به دنیای وحشی کلاهبرداری رمزنگاری خوش آمدید

ارز رمزنگاری شده مدتهاست که قادر به فرار از چنگال نهادهای نظارتی نیست و حتی با وجود تهدیدهای جدی برای برخورد با نهادهای متعدد ، اکوسیستم غیرمتمرکز همیشه راهی پیدا می کند که از دسترس خارج شود. اگرچه بسیاری از اینها به عنوان یک ویژگی مثبت یاد می کنند ، اما این تمایل دارد بازار را برای کلاهبرداران مایل به استفاده از افراد ناآگاه و ناآگاه باز کند. صنعت ارزهای رمزنگاری شده به دلیل ماهیت غیرقابل کنترل خود ، شامل بازیگران بد بسیاری است که قادرند دیگران را تحریک کنند بدون اینکه عواقب آن کم باشد. به همین دلیل ، مهم است که هنگام کار در فضای بلاکچین احتیاط کنید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم از رایج ترین کلاهبرداری های رمزنگاری شده مطلع شوید و مطمئن شوید که خودتان بامبول نمی شوید.

کلاهبرداری توییتر

اخیراً ، رایج ترین (و صریحاً ، تنبل ترین) تلاش برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران در توییتر نفوذ کرده است. رباتها و حسابهای جعلی که به عنوان نمادهای شناخته شده ای شناخته می شوند ، بمباران توییت ها را با وعده های بازده 10 برابر آغاز کرده اند. نحوه کار آن در اینجا است:

  1. شخص مشهور (elonmusk) یک توییت ارسال می کند.
  2. حساب جعلی با همان عکس نمایه (elonmmusk) در مورد توییت نظر می دهد. در نظر ، فاکر به توییت اصلی اشاره می کند و یک اعلامیه را اعلام می کند. برای بخشیدن ، شما فقط باید .3-2 اتر را به آدرس گفته شده ارسال کنید و 3-20 اتر دریافت خواهید کرد.
  3. رباتها دوست دارند ، به اشتراک می گذارند و اظهار نظر می کنند که این پیشنهاد برای آنها مفید است.
  4. هشدار اسپویلر: اگر اتر ارسال کنید ، دیگر پس نخواهید گرفت.

کلاهبرداری توییتر elon musk

اگرچه این ممکن است کلاهبرداری واضحی به نظر برسد ، اما مردم بارها و بارها به آن مبتلا شده اند. هرگز عاقلانه نیست که مبلغی را به شخصی که قول هر نوع بازده را می دهد بفرستید. اگر درست بودن آن خیلی خوب است ، معمولاً اینگونه است.

* سرفه * Bitconnect * سرفه *

دستکاری بازار

مقداری مقررات می توان چیز خوبی باشد ، به ویژه هنگامی که از متوسط ​​جو محافظت می کند. مقررات معاملاتی معمول مانع از کنترل نهنگ هایی می شود که دارای اسکناس های بزرگ هستند و سرمایه گذاران عادی را برای گشودن / بستن موقعیت هایی که معمولاً چنین نیستند فریب می دهند. بدون وجود این مقررات ، چند دستکاری متداول در بازار وجود دارد که می خواهید مراقب آنها باشید.

دیوارهای خرید / فروش جعلی

تا زمانی که معاملات خود را به طور مداوم بر اساس تجزیه و تحلیل نمودار انجام ندهید ، دیوارهای خرید و فروش ممکن است بر شما تأثیر نگذارد. وقتی به نمودار عمق کتاب سفارش نگاه می کنید ، می توانید دیوار را تشخیص دهید. همانطور که از نام آن پیداست ، یک دیوار به عنوان یک دیوار بلند در یک طرف کتاب سفارشات اغلب 2 تا 5 برابر بزرگتر از طرف دیگر ظاهر می شود.

دیوار فروش جعلی

با دیدن یک دیوار فروش ، اولین فکر شما این است که فروش وحشت کنید زیرا به نظر می رسد بقیه بازار این کار را می کند. برعکس ، معمولاً چنین نیست. دیوارهای فروش ، مانند دیواری که در بالا نشان داده شده است ، معمولاً فقط توسط یک یا چند نفر انجام می شود. آنها این دیوارها را برای سرکوب قیمت گذاشته و سرمایه گذاران را وادار به فروش می کنند. سپس ، آنها آن سکه ها را با قیمت پایین خریداری می کنند.

اگر سفارشات خرید شروع به خرد کردن دیوار فروش کنند ، آنها به راحتی دیوار را رها می کنند. عکس این مورد برای دیوارهای خرید مصنوعی صدق می کند. بدانید که این دیوارهای جعلی در هر زمان ممکن است ناپدید شوند.

پمپ و تخلیه

در صنعتی که 50٪ سود در ماه کاملاً امکان پذیر است ، پمپ و تخلیه شگفت آور است (P&د) گروهها حتی وجود دارند. گروه های پمپ و دامپینگ تلاش های مشترکی را برای پمپاژ مصنوعی قیمت سکه قبل از ریختن آن روی سرمایه گذاران فریب خورده که فکر می کردند موشکی به ماه می گیرند ، انجام می دهند..

پمپ و کمپرسی در واقع منافی دو طرف جداگانه است و معمولاً چیزی شبیه به این دارد:

  1. شما به یک گروه پمپ و تخلیه می پیوندید. برخی از آنها برای عضویت رایگان هستند ، اما برای عضویت در یکی از آنها معمولاً باید هزینه پرداخت کنید.
  2. رهبر گروه سکه ای برای پمپاژ و قیمتی برای ریختن آن انتخاب می کند.
  3. همه افراد گروه برای خرید سکه با قیمت پایین عجله می کنند.
  4. قیمت سکه شروع به پمپاژ می کند و سرمایه گذاران خارج از گروه ، از ترس از دست دادن ، سکه را با افزایش بیشتر قیمت خریداری می کنند.
  5. این گروه به فروش می پردازد و سرمایه گذاران خارجی نیز در دست گرفتن سکه ها گیر کرده اند.
  6. اعضای گروه سود می برند.

اما دقیقاً نه. بیشتر ، اگر نه همه, گروه های پمپ و تخلیه با اعضای گروه نیز همکاری کنید. افراد داخلی و رهبران گروه معمولاً سکه را قبل از پمپ می خرند و قبل از قیمت اعلام شده دامپ می فروشند. اکثر پمپ ها و تخلیه ها هرگز به قیمت فروش اعلام شده نمی رسند و اعضای خارج از حلقه را نیز در دست دارند.

پمپ و دایره های تخلیه

به هر قیمتی باید از گروه های پمپ و تخلیه خودداری کنید. از یک طرف ، شما در کاری شرکت می کنید که غیراخلاقی است و به زودی غیرقانونی است. در طرف دیگر ، شما توسط گروهی از خودیهای غیراخلاقی جذب می شوید.

به عنوان یک سرمایه گذار خارجی ، مواظب سکه هایی باشید که ناگهان قیمت آنها افزایش می یابد. یک راه سریع برای تعیین اینکه سکه بخشی از طرح پمپ و کمپرسی است ، بررسی حجم معاملات آن است. اگر به میزان قابل توجهی کمتر از سکه های دیگر باشد ، احتمال کلاهبرداری زیاد وجود دارد.

در نمودار زیر ، U.CASH یک پمپ کوتاه 400٪ را نشان داد اما فقط حجم معاملات آن کمی بیش از 25،000 $ بود. این یک مثال عالی است که نشان می دهد حتی یک گروه کوچک یا یک نفر به سرعت می تواند یک سکه با کلاهک کم بازار را پمپاژ و تخلیه کند.

پمپ و کمپرسی UCASH

تبلیغات پرداخت شده

اگرچه به نظر می رسد که هر سلبریتی مورد علاقه شماست ، اما بسیاری از چهره های برجسته فضای رمزنگاری برای تبلیغ سکه پرداخت می شوند. از نظر اخلاقی ، این تأیید کنندگان باید هر زمان که برای تبلیغ پروژه پرداخت می شوند ، اعلام کنند. با این حال ، در حال حاضر قانونی وجود ندارد که آنها را مجبور به این کار کند و بندرت انجام می دهند.

حتی تالارهای گفتمان مانند Reddit و Facebook می توانند زمینه ساز پرورش افرادی شوند که برای تبلیغ سکه های خاص حقوق دریافت می کنند.

هر توصیه ای را با یک دانه نمک دنبال کنید ، و همانطور که بچه ها می گویند ، DYOR (تحقیقات خود را انجام دهید).

بورس های نامناسب

نگه داشتن دارایی های دیجیتال خود در صرافی ها بسیار خطرناک است. آنها مستعد هک شدن هستند ، برخی از آنها روشهای مدیریتی مشکوک دارند و بسیاری از آنها دارای نقص امنیتی هستند که در اثر هجوم اخیر سرمایه گذاران جدید مشخص شده است. به همین دلایل ، ما توصیه می کنیم که سکه های خود را در یک کیف پول ، ترجیحاً یک کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger Nano S نگه دارید.

حتی هنگام ذخیره وجوه خود در کیف پول ، باید هنگام معامله در صرافی ها مراقب باشید.

حملات فیشینگ

حملات فیشینگ یکی از رایج ترین کلاهبرداری های ارز رمزنگاری شده است. فیشر معمولاً دامنه ها و تبلیغات Google را با تقلید از مبادلات رایج خریداری می کنند. حتی وب سایت “جعلی” نیز تقریباً یکسان با واقعیت به نظر می رسد. پس از وارد کردن اعتبارنامه ، سایت جعلی شما را به بستر صحیح هدایت می کند و سارقان حساب شما را خالی می کنند.

برای جلوگیری از این امر ، مطمئن شوید که همیشه URL تبادل را مستقیماً در نوار آدرس تایپ می کنید. از همه مهمتر ، شما باید نوعی از آنها را داشته باشید احراز هویت 2 عاملی همچنین برای همه حساب های شما فعال شده است.

سایت فیشینگ bittrex

دوباره گول نخورید (نه نه!)

در آنجا امن باشید. صنعت ارزهای رمزنگاری شده با بازیکنان شیطانی رسیده است که هیچ تأییدی در قبال گرفتن پول شما در یک چشم به هم زدن ندارند. اگرچه راهی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ارز رمزنگاری شده وجود ندارد ، اما رعایت نکات بالا و هوشیاری شما کار خوبی خواهد داشت. در نهایت به ساختگی تبدیل نشوید که فقط به دلیل اینکه الون مموسک آن را تضمین کرده است همه چیز را از دست داد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me