سکه هایی که به عنوان گزینه برتر حفظ حریم خصوصی Crypto شناخته می شوند

اگرچه اطلاعات شخصی به آدرسهای Bitcoin مرتبط نیست ، اما کافی است کمی کسی را جستجو کنید تا کسی بتواند شما را با خریدهای شما متصل کند. حتی اگر قصد خرید مواد غیرقانونی را ندارید ، ممکن است تراز و تاریخچه خود را به طور آشکار در دسترس طرف های دیگر قرار ندهید.

خدا را شکر برای سکه های حریم خصوصی. چندین نفر متوجه این نقص Bitcoin شدند و سکه هایی ایجاد کردند تا فعالیت شما ناشناس بماند. در این مقاله ، ما می خواهیم برخی از این سکه ها را تجزیه و تحلیل کنیم و توضیح دهیم که چرا یا چرا نباید بهترین گزینه باشند.

خط تیره

آرم داش

یک چنگال Bitcoin ، Dash (مخفف Digital Cash) در حال حاضر با a سقف بازار بیش از 6 میلیارد دلار. حامیان معمولاً هنگام استفاده از ویژگی InstantSend ، سکه را به دلیل معاملات تقریباً فوری آن ستایش می کنند. اگرچه این سرعت بیشتر شناخته شده است ، اما می توانید از طریق Dash’s به صورت ناشناس سکه ارسال کنید ارسال خصوصی.

روند PrivateSend به شرح زیر است:

 1. این پلت فرم ورودی تراکنش شما را به اسامی خاص (0.01 ، 0.1 ، 1 و 10 DASH) تقسیم می کند.
 2. کیف پول شما درخواستی را به شما می دهد که سکه های خود را با هم مخلوط کنید.
 3. سپس masternodes همان اسکناس های مختلف مردم را با هم مخلوط می کند.
 4. پس از آن ، آنها سکه ها را به کیف پول هر شخص می فرستند. هر کیف پول سکه ها را در آدرس دیگری به نام “تغییر آدرس” دریافت می کند.
 5. مراحل 2 تا 4 چندین بار با هر فرقه تکرار می شود.

از طریق این فرآیند مخلوط کردن ، اساساً Dash سکه های شما را از سایر سکه های شبکه تشخیص نمی دهد. مثل این است که یک دانه شن را در یک ساحل پنهان کنید.

ممکن است Dash قدرتمندترین ویژگی خصوصی سازی را نداشته باشد ، اما غلبه بر سکه های دیگر برای سهولت استفاده و محبوبیت فعلی آن دشوار است.

طرفداران

 • داش تمرکز زیادی روی فرزندخواندگی خود دارد. این سکه از طریق دستگاه های خودپرداز در سراسر جهان در دسترس است و معمولاً ارز رمزنگاری بعدی است که پس از بیت کوین ، Litecoin و Ethereum در فروشگاه ها پذیرفته می شود..
 • به عنوان یک چنگال بیت کوین ، سکه شامل بسیاری از فن آوری است که باعث می شود بیت کوین بسیار عالی باشد.

منفی ها

 • در مورد خالق Dash ، حتی دافیلد ، عرضه سکه اختلاف نظر وجود دارد. مخالفان استدلال می کنند که وی به ناعادلانه اولین میلیون سکه را کنترل می کند که به او مقدار نامتناسب کنترل می دهد.
 • برخی از افراد همچنین ادعا می کنند ، از آنجا که ویژگی PrivateSend اختیاری است ، Dash واقعاً خصوصی نیست. اگر با معاملات غیر خصوصی مرتبط باشد ، احتمالاً می توانید ردیابی کنید.

مونرو

آرم monero

مونرو اغلب به عنوان پادشاه رمزنگاری حریم خصوصی شناخته می شود. این سکه جایگزین بیت کوین به عنوان ارز اصلی خرید وب سایت های تاریک شده است. مونرو که با کلاه 4.8 میلیارد پوندی بازار نشسته است ، در زمان بی ثباتی بازار نسبتاً پایدار است.

به طور پیش فرض ، Monero از لحاظ رمزنگاری خصوصی است و شامل چندین ویژگی ناشناس ماندن است. سکه استفاده می کند آدرسهای مخفی کاری برای معاملات برای از بین بردن ارتباط آنها با بلاکچین. این از هرگونه پیوندی که ممکن است یک تراکنش با کیف پول شما داشته باشد جلوگیری می کند و اطلاعات معامله شما را از دیگران مخفی می کند.

مونرو به غیر از آدرس های مخفی کاری ، از آن استفاده می کند معاملات محرمانه زنگ (RingCT) – پروتكل مشابه امضاهای حلقه ای كه توسط سكه های حریم خصوصی دیگر استفاده می شود. با RingCTs ، شبکه می تواند جزئیات معامله را بدون نیاز به فاش کردن مبلغ مرتبط با آنها ، تأیید کند.

تیم Monero به طور مداوم ویژگی های جدید حریم خصوصی مانند موارد دیگر را اضافه می کند ادغام سیستم عامل Tails و کووری, یک شبکه overlay که آدرس IP شما را پنهان می کند.

طرفداران

 • محبوبیت در بین کاربران وب تاریک به خوبی نشان می دهد که حریم خصوصی Monero درجه یک است.
 • لایه های اضافی محافظت از حریم خصوصی Monero باعث می شود سکه کاملاً قابل اغماض باشد. این بدان معناست که تمام سکه های مونرو قابل تعویض هستند و براساس تاریخچه آنها از ارزش کاسته نمی شوند.

منفی ها

 • Monero نسبت به سایر سکه های موجود کمتر مبتدی است. این می تواند فرزندخواندگی را خفه کند.
 • توسعه با Monero نسبتاً دشوار است. به همین دلیل ، بسیاری از کیف پول ها از آن پشتیبانی نمی کنند و تعداد محدودی از بازرگانان آن را قبول می کنند.

زکاش

آرم zcash

از میان سکه های موجود در این لیست ، Zcash تنها سونی است که از آن استفاده می کند استدلال غیر تعاملی ادعای دانش صفر اثبات دانش (zk-SNARKs). این روش حریم خصوصی برای اثبات صحت اطلاعات معامله ای که ارسال می کنید بدون نیاز به افشای جزئیات واقعی معامله استفاده می شود. در حقیقت ، zk-SNARK تمام داده های معاملاتی را رمزگذاری می کند.

مانند Dash ، حریم خصوصی فقط یک گزینه برای کاربران Zcash است. علاوه بر این ، تیم اظهار داشت که Zcash نمی کند:

 • رمزگذاری داده ها برای چند علامت
 • آدرسهای IP را مبهم کنید
 • در برابر معاملات با ارزهای رمزپایه عمومی محافظت کنید

فقدان این ویژگی های حفظ حریم خصوصی باعث شده است که برخی از اعضای جامعه Zcash را به عنوان یک سکه ناشناس مناسب بنویسند. همانطور که گفته شد ، این سکه از مشاوران برجسته ای مانند Gavin Andresen (دانشمند ارشد بنیاد بیت کوین) و Vitalik Buterin (خالق Ethereum) پشتیبانی می کند..

طرفداران

 • به نظر می رسد zk-SNARK یک راه حل خوب و سبک برای حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن است. حتی Ethereum خواهد بود پیاده سازی آنها به زودی.
 • تیم Zcash شامل متخصصان علوم کامپیوتر و رمزنگاری از دانشگاه های معتبر جهان است.

منفی ها

 • حریم خصوصی اختیاری امکان به خطر انداختن کل شبکه را دارد.
 • شرکت سکه های الکتریکی Zerocoin صاحب Zcash است. این سطحی از تمرکز را به ارمغان می آورد که بسیاری از مردم با آن راحت نیستند.

Bytecoin

آرم bytecoin

Bytecoin در سال 2012 ایجاد شد و آن را به یکی از قدیمی ترین ارزهای رمزپایه تبدیل کرد. در حقیقت, مونرو به عنوان یک چنگال Bytecoin شروع شد.

Bytecoin از CryptoNote پروتکل برای حفظ ناشناس ماندن. این پروتکل شامل مخلوطی از آدرسهای مخفی کاری یکبار مصرف و امضاهای زنگ دار برای خصوصی نگه داشتن همه معاملات است.

این سکه دارای سابقه اردوگاه های توسعه دهنده تقسیم ، چنگال های متعدد و یک آغاز نامشخص است اما به نظر می رسد این اخیراً تغییر کرده است. تیم توسعه فعلی تمرکز جدیدی بر روی شفافیت و ارتباط با جامعه دارد و یک نقشه راه هدفمند ایجاد کرده است.

طرفداران

 • Bytecoin از پروتکل CryptoNote استفاده می کند – یک وسیله محرمانه اثبات شده.
 • Bytecoin قدیمی ترین سکه در این لیست است و هنوز قابل ردیابی نیست.

منفی ها

 • اگرچه دارای سقف قابل توجهی در بازار است (1 میلیارد پوند) ، به نظر می رسد سکه نسبتاً ناشناخته باشد. نام تجاری جدید آن ممکن است خیلی کم ، خیلی دیر باشد.
 • جامعه بلاکچین در مورد اینکه سازندگان اولین سکه ها را از قبل استخراج کرده اند یا خیر ، اختلاف نظر دارند. اگر این درست باشد ، یک قدرت متمرکز می تواند در اکوسیستم ظهور کند.

نتیجه

این یک مسابقه فشرده بین این سکه های حریم خصوصی است – هر کدام دارای لیست مزایا و معایب خاص خود هستند. هنوز یک برنده مشخص ظاهر نشده است و به ظاهر هر روز رقبای جدیدی ظاهر می شوند. Verge و PIVX اخیراً محبوبیت زیادی کسب کرده اند در حالی که Aeon و NAV Coin نیز به آرامی بخار می گیرند.

فقط زمان (و آزمایش های دقیق ردیابی) سکه های کاملاً خصوصی را از آنهایی که فقط ادعا می کنند از ناشناس بودن شما محافظت می کند جدا می کند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me