فناوری Blockchain در حال حاضر با ایجاد صنایع کاملاً جدید ، تأثیر عمده ای در دنیای تجارت دارد. استخراج بیت کوین کاملاً جالب ترین و سودآورترین فرصت های جدید است. این که آیا شما یک کارآفرین با بودجه هستید یا سرمایه زیادی برای خرج کردن در یک عملیات استخراج دارید ، در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید قبل از شروع عملیات استخراج مورد توجه قرار گیرد و اینکه چگونه می توانید از یک عملیات استخراج موفق بهره مند شوید.

مواردی که قبل از شروع باید در نظر بگیرید

خطرات قانونی

یکی از اولین اقداماتی که باید در نظر گرفت این است که آیا استخراج بیت کوین در محل زندگی شما قانونی است یا خیر. در برخی کشورها ، عملیات استخراج بیت کوین کاملاً متوقف شده است. قبل از تدوین استراتژی ، باید درک بهتری از برخی از خطرات قانونی و چشم انداز نظارتی شروع عملیات استخراج در کشور خود داشته باشید..

سرمایه گذاری سخت افزار

عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت مانع ورود معدن است. به خاطر داشته باشید که انتخاب بین پردازنده ها ، پردازنده های گرافیکی یا ASIC تنها به میزان هزینه شما بستگی ندارد بلکه غالباً به دلیل مجاز بودن انواع استخراج توسط خود پروژه ها تعیین می شود. به عنوان مثال ، BTC امکان سخت افزار ASIC را فراهم می کند ، اما BCG اجازه نمی دهد. ارزهای رمزپایه بیشتری شروع به استفاده از الگوریتم های مقاوم در برابر ASIC می کنند. این الگوریتم های جدید هش کردن مزایای ASIC را برداشته و GPU ها را به گزینه ای اقتصادی تر تبدیل می کند. این می تواند برای ماینرهای سطح پایین که نمی خواهند 1000 دلار برای خرید تجهیزات استخراج معدن سرمایه گذاری کنند ، چیز خوبی است. با این حال ، این کار همچنین باعث می شود کارآفرینان با پول زیاد بتوانند در مقیاس استخراج کنند.

انتخاب بهترین رمزنگاریهای معدنی

روند الگوریتم اجماع

یکی از بزرگترین مواردی که باید در نظر گرفت این است که شما از الگوریتم اجماع ارز رمزنگاری شده که قصد دارید در آینده استخراج کند استفاده می کند. البته اگر در حال حاضر پروژه ای از Proof-of-Stake استفاده می کند ، ارز رمزنگاری شده آن غیرقابل استخراج است. همچنین ، پروژه های اثبات کار بیشتری به سمت الگوریتم های اجماع PoS یا ترکیبی حرکت می کنند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که از این تغییرات مطلع هستید. صرف اینکه یک رمزنگاری داده شده در حال حاضر قابل استخراج است ، به این معنی نیست که برای همیشه به همین ترتیب باقی خواهد ماند.

ارزش در برابر ریسک

یک سوال مهم که باید هنگام انتخاب سرمایه گذاری در هر مشاغل بپرسید این است که چگونه تلاش ها و سرمایه امروز سرمایه گذاری شده منجر به سود طولانی مدت در آینده می شود؟ به عنوان مثال ، ممکن است ایده خوبی برای استخراج ارز رمزنگاری شده ای که فکر می کنید بیش از حد ارزش گذاری شده باشد نباشد. با این حال ، این هنوز هم می تواند گزینه بهتری نسبت به استخراج ارز رمزپایه ای باشد که کم ارزش است. این به این دلیل است که گاهی اوقات عوامل دیگری مانند افزایش دشواری و کاهش پاداش بلوک می تواند به این معنی باشد که هزینه های (به عنوان مثال خرید سخت افزار و پرداخت قبض های انرژی) صرف استخراج برخی ارزهای رمزپایه می تواند منجر به ضرر خالص عملیاتی شود.

عرضه پولی

تأمین یک ارز مشخص ممکن است مهمترین عامل تعیین کننده هنگام بررسی ارز رمزنگاری شده برای آن باشد. اینکه آیا پروژه های جدید ارزهای رمزپایه باید یک توکن بزرگ یا کوچک داشته باشند یا خیر ، بحث داغی است. با این وجود ، آماری که برخی معدنچیان جدیدتر ممکن است فراموش کنند از نزدیک مورد بررسی قرار دهند ، است عرضه در مقابل حداکثر عرضه.

برخی از پروژه های مهم مانند Ethereum و Monero حداکثر تأمین را ندارند. در نتیجه ، حتی موفقیت آمیز بودن عملیات استخراج معادن ممکن است به دلیل افزایش در دسترس بودن ، لزوما به مقدار مورد انتظار کارگران معدن نرسد. از طرف دیگر ، برخی از رمزنگاری ها که حداکثر عرضه را دارند که ممکن است نتوانند با تقاضای تورم طبیعی مطابقت داشته باشند. در هر دو سناریوی شدید ، استخراج ارزهای رمزنگاری شده به عنوان بخشی از استراتژی بلند مدت ساخت نمونه کارها می تواند خطرناک باشد.

فواید

HODL یا تجارت

یکی از بزرگترین مزایای استخراج رمزنگاری در خرید آن این واقعیت است که یک استخراج کننده می تواند ، به دلیل نداشتن اصطلاح بهتر ، پولی را ایجاد کند که قبلاً وجود نداشته است. این امر باعث می شود که تصمیم گیری در مورد کار با سکه های استخراج شده نسبت به تصمیم گیری در مورد کار با سکه های خریداری شده ، تا حدودی کمتر یک تصمیم احساسی باشد. با این حال ، از آنجا که قیمت ها در طول تاریخ بسیار بی ثبات بوده اند ، استخراج بیت کوین اغلب می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. در برخی موارد ، ممکن است ایده خوبی باشد که ارز رمزنگاری شده استخراج شده را با ارز دیجیتال دیگر یا ارز فیات معامله کنید. در موارد دیگر ، بهتر است HODL یک ارز رمزنگاری شده استخراج شده و منتظر بمانید که آیا ارزش آن با گذشت زمان افزایش می یابد یا خیر.

می توانید برخی از تجزیه و تحلیل های فنی را انجام داده و در مورد سودهای کوتاه مدت در انتظار بلند مدت یک توکن مشخص مطالعه کنید. اما بسیاری از عوامل غیرقابل پیش بینی بازار وجود دارد که تعیین ارزش قیمت را تحت تأثیر قرار می دهد. در بیشتر موارد ، اتخاذ بهترین تصمیم (HODL یا تجارت) کاملاً واضح نیست. این می تواند کمی ذهنیت از طرف استخراج کننده داشته باشد.

مقیاس پذیرتر از خرید

یکی دیگر از مزایای استخراج معدن نسبت به خرید ارز رمزپایه ، هزینه های مداوم است. استخراج به هزینه های بیشتری از قبل (خرید تجهیزات استخراج) و هزینه های بعدی (هزینه بالای مبادله) نیاز دارد. اگر به درستی انجام شود ، استخراج می تواند یک راه حل بسیار ارزان تر و مقیاس پذیرتر از خرید رمزنگاری باشد. معدنچیان همچنین می گویند که استخراج معدن در کل خطر کمتری نسبت به خرید است. این بدان دلیل است که خرید ارز رمزپایه ای که در نهایت ارزش خود را از دست می دهد ، به معنای از دست دادن سرمایه گذار است. در مقابل ، حتی اگر معلوم شود که ارز رمزنگاری شده استخراج شده در طولانی مدت دارای ارزش صفر است ، حداقل هنوز در تجهیزات سخت افزاری استخراج ارزش وجود دارد. در بدترین حالت ، فروش یا استفاده مجدد از تجهیزات استخراج امکان پذیر است. بنابراین ، ماینرها هنوز هم چیزی با ارزش دارند.

نتیجه

استخراج بیت کوین می تواند راه خوبی برای کسب سود برای کارآفرینان علاقه مند به ارز رمزپایه باشد. در هنگام انتخاب بهترین رمزنگاری برای استخراج ، چند مانع و فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. با این حال ، اگر به درستی انجام شود ، ایجاد یک کسب و کار موفق در استخراج ارز رمزنگاری شده امکان پذیر است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me