RChain چیست?

سیستم عامل های فعلی بلاکچین از دنیای غیرمتمرکز جدید الهام گرفته اند ، اما طرح های آنها دارای مقیاس پذیری ، سرعت و مشکلات ایمنی است. این نقایص اساسی معماری در نهایت مانع موفقیت و پذیرش سیستم عامل های بلاکچین قدیمی می شود. تیم RChain با آگاهی از این مسائل فوری ، در سال 2016 گرد هم آمدند تا معماری بلاکچین بهتری بسازند.

سربرگ RChain

RChain’s Better Design

طراحی RChain مزایای قابل توجهی نسبت به سایر رقبا در بلاکچین دارد:

 1. سرعت- معماری RChain باید به آن اجازه دهد ده ها هزار تراکنش در ثانیه را به راحتی انجام دهد. RChain قصد دارد با توانایی انجام 40000 تراکنش در ثانیه راه اندازی شود و درنهایت به هدف خود یعنی 100000 تراکنش در ثانیه برسد.
 2. ابزارها- ابزارهای توسعه دهنده ای که همراه با پلتفرم RChain ارائه می شوند با پیشنهادات فعلی بازار قابل مقایسه نیستند. RChain قصد دارد پلتفرمی را ارائه دهد که به راحتی به توسعه دهندگان با زمینه های مختلف و زبان های برنامه نویسی اجازه می دهد تا برنامه ها و محصولات خود را به راحتی به بلاکچین خود متصل کنند.
 3. تعاونی RChain- Co-op یک گروه عمومی است که از توسعه دهندگان ، سرمایه گذاران و کاربران RChain تشکیل شده است. به اعضای خود اجازه می دهد تا بلاکچین منبع آزاد RChain را توسعه داده و به آن دسترسی پیدا کنند. با ایجاد جو جامعه ، این تعاونی به هر عضو این توانایی را می دهد تا در آینده سیستم عامل تأثیر بگذارد.
 4. اعتماد کنید– RChain توسعه دهندگان در سراسر جهان را قادر می سازد راه حل های غیرمتمرکز ایمن و ضد دستکاری ایجاد کنند که هم مقیاس پذیر باشند و هم سریع.

تعاونی RChain

RChain Cooperative یکی از انجمن های توسعه و حاکمیت بلاکچین است. اعضای آن سیستم عامل منبع باز RChain را کنترل ، مالک و توسعه می دهند. مستقر در سیاتل ، واشنگتن ، این تعاونی یک جامعه مبتنی بر قانون را به طور رسمی سازمان یافته ایجاد می کند که بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین فاقد آن هستند.

هر کسی می تواند به تعاونی بپیوندد اما اعضا برای عضویت باید یک بار حق عضویت 20 دلار بپردازند. این قیمت پایین برای افرادی که از هر زمینه مالی برخوردار هستند برای کمک به ایجاد آینده RChain انتخاب شده است.

عضویت در شرکت تعاونی RChain مزایای متعددی به اعضای آن می رساند:

 • دسترسی به همه کانالهای RChain’s Discord
 • امکان انتخاب اعضای هیئت مدیره
 • به اعضای اجازه دهید در کمیته های حکمرانی شرکت کنند
 • به اعضا اجازه می دهد تا در مورد تصویب پروژه و تخصیص بودجه رای دهند.

حاکمیت تعاونی

هر یک از اعضای تعاونی بدون در نظر گرفتن تعداد نشانه هایی که دارند یک رأی می گیرند.

این تعاونی دارای یک هیئت مدیره است که از 9 صندلی تشکیل شده است. صندلی های مختلف هیئت مدیره طول دوره دارند:

صندلی های 3 ساله مدیر هیئت مدیره- گرگ مردیت ، ولاد زمفر ، ایان بلوم

صندلی های 2 ساله مدیر هیئت مدیره- کنی روو ، ایوان جنسن ، الکساندر بولکین

صندلی های 1 ساله مدیر هیئت مدیره- ناوینت سومان ، هندریک جان هیبولینگ ، دیوید کرین

تعاونی RChain

RChain چگونه کار می کند?

معماری RChain پس از شاخه ای از ریاضیات به نام حساب فرایند موبایل در تلاش برای به حداکثر رساندن مقیاس پذیری سیستم عامل طراحی شده است.

این پلتفرم می تواند از چندین زنجیره بلوک اعم از عمومی و خصوصی حتی در یک گره پشتیبانی کند. امنیت بلاکچین ها از طریق پروتکل توافق Proof of Stake تأمین می شود.

برای اطلاعات بیشتر ، به بخش مراجعه کنید کاغذ سفید و اسناد معماری.

محیط ماشین مجازی Rho

در مرکز پلت فرم ، محیط اجرای ماشین مجازی Rho به برنامه های RChain امکان دستیابی به سرعت و مقیاس پذیری باورنکردنی را می دهد.

محیط اجرای ماشین مجازی Rho می تواند همزمان چندین ماشین مجازی Rho را اجرا کند. در صورت لزوم ، ماشین مجازی Rho به سادگی نمونه های جدیدی از Rho Virtual Machines را ایجاد می کند تا بار جدید را تحمل کند.

RChain دارای ساختاری “چند زنجیره ای” است که به زنجیره بلوک های آن اجازه می دهد هماهنگ و موازی کار کنند. هر ماشین مجازی فقط در صورت لزوم یک مجموعه مستقل از قراردادهای هوشمند را روی یک مجموعه مستقل از بلاک چین و شبکه ها اجرا می کند.

سبک و چند نخ از نظر طراحی ، گره ها می توانند چندین نمونه با عملکرد بالا را کنترل کنند و به برنامه های غیر متمرکز RChain برای دستیابی به نتایج انقلابی اجازه می دهند.

قراردادهای هوشمند

در RChain ، قراردادهای هوشمند به زبان Rholang نوشته شده است. Rholang مخفف زبان بازتابی با مرتبه بالاتر است. این زبان از برنامه نویسی همزمان داخلی پشتیبانی می کند. با طراحی قراردادها را سریع و همه کاره می کند.

قراردادهای هوشمند پلت فرم از نظر ساختاری ایمن و صحیح از روشی تأیید رسمی پیروی می کنند که به آنها امکان مقیاس پذیری بسیار بالایی را می دهد. سپس ماشین مجازی Rho قراردادها را تنظیم و اجرا می کند.

فضاهای نامی

برخلاف اکثر زنجیره های بلوکی که از کلیدهای عمومی برای تشخیص فضاهای آدرس مجازی استفاده می کنند ، RChain فضای آدرس مجازی خود را به فضاهای نام تقسیم می کند. در ساده ترین اصطلاحات ، فضای نامی مجموعه ای از کانالهای نامگذاری شده است که برای برقراری ارتباط منبع یک منبع شبکه استفاده می شود.

فضاهای نامی باعث می شود که قراردادهای هوشمند موجود در یک بلاکچین برای قراردادهای سیستم در جای دیگر شبکه قابل مشاهده باشد. توسعه دهندگان فضای نام نیز می توانند از ابزارها و خصوصیات برای بهبود رمزگذاری سیستم و پروتکل ها استفاده کنند.

RChain’s Private Token Sale

RChain یک توکن فروشی خصوصی داشت که از 29 آگوست 2017 آغاز شد و در کمتر از دو هفته به فروش رسید. به سرعت 15 میلیون دلار به سختی خود رسید.

توکن های RHOC ابتدا با قیمت 20 سنت در هر نشانه به فروش رسید. فروش توکن حداکثر محدودیت خرید نداشت. با این حال ، حداقل مبلغ خرید 50،000 دلار بود.

همه توکن های RHOC با راه اندازی شبکه اصلی با نسبت 1: 1 به نشانه های REV تبدیل می شوند.

ICO آینده

RChain شاید ICO را اعلام کند. با راه اندازی سیستم عامل مرکوری خود در اواخر سال جاری. قبل از وقوع ICO ، هیئت مدیره باید قبل از هر چیز رأی دهد. بنابراین ، اگر هیئت مدیره و شرکت تعاونی تصمیم به برگزاری ICO بگیرند ، احتمالاً در پایان سال جاری با راه اندازی سیستم عامل مرکوری آن انجام می شود.

حقایق سریع RHOC Token

 • قیمت فروش اولیه: 0.20 دلار
 • قیمت فعلی بازار: 2.05 دلار
 • نوع نشانه: ERC-20
 • تجهیزات موجود – 358،732،436
 • حداکثر تأمین – 861،185،194
 • قابل استخراج – نه
 • الگوریتم اجماع: اثبات سهام

تجارت

توکن های RHOC که برای اولین بار با قیمت 0.20 دلار به فروش می رسد ، بازدهی هیولا برای شرکت کنندگان در فروش خصوصی توکن فراهم کرده است. پس از فروش توکن ، قیمت RHOC برای چند ماه به آرامی روند صعودی را طی کرد تا اینکه در ابتدای سال جدید به بیش از 2.00 دلار رسید..

در تاریخ 9 ژانویه 2018 ، قیمت RHOC به بالاترین قیمت 2.83 دلار رسید. از آن زمان ، قیمت RHOC به تدریج نزولی شده و به قیمت فعلی آن یعنی 2.05 دلار کاهش یافته است.

از کجا RHOC بخرید?

RHOC در حال حاضر در چهار صرافی فروخته می شود:

 1. کوکوئین
 2. فروشگاه توکن
 3. اتر دلتا
 4. ChaoEx

نحوه ذخیره سازی RHOC?

RHOC را می توان در هر کیف پول سازگار با ERC-20 ، مانند هر توکن ERC-20 دیگر ذخیره کرد. MyEtherWallet به دلیل سهولت استفاده مورد علاقه جامعه است.

با این وجود کیف پول های سخت افزاری مانند The Ledger Nano S امن ترین روش را برای نگه داشتن ارز رمزپایه ارائه می دهند.

اخبار اخیر

هنوز در حال توسعه است ، نرم افزار اولیه نسخه “Mercury” سرانجام در اواخر سال 2018 راه اندازی می شود. یک پخش زنده ، به دارندگان توکن RHOC امکان دسترسی و استفاده از سیستم عامل را می دهد. علاوه بر این ، RChain در این ماه اولین مجمع حاکمیت خود را برگزار کرد. به نظر می رسد پایه ای برای چگونگی شکل گیری حاکمیت آینده سیستم عامل است.

انجمن حکمرانی

اولین مجمع حاکمیت RChain اخیراً از 15 تا 18 فوریه 2018 در سیاتل اتفاق افتاده است. این مجمع برای گردهم آوردن جامعه طراحی شده است ، همچنین مبنایی مشروع برای آینده تصمیمات حاکمیت پروژه فراهم می کند.

مجمع حاکمیت فرصتی را برای اعضا فراهم کرد تا از طریق کارگاه ها ، بحث ها و سخنرانی ها مشارکت داشته باشند. ولاد زمفر مدیر مستقل RChain Cooperative اهمیت این رویداد را خلاصه می کند:

نقل قول RChain

جدول زمانی توسعه

سه ماهه 1 2018- اول ، نمایش اجماع اثبات سهام Casper

سه ماهه 2 2018- بعد ، انتشار آلفا. به توسعه دهندگان اجازه می دهد چندین گره راه اندازی کنند که نمایش Casper و ارائه محتوای زیاد است.

سه ماهه 4 2018- سپس ، برنامه ریزی شده برای انتشار پلت فرم نرم افزار “Mercury”

برای آخرین اطلاعات در مورد توسعه RChain ، به جریان بروید نقشه راه توسعه.

اعضای اصلی تیم

گرگ مردیت

مردیت بنیانگذار RChain است و او یکی از بنیانگذاران ، عضو هیئت مدیره و رئیس شرکت تعاونی است. وی همچنین بیش از سی سال تجربه در زمینه پروژه های نوآورانه فناوری دارد.

مردیت همچنین معمار اصلی پروژه های بزرگ مایکروسافت و AT بود&تی.

گرگ مردیت

اد ایخولت

ایخولت مدیرعامل شرکت هلدینگ RChain بیش از سی سال تجربه در صنعت فناوری دارد. علاوه بر این ، او یکی از بنیانگذاران و عضو هیئت مدیره تعاونی است.

در گذشته ، ایخولت چندین پروژه تمام عیار را با شرکت هایی شامل مایکروسافت و آلستوم گرید هدایت کرده است. ایخولت همچنین LivelyGig را در سال 2015 تاسیس کرد.

اد ایخولت

کنی روو

Rowe هم به عنوان یک عضو هیئت مدیره و هم مدیر عامل اصلی سابقه ای در زمینه مدیریت بلاکچین و ایجاد جامعه دارد. علاوه بر این ، او به عنوان رئیس عملیات در MakerDAO خدمت می کند و یک مشاور ارشد در Coin Fund است.

کنی روو

ایوان جنسن

جنسن به عنوان دبیر فعالیت می کند و به عنوان شورای عمومی فعالیت می کند. وی در اصل کارشناسی ارشد و حقوق خود را از دانشگاه سیاتل دریافت کرد. نکته قابل توجه ، جنسن متخصص حقوق مربوط به رمزنگاری است.

ایوان جنسن

لیزا رایس

رایس مدیر ارشد مالی هلدینگ های تعاونی و RChain است. او بیش از بیست سال سابقه امور مالی دارد. این شامل حسابداری ، برنامه ریزی مالی و خزانه داری شرکت ها است.

لیزا رایس

نتیجه

RChain ممکن است بسیاری از مسائل مربوط به سرعت ، ایمنی و مقیاس پذیری بلاکچین را حل کند. بنیانگذاران در نهایت معتقدند که سیستم عامل آنها زمینه ای برای آینده بلاکچین و توسعه برنامه های غیرمتمرکز فراهم می کند.