بازیابی فیبوناچی یک ابزار اصلی پشتیبانی / مقاومت کلیدی است. آنها به شما تأییدهای معکوس چرخش در زمان واقعی را ارائه می دهند و همچنین سطح معکوس آینده را با دقت قابل توجهی پیش بینی می کنند. قبل از اینکه به نمودارهای نمونه برویم ، بیایید اصول فیبوناچی را مرور کنیم.

یادداشت سردبیر: اگر متوجه شدید که با تعاریف دست و پنجه نرم می کنید یا به وضوح بیشتری نیاز دارید ، واژه نامه ما را در مورد اصطلاحات تجزیه و تحلیل فنی بررسی کنید &# 128578؛

فیبوناچی چیست?

فیبوناچی مطالعه نسبت های متناسب طبیعی است. این را می توان در رشته های مختلف یافت: در زیست شناسی ، ریاضیات ، علوم ، هنر ، طراحی ، و غیره. این اولین بار توسط ریاضیدان ایتالیایی لئوناردو فیبوناچی در قرن 12 کشف شد.

لئوناردو فیبوناچی

لئوناردو فیبوناچی

نسبت .618 با توجه به حضور گسترده آن در جهان “نسبت طلایی” نیز شناخته می شود. به عنوان مثال ، نسبت هایی از بدن انسان دارای چندین نسبت .618 به 1 است. برای قرن ها ، معماران با استفاده از نسبت فیبوناچی بناهای زیبا و زیبا را طراحی کرده اند. دهه ها پیش ، معامله گران شاهد بازگشت مجدد .618 فیبوناچی در میان نوسانات بازار بودند. آنها همچنین چندین رابطه نسبت فیبوناچی اضافی را کشف کردند.

فیبوناچی

به عبارت دیگر ، فیبوناچی یک اصل ریاضی است که تقریباً در همه جا وجود دارد. حتی در تجارت.

چرا کار می کند?

همه اقدامات قیمت رمزنگاری ریشه در امواج فشار و خرید دارد. این امواج عملکرد قیمت ناشی از حرص و طمع جمعی و ترس جمعی است. سرانجام همه موجهای فشار خرید / فروش جای خود را می دهند و بازگرداندن فیبوناچی توانایی پیش بینی مناطق زمان / قیمت چنین فرسودگی را دارد. نسبت .618 بین نوسانات قابل توجه و متصل قیمت اغلب به عنوان یک منطقه فرسودگی / وارونگی عمل می کند.

چرا به آن احتیاج دارم?

هنگامی که فیبوناچی اساسی را درک کردید اصلاح مفاهیم ، شما یک امتیاز قابل توجه تجارت خواهید داشت. شما از قبل خواهید دانست که سطح حمایت / مقاومت (S / R) احتمال بالا در کجاست. شما قادر خواهید بود با اطمینان بیشتر و استرس کمتری تجارت کنید.

چگونه بازگشت فیبوناچی به من کمک می کند تا در رمزنگاری ها پول کسب کنم?

شما از قبل خواهید دانست که پول هوشمند از کجا وارد بازار رمزنگاری می شود. سپس در کنار آنها تجارت خواهید کرد ، هرگز در برابر آنها تجارت نخواهید کرد. این کلید موفقیت در تجارت و سرمایه گذاری است.

حالا ، با این اوصاف ، بیایید به مثال ها برویم!

بیت کوین / دلار آمریکا: 62٪ کلاسیک در بازار گاو نر

در تمام بازارهای گاو رمزنگاری اصلاحات شدیدی در سطح 50٪ یا 62٪ Fib وجود دارد. این بازگرداندن سریع ، معامله گران ضعیف را می ترساند و به پول هوشمند اجازه می دهد موقعیت های جدیدی را با قیمت های جذاب اضافه کند. سپس بازار با صعودهای جدید ، صعود خواهد کرد. این نحوه بازی در BTCUSD در طی جولای تا سپتامبر 2017 است:

بازیابی فیبوناچی: BTCUSD اصلاح فیبوناچی 62٪

شکل 1. بیت کوین / دلار آمریکا ، روزانه: اصلاحات عمیق و سریع در اصلاح فیبر 62٪ موارد متداول در بازارهای گاو است. آنها اغلب صحنه را برای راهپیمایی بعدی و حتی بزرگتر آماده می کنند. نمودار گرافیکی توسط Metastock.com

بیت کوین طی هفت هفته از ساعت 1830.00 به 4979.89 رسیده است – سود 172 درصدی. اما در حال حاضر روند نزولی به 62٪ اصلاح در 2972.00 رسیده است ج فقط 13 روز طول کشید. راجع به آن فکر کن. تصور کنید که کسانی که در نزدیکی نقطه خرید می کنند چقدر وحشت دارند ب با شروع افت قیمت ها بود. شما می توانید شرط بگذارید که در زمان رسیدن نقطه ضعف فیبوناچی به سطح پایین ج, بیشتر آن تاجران قبلاً با ضرر فروخته بودند.

سپس موسسات بزرگ وارد عمل شدند و بیت کوین بیشتری را با قیمت معامله جمع کردند. معامله گران نهادی (صندوق های تامینی ، بانک ها و دیگران) می دانند که بازپرداخت Fib 62٪ یک نقطه ورود کم خطر در بازار گاو نر است. آنها با صبر و حوصله منتظر اصلاحاتی در این نسبت هستند و سپس موقعیت های طولانی خود را در آن منطقه برگشت با احتمال زیاد وارد می کنند. و شما نیز باید.

غذاهای اصلی:

  • تمام بازارهای گاو رمزنگاری اصلاحات شدیدی در اصلاح Fib 62٪ دارند.
  • این اصلاحات معامله گران ضعیف (با حروف بزرگ) را از بین می برد.
  • معامله گران نهادی با صبر و حوصله منتظرند موقعیت های جدیدی را در سطح Fib 62٪ اضافه کنند – زیرا کارساز است.

Bitcoin Cash / USD: بازپس گیری ضعیف در روند نزولی

روند نزولی مجموعه ای از اوج های پایین نوسان و پایین ترین نوسان است. در بسیاری از مواقع ، اولین Fib retracement پس از یک افت شدید عمده تنها با رشد 38.2 درصدی روبرو می شود. سپس رالی متوقف شده و روند نزولی ادامه دارد. در اینجا نگاهی می اندازیم به این تنظیمات پویا در BCHUSD:

بازیابی فیبوناچی: BCHUSD 12 ساعته اصلاح فیبوناچی 38٪

شکل 2. BCHUSD ، 12 ساعته: هنگامی که یک روند ضعیف ضد روند در Fib 38٪ اصلاح می شود ، احتمال ادامه روند قبلی وجود دارد. نمودار گرافیکی: Motivewave.com

این نمودار 12 ساعته BCHUSD روند نزولی سنگینی را نشان می دهد AB) که با یک تسکین امدادی ضعیف تا Fib 38٪ اصلاح شد. جریان پولی بلند مدت (CMF (89)) برای کل مرحله نزولی / رالی امداد منفی باقی ماند. این سوگیری روند نزولی را تأیید کرد. در لحظه ج, BCHUSD متوقف شد و سپس به شدت معکوس شد.

معامله گران کوتاه مدت می توانستند تقریباً 24٪ از ورودی کوتاه (معکوس) متوقف شوند سی دی) اکثر معامله گران از اسیلاتورها (Double stochastic و RSI) برای تعیین زمان کوتاه ورودی های سطح Fib استفاده می کنند. و آنها به ویژه با سودآوری در معاملات کوتاه مدت تهاجمی هستند.

پس از یک غوطه وری بزرگ ، ترس از بازار شسته شدن زمان می برد. به همین دلیل است که تجمعات بازار مانند آن معمولاً با 38٪ اصلاح Fib خنک می شود. بازرگانان از منفی تر می ترسیدند و به سرعت از تجمع ها نجات می یافتند.

با دانستن این موضوع ، می توانید برای استفاده از آینده برنامه ریزی کنید بازار خرس بازگشت به کلید Fib 38٪ اصلاح.

غذاهای اصلی:

  • روند نزولی شدید معمولاً با تظاهرات ضعیف امدادی همراه است.

  • Fib 38٪ retracement یک نقطه توقف / برگشت برای این نوع تجمعات است.

  • اگر جریان های طولانی مدت پول نزولی باشد ، تجمعات تسویه حساب کوتاه مدت هوشمندانه است.

Bitcoin Cash / USD: مقاومت در برابر الیاف

گاهی اوقات دو یا چند بازگرداندن فیبر گسسته در مورد یک سطح مشترک قیمت S / R “توافق” می کنند. این سطوح S / R مناطق توقف / برگشت با احتمال بسیار بالا هستند. معامله گران رمزنگاری حرفه ای چنین سطوحی را جستجو می کنند و معاملات را با قیمت نزدیک / نزدیک به آن وارد می کنند.

بازیابی فیبوناچی: نوار 2 روزه BCHUSD اصلاح فیبوناچی 38 62٪

شکل 3. Bitcoin Cash / USD ، نوارهای دو روزه: در نقطه C 38٪ بهبود از نوسان AB با 62٪ اصلاح از نوسان 1B همزمان شد. این سطح مقاومت قدرتمندی را به اثبات رساند. نمودار گرافیکی: Motivewave.com

این نمودار میله ای دو روزه برای BCHUSD سطح مقاومت قوی را در نقطه نشان می دهد ج. این همان جایی است که 38٪ اصلاح می شود از نوسان AB همزمان با 62٪ اصلاح شده از نوسان است 1B. BCHUSD تا نقطه جمع شد ج, متوقف شد و پس از آن تنها در هشت هفته بیش از 1000 واحد کاهش یافت.

شاخص مقاومت نسبی یا هیستوگرام RSI (14) (پایین نمودار) در بیشتر روند نزولی BCHUSD نزولی (خاکستری) باقی ماند. در لحظه ج, هنوز در حالت نزولی بود. این تأییدی بود که در نزدیکی نقطه نزدیک بود ج یک تجارت کم خطر بود. از اسیلاتورهایی مانند StochRSI و Double Stochastic می توان برای زمان بندی ورودی های کوتاه و طولانی استفاده کرد.

با استفاده از این تاکتیک توافق نامه Fib ، در هر تجارت 60٪ سود نخواهید داشت. اما شگفت زده خواهید شد که چند بار می تواند معاملات برنده را ایجاد کند.

غذاهای اصلی:

  • سطوح توافق فیبوناچی مناطق قدرتمند ، با احتمال زیاد S / R اصطکاک / برگشت هستند
  • پول هوشمند موقعیت های آنها را در / در نزدیکی چنین مناطق S / R وارد یا خارج می کند
  • موافقت نامه تجارت Fib وقتی جریان پول طولانی مدت به نفع شما باشد ، سطح آن را می گیرد

بیت کوین / یورو: سطح توافق نامه Fib در بازارهای جانبی

همین روش توافق نامه Fib در بازارهای نوسانی نیز به خوبی کار می کند. بعد از چرخش AB, تمام اقدامات قیمت در محدوده قیمت آن نوسان بود. دو تنظیم تجاری جذاب و طولانی Fib ظاهر شد.

بازیابی فیبوناچی: BTCEUR سطح اصلاح فیبوناچی 24 38 50 79 100

شکل 4. بیت کوین / یورو ، روزانه: سطح توافق فیبوناچی 38/62٪ از بین همه قدرتمندترین است. سایر کلیدهای ترکیبی شامل 24/50٪ ، 50/79٪ و 62/100٪ است. نمودار گرافیکی: Motivewave.com

در اولین مثال تجاری ، BTCEUR برای مدت کوتاهی زیر خط توافق Fib 38/62٪ قرار گرفت (محاسبه شده از نوسان AB و چرخش 1B) قبل از هشت روز تجمع یک برنده خوب! در مثال دوم ، BTCEUR به 62٪ و 100٪ سطح توافق Fib (دوباره براساس نوسانات) کاهش یافت AB و 1B) بعد از یک جهش جزئی زیر خط توافق (نقطه E) ، BTCEUR یک رالی 3 روزه با شدت متوسط ​​برگزار کرد. دیگر ترکیب های اصلی توافق نامه Fib شامل بازپرداخت 24/50٪ و 50/79٪ است.

اگر فکر می کنید که اینها هر دو نمونه گیلاس است ، اشتباه می کنید. این الگوهای توافق نامه Fib در همه بازارهای رمزنگاری و در همه بازه های زمانی وجود دارد. تا زمانی که رمزنگاری حجم معاملات خوبی داشته باشد ، این تاکتیک Fib در بیشتر مواقع کار خواهد کرد. این بدان معنا نیست که تمام معاملات توافق نامه Fib برنده بزرگی خواهند بود. و همچنین به این معنی نیست که سطح Fib یک مانع جادویی است که وارونه شدن را تضمین می کند. اما آنها فوق العاده ابزار پیش بینی سازگار هستند. سطح Fib را در نمودارهای خود ترسیم کنید و شگفت زده شوید. واقعاً.

خلاصه

اکنون می دانید که تمام بازارهای گاو رمزنگاری با کاهش شدید Fib 62 retracement اصلاح می شوند. و اینکه آنها به طور معمول حتی به بالاترین سطح نیز می رسند. شما می دانید که بازارهای خرس قوی بازگردانی ضعیف فیبر را نشان می دهند که معمولاً در حدود 38٪ متوقف می شوند / معکوس می شوند. و اکنون قدرت سطح توافق Fib را درک می کنید ، به ویژه در ترکیب ترکیبی 38/62٪.

شروع به بازپرداخت Fib مختلف بر روی سکه هایی که امروز تجارت می کنید ، کنید. در این صورت از سطح بالایی توقف و معکوس S / R با احتمال بالا آگاهی خواهید داشت. و معاملات خود را در همان سطح مهم Fib که معامله گران حرفه ای رمزنگاری انجام می دهند ، وارد و خارج می کنید. حتی در حالی که معامله گران آماتور در جهت دیگری معامله می کنند.

سلب مسئولیت:

سوداگری در بازارهای مالی شامل ریسک قابل توجهی است و شما فقط باید از سرمایه ریسک استفاده شده هنگام تجارت یا سرمایه گذاری استفاده کنید. همیشه قبل از استفاده از ریسک سرمایه در بازارهای مالی ، با مشاور مالی مجاز خود مشورت کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me