QTUM چیست?

QTUM (تلفظ “کوانتوم”) یک فناوری بلاکچین مستقر در سنگاپور است که ضمن استفاده از اثبات سهام برای تأیید ، از قراردادهای هوشمند Ethereum در بالای بلاکچین پایدار بیت کوین استفاده می کند. با این کار ، QTUM امیدوار است که دامنه و قابلیت همکاری برنامه های قرارداد هوشمند ، به ویژه برای اهداف تجاری و سازمانی را افزایش دهد. علاوه بر این ، QTUM ابزارها ، الگوها و سایر گزینه های قرارداد هوشمند plug-and-play را برای سهولت در ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند برای مشاغل اجرا خواهد کرد.

ایده پشت QTUM آسان سازی و امنیت بیشتر قراردادهای هوشمند است در حالی که قابلیت همکاری با ارزهای رمزپایه پیشرو مانند بیت کوین و اتریوم را دارد. پایه و اساس کد QTUM زنجیره بلوک بیت کوین است ، اما توسعه دهندگان QTUM لایه هایی را به بلاکچین بیت کوین انتزاع کرده و اضافه کرده اند که به ماشین مجازی Ethereum امکان می دهد قراردادهای هوشمند در بالای بیت کوین اجرا شود. به همین ترتیب ، QTUM از تحولات جدید در جوامع بیت کوین و Ethereum سود می برد و قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی Ethereum نیز به راحتی به QTUM منتقل می شوند..

مشخصات فنی

پس از فروش گسترده در مارس ، شبکه اصلی QTUM در اواسط سپتامبر 2017 به کار خود ادامه داد. طبق گزارش ، QTUM شانزدهمین ارز ارز رمزپایه با ارزش بازار است. CoinMarketCap, با ارزیابی کلی 1.1 میلیارد دلار. در این پست ، ما نگاهی خواهیم انداخت به فناوری پشت QTUM ، تیم آن و امکاناتی که برای دموکراتیزه کردن قراردادهای هوشمند سازمانی وجود دارد.

ساخته شده برای تجارت: قراردادهای هوشمند شرکتی آسان شده است

اگرچه هر کسی می تواند از QTUM استفاده کند ، اما بنیاد QTUM بر کاربردهای تجاری قراردادهای هوشمند متمرکز است. هدف آنها تسهیل انتقال از سیستم های قدیمی در سازمان های قدیمی به راه حل های مبتنی بر بلاکچین است که باعث افزایش اتوماسیون و کاهش هزینه می شود. این ممکن است به شکل یک شرکت باشد که نشانه های خود را برای تأمین انرژی برخی کالاها و خدمات خود ایجاد می کند. متناوباً ، عدم تمرکز زنجیره بلوک ممکن است به مدیریت خود زنجیره تأمین کمک کند. دفتر توزیع شده فوراً در کاهش خطر و امنیت سایبری کاربرد دارد و می توان قراردادها را به صورت مستقل تأمین و اجرا کرد.

این راه حل ها برای مشاغل امیدوار کننده به نظر می رسند ، اما در عمل ، بسیاری از این گزینه ها با وضعیت فعلی فناوری بلاکچین عملی نیستند. طبق گفته تیم QTUM ، Ethereum هنوز دارای نقص پایداری است که هنوز حل نشده است و اتکا به تراز حساب به جای خروجی معامله خرج شده ، آن را در سناریوهایی که نیاز به همکاری با بیت کوین یا سناریوهای خاص مقیاس سازی دارد ، ناسازگار می سازد (به پایین نگاه کنید به تأیید UTXO).

حتی اگر بیت کوین پایدارترین و ایمن ترین بلاکچین موجود است ، شبکه بیت کوین چالش های خاص خود را دارد. اول ، این Turing کامل نیست ، به این معنی که برنامه ریزی قراردادهای هوشمند به طور مستقیم در Bitcoin امکان پذیر نیست. علاوه بر این, طبق گفته پاتریک دای, یکی از بنیانگذاران QTUM ، توسعه دهندگان شرکت ممکن است از ایجاد یک کلون خصوصی بلاکچین بیت کوین محتاط باشند زیرا از اثبات کار استفاده می کند و برای اجماع به استخراج کنندگان نیاز دارد.

راه حل QTUM بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهد. اجازه می دهد تا سهولت برنامه نویسی موجود در شبکه Ethereum با ثبات و امنیت بلاکچین بیت کوین ترکیب شود. علاوه بر این ، توسعه دهندگان QTUM ابزارها ، نقشه های اولیه و قراردادهای هوشمند از پیش ساخته شده را ایجاد می کنند که ساخت سریع برنامه های غیرمتمرکز جدید (DApps) و سایر موارد استفاده مبتنی بر بلاکچین را برای مشاغل امکان پذیر می کند..

Ethereum ماشین مجازی & تأیید Bitcoin UTXO

QTUM خود را به عنوان پلی بین ثبات بیت کوین و فناوری Ethereum معرفی می کند. به طور خاص ، این بدان معنی است که QTUM نسخه ای از ماشین مجازی Ethereum (EVM) را اجرا می کند – چیزی که قراردادهای هوشمند را امکان پذیر می کند – در بالای بلاک چین Bitcoin. مشکل یک ناسازگاری اساسی بین روشهای ذخیره اطلاعات Ethereum و Bitcoin است.

دفتر بلاکچین Ethereum از مانده حساب استفاده می کند ، درست مثل یک بانک به روشی که ما عادت کرده ایم درباره آن فکر کنیم. با این حال ، دفتر کل بیت کوین از خروجی معاملات هزینه نشده (UTXO) به عنوان نشانگر ارزش استفاده می کند. نوشتن مانده حساب ساده تر و آسان تر است ، نوشتن کد در اینجا چرا اتریوم از آنها استفاده می کند. با این حال, با توجه به تیم QTUM, با UTXO اعتبار سنجی معاملات ساده تر است و می توانید چندین معامله را همزمان و بدون در نظر گرفتن توالی پردازش کنید. این امر UTXO ها را از امنیت و مقیاس پذیری بیشتری برخوردار می کند.

بنابراین ، اگر ماشین مجازی Ethereum بر روی سیستمی ساخته شده است که از مانده حساب استفاده می کند ، استقرار EVM در بلاک چین Bitcoin یک چالش جدی فنی است. QTUM این چالش را با یک حل می کند لایه انتزاع حساب که خروجی های بلاکچین را به مانده حساب تبدیل کرده و انتقال اطلاعات بین EVM و بلاکچین مبتنی بر UTXO را تسهیل می کند. این لایه انتزاعی بزرگترین سهم فناوری در QTUM است.

پشته QTUM

نتیجه این ادغام بین Ethereum و Bitcoin این است که به روزرسانی های توسعه یافته برای هر دو سیستم عامل برای QTUM نیز اعمال خواهد شد. به عنوان مثال ، QTUM قبلا SegWit و سایر پروژه های بهبود Bitcoin را اجرا کرده است. این کد مشترک به این معنی است که DApp هایی که روی Ethereum اجرا می شوند به راحتی روی QTUM نیز قابل اجرا هستند.

تغذیه اطلاعات & خطابه ها QTUM را بسیار مفید می کند

علاوه بر ترکیب بهترین بیت کوین و Ethereum ، QTUM همچنین از ادغام فیدهای داده های خارج و مواردی که تیم آنها را “خطاب” می نامد پشتیبانی می کند. اینها اساساً انواع مختلفی از API هستند که به دستگاههای خارجی امکان می دهد اطلاعات مربوط به قراردادهای هوشمند موجود در بستر QTUM را تهیه و کسب کنند. Oracles طرفهای معتبری در شبکه هستند که می توانند داده را تأمین کنند ، محاسبات خارج از شبکه را انجام دهند و به محاسبات کمک کنند.

پذیرش داده های خارج و پردازش برای بسیاری از کاربردهای بالقوه قراردادهای هوشمند در تجارت ضروری است. این امر به ویژه برای برنامه هایی که به قدرت پردازش سنگین نیاز دارند ، صادق است ، زیرا قراردادهای هوشمندی که بر روی ماشین مجازی اجرا می شوند ، به هر گره در شبکه محاسبات نیاز دارند. ما برای تأمین توان محاسباتی خارج از شبکه برای جلوگیری از استفاده بیش از حد ماشین های مجازی ، به اشخاص معتبر خارجی نیاز داریم.

Proof of Stake 3.0: تنها پلتفرم قراردادهای هوشمند PoS

یکی دیگر از ویژگی های اصلی راه حل قرارداد هوشمند QTUM ، اجرای اثبات سهام (PoS) به جای اثبات کار (PoW) است که در حال حاضر در بلاکچین های بیت کوین و Ethereum استفاده می شود. این پیاده سازی QTUM را به تنها زنجیره بلوکی تبدیل می کند که اثبات سهام قدرت قرارداد های هوشمند را دارد.

اهمیت اثبات سهام برای قراردادهای هوشمند را نباید دست کم گرفت. در حالی که بلاکچین بسیاری از ارتقا efficiency بهره وری را برای کاربران تجاری ارائه می دهد ، اما با توجه به عدم کارآیی اثبات استخراج کار ، این افزایش ها تضعیف می شود. تیم توسعه QTUM با سهامداران دیدار کرد در امور مالی ، تدارکات و ساخت برای کشف تفاوت بین اثبات سهام و اثبات کار از نظر کاربردهای عملی. کارآیی و امنیت مهمترین دغدغه آنها در اثبات کار بود و از نظر نهادی استیکینگ منطقی تر بود.

بلاکچین در موبایل: قراردادهای هوشمند را با استفاده از مشتریان سبک اجرا کنید

QTUM در تلفن همراه

مانع بزرگی که در راه پذیرش گسترده DApp های مبتنی بر قرارداد هوشمند وجود دارد ، عدم توانایی مدیریت یک مشتری سبک است. آ مشتری سبک گره ای در شبکه بلاکچین است که تاریخچه کامل بلاکچین را نگه نمی دارد. در عوض ، هر بار که وارد سیستم می شوید ، فقط برخی از بلوک های اخیر / مرتبط در زنجیره را برای تأیید معاملات برمی گرداند..

به طور سنتی ، مشتریان سبک همراه با مدیریت قرارداد هوشمند پشتیبانی نمی شوند. ایجاد ، استقرار و تغییر یک قرارداد هوشمند ، شما را ملزم به اجرای یک گره کامل از شبکه می کند. در مواردی که اتصال آهسته ، کمبود فضای ذخیره سازی یا استفاده از تلفن همراه داشتید ، قراردادهای هوشمند در دسترس نبودند.

QTUM این مورد را تغییر می دهد و در یک بازه زمانی سریع دریچه ای برای مدیریت قرارداد هوشمند از طریق تلفن همراه یا رایانه جدید شما باز می شود. این امکان وجود دارد زیرا QTUM از فناوری UTXO استفاده می کند که تأیید پرداخت ساده (SPV) را امکان پذیر می کند. SPV مشتریان نوری را قادر می سازد تا معاملات را بدون نیاز به اجرای گره کامل بررسی کنند. با چند ضربه می توانید یک قرارداد هوشمند از تلفن همراه خود اجرا کنید و فناوری مخل بلاکچین را برای برنامه های موبایل به ارمغان بیاورید..

تیم بنیانگذار QTUM ، سرمایه گذاران, & جمعیت پر شده

تیم QTUM مستقر در آسیا است و بیشتر تلاش های بازاریابی و تبلیغات آنها مورد توجه بازارهای آسیا ، به ویژه بازار چین قرار گرفته است. بیش از یک وب سایت QTUM ، “چینی Ethereum” نامیده است.

تیم qtumتیم QTUM جوان است ، اما آنها نسبت به فن آوری و چالش های پیش رو حس خوبی دارند. آنتونی دی یوریو, یکی از بنیانگذاران Ethereum و یکی از سرمایه گذاران اولیه QTUM گفته است,

“در مجموع ، من معتقدم آنها بهترین تیم در خارج از چین و آسیا هستند. این باعث شده است که آنها ببینند که در سیستم عامل های قرارداد هوشمند به چه مواردی نیاز است ، از اشتباهات اتریوم بیاموزند ، و بر منطقه ای که بهتر می دانند تمرکز کنند. “

جدا از Di Iorio ، QTUM یک میلیون دلار بودجه خصوصی در مراحل اولیه برای پروژه از 11 سرمایه گذار فرشته جمع آوری کرد که به ساخت آزمایشگاه و اجرای اولیه ایده کمک کرد. متعاقباً ، در مارس 2017 ، QTUM فروش گسترده ای را به پایان رساند 15.6 میلیون دلار جمع آوری کرد در بیش از 5 روز.

حامیان فرشته QTUM

QTUM نیز حفظ شده است مشاوران PwC برای کمک به رعایت مقررات و حسابداری. به نظر می رسد که آنها آمادگی جدی برای ورود به بخش تجارت قراردادهای هوشمند ، به ویژه در آسیا را دارند. QTUM مطمئناً در ماههای آینده برای رشد عمده باید از نزدیک تماشا کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me