مراجعه به پزشک می تواند درد واقعی باشد. مگر اینکه به اندازه کافی خوش شانس باشید که در یکی از کشورهای اسکاندیناوی زندگی کنید ، جایی که همه چیز فقط در آن کار می کند ، برای بیشتر ما ، سفر به دکتر یک چرخه بیکران بوروکراتیک است. تلاش برای گرفتن وقت ملاقات ، تأیید بیمه ، جستجوی سوابق پزشکی. اگر حتی فکر کردن به آن باعث می شود معده شما در گره ها محکم شود ، قلب خود را بپذیرید … بلاک چین به زودی انقلابی در صنعت پزشکی ایجاد می کند.

بنابراین ، آرام بنشینید و آرام باشید. دیگر لازم نیست نگران جزییات صمیمی خود در اطراف شبکه باشید و یا اینکه توسط یک مسئول پذیرایی با حالت ترش دوباره آویزان شود. و ایمنی تجهیزات پزشکی که استفاده می کنید و داروهای مصرفی شما (با فرض قانونی بودن آنها) جای سوال نخواهد داشت.

زیرا صادقانه بگویم ، بین نشت داده ها ، سو mal رفتار و رسوایی های بیمه؛ اگر هرگز سیستم شکسته ای وجود داشته باشد که فریاد برطرف شود ، این مراقبت های بهداشتی است. و در حالی که بلاکچین دقیقاً یک ابرقهرمان نیست که مانند یک صاعقه از آسمان ها پایین می آید تا مشکلات جهان را برطرف کند. حتی گاهی اوقات کوچکترین جزئیات نیز می تواند زندگی ما را بهتر کند.

بلاکچین ممکن است هنوز درمانی برای سرطان نداشته باشد. اما این می تواند یک لایه بسیار ضروری از کارایی ، حریم خصوصی و امنیت را به زندگی ما اضافه کند و فقط بلعیدن کل روند دردناک مراجعه به پزشک را آسان کند. بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

ایمن نگه داشتن سوابق بهداشتی

چندین شرکت بلاکچین در حال کار بر روی راه حل هایی برای بهبود مدیریت سوابق مراقبت های بهداشتی خصوصی هستند. به همان روشی که حساب ارز رمزنگاری شده شما از کلید عمومی به جای نام استفاده می کند ، سوابق پزشکی شما می توانند به صورت ایمن ذخیره شوند و به راحتی برای اشخاص مجاز قابل دسترسی باشد.

آزمایشگاه های اعزامی در حال ایجاد یک پروتکل بلاکچین آماده برای شرکت است که می تواند هر نوع داده را صرف نظر از اندازه ذخیره کند. مدیر امور مالی ایوان گلدنسون می گوید:

“سیستم پزشکی ما نه تنها منسوخ شده است ، بلکه بسیار بزرگ و موفق است که پنهان و بی حرکت شده است. هیچ پیچ و مهره ای برای رفع داروسازی بزرگ یا مراقبت های بهداشتی یا تحقیقات پزشکی وجود ندارد ، اما فناوری دفتر کل مشترک یک راه حل طبیعی برای بهبود بسیاری از بدترین مشکلات خود ارائه می کند: عدم شفافیت ، ناکارآمدی و دیوان سالاری. ”

بلاکچین همچنین می تواند سوابق پزشکی را ایمن نگه داشته و از دستکاری آنها جلوگیری کند. یا همانطور که هوارد اورلوف از مشاوره گله به صراحت می گوید: “دو نفر و یک وکیل هرگز نمی توانند وارد مطب پزشک شوند و پرونده های پزشکی را بردارند … حتی از طرف رئیس جمهور ایالات متحده!”

فناوری های دفتر مشترک مانند بلاکچین می تواند کارایی بسیاری از جنبه های صنعت پزشکی را تا حد زیادی بهبود بخشد. از نگهداری سوابق گرفته تا زمانبندی بیمار ، سهولت انتقال اطلاعات و اطمینان از مواردی مانند HIPAA و GDPR.

نشان, به عنوان مثال ، انتشار یک بلاک چین سازگار با HIPAA برای ذخیره داده های EHR / EMR به طور ایمن در محیطی که مالک (بیمار) کنترل کاملی بر داده ها دارد. برخلاف بسیاری از شرکت های بلاکچین ، تیم رهبری Embleema بیش از 100 سال تجربه صنعت بهداشت و درمان دارد. و آنها دریافتند که فناوری بلاکچین راه حل مناسبی برای ذخیره و دسترسی ایمن سوابق و داده های پزشکی فراهم می کند.

بهبود کارایی و ارتباطات

رئیس و بنیانگذار Praveen Suthrum سرویس های بعدی, یک شرکت مدیریت و فناوری مراقبت های بهداشتی که با پزشکان و مدیران همکاری می کند ، می گوید: “صنعت پزشکی در سیلوهای وسیع فعالیت می کند. سیستم ها با یکدیگر صحبت نمی کنند حتی اگر داده ها با کمک EHR دیجیتالی شوند ، سیستم ها با یکدیگر صحبت نمی کنند. داده قفل شده است ردیابی زنجیره تأمین دارو و پزشکی ناشناخته است. بلاکچین این امکان را دارد که جریان اطلاعات پزشکی را به روشی ایمن تنظیم کند. ”

بنابراین ، شما می دانید وقتی برای قرار ملاقات با یک متخصص حاضر می شوید و باید فرم جدیدی را پر کنید ، مشخصات خود را برای پنجاهمین بار ارائه دهید ، یا با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید و در صف تکرار “زمزمه های بی دقت” تکرار کنید؟ فناوری Blockchain همه اینها را برطرف می کند ، به شما این امکان را می دهد که فقط ظاهر شوید و شروع به کار کنید.

داده های شما بین پزشکان و ارائه دهندگان امن و قابل حمل خواهد بود.

مبارزه با داروهای تقلبی

“جف استولمن” از “می گوید:” داروهای تقلبی سالانه بیش از یک میلیون نفر را در سراسر جهان می کشد RM M. “با ردیابی کلیه معاملات دارویی در بلاکچین ، به راحتی می توان تشخیص داد که چه زمانی یک شرکت کالای بیشتری از آنچه خریداری کرده است می فروشد. شرکتی که این کار را انجام می دهد احتمالاً کالای تقلبی یا رقیق شده را به بازار وارد می کند زیرا توضیح دیگری در مورد توانایی فروش کالای بیشتر از آنچه خریداری می کنند وجود ندارد. “

پروژه های بی شماری در حال انجام است تا راه حلی برای این امر تدوین شود. یک شبکه راه حل زنجیره حضانت, به عنوان مثال ، برای ایمن سازی زنجیره تأمین پزشکی و مبارزه با داروهای تقلبی طراحی شده است. این شرکت همچنین به دنبال کاهش تهدیدات در احراز هویت دارویی و سریال سازی تجهیزات پزشکی است. استفاده از فناوری بلاکچین سیستم پایان کار برای پایان فرایند توزیع را فراهم می کند.

اجازه برای تشخیص خود

سرانجام ، بلاکچین با حذف کامل نیاز به پزشکان از طریق تشخیص خود ، انقلابی در صنعت پزشکی ایجاد خواهد کرد.

خوب ، شاید نه مگر اینکه بلاکچین واقعاً ابرقدرت داشته باشد ، برای آینده قابل پیش بینی هنوز به پزشکان و جراحان احتیاج خواهیم داشت. در حقیقت ، هنگام از بین بردن خطاهای انسانی در طی اقدامات جراحی یا کمک به تشخیص ، رباتیک و هوش مصنوعی برتری در بلاکچین دارند..

اما وقتی زنجیره بلوک و هوش مصنوعی با هم متحد می شوند ، اتفاقات جالبی می افتد. آرون ویک یک عضو هیئت مشاوره برای C3D پزشکی LLC, شرکتی که با ایجاد یک بلاکچین مبتنی بر مصرف کننده برای انتقال داده های تعامل بین ارائه دهندگان ، قابلیت های تحقیق در آینده را بررسی می کند. او می گوید:

“ما اولین آزمایش تعامل دارویی ژنتیکی مستقیم به مصرف کننده را ایجاد خواهیم کرد که برای آگاهی افراد از داروهای موثر و بی اثر و همچنین تداخلات خطرناک طراحی شده است.”

آیا تا به حال علائم خود را گوگل کرده و با لیستی از شرایط تهدید کننده زندگی خود را تشخیص داده اید؟ یا عوارض جانبی دارو را بررسی کرده و به خود تپش قلب داده اید؟ دیگر نیازی به این کار نیستید بلاکچین انقلابی در صنعت پزشکی ایجاد خواهد کرد ، و این در حال حاضر آغاز شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me