معاملات آتی بیت کوین: آنچه باید بدانید

معاملات آتی بیت کوین: آنچه باید بدانید

چشم انداز معاملات آتی بیت کوین در مبادلات مالی عمده به وضوح برای قیمت بیت کوین افزایش یافته است. قیمت ابتدای این هفته که حدود 15000 دلار معامله می شود ، 145٪ بالاتر از زمانی است که گروه CME در 31 اکتبر اعلام کرد که معاملات آتی بیت کوین را تا پایان سال آغاز می کند و 53٪ بالاتر از زمانی است که اخبار منتشر شده است تأیید نظارتی CFTC از این بازارها در تاریخ 1 دسامبر.

اما معاملات آتی چه تأثیری روی قیمت بیت کوین می گذارند ، به ویژه اگر سرمایه نهادی وارد فضا شود؟ برای پیدا کردن ما نحوه کار قرارداد آتی و همچنین انگیزه ها و رفتارهای بازیکنان مختلفی که ممکن است با استفاده از معاملات آتی قیمت بیت کوین را حدس بزنند ، بررسی خواهیم کرد..

مبانی معاملات آتی

اول ، یک آغازگر سریع در مورد قراردادهای آتی و نحوه تجارت آنها. قرارداد آتی یک مشتق مالی است که در آن دو طرف توافق می کنند که کالا یا ابزار مالی خاصی را در تاریخ آینده و با قیمت تعیین شده معامله کنند..

به عنوان مثال ، خرید یک قرارداد آتی 12 ماهه نفت به قیمت 60 دلار به این معنی است که شما (دارنده قرارداد) موافقت می کنید 12 ماه دیگر ، 60 دلار / بشکه نفت را خریداری کنید ، صرف نظر از قیمت نفت در آن زمان. با موافقت برای خرید روغن ، قرارداد شما “طولانی” است ، در حالی که شخصی که موافقت می کند نفت را تحویل دهد ، قرارداد “کوتاه” است. توجه داشته باشید که قراردادهای آتی در هر زمان می توانند در بورسی که آن قرارداد خاص را معامله می کند فروخته شوند و خریدار قرارداد تعهدات قرارداد آتی را به ارث می برد.

برخی قراردادها را می توان با تحویل فیزیکی روغن تسویه کرد ، برخی اجازه می دهد تا با اختلاف پول بین قیمت آتی و قیمت لحظه ای در آن زمان با پول نقد تسویه شود و برخی دیگر به هر دو گزینه اجازه می دهند. معاملات آتی بیت کوین در CME انجام می شود ساختار یافته برای تسویه وجه نقد.

در اینجا مثالی از نحوه معامله قرارداد آتی بیت کوین در CME آورده شده است. من قرارداد 12 ماهه آتی BTC را با قیمت تسویه 15000 دلار خریداری می کنم. بیایید فرض کنیم که در آن روز 12 ماه دیگر ، قیمت واقعی BTC 18000 دلار است.

به جای اینکه فروشنده قرارداد بیت کوین را به قیمت 15000 دلار به من بفروشد و من آن را به صرافی بکشم تا 18000 دلار بفروشم ، فروشنده قرارداد به راحتی 3000 دلار اختلاف را به من می دهد. این به عنوان تسویه نقدی شناخته می شود و معمولاً نتیجه مالی همان تحویل فیزیکی است.

خطر: آیا سرمایه گذاران بزرگ می توانند معاملات آتی را کوتاه کنند و قیمت BTC را حفظ کنند?

حتی اگر یک سرمایه گذار متوسط ​​رمزنگاری معاملات آتی را بفهمد ، به این زودی ها وارد این عرصه نخواهند شد. هر قرارداد برای 5 بیت کوین است و حداقل تعداد قرارداد در یک معامله 5 قرارداد است. با قیمت 15000 دلار BTC ، این بدان معناست که با کمتر از 375،000 دلار هیچ معامله ای انجام نخواهید داد.

یکی از ویژگی های اصلی بازار آتی دو طرفه بودن آن است ، به این معنی که شما می توانید از بازار کوتاه بیایید بدون اینکه درگیر موقعیت کوتاه سنتی باشید (یعنی پیدا کردن شخصی برای گرفتن دارایی).

از آنجا که قراردادهای آتی بیت کوین به صورت نقدی تسویه می شود ، شرط بندی در برابر بیت کوین اکنون بسیار ساده تر است (اگرچه چند روش موجود برای کوتاه کردن بیت کوین وجود دارد).

سرمایه نهادی تمایل دارد که در بهترین حالت ، با قضاوت بر اساس اظهارات بیت کوین ، بدبین باشد جیمی دیمون, وارن بافت, یا محمد الوریان. این نباید تعجب آور باشد زیرا از بسیاری جهات ارزهای دیجیتال رقیب برنامه های تجاری بلند مدت این بانکداران و سرمایه گذاران هستند. این افراد انگیزه زیادی برای کاهش قیمت بیت کوین دارند و یا کاملاً شکست می خورند.

همه اینها را اضافه کنید و بول کوین گاوها ممکن است کمی عصبی شوند. تنها گروه هایی که پول نقد کافی برای تجارت این بازارهای آتی جدید را دارند سرمایه های نهادی هستند که به طور کلی دیدگاه بسیار منفی نسبت به بیت کوین دارند و آنها در آستانه شروع معاملات در اولین بورس معتبر هستند که به آنها امکان بیت کوین کوتاه در مقیاس را می دهد.!

می توان استدلال کرد که در اینجا یک شکاف شوق وجود دارد. اگر شما یک سرمایه دار معتقد به سرمایه هستید ، قبلاً شروع به کار کرده اید و یکی از ده ها صندوق سرمایه گذاری رمزگذاری رمزپایه را که امروز در حال فعالیت است شروع می کنید. برای یک فرد مشکوک به بیت کوین ، گزینه های شما برای بیان این دیدگاه بسیار گسترده شده است.

نقاط مقابل: مورد گاو نر برای معاملات آتی بیت کوین

بنابراین اگر معاملات آتی بیت کوین چنین تهدیدی برای بیت کوین محسوب می شود ، چرا قیمت بیت کوین هنوز خیلی سریع در حال افزایش است؟ بیایید به برخی از نقطه های نقطه نظر برای تزریق آینده بیت کوین نگاهی بیندازیم.

اولاً ، سرمایه نهادی می تواند فکر کند که بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری از زمان حباب Dot Com است ، اما بسیاری از آنها برای شروع نمی توانند این بازارها را لمس کنند. قانون فولکر از قانون دود-فرانک ، بانک هایی مانند Jamie Dimon’s JP Morgan را از تجارت تقریباً هر نوع سوداگری منع می کند ، که قطعاً ارزهای دیجیتال حساب می شود! اقدام برای این خرس های بیت کوین کوتاه مدت بیت کوین نیست ، که قیمت را پایین می آورد ، بلکه صرفاً از آن و سایر ارزهای دیجیتال دور شوید.

دوم ، از نظر هر صندوق پرچین سنتی که نمی تواند کوتاه بیت کوین را منتظر بگذارد ، افراد دیگری هستند که دوست دارند فرصتی برای طولانی مدت قرار گرفتن در معرض بیت کوین داشته باشند اما به راحتی به نگهداری مبادلات رمزنگاری اعتماد نمی کنند یا نمی توانند از عهده کمبود فنی برآیند پشتیبانی یا خرابی مداوم. (اگر تا به حال سعی کرده اید از یک تبادل رمزنگاری در طول یک خبر چنگال یا رویداد مهم اخبار رمزنگاری استفاده کنید ، سرزنش آنها سخت است).

تا پیش از این ، گزینه های آنها محدود به Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC) بود که غالباً استفاده می کرد با 30٪ تا 80٪ حق بیمه بیت کوین واقعی معامله می شود, نشان می دهد که تقاضای قابل توجهی از سرمایه گذاران وجود دارد که به هر دلیلی ، محدود به خرید بیت کوین واقعی نیستند.

سرانجام ، تعداد کمی از سرمایه گذاران به افزایش قیمت بیت کوین در سال گذشته نگاه خواهند کرد و از ترس کوتاه شدن دارایی هراسی ندارند. هنگامی که یک دارایی می تواند در یک هفته دو برابر شود ، قرار گرفتن در معرض خطر شما با یک موقعیت کوتاه بسیار زیاد است – از لحاظ نظری نامحدود.

شاید شما اعتقاد داشته باشید که بیت کوین در حباب است زیرا با استفاده از تحلیل بنیادی قابل ارزیابی نیست ، اما این یک سال پیش نیز صادق بود و اگر موقعیت کوتاهی بیت کوین را در دسامبر 2016 قرار دهید ، حدود 17 برابر سرمایه اولیه خود را از دست داده اید (یا از نظر معاملات آتی ، با شما تماس گرفته می شد و یا مدتها پیش توسط صرافی خود موقعیت خود را به زور بسته می کردید).

با حداقل معاملات تجاری 375،000 دلار ، این ضررها به سرعت جمع می شوند.

نتیجه گیری: نوسانات پیش رو است ، اما در نهایت برای BTC خوب است

این شما را در تصمیم گیری طولانی یا کوتاه بیت کوین در انتظار معاملات آتی قرار نمی دهد. CME Group’s محصولات آتی بیت کوین خود را از 18 دسامبر راه اندازی می کند ، اما رقیب کوچکتر آنها CBOE اخیراً اعلام کرده است که آنها CME را شکست داده و معاملات آتی بیت کوین را از 10 دسامبر ، بعدازظهر یکشنبه آینده آغاز می کنند. عوامل مختلفی می توانند باعث هجوم سرمایه به موقعیت طولانی مدت یا کوتاه شوند ، اما به هر ترتیب ، احتمالاً نوسانات قابل توجه قیمت در کوتاه مدت است.

با این حال ، در دراز مدت ، این یک گام مهم در جهت مشروعیت بخشیدن به بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه است و در نهایت باید نوسانات روزانه بیت کوین را کاهش دهد ، زیرا در کنار کلاسهای دارایی سنتی تر تجارت می کند..

منابع

  1. https://coincentral.com/this-week-in-cryptocurrency-110317/
  2. https://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr7654-17
  3. https://www.cmegroup.com/education/cme-bitcoin-futures-frequently-asked-questions.html
  4. https://coincentral.com/short-bitcoin/
  5. https://www.cnbc.com/2017/10/13/jamie-dimon-says-people-wuy-bit-bitcoin-are-stupid.html
  6. https://www.forbes.com/sites/johnwasik/2017/11/06/why-buffett-sees-bitcoin-bubble/
  7. https://www.investors.com/news/heres-the- آخرین-رهبر-مالی-برای-پخش-دوبله-در-بیت کوین /
  8. https://www.investopedia.com/terms/v/volcker-rule.asp
  9. https://www.pionline.com/article/20171204/INTERACTIVE/171209944/ شورت- در-سرمایه گذاری-بیت کوین-باید-در-دسامبر- به زودی عمل کنید
  10. https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map