چگونه بلاکچین می تواند فقر را در کشورهای جهان سوم از بین ببرد

برای اولین بار در تاریخ ما ، با خطر به نظر رسیدن یک مسابقه مشتاق در یک مسابقه زیبایی ، از بین بردن فقر در کشورهای جهان سوم ممکن است در دسترس ما باشد. این فقط یک پاسخ مفرط دیگر به قاضی پیر در یک هیئت نیست ، بلکه یک سناریوی واقعی ، قابل دستیابی و ممکن برای دنیای ما است. بلاکچین می تواند فقر را در کشورهای جهان سوم ریشه کن کند.

تامل در مورد مشکلات کشورهای در حال توسعه ، البته بسیار طاقت فرسا است ، و عظیم بودن کار غیرقابل انکار است. سیل ، قحطی ، بیماری ، فقر ، درگیری ، فساد ، کمبود منابع اساسی مانند آب روان و برق … این یک لیست غیرقابل جمع است از موضوعاتی که هنوز هیچ کس توانایی مقابله با آنها را ندارد – یا شاید نه ابزار.

وارد بلاکچین شوید

اردوگاهی در حال رشد است که از افراد ناخوشایند استفاده می کند و از لکه زدن در چهره امیدهای خوش چشم که مزایای بلاکچین را برای همه مشکلات ما بازگو می کنند لذت می برد. و تا حدودی یک نکته دارند. به تازگی بازاریابی برای بلاکچین بر روی استروئیدها انجام شده است ، بنابراین وقتی بسیاری از ایده های وعده داده شده در روزنامه های سفید نتوانند ظاهر شوند ، ناامیدی ایجاد می شود.

اما به یاد داشته باشید که هنوز روزهای اولیه بلاکچین است. در ابتدا اینترنت نیز مورد تمسخر قرار گرفت و اکنون بدون آن نمی توان به زندگی فکر کرد. فناوری Drone گران و غیرضروری در نظر گرفته شد – اکنون در حال حل مشکلات دنیای واقعی است.

البته ، وقتی هر چیزی بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد ، این مسئله را برای حمله منتقدانی که به دلیل آسیب پذیری های خود تمیز می کنند باز می گذارد. به جای لذت بردن از گردش در بلوارهای پاریس در بهار ، بسیاری از جهانگردان پایتخت فرانسه را ترک می کنند که چرا مونالیزا خیلی کوچک است همین اتفاق برای بلاکچین می افتد.

شان مولچندانی ، رئیس امنیت در Aricent توضیح می دهد: “ما به اوج انتظارات متورم رسیده ایم.” اما بلاکچین در مسیر درست حرکت می کند … خواه سرعت آهسته تر از آنچه مردم انتظار داشتند قدم بگذارد یا نه. و بلاکچین می تواند فقر را در کشورهای جهان سوم ریشه کن کند ، به روش های دیگر.

اجازه ورود مالی

یکی از بزرگترین موانع ایجاد فاصله بین فقیر و غنی ، دسترسی به سیستم بانکی است. در حقیقت, شمول مالی عاملی اساسی در کاهش فقر محسوب می شود. در حال حاضر ، یک درصد نگران کننده از جمعیت جهان هنوز بدون بانک باقی مانده است. اما تنها فناوری بلاکچین نیست که می تواند تفاوت ایجاد کند.

طبق گزارش بانک جهانی ، حدود 1 میلیارد بزرگسالانی که از نظر مالی مستثنی هستند تلفن همراه دارند و حدود 480 میلیون نفر به اینترنت دسترسی دارند. این وقتی با زنجیره بلوک مرتبط شود پیامدهای عظیمی دارد.

به عنوان چری بلر ، بنیانگذار بنیاد زنان چری بلر اشاره می کند ، “رایانه ها یک رویای دور هستند اما تلفن همراه یک واقعیت فوری است.” بلاکچین همراه با فناوری موبایل می تواند بدون بانک را در شبکه قرار دهد زیرا نیازی به نگهداری شعب یا سایر زیرساخت های پرهزینه نیست.

مطابق با اقتصاددان جهانی, دکتر جان ادموندز ، فناوری بلاکچین می تواند بخشهایی از اقتصاد جهانی را که قبلاً هرگز فعال نبوده اند ، باز کند ، زیرا امکان انجام تراکنشهای خرد را فراهم می کند. او می گوید در حالی که هیچ بانکی با پرداخت یک دلار چک را نقد نمی کند ، “بعضی اوقات یک دلار تمام آنچه فرد نیاز دارد” است.

ادموندز به عنوان یک استاد مالی کالج بابسون که بیشتر کار خود را صرف مطالعه اقتصاد آمریکای لاتین کرده است ، بسیار مشتاقانه است که توانایی بلاکچین در ایجاد فرصت های ارزشمند جدید و ایجاد سطح بازی در این قسمت از جهان را دارد..

و او تنها نیست.

کسب درآمد از تراکنش های خرد

جرمی اپستاین ، مدیر عامل شرکت هرگز بازاریابی را متوقف نکنید, یک آژانس بازاریابی برای استارت آپ های بلاکچین موافقت می کند. “ارزهای رمزنگاری شده امکان اختصاص ارزش به اقلام با قیمت کمتر و کوچکتر را فراهم می کنند … شما می توانید به میزان مقرون به صرفه مبلغ 0.0000001 ارز رمزنگاری شده را حتی برای مقدار کمی داده جبران کنید.”

این نوع معاملات خرد به بانک های غیر بانکی اجازه می دهد تا در تجارت جهانی شرکت کنند. اپستین ادامه می دهد: “برای سیستم بانکی سنتی سودآوری کمتر از حد مجاز به مشتریان ، بی فایده است” ، اما با داشتن ارز رمزنگاری شده ، یک کشاورز فقیر در کنیا یا زیمبابوه می تواند اعتبار مالی را فقط با داشتن ارز رمزپایه در کیف پول خود و اثبات مالکیت خود ثابت کند. این کل بازار موجود را برای شرکتها باز می کند و به افراد بیشتری امکان دسترسی به کالاها و خدمات بیشتری را می دهد. “

رهبر بلاکچین نوآوری جهانی در EY پل برودی می افزاید: “ارزهای رمزپایه فرصتی عظیم برای توانمند سازی و اتصال افرادی است که امروز ممکن است توسط سیستم بانکی و قانونی کنونی نادیده گرفته شوند. فرصتی برای فعال کردن تعاملات مالی در میان افرادی که ممکن است به م institutionsسسات مالی سنتی یا معتبر دسترسی نداشته باشند وجود دارد. “

پرورش وام های خرد و تجارت خرد

به لطف توانایی بلاکچین در ثبت کوچکترین معاملات ، وام های خرد می تواند طنابی برای بسیاری از افراد فراهم کند تا خود را از فقر خارج کنند. در حالی که وام های کوچک در سراسر جهان نام بدی پیدا کرده است ، به لطف ارتباط با نرخ بهره بالا و کوسه های وام خشن ، این بازیگران بد می توانند از تصویر حذف شوند.

ادموندز توضیح می دهد که حسابداری بلاکچین هزینه مدیریت وام را “تا 90 درصد یا بیشتر” کاهش می دهد. این امر می تواند برای وام های خرد برای مدیریت حساب های بیشتر ، خدمات خود را به تعداد بیشتری از وام گیرندگان گسترش دهد.

تجارت خرد همچنین دنیایی از امکانات را برای افرادی که در کشورهای فقیر زندگی می کنند ، فراهم می کند ، کشاورزی یکی از موارد اصلی استفاده است. فناوری Blockchain به فروشندگان فردی اجازه می دهد تا بازار را پیدا کنند و به بازار بروند ، با قیمت مناسب و بدون نشانه گذاری یا واسطه های غیر ضروری تجارت کنند..

آنها همچنین می توانند مقادیر کوچکی از چند کیلو پیاز را معامله کنند زیرا اندازه تجارت که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است هنگام استفاده از فناوری بلاکچین بسیار کوچکتر می شود.

ایجاد شفافیت و ریشه کن کردن فساد

با وجود هر سابقه در دفتر کل ، شفاف و قابل مشاهده برای همه ، بلاکچین می تواند پاسخگویی را در هر حلقه زنجیره ای اعمال کند. بنابراین ، جایی که خلاف کاران و رشوه برای دوره مقدماتی است ، می توان فساد را در گذشته رها کرد. این نه تنها باعث می شود که معامله گران به طور عادلانه غرامت دریافت کنند ، بلکه باعث کاهش هزینه ها برای کاربر نهایی نیز می شود.

ثبت همه تعاملات در یک دفتر تغییرناپذیر و عمومی به معنای این است که هر معامله ردپایی از خود برجای می گذارد. قراردادهای هوشمند نیاز به تعامل انسانی (و احتمال دستکاری یا جعل) را برطرف می کند و اطمینان حاصل می کند که پرداختهای برگشت ناپذیر انجام می شود.

سایر اسناد کلیدی ، مانند عنوان زمین و اسناد نیز می توانند در بلاکچین ذخیره شوند. این می تواند از تصرف اراضی که همیشه به ضرر فقرا بوده جلوگیری کند و کشاورزان مقیاس کوچک و بازرگانان مستقل را از خانه های خود بیرون کند.

همچنین تعداد ICO های فزاینده ای وجود دارد که با چالش تقلب در انتخابات جهانی روبرو می شوند. با استفاده از فناوری موبایل و بلاکچین ، رأی دهندگان می توانند در جغرافیای وسیعی شرکت کنند و بدون ترس از ایجاد رعب و وحشت ، آرا their خود را بدهند. و هنگامی که رای آنها صادر شد ، ضد دستکاری است.

این ممکن است به ملت های در حال توسعه کمک کند تا انتخابات آزاد و عادلانه ای را که به آنها وعده داده شده است به دست آورند ، نه انتخابات با هرج و مرج ، قیام و مستبدان سیاسی که تمایلی به لغو قدرت ندارند.

ارائه اتصال بدون شکست

طبق گفته مدیر عامل شرکت RightMesh ، جان لیوتیه ، تقریباً چهار میلیارد نفر در سراسر جهان هنوز دسترسی مستمر به اینترنت ندارند – و کسانی که در بهترین حالت به یک اتصال کوچک دست پیدا می کنند. این بدان معنی است که آنها به طور دائمی از مزایای اجتماعی و اقتصادی که اتصال فراهم می کند حذف می شوند. او مشتاقانه می گوید: “ما یک فرصت منحصر به فرد برای تغییر داستان فراوانی اقتصادی داریم.”.

RightMesh قصد دارد با استفاده از توانایی های بلاکچین ، بدون نیاز به دسترسی به اینترنت ، اتصال را در سراسر جهان فراهم کند. سیستم “شبکه مش” آنها به تلفن های همراه اجازه می دهد تا مستقیماً از طریق بلاکچین و بدون نیاز به ISP به هم متصل شوند. رمز RMESH به عنوان مشوقی در تلاش برای تشویق کاربران به مشارکت در شبکه اتصال همتا به همتا عمل می کند..

پیامدهای این امر گسترده است. حتی افرادی که دسترسی به اینترنت دارند نیز از شرایط تخفیف معاف نیستند. توفان ، زلزله ، سیل – در صورت بروز یک فاجعه طبیعی ، مانند سال گذشته در پورتوریکو ، اتصال ثابت می تواند جان بی شماری را نجات دهد.

برق در جایی که بیشتر به آن نیاز است

1.2 میلیارد طبق آژانس بین المللی انرژی (IEA) مردم هنوز از دسترسی به برق برخوردار نیستند. اینها عمدتا کسانی هستند که در مناطق روستایی در سراسر آسیا و جنوب صحرای آفریقا زندگی می کنند. در اینجا نیز بلاکچین می تواند پاسخ را ارائه دهد.

تامین مالی و توزیع انرژی در حال حاضر توسط آژانسهای بزرگ و متمرکز دولتی و سازمانهای غیردولتی تنگنا شده است ، و یک سیستم ناکارآمد که اجرای آن سالها به طول می انجامد. ICO های انرژی مانند Ethereum-based ImpactPPA, به سرمایه گذاران منفرد اجازه می دهد تا تولید انرژی پاک جهانی را تأمین و تسریع کنند و تولید انرژی را به دست آورند.

آنها می توانند انرژی مورد نیاز خود را از طریق یک مدل توکن فراهم کنند که به جامعه خود اجازه می دهد تا تصمیم بگیرند چه زمانی و از کجا بودجه پروژه ها تأمین شود.

بلاک چین می تواند فقر را در کشورهای جهان سوم از بین ببرد

بلاکچین می تواند فقر را در کشورهای جهان سوم ریشه کن کند (با صدای متزلزل از تریبون تحویل داده شود). اما مانند هر چیزی که به دست انسان مانده است ، اینکه آیا ما تصمیم می گیریم که از پتانسیل آن برای خوب استفاده کنیم ، باید مشخص شود. و گرچه بسیاری از ایده های عالی در حال حاضر اندکی بیشتر از PDF های میزبانی شده در وب سایت های جذاب هستند ، اما امیدواریم که طولی نکشید که بهترین ها شروع به کار می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me