در حالی که استخراج بیت کوین می تواند روش خوبی برای کسب ارز رمزپایه باشد ، در حال حاضر نگرانی های زیادی در مورد قانونی بودن مالکیت ارز رمزپایه و عملیات استخراج در سراسر جهان وجود دارد.

در طول این مقاله ، سعی خواهیم کرد برخی از نگرانی های مربوط به مقررات معدن را برطرف کنیم. ما همچنین چند مورد اخیر را در تنظیم معدن ارز رمزنگاری بررسی خواهیم کرد و برخی از س surroundingالات مربوط به آینده این صنعت را بررسی خواهیم کرد.

مطالعه موردی مالزی

در ژانویه 2018 ، مقامات مالزی به دو اقامتگاه حمله کردند که عملیات غیرقانونی استخراج بیت کوین را انجام داده است. در حالی که خود ارز رمزنگاری شده قبلاً در مالزی غیرقانونی شناخته شده بود ، این اتهام رسمی دولت برای توقف این عملیات خاص استخراج نبود. در عوض ، مقامات محلی حمله را براساس اتهامات دیگر توجیه کردند. به عنوان مثال ، آنها گفتند که این معدن کاران مجوز کسب و کار رسمی ندارند و همچنین چند دلیل دیگر ذکر کردند (ایجاد خطر احتمالی آتش سوزی و مصرف بیش از حد انرژی).

آنچه درک قضیه مالزی را بسیار دشوار می کند این است که اساساً ، هر دولتی در هر کشور دیگری می تواند دلایل مشابهی را برای خاموش کردن عملیات استخراج حتی در مکان هایی که استخراج بیت کوین کاملاً قانونی است ، ذکر کند. آیا این اتفاق می افتد؟ احتمالاً نه ، اما موضوعی است که به عنوان یک احتمال در نظر گرفته می شود.

آیا استخراج معادن در کشور من قانونی است?

قانون کلی در مورد استخراج بیت کوین نسبتاً ساده باقی مانده است. اگر شما قادر به داشتن و استفاده از ارز رمزنگاری شده در محل زندگی خود هستید ، باید بتوانید ارز رمزنگاری شده را نیز در آن مکان استخراج کنید. اگر داشتن ارز رمزپایه در محلی که زندگی می کنید غیرقانونی است ، استخراج آن نیز غیرقانونی است. با این حال ، استثنائات کمی در این قانون وجود دارد و قانونی بودن ارز رمزنگاری شده چندان روشن نیست. یکی از این موارد استثنا exception ایسلند است. در حالی که داشتن ارز رمزنگاری شده از نظر فنی در ایسلند غیرقانونی است ، هنوز تعدادی عملیات استخراج معدن در سطح وسیع و شناخته شده در سراسر کشور وجود دارد.

* توجه داشته باشید که قوانین همیشه در معرض تغییر هستند ، بنابراین انجام تحقیقات دقیق قبل از سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر قبلاً نمی دانید که آیا مالکیت ارز رمزنگاری شده در کشور شما قانونی است یا غیرقانونی, در اینجا یک شکست کامل ملت به ملت است.

نگرانی های استخراج و مصرف انرژی بیت کوین

علی رغم این واقعیت که معدنکاری حدود 0.60٪ از کل انرژی مصرفی جهان را تشکیل می دهد (بیش از کل انرژی مصرفی آرژانتین) ، استخراج ارز رمزنگاری شده در اکثر دنیا قانونی است. به عنوان مثال ، در اتحادیه اروپا ، بحث رسمی زیادی در مورد ممنوعیت رمزگذاری خود وجود ندارد. با این حال ، صحبت هایی در مورد ممنوعیت استخراج ارزهای رمزنگاری شده به دلیل مصرف زیاد انرژی مرتبط با استخراج وجود دارد. مقامات ترس از استخراج ممکن است مشکلاتی را برای کشورهایی که سعی در دستیابی به اهداف کاهش انتشار کربن دارند تعیین کند توافق نامه پاریس که از سال 2020 به اجرا در می آید.

خودتنظیم از طریق الگوریتم ها

اکثر دولت ها مالکیت ارز رمزنگاری شده را از ترس اینکه ارزهای ملی ارزش خود را از دست بدهند و دولت کنترل سیستم های مالی مربوطه را از دست بدهد ، منع می کنند (به عنوان مثال عدم تمرکز).

در انتهای طیف ، پروژه های ارزهای رمزپایه نیز متوجه می شوند که نیاز به جلوگیری از تمرکز ارزهای جدید آنها وجود دارد. پروژه ها خود در تلاشند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ کس یا گروه کوچکی از مردم نمی توانند از طریق عملیات استخراج بزرگ ، منبع ارز رمزنگاری شده را تحویل بگیرند..

برای جلوگیری از تمرکز ، بسیاری از پروژه ها از الگوریتم های اجماع اثبات کار مانند SHA-256 استفاده می کنند که هدف آن جلوگیری از استفاده ماینرها از تراشه های ASIC است. گرچه این امر به اندازه ممنوعیت استخراج معادن کاملاً افراطی نیست ، اما چگونگی راه اندازی و سودآوری افراد در عملیات استخراج را محدود می کند. خوبی این است که این نوع خودتنظیمی نه تنها عدم تمرکز ارزهای دیجیتال را تضمین می کند بلکه به جلوگیری از وقایعی مانند مقیاس بزرگ نیز کمک می کند. 51٪ حملات از اتفاق افتادن.

آینده مقررات معدن

با محبوبیت بیشتر ارز رمزنگاری شده ، احتمالاً ما همچنان شاهد تغییراتی در مقررات استخراج ارز رمزنگاری شده خواهیم بود. هرچه ارزهای رمزپایه قابل استخراج بیشتر به بازار وارد شوند و با افزایش قیمت ها ، علاقه به استخراج بیت کوین افزایش یابد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به تعیین آینده مقررات معدن کمک می کند:

  1. تغییر به سمت پروژه های Proof-of-Stake (PoS) می تواند بحث “قانونی در مقابل غیرقانونی” در مورد استخراج را به عنوان یک موضوع بی ربط تبدیل کند. در حالی که الگوریتمهای اجماع PoW که به ماینرها متکی هستند هنوز برای بسیاری از برترین پروژه های رمزنگاری مهم هستند ، ما شاهد تحرک زیادی به سمت الگوریتم های اجماع PoS هستیم که البته نیاز به استخراج برای تأیید و تأیید معاملات رمزنگاری را از بین می برد. Ethereum’s Casper یکی از این موارد است.
  2. پروژه های بیشتری مانند Chia می توانند امکان ایجاد معادن خنک با بهره وری انرژی را فراهم کنند. اگر پروژه هایی مانند این موفقیت آمیز باشد ، دولت ها نگرانی کمتری در مورد مصرف بیش از حد انرژی فعلی معدن دارند. در نتیجه ، این امر می تواند به بهبود چشم انداز نظارتی معدن ، به ویژه در اتحادیه اروپا کمک کند.
  3. چگونه خواهد بود استخراج بدافزار آینده استخراج ارز رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار می دهد؟ همانطور که نگرانی ها در مورد این حملات مداوم افزایش می یابد ، چه کسی دقیقاً اختیار یا توانایی تنظیم معدنکاری را دارد به گونه ای که از وقوع این حملات جلوگیری کند و در عین حال اطمینان از وجود عملیات قانونی استخراج برای حمایت از آینده ارز رمزنگاری شده نیز بدهد.?

این فقط یک لیست کوتاه از فعالیت هایی است که می تواند در آینده استخراج از معادن تأثیر بگذارد. همانطور که قبلاً اشاره شد ، صنعت به سرعت در حال پیشرفت است و آنچه امروز ممکن است مهم باشد می تواند فردا یک عامل غیر عاملی باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me