Proof of Stake: راه حلی برای مشکلات انرژی Bitcoin?

بیت کوین یک مشکل انرژی دارد. با تشکر از اثبات سکه الگوریتم اجماع کار توزیع شده ، استخراج بیت کوین در حال ایجاد یک ردپای عظیم کربن است. استخراج کنندگان سالانه 29.05TWh برق مصرف می کنند. این 0.13٪ از مصرف سالانه انرژی جهان است که بیش از 159 کشور شامل تقریباً تمام آفریقا است.

همراه با ماهیت رقابتی استخراج ، رشد نمایی بیت کوین عمدتا مقصر این مصرف بی رویه انرژی است. توجه عمومی جریان اصلی و رونق حجم معاملات فقط این مسئله را تشدید کرده است شاخص مصرف انرژی بیت کوین تخمین می زند که هزینه های استخراج معدن 29.98٪ از ماه اکتبر تا نوامبر افزایش یافته است.

با این نرخ نمایی ، افزایش شهاب سنگی ارز رمزنگاری شده سرعت مصرف انرژی بیشتر از کل ایالات متحده تا سال 2019 را افزایش می دهد.

عوامل مثر

برای تشخیص صحیح علت اصلی این بحران انرژی ، باید رابطه بین رشد شبکه بیت کوین و مکانیک استخراج آن را بررسی کنیم..

تحت مدل اثبات کار بیت کوین ، استخراج کنندگان با یکدیگر رقابت می کنند تا از توافق توزیع شده (وسیله گردش بیت کوین) در بلاکچین اطمینان حاصل کنند. ماینرها قدرت محاسباتی خود را متعهد می شوند تا معاملات ارسال شده از طریق شبکه را تأیید کنند.

برای این کار ، رایانه ها معماهای رمزگذاری را که امنیت هر معامله را برطرف می کنند ، حل می کنند و پس از حل آنها را به صورت هش در بلوک های دفتر عمومی ذخیره می کنند. اولین ماینری که بلوک فعلی را به پایان رساند ، پاداش بلوک در بیت کوین دریافت می کند.

معامله BTC

همانطور که در تصویر می بینید ، طبیعت رقابتی اثبات کار ، معدنچیان را ترغیب می کند تا آنجا که ممکن است قدرت پردازش را به بلاکچین اختصاص دهند. هرچه دکل استخراج قدرتمندتر باشد ، سریعتر می توانید رمزگذاری معامله را حل کنید ، به احتمال زیاد یک بلوک را به پایان برسانید و جوایز آن را دریافت کنید.

استخراج کنندگان بیت کوین

در ابتدای کار بیت کوین ، این امر به این صورت بود که شما می توانستید با اطمینان از طریق کارت گرافیک یا پردازنده رایانه ای که در حال کار است ، استخراج کنید. اما آن روزها مدتهاست که گذشته است. همزمان با پرش بیشتر ماینرها روی قطار بیت کوین ، نرم افزار پیشرفته تری برای استخراج معادن ایجاد شد. این مسابقه تسلیحاتی سخت افزاری در استخراج مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) به اوج خود رسید. در اصطلاح TLDR ، استخراج کنندگان ASIC پردازنده هایی هستند که کارایی و قدرت بیشتری نسبت به پردازنده ها یا پردازنده های گرافیکی دارند.

و روشهای اصلی استخراج را در گرد و غبار رها کردند. به طور جدی ، اگر سعی داشتید با رایانه یا کارت گرافیک خود با دکل های استخراج ASIC رقابت کنید ، مثل این است که بخواهید جایزه بزرگ موناکو را با vespa برنده شوید.

در این مرحله ، حتی یک ASIC برای رقابت با استخرهای استخراج لیگ بزرگ کافی نیست. بزرگترین تعاونیهای استخراج صدها ASIC را ایجاد می کنند تا استخرهای عظیم پردازنده ایجاد کنند. این استخرها برای اینکه بتوانند با سایر استخراج کنندگان رقابت کنند ، سخت افزاری را به دکل های خود اضافه می کنند تا قدرت هش (کلی خروجی) را افزایش دهند.

احتمالاً می بینید که این کجا می رود. سکوهای استخراج معلوم است که به برق احتیاج دارند و هرچه بیشتر کار کنند ، انرژی بیشتری نیز مصرف می کنند. به همین ترتیب ، اثبات انگیزه های رقابتی کار به طور مداوم به افزایش نمایی مصرف انرژی منجر می شود.

و این حتی شامل افزایش دشواری نیست. هر 2،016 بلوک ، بیت کوین با مشکل روبرو می شود. این تنظیم به معنای مقیاس دشواری بلوک برای مطابقت با هش ریزهای استخراج است به طوری که هیچ معدنچی الگوریتم ها را خیلی سریع حل نمی کند ، و تمام جوایز بلوک را در این مرحله جذب می کند. معنای این امر این است که هر چه تعداد ماینرها در شبکه بیشتر باشد ، حل الگوریتم های رمزگذاری شده پس از هر تنظیم مشکل تر می شود. این بدان معناست که سکوهای معدن برای ادامه رقابت باید سخت تر کار کنند و در نتیجه انرژی بیشتری نیز مصرف می کنند.

شروع به گرفتن تصویر می کنید؟ هرچه افراد بیشتر به خرید بیت کوین بپردازند ، ماینرها برای ارزآوری آن به این ارز جذب می شوند. با استفاده از معدنچیان بیشتر ، مصرف انرژی بیشتر به رقابت سوخت منجر می شود و با داشتن یک شبکه در حال رشد ، هر یک از تنظیمات دشواری فقط با تلاش بیشتر معدنچیان باعث تشدید مصرف انرژی می شود.

اکنون که این مسئله را از بین بردیم ، بیایید این مشکل را بر روی سر خود بگذاریم و به یک راه حل بالقوه نگاه کنیم.

پرونده اثبات سهام

اثبات سهام یک الگوریتم جایگزین برای رسیدن به اجماع توزیع شده بلاکچین است. این در سال 2012 با Peercoin ، NXT و BlackCoin به عنوان اولیه پذیرفته شدگان آن به صحنه آمد..

هیچ معدنچی تحت مدل اثبات سهام وجود ندارد. در عوض ، آنها با اعتبار سنج (یا جعل کننده) جایگزین می شوند که مسئولیت اعتبار سنجی معاملات را دارند. به طور معمول ، اعتبارسنج ها مقدار مشخصی از اثبات ارز سهام را در کیف پول اصلی آن بلاکچین سهام می کنند.

سپس شبکه آن ارز ممکن است به طور قطعی آنها را برای ساخت بلوک بعدی انتخاب کند. مکانیسم انتخاب براساس الگوریتم متفاوت است ، زیرا ممکن است به صورت تصادفی یا براساس ترکیبی از متغیرها مانند ثروت کل و مدت زمان ذخیره سازی انتخاب شود..

پوشاش

لازم به ذکر است که اثبات سهام هیچ پاداش بلوکی ، فقط هزینه معامله ارائه نمی دهد ، بنابراین از نظر تئوری ، مدل انگیزه رقابتی همانند سیستم اثبات کار ایجاد نمی کند. اگرچه ممکن است تعداد بیشتری از گزینه ها و هزینه های معامله بیشتر را دریافت کنید ، هرچقدر بیشتر تلاش کنید سعی نکنید کسی را شکست دهید مثل اینکه با Bitcoin باشید.

با اثبات سهام ، فقط انرژی کافی برای تأمین انرژی نرم افزار اصلی blockchain نیاز دارید. بدون نیاز به اتلاف انرژی در ASIC و یک برنامه هش رمزنگاری شده. برای بازگشت به قیاس مسابقه ، شبیه به این است که به جای استفاده از ماشین برای مسابقه ، جایزه ای برای استارت اتومبیل خود دریافت کنید. شما در صف دروازه شروع برای جام قهرمانی شرکت خود صبر می کنید و دیگر نگران هدر رفتن گاز اضافی برای اتمام مسابقه سریعتر از سایر رقبای خود نخواهید بود..

به طور خلاصه ، اثبات سهام میزان مصرف انرژی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. این نه تنها از یک برنامه کم مصرف انرژی استفاده می کند ، بلکه اعتبارسنجان مجبور نیستند در برابر یکدیگر قدری بالا ببرند تا مانند معدنچیان تحت اثبات اجماع کار ، زنده بمانند. آنها جوایز بلوکی دریافت نمی کنند ، اما همچنین مجبور نیستند با هزینه های شرم آور انرژی که معدن کاران با آن روبرو هستند ، روبرو شوند. اگر اثبات هزینه های معاملاتی سهام را بدون هزینه های عملیاتی قابل توجه آن بسنجیم ، قابل مقایسه با اثبات پاداش کار در مقابل هزینه های آن است ، به ویژه برای کسانی که نمی توانند دکل های استخراج گران قیمت را نگهداری کنند.

اثبات در پودین است

در ماه مه ، ویتالیک بوترین از طرح انتقال بلاکچین Ethereum به اثبات الگوریتم سهام موسوم به Casper رونمایی کرد. این توسعه به عنوان دومین مجموعه رمزگذاری بزرگ ، تأیید بزرگی برای اثبات سیستم سهام است.

اثبات سهام ممکن است آینده بلاکچین باشد. تغییرات اتریوم نشانگر همان مقدار است ، همانطور که ویتالیک بوترین با استفاده از سودهای بیت کوین ، در نکات مثبت این مکانیسم ارزش می یابد.

بحران انرژی بیت کوین یکی از اولین آزمایش های واقعاً اساسی است که ارز رمزنگاری شده هنگام حرکت به سمت برجستگی عمومی روبرو است. مشکلات و موانعی از این قبیل در چنین فناوری نوپایی انتظار می رود ، اما سازگاری با این مصیبت ها به عهده جامعه کل است. هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم پرداختن به اثبات نواقص کار باید باور ما را در خلق Satoshi Nakamoto به خطر بیندازد – کاملاً برعکس. اگر می خواهیم موفقیت بیت کوین را ببینیم ، باید در انتقادات خود هوشیار و با راهکارهای خود فعال باشیم ، زیرا همانطور که اکنون موجود است ، بیت کوین در مسیر ناپایدار شدن در آینده نزدیک است.

شاید اثبات سهام بتواند بیت کوین را از خود خرابکاری دور کند. اگر تغییر الگوریتم Ethereum به معنی هر چیزی باشد ، باید یک سیگنال روشن برای جامعه رمزنگاری باشد که اثبات کار نمی تواند در وضعیت فعلی خود ادامه یابد.

سوال این است که آیا بازار سازگار می شود؟?