دادگاه CoinCentral: موج دار شدن در صندلی داغ

به عنوان ارز رمزنگاری شده شماره سه با توجه به محدودیت بازار ، فرار از مرکز توجه برای Ripple (XRP) غیرممکن است. با شایعات مبنی بر رشوه دادن برای مبادلات مربوط به لیست ها و دادخواست شدید با R3 ، به راحتی می توان فهمید که چرا بسیاری از مردم از پروژه متنفرند. اما ، آیا Ripple سزاوار پوکی است که دریافت کرده است?

در نسخه دوم دادگاه CoinCentral ما Ripple را محاکمه کردیم و مهمترین ادعاها علیه پروژه و سکه را شکستیم.

قبل از شروع ، باید چیزی را روشن کنیم. اگرچه معمولاً به جای یکدیگر استفاده می شود (حتی گاهی اوقات توسط ما), Ripple همان XRP نیست. RippleNet شبکه blockchain است که توسط Ripple Labs ، یک شرکت ایجاد شده است. و ، XRP یک دارایی دیجیتال در RippleNet است.

به خاطر این مقاله ، ما به شرکت آزمایشگاه های Ripple به عنوان Ripple ، شبکه بلاکچین به عنوان RippleNet و ارز رمزپایه به عنوان XRP اشاره خواهیم کرد. حالا که این کار از بین رفته است ، بیایید غواصی کنیم.

مورد شماره 1: XRP یک اوراق بهادار غیرقانونی است که به طور غیرقانونی فروخته می شود.

دادخواست اقامه کلاس رایان کوفی علیه Ripple Labs Inc

دادخواست اقامه کلاس رایان کوفی علیه Ripple Labs Inc

شواهد و مدارک

طرح دعوی در دادگاه بعد از طرح دعوی در دادگاه به نظر می رسد که در تلاشند Ripple را با توجه به وضعیت XRP به عنوان یک امنیت ، به دادگاه (واقعی) ببرند. در این پرونده های قضایی ادعا می شود که مدیرعامل Ripple ، برد گارلینگهاوس و تیمش ، XRP را به عنوان یک امنیت ثبت نشده در ایالات متحده به سرمایه گذاران فروخته اند. دادستان ها استدلال می کنند که “خریداران XRP به طور منطقی انتظار داشتند سود خود را از مالکیت XRP بدست آورند و متهمان نیز اغلب این انگیزه سود را برجسته کرده اند.”

در حالی که آزمایشگاه Ripple ادعا می کند که XRP یک رمز ابزار است ، اما ممکن است اینطور نباشد. موسسات مالی برای شرکت در اکوسیستم RippleNet نیازی به استفاده از XRP ندارند. در عوض ، “بانک ها و ارائه دهندگان پرداخت می توانند از دارایی دیجیتال XRP برای کاهش بیشتر هزینه های خود و دسترسی به بازارهای جدید استفاده کنند.” بنابراین ، اگر چه XRP می توان دارای ابزار مفید هستند ، این طبقه بندی به عنوان یک رمز امنیتی واقعاً در یک منطقه خاکستری است.

علاوه بر این ، Ripple به طور مداوم XRP را خارج از استفاده مورد نظر خود به بازار عرضه و تبلیغ می کند. وب سایت شرکت دارای بخشی است که به یک راهنمای خرید XRP اختصاص داده شده است و حساب رسمی توییتر لیست های جدید مبادله را تبلیغ می کند. علاوه بر این ، وب سایت عملکرد بازار XRP را برجسته می کند.

اگر بازار هدف XRP از م institutionsسسات مالی تشکیل شده است ، چرا این شرکت به شدت با بازرگانان منفرد بازاریابی می کند?

ما خوشحالیم که می بینیم XRP دلار اضافه شده به abraglobalبرنامه و کیف پول جدید کیف پول موبایل و حرکت مستمر برای نقدینگی جهانی در حال رشد XRP. https://t.co/Dr7TKrRD31

– Ripple (@ Ripple) 15 مارس 2018

مخالفان می گویند این تلاش بازاریابی ناشی از اعتماد به فروش XRP به عنوان درآمدزای شرکت است. آنها ادعا می کنند که بیشتر درآمد Ripple در حال حاضر به دلیل این فروش است که بدون این شرکت به سختی بهم می خورد. اگر این ادعا معتبر باشد ، طبقه بندی امنیتی چندان دور از ذهن نیست.

دفاع

جای تعجب نیست که ریپل و طرفدارانش معتقدند که XRP یک امنیت نیست. XRP کاملاً جدا از Ripple ، شرکت است. در حالی که Ripple یک شرکت متمرکز است ، XRP از کنترل هر یک از واحدها خارج است. حتی اگر ریپل فردا ناپدید شود ، XRP از لحاظ نظری هنوز هم می تواند وجود داشته باشد.

ریپل همچنین هرگز پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برای توزیع XRP را برگزار نکرد. در عوض ، این پروژه بودجه ای را از سرمایه گذاران خطرپذیر برای تأمین هزینه های عملیاتی جمع آوری کرد. ICO ها معمولاً هنگام بررسی اوراق بهادار ، یک پرچم قرمز برای SEC محسوب می شوند. بنابراین ، بدون ICO ، Ripple باید کاملاً واضح باشد.

دفاع اصلی Ripple در برابر استدلال های بازاریابی که قبلاً گفته شد این است که دارندگان XRP بیشتر یک اکوسیستم Ripple سالم تر ایجاد می کنند. با فروش XRP در بازه های زمانی مشخص ، Ripple سازندگان بازار را تشویق می کند و نقدینگی رمز را افزایش می دهد. این افزایش نقدینگی منجر به هزینه های کمتری برای موسسات استفاده کننده از رمزهای پرداخت می شود.

چندین پشتیبان هوشمند (و جیب عمیق) از Ripple پشتیبانی می کنند. اگر فکر می کردند حتی کوچکترین شانس XRP به عنوان یک اوراق بهادار غیرقانونی فروخته شده وجود ندارد ، این حامیان پول و اعتبار خود را به خطر نمی اندازند.

حکم – فرجام خواهی به دادگاه عالی

یک آزمایش ساده وجود دارد ، تست هووی, که چهار ویژگی یک اوراق بهادار را توصیف می کند. با استفاده از آن در XRP ، می گوید که امنیت عبارت است از:

  • سرمایه گذاری پول. بله ، خرید XRP نیاز به سرمایه گذاری مشخص وجوه دارد.
  • در یک شرکت مشترک. این نکته کمی کمتر از نکته قبلی روشن است. XRP ارتباط تنگاتنگی با شرکت مشترک Ripple دارد. با این حال ، آنها موجودات جداگانه ای هستند. این ویژگی سیاه و سفید بیشتر با ارز رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین است که در آن هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که بتوانید به آن اشاره کنید.
  • با انتظار سود. یک بار دیگر ، بله ، کاملاً واضح است که اکثر دارندگان XRP انتظار دارند از سرمایه گذاری خود سود ببرند.
  • با تلاش شرکت مشترک. بله دیگر اقدامات Ripple مستقیماً با افزایش ارزش XRP مطابقت دارد.

XRP از چهار معیار مورد نیاز اوراق بهادار به سه مورد رسید. با این حال ، حتی نبود تنها یکی از الزامات ، طبقه بندی را حذف می کند. در پایان ، این خلاصه می شود که آیا دادگاه ها موافقت می کنند XRP به همان اندازه که شرکت ادعا می کند از Ripple جدا شده است.

مورد شماره 2: RippleNet متمرکز است.

تمرکز موج دار

آمار تمرکز موج دار از طریق آیا ما هنوز غیر متمرکز هستیم?

شواهد و مدارک

علاوه بر این واقعیت که یک نهاد شرکتی آن را ایجاد کرده است ، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا بلاکچین Ripple را یکی از متمرکزترین در صنعت خوانده اند.

بیایید با توزیع XRP شروع کنیم. در زمان ایجاد ، ریپل 100 میلیارد XRP ضرب کرد. از این 100 میلیارد ، این شرکت 80 میلیارد را حفظ کرد و 20 میلیارد باقیمانده آن بود بین بنیانگذاران تقسیم شده است. ایده این بود که با گذشت زمان ، Ripple یا XRP را بدهد یا آن را برای تأمین مالی عملیات شرکت بفروشد.

در زمان نوشتن این مقاله ، ریپل هنوز بیش از 60 درصد از منابع XRP را در اختیار دارد و فقط یک صد حساب بیش از 80 درصد از کل سهام را در اختیار دارد. هنگام مشاهده توزیع XRP ، RippleNet قطعاً متمرکز است.

گره ها چطور؟ سازوکار اجماع RippleNet مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده نیست. RippleNet به جای اعتماد به اثبات کار یا اثبات سهام ، از یک سیستم رأی گیری برای رسیدن به اتفاق نظر استفاده می کند. بدون پرداختن به جزئیات زیاد ، گره های شبکه به اعتبارسنجهای معتبر اعتماد می کنند ، که وضعیت بلاکچین و معاملات را تعیین می کنند.

شرکت کنندگان موج دار شدن

در حال حاضر ، RippleNet بیش از این است 700 گره عمومی اما فقط 21 اعتبارسنج معتمد. از 21 اعتبار سنج معتبر ، Ripple 10 نفر از آنها را (48٪) کار می کند. علاوه بر این ، اعتبارسنجان معتمد به طور پیش فرض تنظیم شده است هنگام اجرای یک گره ، همه توسط Ripple کار می کنند. بنابراین ، مگر اینکه هنگام اجرای یک گره ، پیش فرض های خود را تغییر دهید ، سیستم کاملاً به Ripple متکی است.

سرانجام ، RippleNet شامل تابعی است که در آن می توان دروازه ها را امکان پذیر کرد ارزهای صادر شده را مسدود کنید. این شرکت ادعا می کند که این عملکرد موجود است بنابراین مشتری می تواند در صورت نیاز از رویه نظارتی پیروی کند یا فعالیت مشکوک را بازرسی کند. اما قابلیت هایی مانند این یکی در دنیای بلاکچین کاملاً منحصر به فرد است. اگرچه خود Ripple نمی تواند XRP را مسدود کند ، اما این امر کنترل غیرمعمولی را در دروازه هایی که قرار است یک شبکه مقاوم در برابر سانسور باشد ، در اختیار دروازه ها قرار می دهد..

دفاع

Ripple و اکثر طرفداران آن اتفاق نظر دارند که RippleNet در حال حاضر به اندازه ممکن و نباید غیرمتمرکز نیست. و این شرکت برای بهبود این ویژگی یک استراتژی تمرکززدایی گسترده ارائه داده است. بخش اول شامل تعداد قابل توجهی گره در سراسر کشورها ، نهادها و سیستم عامل های نرم افزاری در شبکه است. آن قسمت بیشتر انجام شده است.

مرحله بعدی گسترش تعداد گره های اعتبارسنج قابل اعتماد است. Ripple در حال حاضر در حال افزودن اعتبار سنج های شخص ثالث اضافی و جایگزینی اعتبار سنجهایی است که اکنون آنها کار می کنند. Ripple در زمان راه اندازی 100٪ اعتبارسنجها را کار می کرد اما اکنون فقط 48٪ را کار می کند – که پیشرفت چشمگیری است.

بله ، ریپل اکثریت XRP را در اختیار دارد ، اما 55 میلیارد از آن نشانه ها هستند سپردن. ریپل هر ماه فقط به یک میلیارد XRP دسترسی دارد. این کنترل برای ایجاد قابلیت پیش بینی میزان تأمین همزمان با رشد شبکه ضروری است. لازم نیست نگران ریپل باشید که ناگهان کل حساب بانکی خود را در بازار تخلیه می کند.

حکم – گناهکار

همانطور که در حال حاضر ایستاده است ، RippleNet متمرکز است. شواهد غیرقابل غلبه ای وجود دارد که این را تأیید می کند. اکثریت قریب به اتفاق XRP در دست Ripple است و در مورد اعتبار سنج های معتبر نیز می توان همین را گفت. اگرچه Ripple به طور مستقیم نمی تواند وجوه را مسدود کند ، آنها می توانند به راحتی نفوذ خود را برای تشویق دروازه ها برای انجام این کار انجام دهند (که قبلاً داشته اند).

همه آنچه گفته شد ، Ripple استراتژی خود را برای تمرکززدایی در شبکه به صورت عمومی ارسال کرده است. اگر RippleNet با گذشت زمان غیرمتمرکز شود ، این حکم تغییر خواهد کرد. با این حال ، باید دید که آیا شرکت اظهارات خود را دنبال می کند یا اینکه این تلاش ها تا چه حد موفقیت آمیز است.

مورد شماره 3: موسسات مالی از XRP استفاده نمی کنند.

شرکای موج دار

آیا شرکای Ripple از XRP استفاده می کنند?

شواهد و مدارک

طرفداران Ripple معمولاً هنگام ستایش از پروژه لیستی از مشارکت ها را بیرون می کشند. اما ، آیا این موسسات در واقع از فناوری بلاکچین در حساب های زنده استفاده می کنند؟ و اگر چنین است ، آیا آنها از رمز XRP استفاده می کنند؟ اکثر مخالفان چنین اعتقادی ندارند. حتی دیوید شوارتز CTO ریپل این موضوع را روشن می کند مشارکت RippleNet نیازی به XRP ندارد.

برای توضیح بیشتر ، ضروری است که تفاوت بین محصولاتی که Ripple ارائه می دهد را تعریف کنیم:

  • x فعلی, یک راه حل نرم افزاری برای پرداخت های مرزی, محصول اصلی Ripple است. آی تی نمی کند از XRP استفاده کنید.
  • xVia یک رابط پرداخت و API برای شرکت ها ، ارائه دهندگان پرداخت و بانک ها است. هنوز در دسترس نیست اما همچنین نمی کند از XRP استفاده کنید.
  • xRapid, یک راه حل نقدینگی, در حال حاضر تنها محصولی است که میکند از XRP استفاده کنید.

موسسات مالی می توانند از این محصولات در ترکیب با یکدیگر استفاده کنند ، اما اینگونه نیستند. از ژوئیه, فقط ده شرکت xRapid را با هفت نفر از کسانی که این کار را به صورت آزمایشی انجام می دهند ، پیاده سازی کرده اند. علاوه بر این ، Hikmet Ersek ، مدیرعامل وسترن یونیون (شرکت خلبان) ، اظهار داشت که آنها صرفه جویی در هزینه ها مشاهده نکرده اید در آزمایش هنوز.

با توجه به الف گزارش بلومبرگ, مدیران هفت موسسه مالی جهانی اعلام کردند که حتی به فکر پیاده سازی XRP در سیستم های خود نیستند. آنها بیان می کنند که جوانان صنعت ارز رمزنگاری شده و مسائل نظارتی نامشخص ریسک زیادی برای وجوه مشتریان خود ایجاد می کنند. برخی از این موسسات ، اگرچه ناشناس نگه داشته می شوند ، شرکای Ripple هستند.

دفاع

اگرچه در حال حاضر تصویب قابل توجه XRP وجود ندارد ، اما به زودی انجام خواهد شد. استراتژی Ripple این است که ابتدا شرکایی را که xCurrent را پیاده سازی می کنند و سپس با بلوغ محصول ، آنها را تا xRapid (و XRP) گرم کنید. بیش از 100 شریک بانکی در حال حاضر یک سیگنال قوی برای باز بودن این موسسات برای همکاری با شرکت های بلاکچین است. به محض اینکه ارزش پیشنهادی مشخص شد و XRP دارای طبقه بندی قانونی و قانونی است ، بردن آنها روی xRapid کار دشواری نیست.

وسترن یونیون قبل از اینکه ادعا کند xRapid مفید نیست ، فقط ده پرداخت را انجام داده بود. ده معامله داده های کافی را برای تولید نتایج قابل توجه فراهم نمی کنند. در حقیقت ، کوالیکس ، که از xRapid در معاملات زنده استفاده می کرد ، عکس این قضیه را گزارش داد. این شرکت 1000 درصد کارایی را نسبت به سیستم فعلی خود مشاهده کرد.

با رشد بازار ارزهای رمزنگاری شده ، بانک ها و سایر موسسات با استفاده از xRapid و رمز XRP مرتبط با آن راحت تر می شوند.

حکم – مجرم با احتمال آزادی مشروط

ساده و ساده ، اکثر موسسات مالی ، حتی کسانی که با Ripple همکاری می کنند ، از XRP استفاده نمی کنند. با فضای نظارتی فعلی ، خطر بسیار زیادی برای حمایت از XRP برای بانک ها وجود دارد. مانند اکثر مسائل بوروکراتیک ، وضعیت حقوقی XRP ممکن است برای سالها تسویه نشود. و فرزندخواندگی ممکن است حتی بیشتر طول بکشد.

با این حال ، اعلامیه SEC از XRP به عنوان یک امنیت نمی تواند به سرعت همه چیز را تغییر دهد. در پایین جاده ، هنگامی که استفاده از ارز رمزنگاری شده جریان اصلی پیدا کند ، XRP می تواند به راه حل نقدینگی ارجح موسسات مالی در سراسر جهان تبدیل شود. هرچند تا آن زمان ، Ripple پشت میله های CoinCentral نشسته است.

دادگاه برکنار شد

با داشتن دو حکم مجرم و یک مورد هنوز برای بحث و گفتگو ، سخنان محکم علیه ریپل قابل توجیه است. جای تعجب است که یک ارز رمزنگاری شده با چنین تصویب اندکی به طور مداوم در مکان سوم با محدودیت بازار قرار دارد. سپس دوباره ، EOS به نوعی شماره پنج است.

اگرچه ما ریپل را تقریباً در همه موارد مقصر دانسته ایم ، اما نقشه راه آنها برای تمرکززدایی و راحتی بیشتر با ارزهای رمزپایه در بین بانک ها می تواند کشتی را برگرداند. و این احکام به این معنی نیست که ریپل هیچ فایده ای نداشته است. این شرکت به بسیاری از موسسات خیریه از جمله کمک 29 میلیون دلاری XRP به مدارس دولتی در آمریکا کمک مالی کرده است. و بخشی از مأموریت این شرکت این است که پرداخت های مرزی را برای افرادی که بیشتر به آنها نیاز دارند مقرون به صرفه تر کند.

بنابراین ، شرور متمرکز یا مجبور به خیر – در پایان ، حکم نهایی برای شماست.

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me