ترک دره سیلیکون

مدت هاست که سیلیکون ولی به طور واقعی مکان استارت آپ های نوپا برای ریشه دواندن و تبدیل شدن به مشاغل چند میلیون دلاری است ، اما ممکن است سرمایه فناوری بلاکچین نباشد. از جولای 2017, 62 از 105 کل شرکتهای آمریکایی با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار در کالیفرنیا واقع شده اند. به بیان این که نیویورک با 15 تجارت دومین بالاترین میزان را به خود اختصاص داده است.

نقشه شرکت های تک شاخ

منبع: بینش CB

با این حال ، با قدرت تمرکززدایی ، استارت آپ های مبتنی بر بلاکچین اثبات می کنند که می توانید در خارج از حباب دره سیلیکون موفقیت کسب کنید. شهرهای سراسر جهان ، خواه از طریق مقررات شل تر ، روابط مالی قوی ، یا برخی از عوامل ناشناخته باشد ، رقابت برای عنوان “سرمایه بلاکچین” را آغاز کرده اند و در حال تبدیل شدن به مکا برای شرکت های ارز رمزپایه جوان هستند. اگرچه یک پیشرو هنوز ظهور نکرده است ، مناطق مختلفی به عنوان نقاط داغ این نوآوری جدید در حال توسعه هستند.

شیکاگو ، آمریکا

شیکاگو با پرواز در زیر رادار ، به سرعت در حال ساخت خود است تا به عنوان یک رهبر جهانی در ارزهای رمزپایه شناخته شود. صرافی شیکاگو (CME) و صرافی گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (CBOE) دو از اولین مبادلات مالی ایالات متحده بودند که از معاملات آتی بیت کوین پشتیبانی می کنند.

کمتر شناخته شده ، دولت ایلینوی یکی از اولین کسانی بود که با تشکیل طرح Blockchain Illinois (IBI) از فناوری بلاک چین استقبال کرد. IBI یک رویکرد اختصاصی به موارد زیر است:

  1. قانون پیرامون این فناوری را ایجاد کنید,
  2. برنامه های آزمایشی بلاکچین را در سازمان های دولتی انجام دهید ، و
  3. اکوسیستم بلاکچین را در شیکاگو توسعه دهید.

سرمایه گذاری شرکتی که توسط استارت آپ های بیت کوین و بلاک چین جمع آوری شده است

منبع: اخبار Crunchbase

مرکز Blockchain شیکاگو (CBC) پیشگام شماره 3 است. CBC میزبان کارگاه های آموزشی و ملاقات های توسعه دهنده و همچنین از طریق جوجه کشی از استارت آپ های محلی پشتیبانی می کند. همه این موارد منجر به رشد یک جامعه بزرگ بلاکچین در شهر وندی شده است.

در واقع ، شیکاگو رهبر استارت آپ های بلاکچین مورد حمایت سرمایه گذاری است. شرکتهای شیکاگو تاکنون بیش از 69 میلیون دلار سرمایه جمع کرده اند – بیش از سه برابر مجموع آستین ، دنور و سیاتل.

شرکت ها / پروژه های قابل توجه: Bloq ، بازارهای CFX

آستین ، ایالات متحده آمریکا

آستین در حال پناهندگی از بازار مسکن متورم سانفرانسیسکو است و با استارت آپ های بلاکچین جایگاهی برای خود ایجاد می کند. بدون داشتن مالیات بر درآمد و نگرش طبیعی لیبرتاریایی ، سرمایه دولت برای کارآفرینان با رمز و راز است.

این شهر از سال 2014 میزبان کنفرانس بیت کوین تگزاس است اما مشهورتر هر بهار صدها هزار شرکت کننده در South by Southwest (SXSW) به جنوب می آورد. SXSW امسال گرچه روی ارز رمزنگاری شده متمرکز نبود ، چندین سخنران و پانل با موضوع بلاکچین و تأثیر آن بر سایر صنایع را شامل شد.

به عنوان یکی از شهرهای با سرعت رشد در آمریکا., تعجب آور نیست که ببینیم آستین خود را به همان اندازه قوام می دهد مکانی برای استقرار دفتر مرکزی ارزهای رمزپایه.

شرکت ها / پروژه های قابل توجه: Factom ، Wanchain

شهر نیویورک ، ایالات متحده آمریکا

اگرچه بسیاری از آنها به دلیل اجرای BitLicense آن فرار کرده اند ، اما نیویورک هنوز کانونی برای نوآوری در بلاکچین است. با ریشه های عمیق در بازارهای مالی ، کاملاً طبیعی است که اپل بزرگ خانه معروف ترین شرکت های رمزنگاری و مراکز خرید است..

فراتر از تسلط گسترده جمعیت نیویورک بر شهرهای دیگر ، این میزبان یکی از بزرگترین کنفرانس های بلاکچین در جهان است – اجماع. امسال ، این کنفرانس حتی به طور کلی گسترش یافته است “هفته بلاکچین”. CoinDesk و شرکت توسعه اقتصادی شهر نیویورک برای سازماندهی رویدادهای هفته با هدف ایجاد NYC به عنوان پایتخت جهانی بلاکچین همکاری کرده اند..

با سرمایه عظیم سرمایه گذاری و دوقلوهای Winklevoss که مسئولیت تنظیم خود را بر عهده دارند ، شهر نیویورک به راحتی می تواند به پایتخت جدید بلاکچین تبدیل شود.

شرکت ها / پروژه های قابل توجه: جوزا ، Blockstack ، Consensys

سنگاپور

سنگاپور به عنوان یک کشور و نه یک شهر ، یک آهنربا قوی برای شرکتهایی است که به ICO می روند. مرجع پولی سنگاپور (MAS) بارها و بارها اعلام کرده است که آنها هیچ برنامه ای برای تنظیم صنعت ندارند و به جای آن پشتیبانی گسترده ای می کنند.

آنها در یک پروژه آزمایشی از فن آوری جدید استقبال کرده اند, اوبین. این پروژه با مشارکت R3 همکاری می کند و هدف “کشف استفاده از فناوری توزیع شده لجر (DLT) برای پاکسازی و تسویه حساب پرداخت ها و اوراق بهادار” است. اگرچه مستقیماً بر مقررات تأثیرگذار نیست ، اما Ubin به اعضای MAS کمک می کند تا بلاکچین و ارزشی را که می تواند بیشتر بدانند ، درک کنند.

MAS حتی با تخصیص بیشتر از این هم پیش رفته است 150 میلیون دلار به سمت پروژه های FinTech در کشور است.

سنگاپور همچنین میزبان جشنواره فین تک است – بزرگترین کنفرانس فین تک در جهان. بیش از 30 هزار نفر از سراسر جهان در جشنواره شرکت می کنند و استعدادهای زیادی را برای ملت کوچک به ارمغان می آورند.

شرکت ها / پروژه های قابل توجه: Digix ، TenX ، Zilliqa

زوگ ، سوئیس

قبلاً معمولاً نامیده می شد Valley Crypto Valley ’, Zug رهبر فعلی پایتخت عنوان blockchain است ، و دلیل آن روشن است. سوئیس در طول تاریخ در مورد مقررات بانکی و مالی نسبتاً ملایم بوده است.

علاوه بر این ، Zug دارای کمترین مالیات در کشور است و رویکردی دوستانه برای تجارت ارز رمزنگاری کرده است. دولت از شهروندانی که برای برخی خدمات با بیت کوین پرداخت می کنند پشتیبانی می کند و همچنین از Ethereum در سیستم شناسه دیجیتال استفاده می کند.

Bitcoin Suisse ، ارائه دهنده خدمات مالی پشت بسیاری از ICO های با مشخصات بالا (وضعیت ، OmiseGo ، SingularityNET) همچنین Zug را به خانه دعوت می کند.

کارآفرینان منطقه انجمن Crypto Valley را برای کمک به رشد رشد اکوسیستم تشکیل داده اند. این انجمن با شرکای سراسر جهان همکاری می کند و برای ایجاد مقررات عادلانه بلاکچین با دولت محلی همکاری می کند. حتی در این صورت ، کانتون از داشتن همه پاسخ ها در مورد چگونگی تنظیم این کلاس جدید دارایی فاصله دارد. اگرچه این نشانه خوبی است که مقامات دولتی آشکارا با مردم کار می کنند که بیشترین تأثیر را دارد.

شرکت ها / پروژه های قابل توجه: Bitcoin Suisse ، Xapo ، ShapeShift ، Monetas ، Tezos

عدم تمرکز پایتخت بلاکچین

اینها تنها چند منطقه است که در فضای بلاکچین نام خود را به دست آورده اند. با ماهیت غیرمتمرکز صنعت ، کاملاً ممکن است یک واحد “سرمایه بلاکچین” هرگز ظاهر نشود. و این چیز خوبی است.

در پایان ، همه ما در یک تیم هستیم. پروژه ها باید برای اطمینان از موفقیت کل صنعت به همکاری در خارج از مرزها ادامه دهند. زیرا وقتی بلاکچین برنده می شود ، همه ما پیروز می شویم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me