چگونه بلاکچین می تواند دنیای عالی هنر را تغییر دهد

در سال 2016 ، فروش جهانی بازار هنر 45 میلیارد دلار تخمین زده شد. بیشتر این فروش ها مربوط به دنیای عالی هنر است که در آن آثار هنری می توانند به قیمت میلیون ها دلار فروخته شوند. با چنین مخاطرات بالایی ، هنرهای پیشرفته سهم نسبتاً مطرحی و بازیگران بدی دارند. جعل و تقلب غیر معمول نیست ، و گاهی اوقات به عنوان یک مقاله اصلی جمع می شود. علاوه بر این ، تأمین مالی خریدهای هنری و پرداخت به هنرمندان می تواند یک فرآیند مات و گران قیمت باشد. انقلاب بلاکچین می تواند همه آن چیزها را برای دنیای پیشرفته هنر تغییر دهد.

گالری هنر

منشأ & جعل

یکی از حوزه های اصلی که بلاکچین می تواند نقش مهمی در دنیای هنر پیشرفته داشته باشد ، منشأ است. Provenance به سابقه مالکیت یک اثر هنری اشاره دارد. این دنباله مالکیت است که تماماً به هنرمندی که در ابتدا قطعه را خلق کرده باز می گردد.

در حال حاضر ، منشأ بیشتر با دست مدیریت می شود. این وظیفه یک مالک است که سابقه مالکیت قطعه قبل از خود را به عهده دارد. برخی از قطعات با ارزش بالا منشأ خود را در یک گالری ، موزه یا خانه حراج اصلی ثبت کرده اند. با این حال ، هیچ سیستم مرکزی برای تأیید و اطمینان از منشأ وجود ندارد.

منشأ هنر Blockchain می تواند منبع واحدی از حقیقت را برای تاریخ یک اثر هنری ایجاد کند. قرار دادن سوابق در بلاکچین باعث تغییر ناپذیری و غیر متمرکز شدن آنها می شود. یک جعل کننده تحت چنین سیستمی نمی تواند سوابق غلطی را در بلاکچین ایجاد کند.

به همین ترتیب ، جعل و تقلب زمانی دشوارتر می شود که اطلاعات مربوط به سایر قطعات یک نقاش به طور آزاد در دسترس باشد. به عنوان مثال ، زنجیره بلوک می تواند اطلاعاتی در مورد کیفیت شیمیایی رنگ استفاده شده یا نوع بوم هنرمند استفاده کند. با داشتن اطلاعات بیشتری که باید مقایسه کنید ، کشف یک جعل آسان می شود.

کمبود دیجیتال & سرمایه گذاری عالی هنر

بلاکچین با توانایی کنترل تولید مثل و نسخه سازی ، هنر دیجیتال را تغییر می دهد. یک چالش بزرگ در هنر دیجیتال این است که هر کس می تواند یک پرونده دیجیتالی را به محض دسترسی به آن کپی و توزیع کند. با استفاده از بلاکچین می توانید نسخه هایی از هنر دیجیتال را که دارای گواهینامه اصلی هستند ، ایجاد کنید. این یک بازار پیشرفته برای هنر دیجیتال ایجاد می کند که قبلاً هیچکدام وجود نداشته است زیرا اکنون هنر دیجیتال می تواند کمیاب باشد.

از طرف دیگر ، تأیید اثر هنری به معنای تقسیم مالکیت یک اثر هنری است. شما می توانید یک قطعه هنری را با یکی از دوستان خود خریداری کنید و هرکدام 50٪ قطعه را داشته باشید. این به فروش سهام یک قطعه هنری نیز تسری پیدا می کند. اگر موزه لوور تصمیم گرفت سهام خود را به حراج بگذارد ، می توانید صاحب سهم کمی از مونالیزا باشید.

این یک پیشرفت غیر پیش پا افتاده است ، زیرا این بدان معناست که موزه های هنر می توانند خرید حراج آثار جدید را با حراج سهام مجموعه موجود خود تأمین كنند. مزیت این روش بسیار زیاد است زیرا موزه های هنری در حال حاضر نرخ های بالایی را برای وام خرید آثار هنری پرداخت می کنند. اگر بلاکچین اجازه سرمایه گذاری در سطح بالای هنر را بدهد ، این می تواند یک مزیت بزرگ برای موزه های همه جا باشد.

قیمت گذاری شفاف & ساختار پرداخت

یکی دیگر از مزایای استفاده از بلاکچین برای مدیریت پیشرفته هنر ، قراردادهای هوشمند قیمت ها و شرایط را شفاف می کند. در حال حاضر ، بازار پیشرفته هنر از نظر طراحی مات است. این برای افراد داخلی است ، نه برای عموم. در نتیجه ، مقدار دریافت یک گالری ، خانه حراج یا کارگزار برای فروش یک قطعه هنری می تواند گیج کننده باشد. به خصوص برای هنرهای جدید ، ممکن است هنرمند سهم عادلانه ای از درآمد حاصل نکند.

خرید هنر با قراردادهای هوشمند می تواند این موارد شفافیت را حل کند و به هنرمندان کمک کند تا حقوق بگیرند. این همچنین می تواند بدین معنی باشد که جامعه ای از هنردوستان می توانند منابع خود را برای خرید یک قطعه هنری از طریق یک قرارداد هوشمند جمع کنند و دسترسی به بازار هنر را دموکراتیک کنند..

آیا گالری ها از بلاکچین استفاده می کنند?

این س bigال بزرگ است. سیستم عامل های فروش آنلاین هنر نشان داده اند که آنها به بلاکچین علاقه مند هستند. فروش آنلاین هنرهای Christie’s و Sotheby’s قصد دارد ظرف پنج سال آینده راه حل های فناوری بلاکچین را ارائه دهد. با این حال ، بیشتر گالری ها و غرفه داران فیزیکی می گویند که آنها قصد استفاده از بلاکچین را ندارند.

این ممکن است دلسردکننده به نظر برسد ، اما در نظر بگیرید که یک بازار هنری بلاکچین گالری های سود و غرفه هایی را که می توانند کسب کنند بسیار کاهش می دهد زیرا این آثار هنری اکنون در یک سیستم غیرمتمرکز موجود است. منطقی است که گالری ها به حفظ وضع موجود علاقه مند باشند. همانطور که گفته شد ، بازار هنر بلاکچین هنوز هم عمدتا به هنر دیجیتال محدود می شود و هنوز به دنیای هنر پیشرفته نرسیده است. آن جهان ممکن است آنقدر منزوی باشد که هرگز نخواهد شد.

بهترین امید برای بلاکچین در بازار هنرهای پیشرفته این است که موزه ها شروع به استفاده از آن برای تأیید و حتی فروش سهام قطعات گران قیمت خود کنند. با گذشت زمان ، اگر موزه های کافی یک پلت فرم مدیریت هنر بلاکچین را اتخاذ کنند ، می توانیم بلاک چین را به تدریج به استانداردی برای دنیای هنر پیشرفته تبدیل کنیم..