آنتوان وردون مدیر عامل Proxeus در مورد دسترسی بلاکچین برای همه

آنتوان وردون بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Proxeus است ، شرکتی که در تلاش است سازگار بلاکچین را با شرکت های سنتی و زیرساخت های موجود سازمانی سازگار کند. Proxeus در سال 2015 تاسیس شد ،وردپرس برای بلاکچین,”این کار برای سازمانها از هر اندازه ای آسان است که بتوانند تجارت خود را در بلاکچین انجام دهند.

تیم Proxeus قبلاً با مدل فناوری سه لایه خود نتایج بسیار چشمگیری را نشان داده است – از سرعت بخشیدن به روند ثبت نام برای مشاغل جدید گرفته تا امکان استفاده از دانشگاه بازل برای استفاده از بلاکچین برای صدور مدارک علمی در مقابل تقلب.

مجلات L’Hebdo و Bilan (2010 و 2013) آنتوان به عنوان یک کارآفرین سریال و پیشگام فین تک ، در میان 100 شخصیت برتر سوئیس قرار گرفت. او فهمیده بود فناوری حقوقی سوئیس کار بر روی ارائه خدمات حقوقی با دسترسی بیشتر از طریق کانال های دیجیتال. او همچنین مشاور استراتژیک بانک های سوئیس در موضوعات fintech است.

موارد استفاده تئوری زیادی برای بلاکچین وجود دارد ، اما در مصاحبه زیر ، ما می فهمیم که چگونه این فناوری قبلاً به کار گرفته شده است – و چگونه می تواند در همه مشاغل گسترش یابد..

سابقه شما در قانون است و به دلیل موضع پرشور خود در سیاست شناخته شده اید. بنابراین ، چگونه وارد فضای بلاکچین شدید?

من در واقع هرگز وکالت نکردم. در سال گذشته دانشکده حقوق ، Sandbox ، یک شبکه جهانی از کارآفرینان جوان را تأسیس کردم. بعداً ، من به سرمایه گذاری خطرناک نقل مکان کردم و یک صندوق fintech مستقر در زوریخ را رهبری می کردم. در سال 2012 ، ما شروع به بررسی بلاکچین به عنوان یک فناوری کردیم که می تواند به طور گسترده بانکداری را مختل کند. بعداً ، ما در یک بیت کوین ایالات متحده سرمایه گذاری کردیم و من با علاقه زیادی ICO Ethereum را مشاهده کردم – این نکته ای بود که من فهمیدم بلاکچین فقط بانکداری را تغییر نمی دهد ، بلکه فرایندهای کار و مدل های تجاری هر صنعت را دوباره تعریف می کند.

Proxeus در مورد چیست و چه مشکلی را می خواهید حل کنید؟ رمز XES چگونه کار می کند?

هدف ما دسترسی بیشتر به فناوری بلاکچین است. ما می خواهیم این امکان را برای همه ایجاد کنیم که برنامه های بلاکچین خود را بدون نیاز به دانش فنی خاص ایجاد کنند. رمز XES کاربران ما را در یک اکوسیستم غیرمتمرکز متصل می کند ، بدون اینکه نیازی باشد ما در وسط هر معامله بایستیم.

شما خود را به عنوان “وردپرس برای بلاکچین” لقب می دهید – منظورتان از این چیست?

20 سال پیش ، هر وب سایت باید به صورت دستی در HTML کد شود. وردپرس با اجازه دادن به هر کسی که بتواند ساختار وب سایت را فقط با چند کلیک برنامه ریزی کند ، تغییر داده است. ما برای برنامه های بلاکچین نیز همین کار را می کنیم: فقط در طی چند ساعت ، می توانید اسکلت یک برنامه blockchain را برای پروژه یا همراه خود ایجاد کنیدy.

Proxeus ادعا می کند که زنجیره بلوک است ، چگونه قادر به مدیریت این مسئله هستید و چرا این مهم است?

در پشته توسعه بلاکچین ، ما خود را به عنوان یک میان افزار قرار می دهیم که می تواند به هر زنجیره بلوکی متصل شود. هنگام ارسال ایمیل با Outlook ، نمی دانید پروتکل مورد استفاده smtp است یا pop3. در آینده نیز در مورد بلاکچین ها چنین خواهد بود.

آیا می توانید در مورد مدل فناوری سه لایه خود برای ما بگویید؟ پروکسئوس برای چه کسانی است؟ افرادی که با محصول شما ارتباط برقرار می کنند چه کسانی هستند?

به طور مشابه با وردپرس ، ما یک پلتفرم اصلی داریم که توسط مجموعه ای از ماژول ها تکمیل شده است ، که با انتهای قلم امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز را فراهم می کند. هر کسی که علاقه مند به نمونه سازی اولیه و در نهایت ایجاد یک برنامه زنجیره بلوکی باشد ، می تواند از Proxeus برای ایجاد چارچوب استفاده کند.

چرا اجازه دادن به توسعه دهندگان خارج برای ایجاد DApps مهم است؟?

DApps یک روش جدید برای ساخت برنامه ها است. در یک نصب سنتی ، توسعه دهندگان باید برنامه های بزرگ و پیچیده را با چندین لایه اجازه مدیریت کنند. در تنظیم DApp ، هر کس DApp کوچک خود را دارد که توسط بلاکچین متصل شده است. هزینه های توسعه و مدیریت می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

در مقاله سفید خود ، فضای رمزنگاری را به زمانی شبیه می کنید که مشاغل مجبور به سازگاری با کامپیوتر در دهه 70 ، اینترنت در دهه 90 ، ابر در دهه 2000 و موبایل در سال 2010 باشند. آیا این واقعاً تغییر بزرگ بعدی است?

بلاکچین موج جدیدی از کارایی و اعتماد را به همراه خواهد داشت. این مدل های تجاری سنتی را به همان روشی تغییر می دهد که اینترنت تجارت و ارتباطات را متحول کرده است.

چگونه مشاغل می توانند از بلاکچین سریعتر استقبال کنند ، به ویژه مشاغل کوچک تا متوسط ​​با بودجه کم؟ چه اتفاقی برای کسب و کارها خواهد افتاد که سازگار هستند?

ممکن است مشاغل کوچک نتوانند بلافاصله فرایندهای مبتنی بر بلاکچین را پیاده کنند ، اما آنهایی که منحنی یادگیری خود را زود شروع کرده اند ، یک مزیت آشکار دارند و عقب ماندگی ها در نهایت از بین می روند. هدف Proxeus تهیه یک جعبه شن و ماسه است که در آن همه بتوانند بیایند و نحوه اداره تجارت خود را در زمینه بلاکچین آزمایش کنند..

فکر می کنید چه مدت طول می کشد تا ما شاهد اتخاذ انبوه فناوری بلاکچین باشیم و موانع این اتفاق چیست?

ما انتظار داریم اولین برنامه های زنده امسال شروع شوند ، اما برنامه دیگری طول می کشد 3-5 سال قبل از اینکه فناوری blockchain توسط توده ها به کار گرفته شود.

شما اخیراً محصول خود را با نتایج شگفت انگیز به نمایش درآورده اید و به دانشگاه بازل کمک می کنید تا اولین نفری در سوئیس باشد که از بلاکچین برای صدور گواهینامه های دوره استفاده می کند و مدارک تحصیلی را از تقلب محافظت می کند. آیا می توانید به ما بگویید که چگونه این کار را انجام داده اید؟?

ما گواهینامه دوره را به صورت دیجیتالی برنامه ریزی کردیم تا فرد مسئول بتواند داده ها را وارد کند و سند به طور خودکار ایجاد شود. سند هش شده و هش در بلاکچین ثبت شده است ، به کارفرمایان آینده اجازه می دهد صحت مدارک دریافت شده را با استفاده از یک رابط کشیدن و رها کردن ساده تأیید کنند..

تأثیرات این امر بر آموزش عالی چیست?

این کار در ابتدا تعامل بین کارفرمایان و دانشگاه ها را ساده می کند ، اما همچنین یک اکوسیستم گسترده تری از اعتماد راجع به مدارک علمی ایجاد می کند – من تعجب نخواهم کرد که ، Linkedin ، شما می توانید رمزگذاری هویت خود را به منظور نمایش “مدارک تأیید شده” در نمایه خود متصل کنید.

همچنین کار مدیریتی دانشگاهها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در پایان ، آیا مدرک کارشناسی ارشد نتیجه مجموع شرایطی نیست که می تواند در یک قرارداد هوشمند برنامه ریزی شود?

شما همچنین از فناوری Proxeus برای ثبت قانونی یک شرکت ، از ابتدا تا انتها ، در کمتر از 3 ساعت (به جای 4 تا 6 هفته ای که به طور معمول طول می کشد) در چالش DigitalSw Switzerland استفاده کردید. چگونه این امکان وجود داشت?

در حال حاضر ، در سوئیس ، ایجاد یک شرکت حدود 10 روز طول می کشد. این به دلیل این واقعیت است که بازیگران (کارآفرین ، وکیل ، بانک ، دفتر اسناد رسمی ، ثبت شرکت) به ترتیب کار می کنند. با یک قرارداد هوشمند در مورد زنجیره بلوک Hyperledger ، ما می توانیم آن را تغییر دهیم و فقط در 1 ساعت 37 دقیقه یک شرکت را به طور قانونی از ابتدا تا انتها ثبت کنیم.

Proxeus را در چه موارد اصلی استفاده می کنید?

هر مشاغل قادر خواهد بود فرآیندهای خود را به صورت خودکار انجام داده و آنها را به قراردادهای هوشمند متصل کند تا به مرحله بعدی دیجیتالی شدن برسد.

Proxeus نام خود را از کجا آورده است?

پروکسئوس خدای پروکسی یونان است, ساختن پلی بین جهان سنتی و بلاکچین.

یک روز معمولی برای شما چگونه است؟ آیا اصلا وقت آزاد دارید؟?

صبح ها بعضی وقت ها برای خواندن وقت می گذارم و هر وقت که بتوانم عصرها آشپزی می کنم. اما متأسفانه ، آن زمانها نادرتر می شوند ، زیرا اکنون در مرحله اجرای پروژه هستیم – عصرها و آخر هفته ها شلوغ است و من برنامه سنگینی برای سفر در پیش دارم.

خیلی ها این را نمی دانند ، اما شما در سوئیس قهرمان سابر بودید ، آیا هنوز هم اصلاً به تمرین می روید?

متأسفانه ، من اخیراً تمرین نکردم! من در نزدیکی دریاچه زوریخ زندگی می كنم ، جایی كه می دوم و گاهی شنا می كنم.

شما خود را یک کارآفرین سریال می نامید. مراحل بعدی Proxeus و مراحل بعدی Antoine چیست?

در حال حاضر ، من درگیر پروژه های فعلی هستم – Proxeus و بلاکچین به طور کلی هنوز هم مرا برای چند سال مشغول خواهند کرد!

متشکرم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me