مقاومت در برابر سانسور بیت کوین توضیح داده شده است

مقاومت در برابر سانسور

یکی از بزرگترین ویژگیهای بلاکچین غیرمتمرکز مقاومت در برابر سانسور است. با پول موجود در حساب بانکی شما ، شخص ثالث کنترل مکان و زمان ارسال آن را دارد. با بیت کوین می توانید بدون ترس از دخالت دولت به هر آدرسی که دوست دارید پول ارسال کنید. با این حال ، آزادی نظم طبیعی جهان نیست. مبارزه با ظلم و سانسور نبردی همیشگی است. در حالی که بیت کوین سابقه مهمی در دور زدن سانسور دارد ، ما تهدیدهای همه جانبه علیه ارز رمزپایه و سطح مقاومت آن را بررسی خواهیم کرد.

ویکی لیکس

در سال 2010 ، دولت ایالات متحده به پردازنده های پرداخت مانند Visa و Mastercard برای جلوگیری از پرداخت به ویکی لیکس فشار آورد. در پاسخ ، جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس ، می خواست به جای آن پرداخت Bitcoin را بپذیرد. با این حال ، در آن زمان ، ساتوشی ناکاموتو نمی خواست ویکی لیکس با استفاده از شبکه بیت کوین استفاده کند. ساتوشی گفت: “این پروژه باید به تدریج رشد کند تا نرم افزار در طول مسیر تقویت شود. من این درخواست را به ویکی لیکس می دهم که سعی نکنند از بیت کوین استفاده کنند. بیت کوین یک جامعه بتا کوچک در ابتدای راه است. “

آسانژ توافق کرد که در آن زمان از بیت کوین استفاده نکند اما کمک های مالی در نهایت در سال 2011 افتتاح شد

WikiLeaks اکنون کمکهای ناشناس Bitcoin را در 1HB5XMLmzFVj8ALj6mfBsbifRoD4miY36v می پذیرد

– ویکی لیکس (wikileaks @) 14 ژوئن 2011

ویکی لیکس در نهایت بیش از 4000 بیت کوین را به دلهره دولت آمریکا دریافت کرد. با توجه به افزایش قیمت از سال 2011 ، بدون شک ممنوعیت پردازش کارت اعتباری در برابر ویکی لیکس نتیجه عکس مورد نظر را داشت. آسانژ مطمئناً از نتیجه کار خوشحال شد و از دولت ایالات متحده تشکر کرد.

من عمیقاً از دولت ایالات متحده ، سناتور مک کین و سناتور لیبرمن برای فشار دادن ویزا ، مسترکارد ، پیال ، AmEx ، Mooneybookers و دیگران ، برای ایجاد محاصره بانکی غیرقانونی علیه WikiLeaks از سال 2010 شروع می شود. این باعث شد که ما در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم – با > 50000٪ بازده. pic.twitter.com/9i8D69yxLC

– جولیان آسانژ (@ JulianAssange) 14 اکتبر 2017

ویکی لیکس و Coinbase

در سال 2018, Coinbase فروشگاه ویکی لیکس را مسدود کرد حساب از انجام معاملات در صرافی ارز رمزنگاری شده. کوین بیس گفت که آنها “از نظر قانونی موظف به اجرای سازوکارهای انطباق نظارتی هستند.” Coinbase همچنین گفت که ویکی لیکس “خدمات ما را نقض می کند و ما متاسفیم که به شما اطلاع می دهیم دیگر نمی توانیم به شما خدمات دسترسی داشته باشیم.”

گفته شد که Coinbase به نابودی شرکت های پرداخت سانسور کمک می کند ، نه اینکه به آنها بپیوندید. مقاومت در برابر سانسور را به تعادل برسانید ، آن را در تاریکی رها نکنید. اما ویکی لیکس احساس می کند که از اوج اخلاقی بالایی برخوردارند و خواستار “محاصره جهانی Coinbase در هفته آینده به عنوان عضوی نامناسب از جامعه رمزنگاری” هستند. کنایه در اینجا حیرت انگیز است زیرا ویکی لیکس ، وب سایتی که بیت کوین را رواج می دهد ، مورد حمله Coinbase ، یک شرکت قرار می گیرد. محبوب بیت کوین.

توانایی Coinbase در ممنوع کردن یک شرکت خاص تنها یکی از بسیاری از حملات احتمالی علیه بیت کوین است. در حالی که ویکی لیکس هنوز هم اهدا می کند در بیت کوین ، Litecoin ، Zcash ، Monero و Ethereum ، به نظر می رسد که آنها برای یافتن دارایی های ارز رمزنگاری شده باید به جای دیگری مراجعه کنند.

خودپرداز بیت کوین

اگر شما از استفاده از مبادلات جلوگیری کرده اید ، همیشه می توانید به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود مراجعه کنید. گرچه برای مبالغ هنگفت ایده آل نیست ، اما هیچ کس نمی تواند مانع دریافت بیت کوین و رفتن به یک دستگاه خودپرداز بیت کوین برای تبدیل سکه به پول نقد شود. به این ترتیب ، بیت کوین با اجازه دادن به پرداخت هایی که ممکن است غیرممکن باشد ، علیه سانسور مبارزه می کند.

متأسفانه ، تا زمانی که رقابت بیشتری در بازار خودپردازهای بیت کوین وجود نداشته باشد ، دستگاه ها اغلب مشکل هزینه های کلاهبردار و نرخ ارز بدتر از نرخ بازار را دارند.

گمنامی

دستگاه خودپرداز بیت کوین که به صورت ناشناس استفاده می شود به مقاومت در برابر سانسور بیت کوین کمک می کند. اگر کیف پول بدون ارائه اطلاعات شخصی تهیه می کنید ، باید بتوانید بیت کوین را ارسال و دریافت کنید در حالی که هویت واقعی خود را پنهان می کنید. با این حال ، اگر بیت کوین را در صرافی پیروی از KYC به دست آورید ، مطمئن باشید که دولت ها می توانند کلیه معاملات شما را در بلاکچین ردیابی کنند..

وقتی بیت کوین با Monero و Zcash مقایسه می شود ، تأکید بسیار کمتری بر معاملات ناشناس می گذارد و امکان سانسور بیشتر را فراهم می کند. در حالی که دولت ها نمی توانند معاملات بیت کوین را متوقف كنند ، اما قطعاً پس از اتمام معامله می توانند پس از شما بیایند.

مدل حکمرانی

روش دیگر برای سانسور بالقوه ارز رمزنگاری شده از طریق حاکمیت است. به روزرسانی نرم افزار ، تغییر قوانین یا انحراف بلاکچین از راه های کنترل معاملات است. ناپدید شدن Satoshi یک مزیت عظیم برای بیت کوین در این زمینه فراهم می کند. توسعه دهندگان و ماینرها قبل از اینکه بتوانند تغییری در پروتکل بیت کوین ایجاد کنند باید به اجماع قاطع برسند. در حالی که تیم های متمرکز توسعه به سرعت به روزرسانی می کنند ، با هزینه سانسور ، به طور بالقوه به شکل یک چنگال سخت ، همراه است.

ارزهای رمزپایه مقاوم در برابر سانسور باید دارای بلاکچین غیرقابل تغییر باشند. برخلاف Ethereum ، که معاملات خود را با استفاده از یک چنگال به عقب بازگرداند ، تاریخ بیت کوین کاملاً در بلاکچین آن نوشته شده است. اگر یک چنگال بتواند معاملات شما را معکوس کند ، این زمینه را برای سانسور باز می کند.

معدن

به دلیل استخراج ASIC ، سطح تمرکز در استخراج بیت کوین ایده آل نیست. با ایجاد بازیکنان بزرگ در مزارع استخراج معدن گران قیمت ، افراد کمتری در روند استخراج شرکت می کنند. با این حال ، با تمرکز بیشتر معدن ، احتمال تبانی و حمله 51٪ افزایش می یابد. در حال حاضر ، ماینرها به دلیل سود حاصل از صرف استخراج بیت کوین ، دلیلی برای تبانی و حمله به بلاکچین ندارند. با این حال ، برای مقاومت در برابر سانسور ، بیت کوین می خواهد در موقعیتی قرار بگیرد که از نظر لجستیکی نتواند تسلیم قدرت شکننده شدید شود.

مثالی از سکه با مقاومت در برابر سانسور کمتر Bitcoin Cash است. از آنجا که از الگوریتم استخراج مشابه بیت کوین استفاده می کند ، استخرهای بزرگ استخراج بیت کوین می توانند از نظر تئوریک 51٪ به بیت کوین کش حمله کنند. با این حال ، هدف اصلی یک مزرعه بزرگ استخراج معدن سودآوری است. حمله به Bitcoin Cash اگرچه عملی است ، اما در نهایت اتلاف قابل توجهی از پول است. ماینرها انگیزه ای برای استفاده از وقت و انرژی برای از بین بردن بیت کوین کش ندارند. اگرچه از منظر مقاومت در برابر سانسور ، بیت کوین کش به دلیل آسیب پذیر بودن از کار می افتد.

هزینه ها

اگر هزینه های استفاده از شبکه بیت کوین برای بسیاری از کاربران به طور منفی گران شود چه؟ آیا نوعی سانسور برای جلوگیری از پرداخت از کسانی است که پول کمتری دارند؟ هنگامی که هزینه های شبکه بیت کوین در اوج محبوبیت افزایش یافت ، بسیاری از افراد برای جابجایی پول شروع به مبادله بیت کوین با Litecoin کردند. با این حال ، چنین معامله ای یکبار علیه استفاده از شخص ثالث باعث شکست مقاومت در برابر سانسور می شود. بیت کوین مطمئناً نیاز به ادامه بررسی راه های مقیاس گذاری معاملات در شبکه و در عین حال پایین نگه داشتن هزینه ها دارد. شبکه رعد و برق در حال حاضر بهترین شرط بندی است. متأسفانه نگرانی در مورد تمرکز و سانسور با رعد و برق نیز وجود دارد.

نتیجه

هنگامی که با شایعات مقاومت در برابر سانسور با سایر ارزهای رمزپایه مقایسه می شود ، بیت کوین جلوتر می رود. هیچ سکه دیگری نمی تواند همان سطح قابلیت اطمینان و عدم تمرکز Bitcoin را داشته باشد. مدل حاکمیت ، بلاکچین تغییرناپذیر و توانایی تصفیه از طریق دستگاههای خودپرداز همه در سطح آزادی بیت کوین است. با این حال ، هنوز کارهایی برای انجام وجود دارد. مبادلات شخص ثالث ، استخراج کنندگان ، هزینه ها و دولت ها همه تلاش می کنند تا Bitcoin را تحت فشار قرار دهند. با این وجود ، علی رغم همه تهدیدهای احتمالی ، سکه به طور همزمان در یک بلوک متصل می شود ، بدون وقفه ، و بدون اشخاص ثالث سانسور معامله شما.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map