و نقل مبتنی بر بلاکچین است. در حالی که این سازمان دارای چندین عضو اصلی صنعت است ، اما هنوز در مراحل اولیه تعیین استانداردهای خود از ماه مه 2018 است. به عنوان مثال ، FedEx فقط اخیراً در ژانویه 2018 اعلام شد که در تلاش است تا استانداردهای BiTA را ایجاد کند.

BiTA

مصرف کنندگان

برای مصرف کنندگان ، یک زنجیره تامین مستقل با پشتیبانی زنجیره بلوک احتمالاً به چند مزیت اصلی منجر می شود. حمل و نقل باید از انبار / تولید کننده تا مشتری نهایی سریعتر باشد. البته ، توانایی کامیون های خودمختار برای کار بدون توقف یکی از مزایای مصرف کنندگان است که می خواهند محموله ها را در یک بازه زمانی بسیار سریعتر دریافت کنند. علاوه بر این ، بلاکچین با بهبود کارایی مسیرهای حمل و نقل و سیستم تطبیق حمل و نقل / کامیون ، سطح دیگری از بهینه سازی زمان را اضافه می کند..

تأثیر مهم دیگر شفافیت بیشتر است. حمل و نقل مبتنی بر بلاکچین به مشتریان امکان می دهد بسته ها را ردیابی کرده و تدارکات را حتی از سیستم های ردیابی کنونی ارائه شده توسط شرکت هایی مانند UPS و FedEx شفاف تر کنند..

شرکت ها

همانطور که قبلاً ذکر شد ، شرکتهای حمل و نقل کوچکتر نقش مهمی در چشم انداز فعلی صنعت دارند. با استفاده از بلاکچین ، شرکتهای بزرگتر با سرمایه اضافی احتمالاً مزیت بیشتری خواهند دید. در نهایت ، شرکت های حمل و نقل کوچک برای ادامه رقابت باید مجبور به انطباق با تغییرات تکنولوژیکی شوند. عامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد استاندارد سازی است. اگر صدها شرکت بخواهند سیستم های تدارکاتی مبتنی بر بلاکچین اختصاصی خود را برای صنعت حمل و نقل بار ایجاد کنند ، در واقع مشکلات بسیار کمی برطرف خواهد شد.

کامیون

یکی از بزرگترین مزایای بلاکچین در صنعت حمل و نقل کالا توانایی هماهنگی تدارکات و برقراری ارتباط با سایر بخشهای زنجیره تأمین و همچنین سایر شرکتها خواهد بود. اگر بلاکچین به یک راه حل عملی تبدیل شود که به شرکت های کوچکتر نیز کمک کند تا زنجیره تامین خود را بهینه کنند ، شرکت های کوچکتر به احتمال زیاد باید در مورد استفاده از یک سیستم تطبیق مشترک توافق کنند.

این سناریو را مانند موفقیت در مبادله ارز رمزنگاری شده برای دستیابی به نقدینگی بدانید. صرافی های برتر همچنان رقابتی هستند زیرا تعداد زیادی از مردم به ارسال و دریافت معاملات از طریق صرافی ادامه می دهند. این منجر به مسابقات بهتر در بازه های زمانی کوتاه تر می شود. برای شرکت های حمل و نقل بخصوص شرکت های کوچکتر ، همکاری بلاکچین B2B یک امر ضروری است زیرا منجر به مسابقات حمل و نقل / کامیون بیشتری خواهد شد. به نوبه خود ، این امکان مزایایی مانند بهینه سازی زمان و منابع را فراهم می کند.

کامیون داران

در حالی که شرکت ها و مشتریان احتمالاً مزایای بسیاری از این تغییرات خواهند دید ، یک نگرانی احتمالی جابجایی مشاغل حمل و نقل به دلیل اتوماسیون است. طبق گزارشی از گلدمن ساکس ، صنعت راننده حرفه ای ایالات متحده به تنهایی می تواند 300000 شغل در سال را در طول دوره انتقال به رانندگی خودکار از دست بدهد. حتی اگر این امر احتمالاً مسائل اقتصادی اضافی را به وجود آورد ، درک موضوعات فعلی صنعت حمل و نقل به طور کلی نیز مهم است. برای مثال, نرخ اشتغال صنعت در حال حاضر بسیار کم است حتی با افزایش انگیزه های پولی و سود برای رانندگان CDL.

به دلیل افزایش کمبود راننده ، شرکت های تدارکاتی بدون نیاز به افزایش قیمت محموله ها در تلاشند تا همچنان سودآور باقی بمانند. در حالی که کامیون حمل و نقل مستقل در بلاکچین مسائل اقتصادی بالقوه جدیدی را برای کارگران ایجاد می کند ، می تواند برخی از این موارد را کاهش دهد که در غیر این صورت مصرف کنندگان نهایی به دلیل کمبود راننده با آن روبرو می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me