Ripple vs Bitcoin: حل مشکلات مختلف

اگرچه Ripple دارای برخی از ویژگی های مشابه با بیت کوین است ، اما پروژه ای کاملا متفاوت است. به عنوان ارز رمزنگاری شده ، از رمزنگاری برای اطمینان از معاملات استفاده می کند ، اما در واقع بلاکچین عمومی ندارد.

در عوض ، این یک شبکه از گره ها است که معاملات را تأیید می کند ، اما اینها لزوماً گره های P2P ناشناس نیستند ، آنها بانک ها و موسسات مالی شرکت کننده هستند. سکه های Ripple که به سادگی Ripple یا XRP شناخته می شوند ، در تاریخ استخراج نشده اند ، بلکه به سادگی صادر شده اند.

و برخلاف بیت کوین که به واسطه شبکه توزیع شده ای از شرکت کنندگان وجود دارد ، ریپل نه تنها نام سکه است ، بلکه نام شرکتی است که پروتکل را توسعه داده است. برخلاف بنیانگذار مستعار Bitcoin ، Satoshi Nakamoto ، بنیانگذاران Ripple Ripple را در فضای باز توسعه دادند ، حتی Ripple برای درخواست BitLicense نیویورک درخواست کرد و به او اعطا شد.

بنابراین از شروع کار ، می بینیم که این مقایسه سیب و پرتقال است.

بنابراین ، آنچه دقیقاً Ripple است?

Ripple در میان ارزهای رمزپایه کمی عجیب به حساب می آید زیرا بلاکچین عمومی خود را ندارد. به صورت داخلی ، شبکه XRP Ledger با یک بلاکچین داخلی کار می کند که آنها آن را “دفتر بلاکچین سازمانی” می نامند ، از اثبات کار استفاده نمی کند و اطلاعات دیگری در مورد آن شناخته نشده است.

ریپل در ابتدا به عنوان یک سیستم انتقال دارایی ، به منظور ارسال معاملات فوری و ایمن از طریق شرکت کنندگان شبکه طراحی شده است. ایده این بود که هر چیز دیجیتالی با ارز قابل معامله است ، از جمله فیات ، ارزهای رمزپایه ، کالاها ، حتی امتیازات وفاداری و اعتبارات همراه. رمز ارز رمزنگاری شده Ripple در مرحله بعدی توسعه اضافه شد و می تواند برای تسویه معاملات در شبکه استفاده شود.

Ripple مطمئناً از ریشه های cypherpunk بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه مشترک برخوردار نیست ، اما با توجه به همین ویژگی ، بلافاصله برای بانک ها ، واسطه های مالی و سرمایه گذاران نهادی که به دنبال راه حل های پرداخت دیجیتال هستند ، جذابیت بیشتری دارد..

ریپل بودجه فرشته را برای توسعه پروتکل خود دریافت کرد. سرمایه گذاران اولیه شامل غول های صنعت مالی مانند Andreessen Horowitz ، Pantera Capital ، Google Ventures ، IDG Capital Partners و Santander InnoVentures هستند..

اینکه بلاکچین معمولی نیستید و توسط یک شرکت مدیریت می شوید ، مقایسه ریپل با بیت کوین ، ویژگی به ویژگی ، واقعاً منطقی نیست. ریپل به طور مرکزی کنترل می شود و با بیت کوین که یک بلاکچین غیرمتمرکز است ، نکته چندانی وجود ندارد که آنها را به عنوان رقبا قرار دهد. در صورت وجود هر چیزی مشابه سایر شبکه ها مانند Counterparty و Omni ، می توان Ripple را به عنوان بستر مستقل خود در نظر گرفت که حتی ممکن است مکمل بیت کوین و سایر شبکه های ارز رمزنگاری شده باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید ارزهای دیگر را در شبکه Ripple ذخیره ، ارسال و دریافت کنید. این مانده ها برخلاف XRP که واحد پول بومی است و هیچ ریسک طرف مقابل ندارد ، در حساب ها نگهداری می شوند.

پروژه Ripple در واقع قبل از بلاکچین بیت کوین است و مأموریت آنها از ابتدا ارائه گزینه ای برای سیستم مالی جهان نبود ، بلکه به روزرسانی و بیرون آوردن آن از دوران تاریک بود..

مشخصات و ویژگی های کلیدی Ripple

  • پرداخت های فوری – زیر ساخت پرداخت جهانی قبل از گسترش تجاری اینترنت ساخته شده بود. تسویه حساب بین بانکی پرداخت ها در شبکه بین المللی SWIFT و همچنین در برخی از شبکه های ملی کوچکتر به صورت محلی اتفاق می افتد. انتقال و تسویه حساب ممکن است چند روز طول بکشد ، و این در عصر دیجیتال بسیار شرم آور است. در مقابل ، پرداخت های ریپل تقریباً بلافاصله می توانند در سراسر جهان گزاف گویی کنند.
  • کانون دوستانه B2B – Ripple به عنوان یک شرکت علاقه مند به درگیر کردن بازیگران اصلی در صنعت مالی از جمله بانک ها و ارائه دهندگان خدمات مالی است. این شبکه حواله های مرزی و پرداخت های فوری را ارائه می دهد. تمام معاملات در شبکه Ripple به گونه ای طراحی شده اند که با ریسک و حریم خصوصی بانک مطابقت داشته باشند. مبارزه با پولشویی (AML) و پیروی از مبارزه با تروریسم از مشتری خود (KYC) بدانید در هر معامله گنجانده شده است.
  • خدمات پرداخت کامل پایان به پایان – یک بانک می تواند با استفاده از شبکه Ripple پرداخت مرزی را مستقیماً از حساب بانکی مشتری ارسال کننده از طریق حساب بانکی مشتری گیرنده در انتهای دیگر ارسال کند. شبکه Ripple می تواند کل معاملات ، از جمله تبدیل ارز را مدیریت کند. شبکه Ripple همچنین می تواند فوراً هزینه معامله را تا نزدیکترین درصد محاسبه کند و هنگامی که مشتری نهایی سپرده خود را برای هر دو بانک دریافت کرد تا حساب مشتری خود را به روز کند ، به هر دو بانک شرکت کننده سیگنال می دهد.

Ripple vs Bitcoin: سایر تفاوتهای کلیدی

تاریخ انتشار

2012

3 ژانویه 2009

الگوریتم هش

SHA512 (مبتنی بر SHA 2)

SHA 256 (مبتنی بر SHA 2)

بلوک تولید

n / a

10 دقیقه پوند

حداکثر سکه

100 میلیارد XRP

21 میلیون BTC

پرداخت های Ripple تقریباً فوری هستند زیرا توسط گره های Ripple تأیید می شوند. برخلاف بیت کوین ، ارز Ripple توسط آزمایشگاه Ripple صادر می شود و در بلوک ضرب نمی شود. تا به امروز ، 38 میلیارد ارز در گردش است.

عرضه نهایی ریپل به ترتیب ترتیب بیش از کل سکه های بیت کوین خواهد بود. وقتی کمبود نسبی این دو سکه را مقایسه می کنید ، یعنی 100 میلیارد ریال ریپل در مقابل 21 میلیون بیت کوین ، این در قیمت آن منعکس می شود. در زمان انتشار ، ارز Ripple تنها کسری از ارز بیت کوین بود که کمی زیر 0.22 سنت دلار آمریکا بود. حتی در این صورت ، Ripple موقعیت کل 3 در کل بازار را دارد.

همه 100 میلیارد XRP ایجاد شده است. از 100 میلیارد ، بنیانگذاران Ripple 20 میلیارد را حفظ کردند و 80 میلیارد XRP باقیمانده به آزمایشگاههای Ripple اختصاص یافت. از این تعداد ، تاکنون تنها 38 میلیارد XRP منتشر شده است.

ریپل در مقایسه با بیت کوین بسیار سریع است و قادر به انجام 1000 تراکنش در ثانیه است ، در مقایسه با 3 بیت کوین در ثانیه ، و می تواند یک معامله بین المللی را در 3 ثانیه نهایی کند ، در مقایسه با متوسط ​​زمان تایید بلوک 10 دقیقه برای بیت کوین.

احساسات ترکیبی بازار

علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری شده از همان ابتدا احساسات مختلفی در مورد Ripple داشته اند.

ریپل تمرکز بسیار ویژه ای دارد و آن این است که توسط سیستم بانکی برای پرداخت های مرزی ، بین ایالتی و بین بانکی و حواله ها اتخاذ شود. در نهایت ، هدف از Ripple این است که به جای شبکه بین بانکی SWIFT استفاده شود. به همین دلیل ، اخبار مربوط به تصویب بانک به شدت تحت تأثیر قیمت ریپل است.

این یک سکه ارزان است ، بنابراین دارای یک پتانسیل صعودی عظیم است. اگر بتواند به گزینه رمزنگاری بانک تبدیل شود ، احتمالاً از نظر ارزش افزایش می یابد. اما برای طرفداران Ripple ، این رویداد به شدت عقب افتاده است و هرچه زمان می گذرد ، سایر رقبا نیز برای ادعای همین عنوان صف می کشند. Ripple در حال حاضر در مرحله بتا زنده با است 75 بانک, و اما این تنها پروژه ای نیست که برای جلب توجه بانک رقابت می کند ، دارایی های دارایی دیجیتال استفاده كردن هایپرلجر فن آوری و کنسرسیوم R3 شناخته شده ترین فرد در ارائه بسته های ارائه دهنده راه حل “بلاکچین برای بانک ها” است.

افکار نهایی

ریپل به عنوان 5 ارز رمزنگاری شده جامد شده و تقریباً به اندازه بیت کوین شناخته شده است. صرف نظر از اینکه Ripple به زنجیره بلوک شماره یک بانک تبدیل می شود یا نه ، تعداد زیادی برنامه کاربردی دیگر برای فناوری آن وجود دارد. برخلاف بیت کوین ، از آنجا که مطابق با مقررات است ، مناسب تجارت است. در حالی که بیت کوین به پذیرش کاربر متکی است ، ریپل هدف آن پذیرش گسترده تری در تجارت روزانه است. این باعث جذابیت بیشتر سرمایه گذاران می شود که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را در برابر جنگ های نظارتی آینده آسیب پذیر می دانند و بنابراین برای تجارت عمومی تصویب نمی شود.

اگر Ripple موفق شود عزیز بانک ها شود ، قیمت متوسط ​​20c آن می تواند به سرعت به دلار تبدیل شود و محدودیت بازار بیت کوین را کسوف کند. بنابراین اگر به دنبال چیزی با یک وارونه بالقوه عظیم هستید ، مطمئنا Ripple یکی از افرادی است که باید از نزدیک آن را تماشا کنید.