Initiative Q چیست؟ تاکنون ، به احتمال زیاد آنچه را که بسیاری از مردم ادعا می کنند ، دیده اید شبکه پرداخت بزرگ بعدی. یا به گفته دیگران ، کلاهبرداری بزرگ بعدی. خواه در اعماق رمزنگاری باشید یا نه ، پیام زیر احتمالاً در یک زمان یا خبر دیگری با اخبار فیس بوک شما روبرو شده است:

ابتکار q ارجاع فیس بوک

یکی از بسیاری از پست های ارجاع Q ابتکار عمل

این یک پیشنهاد فریبنده است. فقط با نام و آدرس ایمیل خود ثبت نام کنید. در عوض Q ، ارز جدید آینده دریافت خواهید کرد. به قسمت صفحه نخست, و خواهید دید که ارزش ثبت نام اکنون هزاران دلار پس از فعال شدن شبکه برآورد می شود.

اگر فکر می کنید این خیلی درست به نظر می رسد درست نیست ، شما تنها نیستید. این شرکت طیف گسترده ای از انتقادات را در کنار موافقانی دریافت کرده است که معتقدند در آزمایش آن چیزی برای از دست دادن ندارید. بنابراین برای کمک به شما در این زمینه ، ابتکار Q را مورد آزمایش قرار می دهیم و برخی از جسورانه ترین ادعاهای شرکت را تجزیه و تحلیل می کنیم.

دادگاه CoinCentral اکنون در جلسه است.

ادعای شماره 1: از طریق ثبت نام هزاران درآمد کسب خواهید کرد

صفحه اصلی Initiation Q با نامه های بزرگ و جسورانه ای تبلیغ می کند که ارزش ثبت نام امروز را دارد تخمین زده ارزش بیش از 15000 دلار به پررنگ بودن توجه کنید.

صفحه اصلی ابتکار Q

طرح ابتکاری Q ادعاهای جسورانه ای را مطرح می کند.

در زیر آن ، با حروف بسیار کوچکتر و سبک تر ، چند فرض مهم وجود دارد. بیایید آنها را یکی یکی بررسی کنیم.

شماره 1: یک Q = یک دلار آمریکا

اولین فرض این است که ارزش هر Q یک دلار است. در اینجا نحوه رسیدن آنها به این ارزیابی آمده است:

 1. معاملات سالانه کارت های اعتباری 20 تریلیون دلار است.
 2. مقدار کل پول در جهان تقریباً نیمی از فعالیت اقتصادی جهان است.
 3. بنابراین ، با جایگزینی Q به کارتهای اعتباری ، ارزش کل Q 10 تریلیون دلار است.
 4. در حال حاضر دو تریلیون Q وجود دارد ، بنابراین حتی با تنها یک پنجم تصویب برنامه ریزی شده ، هر Q هر یک دلار ارزش دارد.

هنوز گیج شده?

چند دلیل در این منطق وجود دارد. بزرگترین پرچم قرمز آن است کارتهای اعتباری در واقع معادل 20 تریلیون دلار در معاملات سالانه ندارند. این رقم نشان دهنده مقدار تراکنش سالانه همه کارتها (بدهی ، اعتباری و اعتباری) ، نه فقط کارت های اعتباری. در واقع کارت های بدهی اکثریت این تعداد را تشکیل می دهند.

یکی بزن.

مقایسه Q با کارت های اعتباری نیز یک کشش است. وب سایت حاوی کلمات مربوط به خط اعتباری یا نرخ بهره نیست. در عوض ، آنها توزیع Q اولیه خود را با روشی که در آن مقایسه می شوند مقایسه می کنند کارتهای اعتباری اول محبوبیت پیدا کرد برای حل مشکل مرغ یا تخم مرغ در پذیرش کارت اعتباری ، BankAmericard کارت های خود را برای 60،000 نفر از ساکنان فرسنو ارسال کرد. از آنجا که بسیاری از ساکنان اکنون کارت دارند ، آنها به راحتی می توانند بازرگانان را متقاعد کنند که آن را قبول کنند.

با این حال ، این مقایسه برای ابتکار Q از بین می رود. ساکنینی که از BankAmericard خود استفاده می کردند هنوز مجبور بودند بدهی خود را پرداخت کنند. آنها پول رایگان دریافت نکردند.

اعتصاب دو.

سرانجام ، دستیابی به فرزندخواندگی در یک پنجم بازار دشوار خواهد بود. با شروع سایر راه حل های پرداخت برابر ، اگر بهتر نیست ، مانند بیت کوین و پرداخت های سنتی تلفن همراه ، Initiative Q می تواند به راحتی در یک بازی مداوم تسویه حساب عقب بماند.

اعتصاب سه؛ تو بیرون.

شماره 2: برای دریافت س Qال خود باید کارهای اضافی را انجام دهید

دومین مورد ، کمی پنهان این است که پس از ثبت نام فقط ده درصد از Q اختصاص یافته خود را بدست می آورید. شما فقط پس از دعوت از پنج دوست ، چهل درصد اضافی دریافت می کنید.

در مورد نیمه باقی مانده؟ برای دریافت آنها باید مجموعه ای از کارهای آینده را انجام دهید. این حدس هرکسی است که چه خواهد بود.

حکم – گناهکار

پاداش برآورد شده Initiative Q حاوی فرض های بیش از حد مطمئنی است که نمی توان واقع بینانه دانست. با در نظر گرفتن بیش از حد اندازه بازار و درصد تصویب و حلقه های اضافی که احتمالاً باید از آن عبور کنید ، انتظار دریافت کل مبلغ را نداشته باشید.

این استراتژی بازاریابی راهی درخشان برای به رسمیت شناختن نام تجاری و کاربران بالقوه است – حتی اگر کمی فریبنده باشد.

ادعای شماره 2: بچه های سابق پی پال طرح ابتکاری را شروع کردند

این عبارت دقیق در وب سایت نمایش داده نمی شود. با این حال ، درست در بالای پست فیس بوک ظاهر می شود که شرکت شما را تشویق می کند هنگام ثبت نام به اشتراک بگذارید. در اینجا دوباره در صورتی است که آن را به اندازه کافی ندیده اید.

ابتکار q ارجاع فیس بوک

“بچه های پی پال سابق”

بیایید برخی از تیم را حفاری کنیم. وب سایت Initiative Q فقط یک عضو تیم را لیست می کند – بنیانگذار Saar Wilf. در اینجا حقایق ذکر شده است:

 • ویلف یک شرکت امنیت پرداخت تاسیس کرد ، تقلب علوم. نام مشکوک ، ما می دانیم.
 • در سال 2008, پی پال تقلب علوم را بدست آورد به مبلغ 169 میلیون دلار.
 • به گفته خودش نمایه LinkedIn, ویلف به مدت دو سال به عنوان مدیر در PayPal خدمت کرد.

ویلف همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره چندین شرکت فعال بوده است ، از جمله شش مورد از آنها هنوز فعال است. او را “پسر سابق پی پال” خواندن ، اگرچه از نظر فنی درست است ، اما گمراه کننده است.

در این وب سایت همچنین آمده است که ویلف برای توسعه مدل های پولی شبکه با اقتصاددان لارنس اچ وایت کار کرده است. هیچ دلیلی برای تردید در این واقعیت وجود ندارد. وایت حتی در مقاله خود از Initiative Q نام برد بیت کوین پس از 10 سال, توصیف آن به عنوان:

“نه ارز رمزپایه ای که توسط یک برنامه اداره می شود ، بلکه یک پول خصوصی غیر کالایی است که مقدار آن توسط یک هیئت مدیره انسانی اداره می شود که متعهد می شود قدرت خرید خود را تثبیت کند.”

وایت یک مشاور پولی برای این شرکت است. هر جور دوست داری برداشت کن.

حکم – بی گناه

واضح است که افراد قانونی از ابتکار Q استفاده می کنند و رزومه های قابل توجهی دارند. این تیم دقیقاً مطابق ادعای “بچه های سابق پی پال” عمل نمی کند ، اما بیایید یکبار دیگر اختلاف در بازاریابی هوشمندانه را ارزیابی کنیم.

ادعای شماره 3: طرح ابتکاری Q بهبود ارزهای رمزنگاری شده (و سیستم های پرداخت سنتی) است

از بین همه ادعاها ، این موضوع ذهنی ترین است. و اگر صادق باشیم ، کمی تعصب نسبت به a داریم گناهکار حاکم اگرچه سعی خواهیم کرد به طور جداگانه به هر بحث نگاهی بیندازیم.

ابتکار س > ارز رمزنگاری شده

طرح ابتکاری Q یک بخش کامل از بخش خود را دارد بخش سQالات متداول اختصاص داده شده به چگونگی بهتر بودن آن از ارز رمزنگاری شده. جز این ، آنها فقط در مورد یک مزیت رمزنگاری بحث می کنند ، و بقیه ارزش آن را نادیده می گیرند.

آنها استدلال می کنند که ارز رمزنگاری شده فقط “پول دیجیتالی است که جعل آن سخت است” ، و مسئله ای را که وجود ندارد حل می کند. این وب سایت نتواند از مقاومت در برابر سانسور و توانایی خود برای حاکمیت بر خود از طریق یک سیستم بی اعتماد یاد کند. اما ، اجازه ندهید در جزئیات غرق شویم.

سایر دروغهایی که ابتکار Q ارائه می دهد عبارتند از:

 • بیت کوین در هر ثانیه فقط از دو تراکنش پشتیبانی می کند. میانگین بیت کوین هفت تراکنش در ثانیه, و اگر هر روز تصادفی را با حجم معاملات قابل توجه, می توانید ببینید که بیش از دو مورد انجام شده است. این اعداد همگی بدون اجرای مقیاس بندی لایه دوم هستند.
 • ارزهای رمزنگاری شده یا سیاست پولی ندارند یا بیش از حد ساده انگارانه است. هیچ یک از قسمت های این عبارت صحیح نیست. همه ارزهای رمزپایه دارای نوعی سیاست پولی هستند (بدون تورم هنوز یک سیاست پولی نیست). و بسیاری از ارزهای رمزپایه دارای سیستم های پولی پیچیده ای هستند. چه ساده این است که این سیاست های مالی از طریق برنامه ریزی خارج از کنترل تصمیم گیری غیر منطقی انسان ، سنگ تمام گذاشته می شود.
 • انتظار می رود کاربران ارز رمزنگاری شده اقدامات امنیتی پیچیده ای مانند موارد زیر را انجام دهند:
 • تولید کلیدهای رمزنگاری با استفاده از تاس,
 • وارد کردن آنها به یک لپ تاپ بدون استفاده که بعداً از بین می رود,
 • ذخیره کلیدها با استفاده از سخت افزار ویژه از چندین سازنده,
 • و نگهداری پشتیبان های کاغذی در گاوصندوق های بانکی.

نیازی به توضیح اینکه این فرآیند یک تعمیم بیش از حد واضح است ، نداریم.

به اعتبار تیم Initiative Q ، آنها با دقت چند انتقاد مشروع از ارز رمزنگاری شده مانند مصرف انرژی ، ارزش ناپایدار و برگشت ناپذیر آن را مطرح کردند. اگرچه ممکن است این آخری بسته به اینکه با چه شخصی صحبت می کنید چیز مثبتی باشد.

تیم Initiative Q تلاش می کند ارز خود را تا حدی از ارز رمزنگاری شده فاصله دهد که تشخیص اینکه ارزش افزوده بیش از ارزهای سنتی چیست ، دشوار است. که ما را به س finalال آخر می رساند.

ابتکار Q چگونه است سیستم های مختلف پولی سنتی?

برای پاسخ به این سوال ، بهترین کار این است که نقل قول ها را مستقیماً از سایت Initiative Q تهیه کنید.

“این کمیته فقط به منظور حفظ ثبات و افزایش تصویب سکه های جدید صادر می کند – شبیه مدیریت بزرگترین ارزهای جهان است. “

“اطلاعات معامله در شبکه پرداخت Q مورد استفاده قرار می گیرد به طور مشابه شبکه های پرداخت و بانکی فعلی

شرکت هایی مانند اپل ، گوگل و آمازون چنین ویژگی هایی را ایجاد کرده اند, اما هنوز هم در بخش کوچکی از معاملات استفاده می شود. “

احتمالاً تصویر را اکنون دریافت کرده اید. به نظر می رسد ابتکار Q تمام قسمتهای جداگانه یک سیستم مالی سنتی را گرفته و … کاری جز ترکیب مجدد آنها انجام نمی دهد.

حکم – گناهکار

این دشوار است که دقیقاً بفهمید Initiative Q چیست. این شرکت بدون اینکه جزئیاتی درباره صحت این موضوع ارائه دهد ، خود را به عنوان بهبود سیستم های پرداخت فعلی معرفی می کند. این یک سیستم پولی کنترل شده مرکزی است که از بسیاری از اصول همان بانکها و فناوری که از قبل در بازار وجود دارد استفاده می شود.

و اگر آنها این نکته را به اندازه کافی چکش نزدند ، قطعاً یک ارز رمزپایه نیست. (اگرچه ارز رمزنگاری شده “برای حل و فصل بین عوامل Q” ممکن است در باطن Initiative Q استفاده شود.)

نتیجه گیری – آیا ابتکار Q قانونی است?

پس از بررسی شواهد ، می توان نتیجه گرفت که Initiative Q احتمالاً کلاهبرداری نیست. با این حال ، این حکم به معنای قانونی بودن پروژه نیست.

برجسته ترین ویژگی که ابتکار Q از آن ترویج می کند ، ادغام قابلیت های پول نقد و کارت در یک تلفن هوشمند است. ما موافقیم که این یک ایده عالی است. فقط ، از قبل وجود دارد (Apple Pay ، Samsung Pay).

به نظر می رسد تمام ابتکارات Q در حال انجام دیجیتالی کردن بیشتر سیستم مالی فعلی ما است در حالی که آن را از طریق ارز بی ارزش و تاکتیک های بازاریابی مشکوک آلوده می کند. این تیم حتی تا اواسط سال 2019 قصد ساخت شبکه را ندارد و فقط در صورت جلب توجه قابل توجه قبل از آن.

در پایان ، انتخاب ثبت نام با شماست. اما اطمینان داریم که در پایین خط ، بیش از نام و آدرس ایمیل شما خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me