از حدس و گمان خسته شده اید؟ این شرکتهای رمزپایه بسترهای نرم افزاری و خدماتی فعال را ارائه می دهند

شیرجه رفتن به دنیای ارزهای رمزنگاری شده می تواند تجربه ای طاقت فرسا باشد.

بیش از 1000 ارز رمزپایه پشتیبانی شده از بلاکچین که در بیش از 100 بازار آنلاین آنلاین گردش می کنند ، به معنای عمیق و گسترده بودن مجموعه رمزنگاری است. این مجموعه گزینه های گیج کننده می تواند یک سرمایه گذار تازه وارد یا یک علاقه مند به رمزنگاری را با اضطراب بازار خفه کند.

با این وجود ، در میان این انبوه ICO های گمانه زنی ، برخی تحقیقات سالم می توانند شما را به سمت شرکت های آینده دار با محصولات واقعی کار کنند.

ارزهای رمزنگاری شده دیگر برای یک طبقه زیرزمینی کلیشه ای شما یک امر جدید محسوب نمی شوند و شرکتهای رمزپایه زیر گواهی این موضوع است.

سیستم عامل های آنها کاملاً کاربردی هستند و بلاکچین را در خدمات روزمره ادغام می کنند و باعث می شوند این فناوری بیشتر در معرض دید عموم قرار گیرد.

Ripple (XRP)

Ripple در سال 2012 تاسیس شد ، یک پروتکل پرداخت بلاکچین است که به عنوان یک سیستم تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی کار می کند. زیاد به اصطلاحات اصطلاح آویزان نشوید. به عبارت ساده تر ، ریپل پاسخی برای مشکلاتی که جامعه تجارت بین الملل با آن روبرو است ، مانند نیاز به تبادل ارز ، زمان معاملات طولانی و هزینه های معامله ، ارائه می دهد..

به عنوان مثال ، اگر شرکتی بخواهد تجارت خود را از طریق مرزها انجام دهد ، جابجایی سرمایه یا صدور پرداخت از 3-5 روز طول می کشد. اگر این کار را با کارمزد معامله بالا و نرخ ارز فیات جفت کنید ، انتقال مبالغ گسترده وجوه از یک کشور به کشور دیگر می تواند یک فرآیند سخت و دشوار باشد.

وارد Ripple شوید.

پروتکل پرداخت Ripple با معاملات بلاکچین و ارز (XRP) روند معاملات شرکت ها را ساده می کند. بلاکچین معاملات در زمان واقعی را از طریق یک سیستم غیرمتمرکز و امن فراهم می کند و XRP نقدینگی را برای وجوه منتقل شده تأمین می کند..

علاوه بر این ، پروتکل هزینه های معامله را به یک هزینه جزئی با شروع از 0.00001 XRP (کسر کسری های یک پنی) کاهش می دهد.

موج دار شدن در عمل

سیستم عامل Ripple ، پروتکل معاملات Ripple, شاهد افزایش پذیرش توسط موسسات مالی بین المللی است. کاربران از طریق دروازه های موجود در ripple.net با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. از این درگاه ها ، آنها می توانند با ارسال ، دریافت و مبادله وجوه در قالب ارزهای XRP و فیات با سایر اعضای پروتکل معاملات Ripple تعامل داشته باشند.

بلاکچین Ripple به عنوان دفتری برای این معاملات عمل می کند ، داده های معامله را بصورت عمومی در بلوک های تشکیل دهنده پروتکل ذخیره می کند.

این مفهوم انقلابی به نظر می رسد و تاکنون ریپل ثابت کرده است که چنین است. بیش از 100 شرکت چشمگیر از Ripple برای مبادله سرمایه استفاده می کنند ، از جمله بسیاری از بانک های برجسته مانند UBS ، Santander و UniCredit.

تا کنون ، Ripple نشان داده است که کاربرد واقعی آن برای دنیای مالی و تجاری جهانی دارای ارزش واقعی است و پروتکل آن که قبلاً به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است ، احتمالاً با جلب شرکتی و مواجهه با شرکت ، کاربران بیشتری را به خود جلب خواهد کرد..

Siacoin (SC)

نگران نباشید ، این دیگر تلاش ستاره پاپ برای سوار شدن بر موج ارز رمزنگاری شده نیست (نگاهت می کنم دی جی خالد). اتفاقاً خواننده پاپ Sia هیچ ارتباطی با Siacoin ندارد. آن است آغاز به مسابقه HackMIT 2013 برمی گردد. این شرکت می خواهد پتانسیل ذخیره سازی بلا استفاده جهان را با فناوری بلاکچین استفاده کند. اساساً ، Siacoin می خواهد از طریق شبکه ای از مراکز داده به صورت جداگانه مدیریت شده ، یک بستر مشترک ذخیره سازی ابر ایجاد کند.

این مراکز داده به کاربران امکان مدیریت داده ها از طریق بلاکچین را می دهند. هاب های ذخیره سازی به عنوان گره های جداگانه ای عمل می کنند که از کل سیستم پشتیبانی می کنند ، بنابراین ابر به جای اینکه در یک سرور متمرکز وجود داشته باشد (به عنوان مثال Dropbox) ، از طریق یک شبکه غیرمتمرکز حافظه ذخیره سازی توسط کاربر وجود دارد.

استفاده از سیا

برخلاف سایر سیستم عامل های ذخیره سازی ابر ، Sia از یک نام دامنه کار نمی کند. در عوض ، برنامه را می توان از اینجا بارگیری کرد وب سایت Sia.

پس از بارگیری ، کاربران می توانند پرونده ای را روی ابر بارگذاری کنند تا در یکی از مراکز داده blockchain میزبانی شود. روش دیگر ، کاربران می توانند میزبانی یک مرکز داده را برای پرداخت در Siacoin انتخاب کنند. برای اطمینان از اینکه میزبان از اطلاعات شخصی خود سواستفاده یا سو mis استفاده نمی کند ، قراردادهای هوشمند اطمینان می دهند که میزبان پرداخت نمی شود مگر اینکه اطلاعات را به طور ایمن ذخیره کند. سیستم عامل Sia همچنین برای اطمینان بیشتر از امنیت داده ها ، همه داده ها را رمزگذاری و زائد می کند.

این پلتفرم در حال حاضر فعال است و مانند Ripple بیشتر از یک فرد متوسط ​​به کسب و کارها متمایل است ، اما با توجه به زمان و رشد فناوری ، Sia می تواند در آینده به گزینه ارزان تری برای سرویس های اصلی رایانش ابری تبدیل شود.

Steem (SMT)

Steem در تلاش است نحوه ایجاد ، اشتراک گذاری ، انگیزه دادن و حتی پاداش دادن به محتوای اینترنتی را تغییر دهد. بلاکچین با استفاده از آنچه سازندگان آن Proof of Brain می نامند کار می کند. برخلاف سکه های اثبات کار که ارز را از طریق تولید استخراج (مثلاً بیت کوین) به گردش در می آورند ، Steem با رأی دادن یا پسندیدن محتوایی که اعضای جامعه تولید می کنند توزیع می شود.

هنگامی که یک پست یا نظر زیاد می شود ، سازنده آن محتوا مقدار قابل مقایسه SMT (یا Smart Media Token ، واحد پول Steem) دریافت می کند. بله ، شما درست خوانده اید – بابت تعاملات خود در شبکه های اجتماعی می توانید مبلغی را پرداخت کنید.

بنابراین Steem کجا کار می کند?

همتای رسانه های اجتماعی Steem, استیمیت, این واحد پولی را در سیستم عامل خود قرار می دهد. با استفاده از آن ، کاربران می توانند از طریق شبکه ای از پست های وبلاگ و بخش نظرات با یکدیگر درگیر شوند ، در حالی که به دلیل محبوبیت مشارکت های خود SMT کسب می کنند.

از نوامبر 2017, Steemit بیش از 400000 حساب ثبت شده دارد و بیش از 90،000 پست روزانه به خود اختصاص می دهد. جای تعجب نیست که بسیاری از مطالب در حال حاضر با ارز رمزنگاری شده مرتبط است ، اما تصویب جریان اصلی منجر به تنوع بیشتر در ایجاد محتوا می شود.

به عنوان مثال ، برچسب های دسته بندی برای هر چیز ، از ورزش ، سفر به الگوهای رفتاری و تاریخ وجود دارد ، با پست های برتر و پرطرفدار که بین 30 تا 200 دلار پرداخت می شود. شما آن تئوری های توطئه را که به اشتراک می گذارید می دانید که هیچ کس به آنها گوش نمی دهد? خوب ، حتی کسانی که برای Steemit ارزش دارند, و ما فکر می کنیم که بسیار زیبا است.

Steem در نهایت در تلاش است تا استاندارد جدیدی را برای بستر رسانه های اجتماعی تعیین کند ، اما فقط زمان نشان می دهد که آیا جامعه اینترنت رویکرد سودآمیز را برای تعاملات آنلاین قبول می کند یا خیر..

توجه اساسی (BAT)

دقیقاً مانند Steem ، توجه اساسی از انگیزه های سود منحصر به فرد برای بازنگری نحوه تعامل ما با خدمات آنلاین استفاده می کند. هر چند برای BAT, هدف تبلیغات است, نه شبکه های اجتماعی.

این ایده ساده سازی خدمات تبلیغاتی است که فقط شامل بینندگان ، ناشران و تبلیغ کنندگان می شود ، و از این طریق نیاز به واسطه ها را از بین می برد و احتمال تقلب در بازاریابی را کاهش می دهد. این پروژه که از زنجیره بلوک Ethereum ساخته شده است ، یک پلتفرم تبلیغاتی دیجیتال غیرمتمرکز و منبع باز است که توسط رمز BAT تأمین می شود. به کاربران موجود در این پلت فرم به دلیل توجه و مشاهده تبلیغات در BAT پاداش داده می شود و ناشران متناسب با محبوبیت تبلیغات منتشر شده خود BAT دریافت می کنند..

این کجا اجرا می شود?

اگر به دنبال پاداش مصرف گرایی بی گناه هستید, مرورگر شجاع در حال حاضر از سیستم عامل توجه اساسی پشتیبانی می کند. این یک کیف پول درون مرورگر برای ذخیره کاربران BAT در رابط کاربری خود با مشاهده تبلیغات دارد. اما مشاهده آگهی کاملا اختیاری است ، زیرا مرورگر Brave تبلیغات را نمایش نمی دهد مگر اینکه کاربر آنها را فعال کند.

این مرورگر همچنین شامل یک ویژگی پرداخت شجاع است که به کاربران اجازه می دهد بخشی از BAT خود را مستقیماً از کیف پول مرورگر خود به وب سایت های مورد علاقه خود اهدا کنند. در آینده ، وقتی وب سایت ها عملکرد پرداخت BAT را اجرا می کنند ، Brave Payments ممکن است برای خدمات ، محصولات ، اشتراک ها و موارد مشابه استفاده شود..

Brave همچنین برای اندازه گیری رضایت و توجه کاربر از سیستم Basic Metric ყურადღება استفاده می کند. با توجه به این معیار ، توجه عمومی می تواند با ارزیابی تبلیغات از امتیازات هر بیننده ، به دقت تبلیغ کند که کدام تبلیغ بیشترین بازدید را دارد. این تضمین می کند ناشران برای محبوبیت یک آگهی دقیق غرامت دریافت می کنند و همچنین تضمین می کند که تبلیغ کنندگان با ردیابی و هدف گذاری منافع کاربر ، در معرض بهینه خدمات قرار می گیرند..

در نهایت ، این یک برنده برای همه افراد درگیر است: بینندگان برای قرار گرفتن در معرض آگهی هایی که می خواهند ببینند پول دریافت می کنند ، تبلیغ کنندگان به بازارهای هدف خود می رسند و ناشران مجبور نیستند از بازاریابی متقلبانه سود خود را کم کنند..

در حال حاضر ، Brave تنها مرورگری است که پلتفرم Basic توجه را در خود جای داده است ، اما با رشد توجه اساسی ، تیم آن امیدوار است که پروتکل بلاکچین خود را به طور گسترده تری تصویب کند. این یکی از معدود فناوری های بلاکچین است که می خواهد با از بین بردن تقلب ، کاهش تهدید به بدافزار و ارائه معیار دقیق تر برای اندازه گیری میزان آگهی تبلیغات و علاقه کاربران ، تبلیغات دیجیتال را به سمت بهتر متزلزل کند..

Brave اولین کاربرد ملموس فناوری Basic Care است ، اما اگر در بین کاربران ، ناشران و تبلیغ کنندگان محبوب شود ، پذیرش جریان اصلی می تواند BAT را به استاندارد جدیدی برای بازاریابی آنلاین تبدیل کند.

افکار نهایی

بخاطر داشته باشید که این لیست جامعی نیست و برخی از این سیستم عامل ها اگرچه فعال هستند ، اما همچنان به توسعه بیشتری نیاز دارند. اما ، به طور کلی ، این سیستم عامل ها امکان پذیری و ملموس بودن فن آوری خود را در مقایسه با سایر شرکت های دارای بلاکچین که فناوری در پیشرفت نظری آن است ، اثبات کرده اند..

این یک زمان هیجان انگیز برای فناوری است ، زیرا بلاکچین ایجاد راه حل های سطح بالا یا بهینه سازی راه حل های فعلی را برای بسیاری از افراد فراهم کرده است.

حتماً خود را در مورد روند صنعت آگاه کنید و برخی از شرکتهای مورد علاقه خود را دنبال کنید تا از پیشرفت آنها مطلع شوید.