صاحبان Schmowners

تقریباً اکنون هر صنعت از فناوری بلاکچین برای بهبود فرایندهای خود و کارآیی بیشتر استفاده می کند. با این وجود هنوز یک گلوگاه وجود دارد که هر کارمند ، مدیر میانی و مدیران اجرایی روزانه با آن سر و کار دارند: بوروکراسی شیرین و شیرین. اگر اکثر تصمیمات قبل از اقدام شما به چهار سطح تأیید احتیاج دارند ، واقعاً چقدر می تواند یک تجارت موثر باشد?

ممکن است مشاغل بدون مالکیت داستان بدی از یک فیلم علمی تخیلی به نظر برسد ، اما در واقع ما بیش از آنچه به نظر می رسد به این واقعیت نزدیکتر هستیم. بیایید از ابتدا یک کسب و کار بسازیم و ببینیم دقیقاً چگونه به آنجا می رسیم.

مرحله اول: تشکیل بدون مالکیت

برای تشکیل مشاغل بدون مالکیت خود ، ما قصد داریم یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) با استفاده از قراردادهای هوشمند در شبکه Ethereum ایجاد کنیم. اگرچه قبل از ادامه کار ، باید چند مورد از این اصطلاحات را تعریف کنیم.

آ قرارداد هوشمند قطعه ای از برنامه نویسی محاسبات است که در صورت تحقق شرایط خاص به طور خودکار اجرا می شود. این موارد می توانند به سادگی “Jan هر روز که باران در شیکاگو باران می بارد 10 دلار به وی پرداخت می کند” ، جایی که قرارداد هوشمند داده های یک سرویس آب و هوا را می گیرد. یا ، می توانید چندین قرارداد هوشمند را با هم جمع کنید تا اسناد حقوقی پیچیده ای مانند ثبت زمین و مالکیت تجارت را ایجاد کنید. ما دومی را انجام می دهیم.

به عبارت ساده ، a دائو یک مدل غیرمتمرکز برای مشاغل است. این شامل قراردادهای هوشمند حاکم بر چگونگی عملکرد کسب و کار است. تمام تصمیمات تجاری و اقدامات مالی DAO در یک بلاکچین عمومی و غیر قابل تغییر ثبت می شود. هر شرکت کننده (دارنده رمز) در یک DAO در مورد نحوه اداره شرکت رأی می گیرد. هیچ رهبر واحدی وجود ندارد.

اکنون که DAO خود را با چند قاعده تجارت ساده ایجاد کرده ایم ، وقت آن است که یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) را میزبانی کنیم. ما سکه خود را به نام Ownerless Business Token – به اختصار OBT نامگذاری خواهیم کرد. سرمایه گذاران نشانه های OBT را در ICO خریداری می کنند تا بتوانند در مورد اقدامات شرکت حرفی برای گفتن داشته باشند و طبق قوانین قرارداد اصلی هوشمند غرامت دریافت کنند.

به عنوان یک سرمایه گذار ، مالکیت شما تقریباً کاملاً نقد است. شما می توانید OBT خود را در هر زمان در بازار آزاد بفروشید تا از آرا و سهام خود در شرکت صرف نظر کنید. این تفاوت زیادی با سهام نقدینگی اغلب در شرکتهای خصوصی دارد.

پس از ICO ، DAO ما چند نظرسنجی انجام می دهد تا مشخص کند چه نوع مشاغلی را اداره می کنیم و نقش های خاص چگونه غرامت دریافت می کنند. به خاطر این مثال ، فرض کنید ما به یک بستر تجارت الکترونیکی کفش رای داده ایم.

مرحله دوم: اتوماسیون رباتیک

ما در حال حاضر یک کسب و کار بدون مالک را اداره می کنیم ، اما چرا در آنجا متوقف می شویم؟ جهان به سمت اتوماسیون پیش می رود و ما نیز باید این کار را انجام دهیم. قراردادهای هوشمند اضافی از طریق ساختار رأی گیری DAO اکثر تصمیمات تجاری ما را تعیین می کند ، اما عملیات هنوز هم به تعامل قابل توجهی با انسان نیاز دارد. به صورت روزانه ، برای دریافت محموله ، ذخیره موجودی ، کفش بسته بندی ، تحویل کالا و غیره به نیروی کار نیاز داریم …

با پیشرفت اینترنت اشیا (اینترنت اشیا), نیازی به این نیست. ما می توانیم از زمان سفارش مشتری تا زمان دریافت محصول خود ، هر مرحله از فرآیند را خودکار کنیم و همه آن را با سیستم قرارداد هوشمند خود ادغام کنیم. با اتوماسیون ، یک سفارش معمول چیزی شبیه به این دارد:

  1. سفارش تولید شده. مشتری یک جفت کفش سفارش می دهد. با این کار ، آنها یک قرارداد هوشمند منعقد می کنند که می گوید: “هنگامی که من (مشتری) کفش های خود را دریافت می کنم ، پرداخت را از خودم به تجارت بدون مالک ارسال کنم.”
  2. سفارش دریافت شد. انبار کفش ما سفارش را دریافت می کند و کفش ها را برای حمل و نقل آماده می کند. پس از برخی تنظیمات اولیه ، ناوگان رباتیک می تواند کل این فرایند را کنترل کند. ممکن است دور از ذهن به نظر برسد ، اما آمازون قبلاً از ربات ها استفاده کرده است چند سالی است که در انبارهایشان است. در هر مرحله از فرآیند ، دستگاهی وضعیت کفش مشتری را کنترل می کند و وضعیت را در حد خود حدس می زنید ، بلاکچین ما.

  3. محصول ارسال شده است از آنجا که کفش ها در بلاکچین ثبت شده است ، مشتری ما می تواند با اطمینان هر زمان بخواهد وضعیت سفارش خود را بررسی کند. پس از بسته بندی ، تیم رباتیک انبار ما کفش ها را برای حمل و نقل ارسال می کند. برای مقاصد بیشتر ، یک کامیون خودمختار کفش را حمل می کند. برای نزدیکترها ، یک پهپاد کافی است. خوشبختانه در این مثال مشتری ما فقط یک مایل فاصله دارد.
  4. محصول دریافت شده. با استفاده از مختصات GPS برای آدرس ، هواپیمای بدون سرنشین بسته خود را به مکان مشتری ما پرواز می دهد و کفش ها را پایین می اندازد. با تحویل موفقیت آمیز ، قرارداد هوشمند اجرا می شود و ما هزینه ای را از مشتری خود دریافت می کنیم.

مرحله سوم: هیئت هوش مصنوعی (AI)

اکنون ، تجارت ما بدون مالک است و ما فعالیت های خود را به صورت خودکار انجام داده ایم ، اما هنوز جای پیشرفت وجود دارد. بیایید عوامل انسانی نهایی را از این تجارت حذف کنیم و بقیه کارها را به زیرمجموعه های هوش مصنوعی خود بسپاریم. نقش های مربوط به بازاریابی ، استراتژی تجاری و تبلیغات در طول تاریخ انسان محور بوده است ، اما حتی این نیز در حال تغییر است.

پروژه های Blockchain مانند DeepBrain Chain و SingularityNET در تلاشند تا هوش مصنوعی را در دسترس و هوشمندتر قرار دهند. هر دو پروژه در حال ایجاد یک شبکه ابر رایانه هستند که قادر به تجزیه و تحلیل پیچیده و یادگیری عمیق فشرده است. بازاریابان و رهبران مشاغل به طور یکسان این نوع داده های غوطه وری را در عملیات خود گنجانده اند و تصویب هیچ نشانه ای از کندی ندارد.

ادغام با یکی از پروژه های قبلاً بیان شده فرصتی را فراهم می کند که تقریباً تمام فرآیندهای استراتژی کسب و کار خود را در طول زمان به طور خودکار انجام دهیم. بازاریابی ، مالی ، بهبود فرآیند – همه اینها از طریق یادگیری ماشین و هوش مصنوعی انجام می شود.

پیش از این ، ثابت شده است که این فناوری جدید موثرتر از تجزیه و تحلیل انسان در چندین بخش مالی است. و هیچ دلیلی وجود ندارد که این امر در مورد سایر اعمال صادق نباشد.

با آن قطعه نهایی ، ما فراتر از یک تجارت بدون مالک به یک شرکت واقعاً بی انسان گسترش یافته ایم.

دنیای جدید شجاع?

اکنون ، این به وضوح یک نمونه افراطی است. ما احتمالاً هرگز در جهانی که کاملاً توسط ماشین های هوشمند مصنوعی کار می کند زندگی نخواهیم کرد. ما برای خلق ایده های بدیع و خلاقانه هنوز به تفکر انسانی نیاز داریم. اما آن است منطقی است که باور کنیم برخی از مشاغل ساده و بدون مالک وجود دارند.

تحویل غذایی کارآمد و جهانی را با ارزان ترین قیمت تصور کنید زیرا ، به عنوان شغلی بدون مالک ، نیازی به تحمیل سود نیست. کسب و کار فقط باید به اندازه کافی کار کند تا بتواند پا برجا بماند. وقتی نگاهی می اندازید که چگونه می توان از این طریق برای تأمین مایحتاج اساسی انسان استفاده کرد ، پیامدهای آن بسیار شگفت آور است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me